FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2023-10-21, 11:46   

Cintryjka napisał/a:
że zaczynam rozważać po latach przeczytanie Gry o tron (nigdy nie zaczęłam, bo czekałam, aż Martin ją skończy:/).

zacznij coś innego. On tego nigdy nie skończy nie da rady. Ja już się z tym faktem pogodziłem.
 
 
Trojan 


Posty: 11333
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-21, 11:50   

Cintryjka napisał/a:
Meekhan znam, zepsuł się w ostatnim tomie w sposób, który mnie mocno niepokoi, mówiąc łagodnie. I tu nie chodzi o niechęć, ale po wpakowaniu się w X niedokończonych cykli już po prostu nie miałam ochoty na kolejny. Ale z braku laku...


ja bym powiedział że gnicie zaczęło się w 3 tomie, na tyle poważne że do 4 nawet nie podchodziłem.

Cytat:
Z fantasy mam wypożyczoną trylogię "Uczta dusz" C.S.Friedman, jeszcze nie ruszyłem, ilustracje okładkowe nie zachęcają, ale tematyka wydaje się dosyć dorosła, a sama Friedman była kiedyś w orbicie zainteresowań AM, więc może to jest jakaś rekomendacja :)


to ten/ta od trylogii ZImnego Ognia ? To jest ok.


Cintryjka - ilość dobrych cykli fantasy jest to zbiór może 10-15 pozycji. Potem trzeba schodzić z wymagań... i szukać albo w szerz (czyli cykli wydanych w obecnych czasach, albo w głąb - czyli historię)
z mniej oczywistych polecajek
zawsze Kane Wagnera , Wieczny Wojownik Moorcooka czy Lyoness Vance'a
i zupełnie z zaskoczenia Głową w mur i Dzikiego Mejsasza Orkana (choć tutaj nie ma chyba co liczyć na wincej)
  
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-10-21, 12:07   

Firedman mam na radarze, czekam już od lat na nowe rzeczy od Robin Hobb, może dożyję w końcu. W ostatnich latach niewiele tej fantastyki czytam (w porównaniu do tego, ile jej czytałam np. 10, czy jeszcze nawet te 5 lat temu), bo zwyczajnie mało co mnie interesuje.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2023-10-21, 13:10   

Cintryjka napisał/a:
Jestem już na tyle zdesperowana, że zaczynam rozważać po latach przeczytanie Gry o tron (nigdy nie zaczęłam, bo czekałam, aż Martin ją skończy:/).
Nie idź w tym kierunku. Przeczytałem dwa pierwsze tomy i nikt mnie nie zmusi do kolejnych.

Whoresbane napisał/a:
Jak już tak bardzo nie chcesz czytać Pieśni Lodu i Ognia to sprawdź Meekhan
Tomy z opowiadaniami ok, potem może jeszcze pierwsza powieść, a dalej drastyczna równia pochyła. Ostatniego już nie tknąłem.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 662
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-10-21, 14:52   

Mamerkus napisał/a:
Z fantasy mam wypożyczoną trylogię "Uczta dusz" C.S.Friedman, jeszcze nie ruszyłem, ilustracje okładkowe nie zachęcają, ale tematyka wydaje się dosyć dorosła, a sama Friedman była kiedyś w orbicie zainteresowań AM, więc może to jest jakaś rekomendacja :)

O matko, aleś se wybrał... jest to jedna z niewielu książek fantasy, w której niemal wszystkie postaci budziły we mnie żywe obrzydzenie a jeszcze podlana szowinistycznym przekonaniem, że wszyscy mężczyźni to potwory i największe nieszczęście tego świata. Oczywiście r przeciwieństwie do szlachetnych i czułych czarownic. Straszny gniot. :badgrin: W przeciwieństwie do "Trylogii Zimnego Ognia", która była całkiem interesująca a przede wszystkim miała atmosferę

