FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-01-14, 22:47   

Whoresbane napisał/a:
Jakie Ty masz chody w MAGu, że dostajesz smsa o wysyłce?


Wbrew pozorom wyjaśnienie jest banalne. Otóż zawsze korzystam z wysyłki Pocztą Polską, a kurier przynosi paczki do domu :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23168
Wysłany: 2022-01-14, 22:49   

No a w InPoście potwierdzenie nadania, czy nawet przygotowania do wysyłki?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-01-14, 22:54   

utrivv napisał/a:
Zaczynam się bać że kasa poszła w piach, zepsułeś mi weekend, dzięki //mur


Ty tak na poważnie? //orc
Jeśli się nie pomyliłeś przy numerze konta, to nie ma szans aby tam poszła, więc makówka do góry ;)
Na koncie w Sklepie MAG-a może minąć więcej czasu nim płatność zostanie "odnotowana". To normalne.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 659
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2022-01-14, 22:55   

utrivv napisał/a:
Zaczynam się bać że kasa poszła w piach, zepsułeś mi weekend, dzięki //mur

Prawie Ci uwierzyłem :mrgreen:
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
jtk

Posty: 21
Wysłany: 2022-01-14, 23:02   

Romulus napisał/a:
No a w InPoście potwierdzenie nadania, czy nawet przygotowania do wysyłki?


Tak, miesiąc po złożeniu zamówienia i opłaceniu go, owszem. W końcu takie są czasy oczekiwania na wysyłkę :)

Sklep jest archaiczny i nie zachęca klientów, jak ktoś zgrabnie ujął, casualowych, ale niemałą bazę oddanych książkoholików na pewno mógł zbudować i ma potencjał w przyszłości ją powiększać, zwłaszcza jak dojdą exlusivy czy wcześniejsza sprzedaż.

Na marginesie, wydaje mi się, że warto wypromować trochę program lojalnościowy. Na stronie sklepu wyeksponowany jest Klub czytelnika z ofertą cashbacku, a żeby przeczytać o punktach trzeba poszukać nieco głębiej. A to jest duży atut wydawnictwa i przewaga nad księgarniami.
 
 
Whoresbane


Posty: 1053
Wysłany: 2022-01-14, 23:08   

Romulus napisał/a:
No a w InPoście potwierdzenie nadania, czy nawet przygotowania do wysyłki?


Za każdym razem gdy sklep wysyła mi paczkę to mam dwa maile. Jeden ze sklepu z numerem przesyłki a po czasie z inpostu o nadaniu przesyłki.

ASX76 napisał/a:
Wbrew pozorom wyjaśnienie jest banalne. Otóż zawsze korzystam z wysyłki Pocztą Polską, a kurier przynosi paczki do domu :-P


Kurza stopa, w życiu nie zaufam już Poczcie Polskiej a zwłaszcza w wysyłce takich skarbów jak książki z MAGa.

Temat ma 200 stron, my to jednak jesteśmy zakręceni //kas
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-01-14, 23:14   

ja pójdę wbrew i zgodzę się z toto,
casualowy klient zwraca na takie rzeczy uwagę
robienie samemu przelew zaczyna być skomplikowane, tak jak płacenie gotówką w sklepie /to +/- taka sama sytuacja/.

jak słusznie zauważył AM - my nie jesteśmy reprezentatywnym klientem, to że nam to nie przeszkadza... to bez znaczenia.
obecnie powszechnym jest przerzucenie się kompletnie na smartfon.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13186
Wysłany: 2022-01-15, 03:13   

Abstrahując od sklepu Maga (bo tam w zasadzie nie kupuję), wkurwia mnie jeśli nie mogę zapłacić blikiem. Nie jest to element wykluczający, ani szczerze mówiąc, najbardziej istotny, ale co się wkurwię to moje. I nlp-powskie kotwiczenie wypada chyba blado.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-01-15, 10:09   

Trojan napisał/a:
obecnie powszechnym jest przerzucenie się kompletnie na smartfon.

Zdefiniuj "powszechne". Bo mam wrażenie, że tkwisz w bańce. Nie wiem, jak ludzie płacą w necie, bo nie siedzę przy nich, ale widzę, jak płacą w sklepach.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-01-15, 10:24   

Trojan napisał/a:
ja pójdę wbrew i zgodzę się z toto,
casualowy klient zwraca na takie rzeczy uwagę
robienie samemu przelew zaczyna być skomplikowane, tak jak płacenie gotówką w sklepie /to +/- taka sama sytuacja/.



