FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15643
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-12-18, 17:51   

Czekaj Pan na Zysk. W końcu sobie przypomną ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2930
Wysłany: 2020-12-18, 17:56   

Jachu napisał/a:
Panie Andrzeju, bo może moje pytanie zostało przeoczone... Kiedyś pojawiały się jakieś sugestie, że chcielibyście odkupić od Zyska (albo poczekać aż im prawa wygasną) Mieville'a z książkami o Nowym Crobuzon. Jest szansa, że coś będzie na rzeczy, czy pozostaje dalsze czekanie na wznowienie przez Zyska "Blizny"?


To przeszłość. Rzeczywiście byliśmy zainteresowani, ale tylko w sytuacji, gdyby chciał to odpuścić. Tylko, że to było przed laty. Nic z tych chęci we mnie nie zostało.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3208
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2020-12-18, 18:13   

ASX76 napisał/a:
Czekaj Pan na Zysk. W końcu sobie przypomną ;)
Tja. Wątpię.

AM napisał/a:
To przeszłość. Rzeczywiście byliśmy zainteresowani, ale tylko w sytuacji, gdyby chciał to odpuścić. Tylko, że to było przed laty. Nic z tych chęci we mnie nie zostało.
Szkoda, bo Zysk się nie spieszy ze wznowieniem Nowego Crobuzon :(
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Trojan 


Posty: 11357
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-12-18, 20:09   

W sumie jak się kupuje prawa do wydania książki? Kto pierwszy ten lepszy?
Albo
Prawa są wystawiane na jakiejs licytacji?
Lub
mam tu prawa do Sapkowskiego 10 lat wyłączności! Czekam na oferty!
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2020-12-18, 23:40   

Trojan napisał/a:
W sumie jak się kupuje prawa do wydania książki? Kto pierwszy ten lepszy?
Albo
Prawa są wystawiane na jakiejs licytacji?
Lub
mam tu prawa do Sapkowskiego 10 lat wyłączności! Czekam na oferty!


Układy, układziki, łapówki, znajomości, MeToo... Wiesz, jak jest ;)
 
 
AM

Posty: 2930
Wysłany: 2020-12-18, 23:53   

Trojan napisał/a:
W sumie jak się kupuje prawa do wydania książki? Kto pierwszy ten lepszy?
Albo
Prawa są wystawiane na jakiejs licytacji?
Lub
mam tu prawa do Sapkowskiego 10 lat wyłączności! Czekam na oferty!


Nie ma jednej drogi. Często prawa są sprzedawane wydawcy, który zgłosi się jako pierwszy i złoży satysfakcjonującą ofertę. Często maszynopisy rozsyłane do grupy wydawców i potem odbywa się aukcja. Czasami oferty od agentów otrzymują tylko konkretni wydawcy. Zwykle okres trwania licencji to 5-6 lat.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1822
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2020-12-19, 00:42   

AM, to mnie ucieszyłeś. Czasem większą frajdę może dać przekazanie innym dobrych treści niż samotne się nimi cieszenie. Idąc za ciosem, może warto by było pomyśleć o kontynuacji dokonań Roberta Holdstocka?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
AM

Posty: 2930
Wysłany: 2020-12-19, 01:16   

bio napisał/a:
AM, to mnie ucieszyłeś. Czasem większą frajdę może dać przekazanie innym dobrych treści niż samotne się nimi cieszenie. Idąc za ciosem, może warto by było pomyśleć o kontynuacji dokonań Roberta Holdstocka?


Nie. Zostawmy to komuś innemu.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1822
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2020-12-19, 01:26   

de Lint też nie?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
AM

Posty: 2930
Wysłany: 2020-12-19, 01:36   

bio napisał/a:
de Lint też nie?


Też nie. Kiedyś nawet przymierzaliśmy się do The Little Country i Memory and Dreams, ale rozeszło się po kościach. Dzisiaj już mnie to nie interesuje.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-12-19, 17:36   

AM napisał/a:
Myślę, że wobec tego bardzo ciekawe będą "Lanark" czy "Darkmans".

Tytuły do tej nowej horroro-weirdowej serii?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2020-12-19, 18:04   

Eee, takie fajne rzeczy to chyba zasługują na osobne wydanie, poza seriami... Nie?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15643
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-12-19, 18:26   

toto napisał/a:
AM napisał/a:
Myślę, że wobec tego bardzo ciekawe będą "Lanark" czy "Darkmans".

Tytuły do tej nowej horroro-weirdowej serii?


A to nie do UW? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-12-19, 18:28   

Ale skoro coś do tej serii ma trafić, to pewnie takie dziwy*. Z drugiej strony autor/agent może chyba nie zgodzić się na wydanie w ramach serii z innymi pisarzami.




