FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-10-21, 08:01   

U mnie na pewno nie będzie Sandersona. :P Moore, Reynolds, Carey, Campbell też nie, ale z tego względu, że nie czytałem jeszcze nic i pierw spróbuję jak już to wcześniejszych książek.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-10-21, 08:05   

Tak na spokojnie to myślę, że Moore będzie musiał poczekać, albo go pożyczę gdzieś.
Reynolds tez obowiązkowy, ale jak przeczytam resztę tego, co już dawno wydano. Tak czy siak szykują się spore zakupy, kurna. :/ Zastanawia mnie tylko, ile będzie obsuw i co z Donaldsonem, bo podobnie jak El nie wierzę, że plan zostanie zrealizowany (3 książki łącznie z wydaniem podwójnym)
I tak zapowiada się fajnie. Jednak chyba tamten rok był bardziej udany, a może mi się wydaje? //mysli
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-10-21, 08:09   

MadMill napisał/a:
U mnie na pewno nie będzie Sandersona. :P Moore, Reynolds, Carey, Campbell też nie, ale z tego względu, że nie czytałem jeszcze nic i pierw spróbuję jak już to wcześniejszych książek.
Sandersona przegapiłem... też raczej go czytać nie będę, tym bardziej że wcześniejszego tomu nie czytałem. I nie tylko dlatego. A Reynoldsa czytaj, i to już! Jakby co, służę egzemplarzem.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-21, 08:50   

Na pewno: Stross, Harrison, Stephenson, Reynolds, Valente.
Pod znakiem zapytania: Lynch (II część częściowo zawiodła ;) ), Durham i Abraham.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2008-10-21, 09:31   

Reynolds w jednym tomie ! ! ! ? ? ? Kupiłbym nawet w dziesięciu. Stałe fragmenty gry na pewno z MAG-a do mnie trafią: Reynolds, Hamilton, Erikson, Stephenson. To dla mnie jazda obowiązkowa. W ciemno kupię wszystko z Uczty Wyobraźni, resztę też mam na liście, ale to już warunkowo. Reddicka też miałem na liście, ale skreśliłem. Generalnie, za dużo fantasy lekkiej łatwej i przyjemnej to niezdrowo.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-21, 09:41   

A ja sobie odpuszczę Carey'a, Sandersona i Moore'a - resztę trzeba będzie nabyć... znaczy, zarabiać na te ekscesy trzeba już teraz zacząć... smutne... ach, jakoś to finansowo będzie... chyba... :-?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-21, 09:57   

Beata napisał/a:
A ja sobie odpuszczę Carey'a, Sandersona i Moore'a - resztę trzeba będzie nabyć... znaczy, zarabiać na te ekscesy trzeba już teraz zacząć... smutne... ach, jakoś to finansowo będzie... chyba... :-?


Nie chciałbym się wtrącać, ale... Esslemont Ci się podoba? :roll:

Hamilton już napoczęty? Przed "wdaniem się" w kolejny cykl, opłaca się sprawdzić, czy aby podpasuje jego styl pisania...

P.S. Masz bardzo silne parcie... na robienie zakupów. ;) Jak Ci się to wszystko mieści w domu? :-P
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-10-21, 10:01   

ASX76 napisał/a:
Nie chciałbym się wtrącać, ale... Esslemont Ci się podoba? :roll:

A to mało istotne, z tego co wiem to Beata lubi cykl Eriksona, a Esslemont jest jakby na dokładkę do MKP. ;) Z tego też powodu i jak z Esslemontem się zapoznam.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-21, 10:07   

MadMill napisał/a:

A to mało istotne, z tego co wiem to Beata lubi cykl Eriksona, a Esslemont jest jakby na dokładkę do MKP. ;) (..)


