FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Runa
Autor Wiadomość
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-15, 22:38   

Jezu, Toudi, wrzucania newsów o recenzjach mógłbyś już sobie odpuścić. Jak cię to tak kręci, to wrzucaj też FS - więcej i częściej będziesz mogł to robić.
_________________
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-09-16, 02:44   

No podpisuje się pod wyżej ujawnioną irytacją.
Wrzucacie tu hurtem wszystko co Runa wam podsyła. Nie wiem po co. Dzięki czemu żadna rozmowa się tu nie odbywa, a wątek robi za panel reklamowy wydawnictwa. Po co?
Jak to ma tak wyglądać to w ogóle usuńcie ten temat bo to trochę śmieszne i irytujące.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-09-16, 11:22   

Tomasz napisał/a:
Wrzucacie tu hurtem wszystko co Runa wam podsyła.

Wam, czyli wszystkim co mają newslettera. Nawet my chociaż współpracujemy z Runą nie mamy szans nic zamieścić, bo się to pojawia w temacie bez naszej kontroli jakiejkolwiek, więc to nie jest reklama stosowana ze strony administracji.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-16, 11:28   

Ale możecie moderować :P
_________________
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-16, 12:05   

Shadowmage napisał/a:
Ale możecie moderować :P


Taa... A później ktoś napisze z oburzeniem, że modkowie ograniczają prawo do wypowiedzi. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-16, 12:10   

Skopiowanie informacji o recenzjach z newslettera jest wypowiedzią? Cholercia, ale się to pojęcie zdewaluowało.
_________________
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-16, 12:14   

Shadowmage napisał/a:
Skopiowanie informacji o recenzjach z newslettera jest wypowiedzią? Cholercia, ale się to pojęcie zdewaluowało.


Takie czasy, Panie, takie czasy. :-P Dokładnie rzecz ujmując jest to wypowiedź kopiująca. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-16, 12:22   

Czyli plagiat? :P
_________________
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-16, 13:12   

Shadowmage napisał/a:
Czyli plagiat? :P


Może tak: inspirowany plagiat. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-09-16, 16:29   

ASX76 napisał/a:
Shadowmage napisał/a:
Czyli plagiat? :P


Może tak: inspirowany plagiat. ;)
A może sponsorowany??
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-16, 16:43   

Mag_Droon napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Shadowmage napisał/a:
Czyli plagiat? :P


Może tak: inspirowany plagiat. ;)
A może sponsorowany??


Plagiat inspirowany kasą, czyli sponsorowany. Wszystko się zgadza. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-09-16, 19:21   

Radzę rozważyć fakt, że moja mała opinia wywołała w tym wątku chyba pierwszą mała dyskusję. Fakt, że niestety mało konstruktywną. Ale zawsze. A newsy to ja dostaję np. od Solarisu, WAB, Zyska i jakoś nie wrzucam.
"Wam" czyli wrzucającym tutaj każdy news że na stronie Runy obrodziło ośmiowyrazowym fragmentem 15 strony 2 tomu poczytnego dzieła "Dziura w dziurze", mówię stanowcze: DOŚĆ!!!.

To jest zabijanie rozmowy. Wrzucajcie coś o czym chcecie rozmawiać. A moderatorzy mogą wywalać to co próbą rozpoczęcia rozmowy nie jest.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-16, 19:45   

A ja uważam, że coś za coś. Jeżeli wydawnictwo jest zainteresowane ukazywaniem się u nas ich newsów to niech łaskawie udzieli nam czasami troszkę informacji na "wyłączność."
Np co robi teraz Wit Szostak, Izabela Szolc, Iwona Surmik czy Wawrzyniec Podrzucki ?
Tego typu pytania są kompletnie olewane ale za to całość zaspamowana nową reklamą.

Ps Skończcie ten offtop o sponsoringu, zazdrość czy co? :)
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-09-16, 19:53   

Wydaje mi się, że wydawnictwo nie ma obowiązku odpowiadania na takie pytania, czyli ujawniać wszystkich swoich planów - jeśli z jakiś powodów nie chce. I to nie tyczy się tylko Runy, ale każdego wydawnictwa.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-17, 12:09   

Metzli napisał/a:
Wydaje mi się, że wydawnictwo nie ma obowiązku odpowiadania na takie pytania, czyli ujawniać wszystkich swoich planów - jeśli z jakiś powodów nie chce. I to nie tyczy się tylko Runy, ale każdego wydawnictwa.


O jakim obowiązku mówimy? Tu nie chodzi o obowiązek tylko o współpracę.
Po dotychczasowym kształcie tego wątku i dyskusji powyżej wywnioskowałem, że robimy na forum reklamę dla Runy. Za reklamę albo się płaci albo współpracuje, wymieniając usługi. Informacje o autorach ze "swojej stajni" to też zresztą forma promocji....
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-09-17, 21:00   

Nie bój się, współpraca z Runą jest bardzo zadowalająca (chociaż może większych efektów aż tak bardzo jeszcze nie widać).

