FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2020-12-16, 13:06   

bio napisał/a:
Andrzeju, a może by tak MAG z racji tego, że w końcu po latach spadkobiercy Johna M.Forda doszli do ładu z wydawcą i efektem tego jest pierwsze od lat wydanie The Dragon Waiting, także na ukoronowanie gorączki zakupów praw autorskich , wciągnął rękę po ten tytuł. Na pewno jest to książka, której brakuje w zestawie dobrych lektur fantasy po polsku.


Jest w moim kręgu zainteresowań. W większej grupie pozycji, ale nie wiem czy dojdzie kiedyś do finalizacji.
 
 
Odpryskowy
Świr od Sandersona


Posty: 39
Wysłany: 2020-12-17, 07:59   

Ja z kolei przychodzę zapytać o dodruki Z Mgły Zrodzonego - w to że są planowane, nie wątpię, pytanie brzmi czy to kwestia bliższej czy dalszej przyszłości?

Co jakiś czas się pytania o to pojawiają czy to na grupach na Facebooku, czy ostatnio na reddicie nawet ktoś wstawił wątek - dostępny jest tylko pierwszy i trzeci tom, Studnia Wstąpienia czy druga seria (Stop Prawa, Cienie Tożsamości, Żałobne Opaski) są nie do dostania.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2020-12-17, 14:26   

Odpryskowy napisał/a:
Ja z kolei przychodzę zapytać o dodruki Z Mgły Zrodzonego - w to że są planowane, nie wątpię, pytanie brzmi czy to kwestia bliższej czy dalszej przyszłości?

Co jakiś czas się pytania o to pojawiają czy to na grupach na Facebooku, czy ostatnio na reddicie nawet ktoś wstawił wątek - dostępny jest tylko pierwszy i trzeci tom, Studnia Wstąpienia czy druga seria (Stop Prawa, Cienie Tożsamości, Żałobne Opaski) są nie do dostania.


Nie potrafię precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie. Gdyby chodziło o zwykłe dodruki pojawiłyby się w pierwszym kwartale, ale podpisaliśmy nowe umowy i zobowiązaliśmy się do zastąpienia normalnych wersji książek jubileuszowymi. Nie pamiętam w jakim czasie... W każdym razie muszę usiąść do tego i się przyjrzeć.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2020-12-17, 14:28   

Wszystko już jasne. Mamy czas do września. Dodruki pojawią się wobec tego w pierwszym kwartale, przed marcowym wysypem.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1868
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2020-12-17, 14:39   

Wiem, jestem nudny, ale planujecie wydać ostatniego Neala Stephensona?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2020-12-17, 14:46   

m_m napisał/a:
Wiem, jestem nudny, ale planujecie wydać ostatniego Neala Stephensona?


Raczej tak, ale to odległy plan.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1868
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2020-12-17, 15:19   

:-(
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Odpryskowy
Świr od Sandersona


Posty: 39
Wysłany: 2020-12-17, 20:52   

AM napisał/a:
Nie potrafię precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie. Gdyby chodziło o zwykłe dodruki pojawiłyby się w pierwszym kwartale, ale podpisaliśmy nowe umowy i zobowiązaliśmy się do zastąpienia normalnych wersji książek jubileuszowymi. Nie pamiętam w jakim czasie... W każdym razie muszę usiąść do tego i się przyjrzeć.

AM napisał/a:
Wszystko już jasne. Mamy czas do września. Dodruki pojawią się wobec tego w pierwszym kwartale, przed marcowym wysypem.


Czyli styczeń-luty można się spodziewać dodruków Z Mgły Zrodzonego, w marcu: pierwszy tom Rytmu Wojny (miękka i twarda okładka), Odprysk Świtu, Tancerka Krawędzi, Biały Piasek t.3, a gdzieś między marcem a wrześniem te jubileuszowe wydania... pierwszej trylogii Z Mgły Zrodzonego?

I na czym będą polegać te jubileuszowe wydania? Wiem, że w tekście były jakieś kosmetyczne zmiany paru słów, a tak poza treścią?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2020-12-17, 21:55   

Odpryskowy napisał/a:
AM napisał/a:
Nie potrafię precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie. Gdyby chodziło o zwykłe dodruki pojawiłyby się w pierwszym kwartale, ale podpisaliśmy nowe umowy i zobowiązaliśmy się do zastąpienia normalnych wersji książek jubileuszowymi. Nie pamiętam w jakim czasie... W każdym razie muszę usiąść do tego i się przyjrzeć.

AM napisał/a:
Wszystko już jasne. Mamy czas do września. Dodruki pojawią się wobec tego w pierwszym kwartale, przed marcowym wysypem.