Istotne jest o tyle, że literacko jest to znacznie słabsze (nawet) od prozy Eriksona. :-P
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-10-21, 10:09   

Nikt nie twierdzi, że jest inaczej drogi ASXiku. ;)

Ja się zastanawiam tak samo jak El, gdzie są Skoki, oraz Lą Nie Dyn - ale to wypadło już po podaniu planów. Oraz nowelka Lyncha gdzieś miała jeszcze być po drodze.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-21, 10:20   

ASX :arrow: Fakt, pierwszy tom Esslemonta odstaje nieco poziomem. Ale ponoć drugi jest lepszy... a przecież cyklu nie mogę od środka zaczynać, prawda? Zatem zacisnę zęby, przebrnę przez rozbiegówkę i zobaczymy... :-? wszystko wyjdzie w praniu... znaczy w czytaniu.
A na pytanie "jak Ci się to wszystko mieści w domu?" odpowiadam: sama nie wiem. ;)

Mad :arrow: czy aby "Un Lun Dun" nie miał być wydany jeszcze w tym roku?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-10-21, 10:23   

Beata napisał/a:
Mad :arrow: czy aby "Un Lun Dun" nie miał być wydany jeszcze w tym roku?

Miał być, ale miesiąc temu AM napisał gdzieś, że jednak w tym roku tego nie będzie.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-10-21, 10:26   

Beata napisał/a:
ASX :arrow: Fakt, pierwszy tom Esslemonta odstaje nieco poziomem. Ale ponoć drugi jest lepszy... a przecież cyklu nie mogę od środka zaczynać, prawda?
"Noc noży" to nie jest pierwszy tom, jeśli mnie pamięć nie myli. To osobna powieść. Chyba, że o czym innym piszesz...

Beata napisał/a:
Mad :arrow: czy aby "Un Lun Dun" nie miał być wydany jeszcze w tym roku?
Miał (pierwszy termin to chyba był czerwiec 2008 :P ). Ale dłuższego czasu już jest w zapowiedziach na 2009.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-21, 10:32   

Beato - cykl Eriksona można zacząć czytać (o ile ktoś musi...) od "Ogrodów księżyca"... Ale skoro upierasz się przy Esslemoncie, to nie będę już zniechęcał (bo i tak nie pomoże...). ;)


Kiedy zwróciłem uwagę, że Donaldsona może i tak zabraknąć w planach MAG-a na rok 2009, byłem besztany niewybrednymi słowy - określany jako płaczek i czarnowidz. Póki co, jakoś nie widać "Skoków"... W sumie 4 części mają wyjść w przeciągu następnego półrocza? Jakbym wyłączył "zawieszenie niewiary" to bym uwierzył...
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-21, 10:33   

Shadowmage napisał/a:
Beata napisał/a:
ASX :arrow: Fakt, pierwszy tom Esslemonta odstaje nieco poziomem. Ale ponoć drugi jest lepszy... a przecież cyklu nie mogę od środka zaczynać, prawda?
"Noc noży" to nie jest pierwszy tom, jeśli mnie pamięć nie myli. To osobna powieść. Chyba, że o czym innym piszesz...


No prawda, osobna powieść, fakt. Ale ze świata Eriksona (a raczej Eriksona i Esslemonta), nie? Znaczy... że to wszystko razem trzeba... ;)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-21, 10:37   

Beata napisał/a:


No prawda, osobna powieść, fakt. Ale ze świata Eriksona (a raczej Eriksona i Esslemonta), nie? Znaczy... że to wszystko razem trzeba... ;)


Nie trzeba... "Noc noży" to dopiero pierwszy tom cyklu Esslemonta. A ma być ich w sumie sześć... Szkoda czasu i kasy.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-10-21, 11:29   

Zgadzam się z ASX-em. :shock: Naprawdę można sobie darować Noc noży.



ASX76 napisał/a:
Kiedy zwróciłem uwagę, że Donaldsona może i tak zabraknąć w planach MAG-a na rok 2009, byłem besztany niewybrednymi słowy - określany jako płaczek i czarnowidz.