Ale casualowy klient i tak nie przyjdzie do sklepu Maga, a dokładniej przy nim nie zostanie on kupuje dwie trzy książki i najczęściej od różnych wydawców i kupuje albo w Empiku albo w dyskoncie księgarskim typu TK, Tantis. Tutaj są fani, a czasami wręcz "wyznawcy" tego konkretnego wydawnictwa i dla nich jest system punktów, a dojdą exclusivy. Dzielenie się kasą z operatorami kart i systemów płatności w dłuższej perspektywie nie zrównoważy minimalnego wzrostu klientów casualowych i stałej obniżki wpływów od fanów.

PS tez dostaję smsa, też wybieram PP i zawsze paczki przychodziły w idealnym stanie.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Sędzia

Posty: 493
Wysłany: 2022-01-15, 10:56   

fdv napisał/a:

Tutaj są fani, a czasami wręcz "wyznawcy" tego konkretnego wydawnictwa i dla nich jest system punktów, a dojdą exclusivy.


Dokładnie tak jest. Ja jestem wyznawcą od nr 5 Magii i Miecza (wcześniejszych 4 nie było w kiosku, ale zaraz dokupiłem).
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13186
Wysłany: 2022-01-15, 10:59   

Wtedy jeszcze grałem w RPG, mam że 20-30 numerów.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Sędzia

Posty: 493
Wysłany: 2022-01-15, 11:02   

Fidel-F2 napisał/a:
Wtedy jeszcze grałem w RPG, mam że 20-30 numerów.


Ja mam komplet, ale zobacz czy nie opłaca Ci się tego puścić na Allegro, za te starsze można dostać przyzwoitą kasę. Chyba, że z sentymentu trzymasz (bo że Cię to teraz nie interesuje to wiem z wątku o NF).
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1642
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-01-15, 11:35   

Sędzia napisał/a:
fdv napisał/a:

Tutaj są fani, a czasami wręcz "wyznawcy" tego konkretnego wydawnictwa i dla nich jest system punktów, a dojdą exclusivy.


Dokładnie tak jest. Ja jestem wyznawcą od nr 5 Magii i Miecza (wcześniejszych 4 nie było w kiosku, ale zaraz dokupiłem).

To prawie tak jak ja. ;-)
Bo nie mam wszystkich numerów - gdzieś powyżej 100 już to co się pojawiało w numerach, mnie coraz mniej interesowało.
Ale za to zawsze doceniam MAGa za to, ze wydał dalszy ciąg "świata wielkiej rzeki" Farmera, bo zawsze chciałem to przeczytać. To, że okazał się równią pochyłą, nie zmienia tego, że to doceniam. ;-)
Swoją drogą te numery MiM mam do dzisiaj, chociaż częściowo w formie porozkładanych artykułów tematycznie, w segregatorach.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Sędzia

Posty: 493
Wysłany: 2022-01-15, 11:45   

goldsun napisał/a:

To prawie tak jak ja. ;-)
Bo nie mam wszystkich numerów - gdzieś powyżej 100 już to co się pojawiało w numerach, mnie coraz mniej interesowało.
Ale za to zawsze doceniam MAGa za to, ze wydał dalszy ciąg "świata wielkiej rzeki" Farmera, bo zawsze chciałem to przeczytać. To, że okazał się równią pochyłą, nie zmienia tego, że to doceniam. ;-)
Swoją drogą te numery MiM mam do dzisiaj, chociaż częściowo w formie porozkładanych artykułów tematycznie, w segregatorach.


Były tylko 104 numery, więc prawie komplet.
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-01-15, 15:48   

fdv napisał/a:

Ale casualowy klient i tak nie przyjdzie do sklepu Maga, a dokładniej przy nim nie zostanie on kupuje dwie trzy książki i najczęściej od różnych wydawców i kupuje albo w Empiku albo w dyskoncie księgarskim typu TK, Tantis.


chyba że wrzucę np. linka na fb do "fajnej" książki i potencjalny nabywca, przeglądający fb w kolejce/na kiblu/na chybcika odbije się od płatności. Potem już zapomni.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-01-15, 16:23   

Trojan napisał/a:
chyba że wrzucę np. linka na fb do "fajnej" książki i potencjalny nabywca, przeglądający fb w kolejce/na kiblu/na chybcika odbije się od płatności. Potem już zapomni.