AdamB napisał/a:
Informacje o autorach ze "swojej stajni" to też zresztą forma promocji....


Jeśli wydawnictwo zdecyduje się takie informacje przekazać ;) A co robią wymienieni przez ciebie autorzy, nad czym pracują to już bardziej pytanie do tych konkretnych osób, a nie do samego wydawnictwo, tak ja to widzę przynajmniej.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-09-24, 12:35   

Runa jeszcze w tym roku wyda 4 książki. Od razu uprzedzam pytania, Podrzucki będzie w 2010.

    30 września
    Zoran Krušvar - "Wykonawcy Bożego Zamysłu"
    7 października
    Jakub Ćwiek - "Ofensywa szulerów"
    21 października
    Anna Brzezińska - "Letni deszcz. Sztylet"
    Maciej Guzek - "Trzeci Świat"
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-09-24, 12:36   

Maeg napisał/a:
Maciej Guzek - "Trzeci Świat"

Jakaś kontynuacja Królikarni czy coś nowego?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-09-24, 18:15   

Maeg napisał/a:
21 października
Anna Brzezińska - "Letni deszcz. Sztylet"
ufff, bałem się, że powstawać tyle czasu co Księga Całości. Inna sprawa, że po tylu latach autorka wygładziła finalny tom na wysoki połysk (choć, jak to zakończenia, nie dogodzi się, bo przeżyli/zgineli/pobrali się).
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-25, 08:16   

Tixon napisał/a:
Maeg napisał/a:
Maciej Guzek - "Trzeci Świat"

Jakaś kontynuacja Królikarni czy coś nowego?
Świat (z grubsza) "Królikarni", ale coś zupełnie odmiennego - przynajmniej tak wynika z notki.
_________________
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-25, 12:59   

Beata napisał/a:
Odpowiadam na pytanie drugie. :) Według ostatnich informacji, premiera trzeciego tomu zapowiadana jest na koniec tego roku.

Maeg napisał/a:
Runa jeszcze w tym roku wyda 4 książki. Od razu uprzedzam pytania, Podrzucki będzie w 2010.


Która informacja jest prawdziwa? :)
Jeżeli druga to bardzo żałuję, że nie będzie tej książki w tym roku. :(
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2009-09-25, 13:07   

AdamB napisał/a:
Która informacja jest prawdziwa? :)

Okazało się, że niestety, druga (moje "ostatnie" informacje są już tylko przedostatnimi). :(
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-09-30, 10:40   

Zapraszamy do recenzji książki “Wykonawcy bożego zamysłu” Zorana Krušvara. Dziś powieść chorwackiego pisarza trafiła do księgarń.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Antonina 

Posty: 16
Wysłany: 2009-10-02, 16:55   O Newsletterze Runy...

Witam. Ponieważ to ja tworzę i wysyłam Newsletter Runy, z głębokim zainteresowaniem przeczytałam dyskusję na jego temat.
Chciałabym podkreślić kilka rzeczy:

1. Newsletter nie jest spamem. Nigdy nie był, nie jest i nie będzie spamem. Jest wysyłany tylko osobom zainteresowanym, które potwierdziły mailem chęć jego otrzymywania. Można się z niego wypisać w dowolnym momencie, na 3 różne sposoby. Informacja o sposobach wypisania jest zamieszczona na końcu każdego listu-newslettera.

2. Newsletter jest "zoptymalizowany" do otrzymywania go mailem w tym sensie, że większość tytułów maili jest szablonowa i powtarzalna. Dzięki temu można z łatwością skonfigurować filtry w programie pocztowym tak, żeby usuwały maile, którymi odbiorca nie jest zainteresowany (np. recenzje, spotkania autorskie, okładki, etc.).

3. Runa nie uzgadniała z nikim zamieszczania tutaj tekstów z Newslettera. Do serwisów współpracujących (które wyrażą taką chęć i podadzą specjalny adres e-mail do tego celu...) wysyłamy newsy w nieco innej postaci. Listy do tych serwisów zawsze poprzedzone są _prośbą_ o zamieszczenie informacji w serwisie. Zakładamy, że jest to robione w sposób właściwy dla danego serwisu. Np. jeśli wysyłam nową okładkę lub fragment, to jestem przekonana, że pojawią się one tylko w tych serwisach, które zwykle zamieszczają u siebie okładki lub fragmenty, i w takim miejscu serwisu, które jest do tego przystosowane. Inne serwisy mogą zamieścić tylko link do tych materiałów na stronie Runy, a jeszcze inne w ogóle pomijają informacje pewnego typu. To jest OK, właśnie tego oczekujemy. Dlatego/po to wysyłamy takie wiadomości do redakcji serwisów, aby zamieszczono je w sposób jak najlepiej przystosowany do specyfiki danego serwisu, i aby nikt nie wziął ich za spam.

Mam nadzieję, że to wyjaśnienie jest wystarczające...
Pozdrawiam, Nina Liedtke
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-10-02, 17:01   

Antonina napisał/a:
Listy do tych serwisów zawsze poprzedzone są _prośbą_ o zamieszczenie informacji w serwisie.