Polecam cytaty z pierwszego tomu:
"Przedtem zwykle siedziała bezczynnie i tylko obserwowała, jak mężczyźni znęcają się nad kobietami..."
"A także w tym, że gdy tylko krew spływa mężczyźnie do lędźwi, jego mózg zostaje zupełnie pusty"
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-10-21, 16:04   

Typical_troll napisał/a:
gdy tylko krew spływa mężczyźnie do lędźwi, jego mózg zostaje zupełnie pusty"

O czym jako kobieta wie najlepiej :mrgreen:
 
 
Trojan 


Posty: 11333
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-21, 18:03   

oj tam, oj tam
spokojnie można wrzucić tu coś z Komudy ;) czy innego Piekary
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2023-10-22, 18:58   

Nowe książki są już w sklepie, teraz czekamy na kodzik.

Tak przy okazji to jak będzie z Elantris? Na FB odpowiedzieli, że uda się jeszcze jeszcze w tym roku, ale na promkę się nie załapie.

I jeszcze jedno pytanie: czy kod na styczniową ofertę obejmie również pozycje z listopada i grudnia? Zaledwie dwóch książek nie będę teraz zamawiał.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-22, 20:09   

Jest jakiś max ile książek wysyła MAG w jednej paczce? Zazwyczaj zamawiałem 4-6 a teraz się nazbierało.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2023-10-22, 20:25   

Ash napisał/a:
Jest jakiś max ile książek wysyła MAG w jednej paczce? Zazwyczaj zamawiałem 4-6 a teraz się nazbierało.

Najwięcej miałem 12 - żadnych problemów. Były tam jednak te dwa cieniutkie horrory z drugiego rzutu i mały Dżinn, ale w sumie z drugiej strony styczniowe Artefakty, więc chyba się równoważy.
 
 
Trojan 


Posty: 11333
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-22, 20:31   

mi ciężko zebrać 4 książki - z wydaniami listopadowymi udało się

ale ta FOnda już nawaliła tego Jadeitu
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-22, 20:33   

Kodzik

LG2210
 
 
Whoresbane


Posty: 1056
Wysłany: 2023-10-22, 20:43   

"Błąd podczas pobierania listy Paczkomatów. Spróbuj za chwilę." :-(
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2023-10-22, 20:44   

Kodzik jest tylko sklep ma problem z pobraniem listy paczkomatów. Kiszka jakaś.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 662
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-10-22, 20:51   

Kupione i zapłacone :P
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2023-10-22, 21:36   

Paczkomaty mają serwis do 3. rano jutro. Jak raz, akurat dziś. Psipadek? ;)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2023-10-22, 21:39   

Jutro pewnie nie będzie Teleranka.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2023-10-23, 09:04   

Już można zamawiać do paczkomatów
 
 
0lukasz0

Posty: 12
Wysłany: 2023-10-23, 22:00   

AM napisał/a:
Cintryjka napisał/a:
@AM: Do czego porównałby Pan Sprawiedliwość królów Swana? Zastanawiam się, czy to coś w stylu Abercrombiego i czy w ogóle to coś dla mnie. Opis nie wygląda źle, oceny na Goodreads są przyzwoite.


Wolałbym na Ty.

Myślę, że można spróbować. Ta książka została naprawdę dobrze przyjęta i 2 tom to progres pod każdym względem. Oczywiście nie gwarantuję, że doskoczy do oczekiwań, bo sporo zależy również od bardzo indywidualnych preferencji.

Pozwolę sobie zacytować fragment recenzji z Kirkusa: "Murder mystery meets grimdark political fantasy". I to rzeczywiście prawda. Dostajemy momentami realistyczne aż do bólu fantasy z elementami kryminału. Bez rozbuchanej magii, z fajnym klimatem oraz rozgrywkami politycznymi. I rzadko spotykanym typem bohatera, czyli Konradem Vonvaltem, który jest śledczym, prokuratorem i sędzią w jednej osobie.