Pewnie Cię posłuchali i stwierdzili, że skoro i Ty nie wierzysz, to nie mają się dla kogo starać. ;P

Po skończeniu Z mgły zrodzonego do listy zakupów dopisuję Sandersona. Zresztą i tak przypuszczam, że nabędę większość... może ewentualnie Moore'a pożyczę, gdyby ktoś był tak uprzejmy. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2008-10-21, 11:50   

Elektra napisał/a:
Pewnie Cię posłuchali i stwierdzili, że skoro i Ty nie wierzysz, to nie mają się dla kogo starać. ;P


No właśnie, ale na razie i tak cały projekt wisi na włosku; nie możemy dojść do porozumienia z agentem w kwestii wysokości zaliczek.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-21, 17:37   

ASX76 napisał/a:
Nie trzeba... "Noc noży" to dopiero pierwszy tom cyklu Esslemonta. A ma być ich w sumie sześć... Szkoda czasu i kasy.

Elektra napisał/a:
Zgadzam się z ASX-em. :shock: Naprawdę można sobie darować Noc noży.

Tera to se możecie... ;) "Noc noży" już od dawna na półce... a w ogóle to proszę mi nie obrzydzać... bo nawet jeśli to bylejaczek, to taka lektura pozwala docenić inne dobre rzeczy... nie ma strachu, jak przeczytam, to na pewno się wypowiem... ;)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
wob001 

Posty: 100
Wysłany: 2008-10-21, 18:51   

Beata napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Nie trzeba... "Noc noży" to dopiero pierwszy tom cyklu Esslemonta. A ma być ich w sumie sześć... Szkoda czasu i kasy.

Elektra napisał/a:
Zgadzam się z ASX-em. :shock: Naprawdę można sobie darować Noc noży.

Tera to se możecie... ;) "Noc noży" już od dawna na półce... a w ogóle to proszę mi nie obrzydzać... bo nawet jeśli to bylejaczek, to taka lektura pozwala docenić inne dobre rzeczy... nie ma strachu, jak przeczytam, to na pewno się wypowiem... ;)


Mimo znacząco niższego poziomu, w porównaniu do Eriksona, uważam "Noc noży" za obowiązkową lekturę każdego kto lubi świat Malazańskiej. Nawiązania, rozwinięcia i wyjaśnienia są "bezcenne":)

Jeśli zaś ktoś czyta Eriksona tylko dlatego, że zaczął cykl i chce poznać dalszy ciąg fabuły, a poznawanie świata mu "wisi" to rzeczywiście nie ma co zabierać się za pierwszego Esslemonta.

A swoją drogą, poziom "Nocy..." jest dla mnie równy poziomowi wielu polskich książek fantazy, które znam.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-10-21, 19:23   

Elektra napisał/a:
Po skończeniu Z mgły zrodzonego do listy zakupów dopisuję Sandersona.

Podobało Ci się to? :shock: Ja po pierwszym tomie mam dosyć i jak nie dostanę do recenzji to na pewno nie kupię.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-21, 19:38   

Co do Sandersona, to mam taką samą reakcję jak Tig. Ja przez Z mgły zrodzonego ledwo przebrnęłam, straszna sztampa ;) Na pewno nie będę sięgać po kolejne tomy, nawet nie szkoda aż tak bardzo kasy tylko miejsca na półce. Książki Sandersona zajmują strasznie dużo miejsca ;P

Co do moich zakupów to na pewno wszystko z UW, w ciemno bez zastanowienia. W dalszej kolejności Simmons, Reynolds, Lynch, Stephenson. Smakowicie zapowiada się kolejny roczek, nawet jeśli zabraknie tam Donaldsona.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-21, 20:46   

Beata napisał/a:

Tera to se możecie... ;) "Noc noży" już od dawna na półce... a w ogóle to proszę mi nie obrzydzać... bo nawet jeśli to bylejaczek, to taka lektura pozwala docenić inne dobre rzeczy... nie ma strachu, jak przeczytam, to na pewno się wypowiem... ;)


Na litość... Bierzesz takie "cudo" w ciemno, a trzeba Cię usilnie przekonywać do "Akwarium" Suworowa i "Empire V" oraz "Świętej księgi wilkołaka" Pielewina... :shock:
<zemdlony ASX pada na twarz; rzeczywistość okazała się zbyt brutalna na jego delikatny umysł> ;)

Beato, nawet w złej sytuacji znajdziesz jakiegoś plusa... :-P


Elektruś, wreszcie mogłaś się przekonać, że co do Donaldsona, to miałem rację, niestety. I cóż z tego, że MAG chce wydać, skoro z agentem się nie może dogadać... :-(
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-10-21, 23:19   

Tigana napisał/a:
Podobało Ci się to? :shock:

Różnie. Trochę tak, trochę nie. Ale ogólnie na plus. I zainteresował mnie dalszy ciąg. A że sztampa? No i co? Szczególnie, że nie do końca. ;)

ASX76 napisał/a:
wreszcie mogłaś się przekonać, że co do Donaldsona, to miałem rację, niestety.

No jak nic, zapeszyłeś. ;P
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-10-21, 23:32   

Elektra napisał/a:
Różnie. Trochę tak, trochę nie. Ale ogólnie na plus. I zainteresował mnie dalszy ciąg. A że sztampa? No i co? Szczególnie, że nie do końca. ;)

Doszedłem już jakiś czas temu do takiego wniosku, że zamiast takich książek typu Sanderson wolę czytać młodych polskich autorów, albo odrabiać zaległości w klasyce, a nie marnować czasu na czytanie innych - jak można w ogóle marnować czas czytając. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-22, 08:14   

ASX76 napisał/a:
Na litość... Bierzesz takie "cudo" w ciemno, a trzeba Cię usilnie przekonywać do "Akwarium" Suworowa i "Empire V" oraz "Świętej księgi wilkołaka" Pielewina... :shock:

No sam widzisz, jakimi dziwnymi ścieżkami podąża mój rozwój(sic!) czytelniczy.
A świat MKP mi się podoba i następne tomy Esslemonta też kupię! O!

ASX76 napisał/a:
Beato, nawet w złej sytuacji znajdziesz jakiegoś plusa... :-P

Metoda Pollyanny się kłania. :)

Sandersona czytałam dwie książki i powiem tak - o ile pierwsza była obiecująca, o tyle druga mnie zawiodła. Zatem trzeciej czytać już nie będę, sorry.

A w kwestii Donaldsona: "Skoków" nie czytałam, czekam na wydanie. Szkoda, że są kłopoty natury "agenturalno-ogranizacyjnej". Ale rok nie kończy się na czerwcu, mogę poczekać. Mało tego, mogę poczekać nawet dużo dłużej na wydanie całości w jednym woluminie (spodziewam się, że będzie zajmował mniej miejsca, niż cztery książki obok siebie).
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-10-22, 08:23   

Eee, w jakim jednym woluminie? Łączony to ma być chyba tylko pierwszy tom z drugim.
_________________
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-22, 08:34   

Shadowmage napisał/a:
Eee, w jakim jednym woluminie? Łączony to ma być chyba tylko pierwszy tom z drugim.

Nie psuj mi! Od rana mi się zebrało na delikatne sugestie i zaowalowane aluzje... ;) po prostu marzenia mi się zwerbalizowały...
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-10-22, 08:37   

Nie wyobrażam sobie pięciu Skoków w jednym tomie. Czytanie takiej cegły byłoby bardzo męczące...
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2008-10-22, 08:39   

Sam nie wiem, czekać na te Skoki..., czy wynająć szwagra i jego konto na Allegro? :-|
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 14