Myślisz, że tacy klienci z kibla to jakiś znaczący procent?
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2022-01-15, 16:25   

Właściwie całe tegoroczne Artefakty i seria „Horrorów zostały zaplanowane. Wybór był trudny, ale już postaram się nie mącić. Wygląda to to następująco:

„Horror”
Kwiecień
Victor LaValle Odmieniec
Victor LaValle Ballada o Czarnym Tomie (bonus)
Scott Hawkins Biblioteka na górze Opiec
Brian Evenson Dni ostatnie


Czerwiec
Stephen Graham Jones The Only Good Indians
Dan Simmons Drood
Stephen Graham Jones Mapping the Interior (bonus)

Październik
Peter Straub Koko
Nathan Ballingrud Nathan Ballingrud Potwory północnoamerykańskich jezior
Nathan Ballingrud Wounds (bonus)

Artefakty

Styczeń
M. John Harrison Urządzenie Centauryjskie
John Brunner Zygzakowata orbita

Maj
John M. Ford Oczekiwanie na smoka
Gene Wolfe Urth Nowego słońca

Lipiec
Vernor Vinge Otchłań w niebie
Ray Bradbury Październikowa kraina / The Halloween Tree

Listopad
Michael Swanwick Stacje przypływu, Próżniowe kwiaty, Opowiadania najlepsze
Ian McDonald Desolation road/Ares Express

Grudzień
Octavia Butler Seed to Harvest (przedpremierowo)
 
 
Jacob94

Posty: 43
Wysłany: 2022-01-15, 16:38   

AM napisał/a:

Ian McDonald Desolation road/Ares Express
)


Czy dobrze rozumiem, że obie powieści dostaniemy w jednej książce? Jeśli tak to byłoby to coś niesamowicie radosnego dla mnie :-)
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-01-15, 16:48   

Będzie "Koko"? Zajefajnie! A coś innego Strauba? "Ghost Story" może?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-01-15, 16:49   

Skoro mamy już piękne plany/szkice "Horrorów" i Artefaktów, to kiedy poznamy na UW? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2022-01-15, 17:01   

Jacob94 napisał/a:
AM napisał/a:

Ian McDonald Desolation road/Ares Express
)


Czy dobrze rozumiem, że obie powieści dostaniemy w jednej książce? Jeśli tak to byłoby to coś niesamowicie radosnego dla mnie :-)


Tak.

Bibi King napisał/a:
Będzie "Koko"? Zajefajnie! A coś innego Strauba? "Ghost Story" może?


Nie.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-01-15, 17:21   

To jeszcze poproszę o rozwianie moich wątpliwości odnośnie bonusów. Będą dostępne tylko w sklepie Maga (przynajmniej czasowo), ale będzie można je kupić jako pojedyncze tytuły, czy tylko w pakiecie z pozostałymi książkami (3+1 w kwietniu, 2+1 w czerwcu i 2+1 w październiku)?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Obłęd
Obłęd

Posty: 28
Wysłany: 2022-01-15, 17:23   

Bibi King napisał/a:
Będzie "Koko"? Zajefajnie! A coś innego Strauba? "Ghost Story" może?


"Ghost Story" raptem 4 lata temu wydał pięknie Vesper, więc nie ma sensu tego dublować.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-01-15, 17:35   

Obłęd napisał/a:
Bibi King napisał/a:
Będzie "Koko"? Zajefajnie! A coś innego Strauba? "Ghost Story" może?


"Ghost Story" raptem 4 lata temu wydał pięknie Vesper, więc nie ma sensu tego dublować.


Nie tylko nie ma to sensu, ale jest to niemożliwe, ponieważ prawa do tytułu ma Vesper. Książka jest wciąż dostępna.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-01-15, 17:39   

No ja wiem, ale fajnie by było w serii mieć...
Czyj to jest przekład w Vesperze?
 
 
Jacob94

Posty: 43
Wysłany: 2022-01-15, 17:41   

No i super, cieszę się z tego McDonalda, to wyjątkowe książki. Z Artefaktów biorę wszystko do końca roku (może z jednym wyjątkiem). Szykuje się świetny rok.
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2022-01-15, 17:42   

toto napisał/a:
To jeszcze poproszę o rozwianie moich wątpliwości odnośnie bonusów. Będą dostępne tylko w sklepie Maga (przynajmniej czasowo), ale będzie można je kupić jako pojedyncze tytuły, czy tylko w pakiecie z pozostałymi książkami (3+1 w kwietniu, 2+1 w czerwcu i 2+1 w październiku)?


Czasowo będą tylko u nas. Będzie można je kupić jako pojedyncze tytuły. W pakietach (których będzie około 200) będą bonusem, prezentem dla czytelników.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-01-15, 17:48   

Bibi King napisał/a:
Czyj to jest przekład w Vesperze?
Wg informacji w bazie fantasty - Irena Ciechanowska – Sudymont, Jan Stanisław Zaus
http://baza.fantasta.pl/ksiazka.php?id=16397
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2022-01-15, 17:52   

Bibi King napisał/a:
Będzie "Koko"? Zajefajnie! A coś innego Strauba? "Ghost Story" może?


Wypowiedziałem się nieprecyzyjnie. Będzie cała trylogia Strauba. A potem się zobaczy, Są jeszcze 3 potencjalne rzeczy, które warto, przynajmniej według mnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,58 sekundy. Zapytań do SQL: 13