Czyli styczeń-luty można się spodziewać dodruków Z Mgły Zrodzonego, w marcu: pierwszy tom Rytmu Wojny (miękka i twarda okładka), Odprysk Świtu, Tancerka Krawędzi, Biały Piasek t.3, a gdzieś między marcem a wrześniem te jubileuszowe wydania... pierwszej trylogii Z Mgły Zrodzonego?

I na czym będą polegać te jubileuszowe wydania? Wiem, że w tekście były jakieś kosmetyczne zmiany paru słów, a tak poza treścią?


Tak, zgadza się. Do tego dochodzi nowelka ze świata Magica w marcu. Przeglądałem tylko Drogę królów. 99% to poprawki redakcyjne, których jest mnóstwo, ale być może nie będą miały znaczenia w naszej wersja (przynajmniej spora część).
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2020-12-17, 22:44   

Panie Andrzeju, kiedyś pojawiały się jakieś sugestie, że chcielibyście odkupić od Zyska (albo poczekać aż im prawa wygasną) Mieville'a z książkami o Nowym Crobuzon. Jest szansa, że coś będzie na rzeczy, czy pozostaje dalsze czekanie na wznowienie przez Zyska "Blizny"?
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Odpryskowy
Świr od Sandersona


Posty: 39
Wysłany: 2020-12-18, 04:21   

AM napisał/a:
Odpryskowy napisał/a:
I na czym będą polegać te jubileuszowe wydania? Wiem, że w tekście były jakieś kosmetyczne zmiany paru słów, a tak poza treścią?


Tak, zgadza się. Do tego dochodzi nowelka ze świata Magica w marcu. Przeglądałem tylko Drogę królów. 99% to poprawki redakcyjne, których jest mnóstwo, ale być może nie będą miały znaczenia w naszej wersja (przynajmniej spora część).


A coś poza treścią się zmienia? Format ten sam, okładki te same? Czy fakt że to wydanie jubileuszowe pociąga za sobą coś oprócz tych kosmetycznych zmian w tekście?

I zakładam że chodzi o jubileuszowe wydania Z Mgły Zrodzonego, Rozjemcy i Drogi Królów - i co, od razu wszystkie pięć do tego września ma się pojawić? :shock:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23111
Wysłany: 2020-12-18, 07:03   

Jachu napisał/a:
Panie Andrzeju, kiedyś pojawiały się jakieś sugestie, że chcielibyście odkupić od Zyska (albo poczekać aż im prawa wygasną) Mieville'a z książkami o Nowym Crobuzon. Jest szansa, że coś będzie na rzeczy, czy pozostaje dalsze czekanie na wznowienie przez Zyska "Blizny"?

Ha! Jeśli już coś odkupować od Zyska to prawa do cyklu Kate Elliott "Korona Gwiazd". :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-12-18, 07:46   

Romulus napisał/a:

Ha! Jeśli już coś odkupować od Zyska to prawa do cyklu Kate Elliott "Korona Gwiazd". :-P


Bez przesady :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-12-18, 07:50   

Panie Andrzeju, dlaczego odpuściliście horrory Dana Simmonsa?
Jako że zapewne macie prawa do "Drooda" i "Trupiej otuchy", to czy nastąpi wznowienie tych pozycji choćby i tylko w Waszym sklepie? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-12-18, 08:10   

A co do wznowień/dodruków. Kiedyś pojawiła się plotka, że kilka tytułów z UW będzie dodrukowanych i dostępnych tylko w sklepie wydawnictwa, trochę podobna akcja jak z "Accelerando", "Ślepowidzeniem" i "Atlasem chmur" sprzed ok. dwóch lat. To była tylko plotka, czy jednak naprawdę coś takiego się szykuje?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23111
Wysłany: 2020-12-18, 08:35   

ASX76 napisał/a:
Panie Andrzeju, dlaczego odpuściliście horrory Dana Simmonsa?
Jako że zapewne macie prawa do "Drooda" i "Trupiej otuchy", to czy nastąpi wznowienie tych pozycji choćby i tylko w Waszym sklepie? ;)

I kto tu przesadza? :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13143
Wysłany: 2020-12-18, 09:09   

Coraz częściej myślę o sprzedaży całego UW, może z kilkoma wyjątkami. Niemal każda kolejna lektura przynosi rozczarowanie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2020-12-18, 09:58   

ASX76 napisał/a:
Panie Andrzeju, dlaczego odpuściliście horrory Dana Simmonsa?
Jako że zapewne macie prawa do "Drooda" i "Trupiej otuchy", to czy nastąpi wznowienie tych pozycji choćby i tylko w Waszym sklepie? ;)


Drood to jakaś historia antyczna, skąd pomysł, że wciąż mają prawa? Przecież tego nie kupuje się na wieczność. Trupia otucha - nie mam nawet pojęcia, kiedy wyszła, bo mnie nie interesowała, ale z Droodem raczej nie masz racji.