Nie miałem w planach, ale ten opis mnie kupił :) więc dam szansę.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-25, 17:39   

Zapytam się chyba po raz piąty bo jakaś podejrzana cisza w tej sprawie :mrgreen:

Jeśli chodzi o Weeksa, pamiętacie o "Cieniu doskonałym"?

A, projekt okładki na wypasie.
 
 
AM

Posty: 2922
Wysłany: 2023-10-25, 17:40   

Ash napisał/a:
Zapytam się chyba po raz piąty bo jakaś podejrzana cisza w tej sprawie :mrgreen:

Jeśli chodzi o Weeksa, pamiętacie o "Cieniu doskonałym"?

A, projekt okładki na wypasie.


Tym razem będzie oddzielnie.
 
 
Trojan 


Posty: 11333
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-25, 17:41   

też uważam że okładki powinny być oddzielnie od książek
 
 
Whoresbane


Posty: 1056
Wysłany: 2023-10-25, 17:45   

Polityka Apple? Okładkę trzeba sobie dokupić? :mrgreen:
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-25, 17:48   

AM napisał/a:
Ash napisał/a:
Zapytam się chyba po raz piąty bo jakaś podejrzana cisza w tej sprawie :mrgreen:

Jeśli chodzi o Weeksa, pamiętacie o "Cieniu doskonałym"?

A, projekt okładki na wypasie.


Tym razem będzie oddzielnie.


Ale będzie, to najważniejsze.
 
 
AM

Posty: 2922
Wysłany: 2023-10-25, 17:56   

Ash napisał/a:
AM napisał/a:
Ash napisał/a:
Zapytam się chyba po raz piąty bo jakaś podejrzana cisza w tej sprawie :mrgreen:

Jeśli chodzi o Weeksa, pamiętacie o "Cieniu doskonałym"?

A, projekt okładki na wypasie.


Tym razem będzie oddzielnie.


Ale będzie, to najważniejsze.


To jedna z najlepiej sprzedających się książek fantasy w naszej historii. Bardzo się cieszę, że możemy odświeżyć serię i mamy kontynuację :) . Przy okazji żałuję, że nie ma jeszcze z pięciu Cieni doskonałych.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-25, 18:06   

Tak dobrze się sprzedają takie 100 stronnicowe opowiadania?
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-10-25, 18:14   

Sprzedaż jak sprzedaż, ale muszą być bajecznie tanie w produkcji :mrgreen:

A gdzie ta okładka?

EDIT: Już znalazłem. Spoko jest.
  
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-10-25, 18:14   

Whoresbane napisał/a:
Polityka Apple? Okładkę trzeba sobie dokupić? :mrgreen:

To nie polityka apple ale całkiem prawdziwa polityka prowadzona na wspieraczkach.
Chyba 2-3 dni temu na wspieraczce nowego Wiedźmina (tak, też od Wookiego @Fidel) jako cel do odblokowania po uzbieraniu kwoty było to, że na pudełku będzie ilustracja, a nie po prostu szare pudełko. Wcześniej w innych grach też takie coś się pojawiało. ;-)
Więc nie śmiejcie się, bo to się na serio już dzieje w grach planszowych. ;-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
AM

Posty: 2922
Wysłany: 2023-10-25, 18:19   

Ash napisał/a:
Tak dobrze się sprzedają takie 100 stronnicowe opowiadania?


W przypadku Sandersona, a to był podobny kaliber. Powyżej 10 tysi. Żyć nie umierać.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-10-25, 18:53   

Muszę przyznać, że trochę mnie zszokowała informacja o sukcesie sprzedażowym Cienia doskonałego. W pierwszej edycji też chyba wyszedł oddzielnie i był w moim odczuciu doskonale żaden (generalnie cykl z Pryzmatem, przynajmniej początkowo, zapowiadał się o wiele lepiej niż trylogia Cienia - potem to się rozwodniło w dopisywaniu kolejnych tomów dla tłuczenia kasy).
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14