I trzeba powiedzieć sobie jasno, że rzeczywiście tak się dzieje.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-10-02, 17:03   

Jak również to, że wynikłe "zamieszanie" nie jest bynajmniej winą wydawnictwa :)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-10-02, 17:08   

Antonina, To moja wina :) do mnie nie do wydawnictwa mieli zastrzeżenia użytkownicy. Niepotrzebne zamieszanie. Nikt o Spam nie oskarżał Runy. Wszystkiemu winna moja nadgorliwość od tyle.

I "obrażonych" użytkowników i pomówione wydawnictwo przepraszam.

Liczę też, że jak już się tu pani pojawiła będzie można uzyskać czasom odpowiedzi na pytania do wydawnictwa.
 
 
Antonina 

Posty: 16
Wysłany: 2009-10-02, 17:30   

[quote="AdamB"]A ja uważam, że coś za coś. Jeżeli wydawnictwo jest zainteresowane ukazywaniem się u nas ich newsów to niech łaskawie udzieli nam czasami troszkę informacji na "wyłączność."[/quote]

Tak, Runa jest zainteresowana ukazywaniem się w Zaginionej Bibliotece newsów o naszych książkach, ale w takiej formie, która nie zostanie przez odbiorców uznana za spam. Dlatego przesyłamy redakcji ZB maile z prośbą o zamieszczenie newsów, ufając, że odbędzie się to w sposób przyjęty tutaj i oczekiwany przez czytelników.

Informacje "na wyłączność"? Jasne, czemu nie. Ale nie za newsy ;-) No i idea "informacji na wyłączność" która jest przeznaczona do opublikowania na stronie www, wydaje mi się nieco utopijna. Jak informacja będzie ciekawa, to się rozejdzie, a jak nie będzie ciekawa, to po co zawracać sobie nią głowę...

[quote="AdamB"]Np co robi teraz Wit Szostak, Izabela Szolc, Iwona Surmik czy Wawrzyniec Podrzucki ?[/quote]

Szczerze? Nie mam bladego pojęcia, co robią. Pewnie pracują, jedzą, śpią, bawią się - jak my wszyscy. A jeśli chodzi o to, czy piszą jakieś teksty dla Runy, to zapraszam na naszą stronę, do działu "Zapowiedzi". I od razu wyjaśniam, że jeśli czegoś nie ma w Zapowiedziach, to albo nie jest planowane, albo nie czas jeszcze o tym mówić.
Jeśli z kolei chodzi o ich spotkania autorskie, informacje pojawiają się w dziale "Wiadomości" i są rozsyłane przez newsletter. Ostatnio informowaliśmy o audycji "Tam i z powrotem" z udziałem Wawrzyńca Podrzuckiego. Jej druga część będzie za tydzień.

[quote="AdamB"]Tego typu pytania są kompletnie olewane ale za to całość zaspamowana nową reklamą.[/quote]

Żadne rozsądne pytanie, przysłane mailem do Runy, nie jest lekceważone. Zapytajcie Shadowmage'a :-) A Runa NIE SPAMUJE ani nikogo do tego nie zachęca.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-10-02, 17:43   

Antonina napisał/a:
Dlatego przesyłamy redakcji ZG maile z prośbą o zamieszczenie newsów

Za to już po raz kolejny spotykam się ze skrótem ZG i nie tylko w przypadku Runy, powinno być ZB raczej. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Antonina 

Posty: 16
Wysłany: 2009-10-02, 17:50   

Toudisław napisał/a:
Antonina, To moja wina :) do mnie nie do wydawnictwa mieli zastrzeżenia użytkownicy. Niepotrzebne zamieszanie. Nikt o Spam nie oskarżał Runy. Wszystkiemu winna moja nadgorliwość od tyle.
I "obrażonych" użytkowników i pomówione wydawnictwo przepraszam.


Przeprosiny przyjęte :-) Ale wyjaśnienie uznałam za konieczne, bo przy wszystkich działaniach postrzeganych jako spam zawsze tak bywa, że nieważne, kto rozsyła - niechęć kieruje się także w stronę firmy/produktu reklamowanego nieakceptowaną metodą. Sama też tak reaguję, bo nienawidzę spamu ;-)

Toudisław napisał/a:
Liczę też, że jak już się tu pani pojawiła będzie można uzyskać czasom odpowiedzi na pytania do wydawnictwa.


Bez tej "pani", OK? "Nina" wystarczy (albo "Antonina", bo skoro username "Nina" jest już zajęte, ktoś o tym imieniu już tu pisuje). Dawniej na konwentach wszyscy byli na "ty", i na Usenecie, gdzie swego czasu pisywałam, też. Co innego korespondencja firmowa, ale na forum trochę głupio bym się czuła "panując" wszystkim dookoła :-)

Pytania, jasne. Nie na wszystkie zapewne będą mogła odpowiedzieć, ale na resztę, czemu nie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14