@Fidel,
Ada Palmer też ci nie podeszła? To sprzedaj czym prędzej, najwyraźniej UW nie jest dla ciebie :-P
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13143
Wysłany: 2020-12-18, 11:10   

Adę Palmer przeczytam pewnie za 10 lat, nie spieszę się z serią.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-12-18, 11:44   

toto napisał/a:
A co do wznowień/dodruków. Kiedyś pojawiła się plotka, że kilka tytułów z UW będzie dodrukowanych i dostępnych tylko w sklepie wydawnictwa, trochę podobna akcja jak z "Accelerando", "Ślepowidzeniem" i "Atlasem chmur" sprzed ok. dwóch lat. To była tylko plotka, czy jednak naprawdę coś takiego się szykuje?


Przesunięte w czasie.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-12-18, 11:45   

Bibi King napisał/a:


Drood to jakaś historia antyczna, skąd pomysł, że wciąż mają prawa? Przecież tego nie kupuje się na wieczność. Trupia otucha - nie mam nawet pojęcia, kiedy wyszła, bo mnie nie interesowałam, ale z Droodem raczej nie masz racji.



Vesper próbował pozyskać prawa, a skoro się nie udało, to... ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-12-18, 12:08   

Nie czytałem wszystkiego Simmonsa, ale obok "Terroru" najbardziej lubię właśnie "Drooda". W "Droodzie" dołączenie wątków fantastycznych jest zrobione, moim zdaniem, lepiej, ale jest ich aż za dużo. Ale dubla bym chyba sobie nie zrobił.

W Magu to bym zobaczył "Wahadło Foucaulta", choć wiem, że to jest rzecz raczej z tych niemożliwych. Noir sur Blanc raczej by nie pozwoliło sobie na utratę książki Eco.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2020-12-18, 13:31   

toto napisał/a:

W Magu to bym zobaczył "Wahadło Foucaulta", choć wiem, że to jest rzecz raczej z tych niemożliwych. Noir sur Blanc raczej by nie pozwoliło sobie na utratę książki Eco.


Myślę, że wobec tego bardzo ciekawe będą "Lanark" czy "Darkmans".
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2020-12-18, 13:38   

AM napisał/a:
Myślę, że wobec tego bardzo ciekawe będą "Lanark" czy "Darkmans".


Będzie "Darkmans"?! Wow! Jaka to perspektywa czasowa?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2020-12-18, 13:42   

Bibi King napisał/a:
AM napisał/a:
Myślę, że wobec tego bardzo ciekawe będą "Lanark" czy "Darkmans".


Będzie "Darkmans"?! Wow! Jaka to perspektywa czasowa?


Po wakacjach. Jest już przetłumaczony. Lanark również w tym czasie.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-12-18, 14:27   

Szkice wydawnicze na II kwartał 2021 roku w kwestii Artefaktów i UW:

Kwiecień
William Gibson - "Trylogia mostu" (Artefakty)

Maj
Jack Finney - "Time and Again" (Artefakty)
Robert A. Heinlein - "Kawaleria kosmosu" (Artefakty)
Sofia Samatar - "Skrzydlate opowieści" (UW)

Czerwiec
John Brunner - "Niebezpieczna orbita" (Artefakty)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2020-12-18, 16:55   

bio napisał/a:
Andrzeju, a może by tak MAG z racji tego, że w końcu po latach spadkobiercy Johna M.Forda doszli do ładu z wydawcą i efektem tego jest pierwsze od lat wydanie The Dragon Waiting, także na ukoronowanie gorączki zakupów praw autorskich , wciągnął rękę po ten tytuł. Na pewno jest to książka, której brakuje w zestawie dobrych lektur fantasy po polsku.


Dzięki za impuls. Załatwione.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-12-18, 17:15   

Skoro taki impuls wystarczył, to co trzeba napisać aby zadziałało w przypadku K.J. Parkera? //mysli ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2020-12-18, 17:31   

ASX76 napisał/a:
Skoro taki impuls wystarczył, to co trzeba napisać aby zadziałało w przypadku K.J. Parkera? //mysli ;)


Forda mielę w myślach od ponad 20 lat. Już kilka razy było blisko, ale nigdy się nie zdecydowałem. I pewnie stałoby się i tym razem, gdybym z pewnym opóźnieniem, po zapytaniu bio, nie przypomniał sobie, że całkiem niedawno jego obecny agent dawał znać, ze ma prawa do THE DRAGON WAITING i ASPECTS...

Parker już się nie zdarzy.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2020-12-18, 17:33   

Panie Andrzeju, bo może moje pytanie zostało przeoczone... Kiedyś pojawiały się jakieś sugestie, że chcielibyście odkupić od Zyska (albo poczekać aż im prawa wygasną) Mieville'a z książkami o Nowym Crobuzon. Jest szansa, że coś będzie na rzeczy, czy pozostaje dalsze czekanie na wznowienie przez Zyska "Blizny"?
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 14