*nie czytałem dokładnie o fabule a recenzje tylko przeleciałem i na pierwszy rzut oka obie książki pasują mi jako weird fiction
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15643
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-12-19, 19:06   

Nie przeczę temu, natomiast:
- wcześniej obie pozycje padały w kontekście wydania w UW
- wydaje mi się że gdyby miały ukazać się w nowej serii, to Pan Andrzej by o tym napomknął //mysli
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-12-19, 20:47   

Coś musiałem wyprzeć z pamięci albo wcześniejsza informacja mi umknęła. AM pisał o tych dwóch tytułach w UW raptem 2 miesiące temu, więc pewnie tak będzie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15643
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-12-19, 22:08   

Ciekawe jak MAG zaliczy: Swanwicka i Palmer, tzn. czy kwalifikują się jako UW tegoroczne (skoro są dostępne w sklepie), czy jednak już przyszłoroczne... Jeśli to drugie, to limit 4 UW na Anno Domini 2021 będzie wyczerpany: "Lanark" i "Darkmans" //mysli
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2930
Wysłany: 2020-12-19, 23:23   

ASX76 napisał/a:
Ciekawe jak MAG zaliczy: Swanwicka i Palmer, tzn. czy kwalifikują się jako UW tegoroczne (skoro są dostępne w sklepie), czy jednak już przyszłoroczne... Jeśli to drugie, to limit 4 UW na Anno Domini 2021 będzie wyczerpany: "Lanark" i "Darkmans" //mysli


Chciałbym, żeby w UW ukazała się w następnym roku ostatnia Palmer, Lanark, Darkmans, Samatar i jeszcze coś nowego.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1822
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2020-12-20, 00:13   

Czy ktoś może skrótowo mi przybliżyć Lanark i Darkmans? Zerknąłem, ale nie na tyle głęboko, by wiedzieć dlaczego są ciekawe? Cieszę się z Mythos, ale jeszcze nie zamówiłem. Ostatnio kupowałem dużo książek na ebayu i nowe zakupy sceduję za Nowy Rok, jeśli dożyjemy.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15643
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-12-20, 09:13   

AM napisał/a:


Chciałbym, żeby w UW ukazała się w następnym roku ostatnia Palmer, Lanark, Darkmans, Samatar i jeszcze coś nowego.


A co by Pan chciał aby ukazało się w nowej serii Dark Weird w tymże okresie, o ile siłą rozpędu dałoby się rozświetlić mrok panujący w temacie, naturalnie nie licząc Barkera? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2020-12-20, 16:54   

ASX76 napisał/a:
AM napisał/a:


Chciałbym, żeby w UW ukazała się w następnym roku ostatnia Palmer, Lanark, Darkmans, Samatar i jeszcze coś nowego.


A co by Pan chciał aby ukazało się w nowej serii Dark Weird w tymże okresie, o ile siłą rozpędu dałoby się rozświetlić mrok panujący w temacie, naturalnie nie licząc Barkera? ;)


Ja by chciał "Dhalgren" Delany'ego - pamiętam, że przed kilkoma laty AM coś tam nieśmiało planował z tym tytułem :) Ciekawe ile zostało z tych planów.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13206
Wysłany: 2020-12-20, 17:11   

Babel 17 to okrutna ramota, Dhalgren jest inne?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11357
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-12-20, 18:30   

już przecie była tutaj rozkmina AM nt. Dhalgren ...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13206
Wysłany: 2020-12-20, 18:50   

no i?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11357
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-12-20, 19:27   

z tego co pamiętam - a temat mnie nie interesował szczególnie, AM sporo poświęcił czasu tej książce. Reasumując - kiedyś by to wydał, teraz już nie.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13206
Wysłany: 2020-12-20, 19:30   

bardziej interesowało mnie zdanie Plejbeka, jaki jest powód chcenia
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2020-12-20, 20:15   

"Babel-17" czytałem z 15 lat temu i mi się podobało. Nie wiem jak byłoby teraz.
Bardziej jednak intryguje mnie sam opis "Dhalgrena" (z Wiki chociażby) niż sam fakt, że to Delany akurat. Może bym się sparzył, może nie - mam po prostu wrażenie, że to taka "moja" literatura. Ty Fidel wiesz, co ja mam na myśli :)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-12-20, 20:25   

"Wszyscy na Zanzibarze" też miało być nieprzetłumaczalne i strasznie trudne w odbiorze ze względu na kompozycję. Nie wiem, może 30-40 lat temu tak było, ale w końcówce drugiej dekady XXI wieku nie szokowało ani formą, ani językiem. Zastanawiam się na ile nie byłby to przypadek i "Dhalgren"? Nie mówię, że "Wszyscy na Zanzibarze" było słabe (nie było), a o to, że odbiór tej książki dzisiaj może być zupełnie inny niż kiedyś, choćby z tego powodu, że pewne zabiegi formalne, kiedyś nowatorskie, mogliśmy już oswoić w, nawet w nie w pełni świadomych, imitacjach lub polemikach.

Plejbek, ty zdaje się lubisz co jakiś czas sztachnąć się książkowym mózgotrzepem. Napisz czasami co tam ciekawego czytasz, lub co zbiera kurz na półkach/czytniku, nawet niech będą to dwa zdania, trzy zdania na krzyż.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2020-12-20, 20:46   

toto, no właśnie mam takie wielkie noworoczne postanowienie, że odstawię komiksy i seriale i zacznę znowu czytać dużo książek. Bo się straszliwie opuściłem - od MAGa to chyba z 10 ostatnich Artefaktów i UW w ogóle nie ruszyłem. Wstyd mi, serio.
Ale Dicka za to czytam regularnie, po kolei wg dat i to tak, żeby wycisnąć ile się da z tych jego fabuł. I jasnym jest, że nie do wszystkiego wrócę, bo sporo rzeczy średnich napisał, ale fajnie się to układa w jakąś całość.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2020-12-21, 14:51   

"Zanzibar" był kapitalny, ale jednak nieprzełomowy; toto może mieć rację - opatrzyły nam się różne zabiegi formalne. A opis "Dhalgrena" faktycznie intryguje. MAG to wyda? Może AM potrzebuje impulsu? ;) Jak to ostatnio z Fordem wyszło...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 13