FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-11-30, 00:03   

Po co MAG-owi Joyce, a Tobie Joyce w MAG-u, skoro Solaris ma chęć na wypuszczanie jego książek? ;) W naszym interesie leży, aby wydawcy nie wchodzili sobie w paradę...

Tego VanderMeera jest tak dużo w MAG-u, że aż boję się zaglądać na stronę z zapowiedziami. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-11-30, 17:18   

ASX76 napisał/a:
Po co MAG-owi Joyce, a Tobie Joyce w MAG-u,
Bo był w zapowiedziach (wstępnych planach), chyba nawet na ten rok? Pytam czy premiera będzie po prostu później, czy w ogólne nie będzie. Tak trudno zrozumieć?

Trzy książki VanderMeera to nie jest tak dużo (dwie wydane, jedna w zapowiedziach). Pytam, co stało się z czwartą (po opowiadaniu z F&SF jeszcze bardziej jestem ciekawy jego opowiadań), która też podobno miała szansę na polskie wydanie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2010-11-30, 17:46   

toto napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Po co MAG-owi Joyce, a Tobie Joyce w MAG-u,
Bo był w zapowiedziach (wstępnych planach), chyba nawet na ten rok? Pytam czy premiera będzie po prostu później, czy w ogólne nie będzie. Tak trudno zrozumieć?

Trzy książki VanderMeera to nie jest tak dużo (dwie wydane, jedna w zapowiedziach). Pytam, co stało się z czwartą (po opowiadaniu z F&SF jeszcze bardziej jestem ciekawy jego opowiadań), która też podobno miała szansę na polskie wydanie.


Zbioru opowiadań VanderMeera na razie nie będzie (łączone wydania MacLeoda i McDonalda są nadal aktualne). Może w przyszłości. Joyce spada i spada, nie wiem jak to się skończy.
  
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-11-30, 20:12   

AM napisał/a:
Joyce spada i spada, nie wiem jak to się skończy.


Oby leciał jak najdłużej. A skończy się zapewne mokrą plamą. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2010-12-08, 23:20   

A kto tłumaczył "Prefakta"? Bo raczej nie Grażyna Grygiel i Piotr Staniewski, jak jest napisane w książce?
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-12-08, 23:32   

Według tego: http://www.mag.com.pl/ksi...-0-Prefekt.html Grzegorz Komerski.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23163
Wysłany: 2010-12-12, 08:56   

Publikuję za Katedrą plany (co należy pamiętać) wydawnictwa MAG na 2011:

Alastair Reynolds - "Przestrzeń objawienia" (wyd. 2) (I kwartał)
Alastair Reynolds - "Migotliwa wstęga" (wyd. 2) (I kwartał)
Alastair Reynolds - "Diamond Dogs. Turquoise Days" (II kwartał)
Jim Butcher - "Front burzowy" (II półrocze)
Jim Butcher - "Pełnia księżyca" (II półrocze)
Kim Harrison - "A Fistrul of Charms" (II półrocze)
Stepan Chapman - "Troika" (UW)
Ian R. MacLeod - "Song of Time. Journeys" (UW)
Ian McDonald - "The Dervish House. Cyberabad Days" (UW)
Peter Watts - "State of Grace" (UW)
Dan Simmons - "Drood"
Susanna Clarke - "Jonathan Strange i pan Norrell"
Neal Stephenson - "Reamde"

Książki Neala Stephensona i Petera Wattsa zostaną wydane w przyszłym roku pod warunkiem, że do tego czasu ukażą się w USA.

Szanse na wydanie mają również:
Alastair Reynolds - "Blue Remembered Earth"
Robin Hobb - "Uczeń skrytobójcy" (wyd. 2)
W kolejnym roku ukazać się mogą:
Robin Hobb - "Dragon Keeper"
Robin Hobb - "Dragon Haven"
Alastair Reynolds - "Galactic North"

Jestem w szoku z powodu wysypu Reynoldsa, a szczególnie jego wznowień! A nadto początek nowego cyklu, "Galactic North" (świetna!), "Diamond Dogs. Turquoise Days" (dwie doskonałe nowele). Po prostu - uwierzę, kiedy zobaczę.

Neal Stephenson - wierzę :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
kurrrak 


Posty: 258
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-12-12, 09:41   

Ciekawe skąd Katedra bierze to info i czy ktokolwiek z Maga je potwierdza. Cieszy mnie chęć wydania Blue Remembered Earth, ale biorąc pod uwagę okres między wydaniem anglo- a polskojęzycznym to chyba znów skuszę się na oryginały. Podejrzewałem, że wznowią Przestrzeń, bo na Allegro staje się już powoli białym krukiem. McDonald i Watts to moje pewniaki. Nie omieszkam obadać też jakichś nowych nazwisk.
  
 
 
Kennedy 
Sepulka


Posty: 601
Skąd: Chasm City
Wysłany: 2010-12-12, 09:48   

Reynolds, uuuuu. Generalnie to absolutnie nie wierzę, ale jakby jednak to będzie bardzo miło.
Romulus napisał/a:
Alastair Reynolds - "Migotliwa wstęga" (wyd. 2) (I kwartał)

Jakby wznowili w jednym kawałku to bym się bardzo cieszył, te dzielone wydania doprowadzają mnie do szału, nawet gdy stoją u mnie na półce.
_________________
Znalazłem swoją religię, nic ponad książkę nie wydawało mi się ważniejsze. Bibliotekę poczytywałem za świątynię.
J-P.S.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-12-12, 09:51   

Katedra jest leniwa i bierze info z forum Maga gdzie AM sam osobiście i we własnej osobie napisał pewnie własnymi palcyma jakie książki wydawnictwo Mag w którym on pracuje chce wydać. Nie ma w tym żadnego okultyzmu :P

UW w przyszłym roku zrobi z nas miazgę.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-12-12, 09:57   

kurrrak napisał/a:
Ciekawe skąd Katedra bierze to info i czy ktokolwiek z Maga je potwierdza
W newsie są linki do forum Maga, skąd pochodzą informacje. Wystarczy przeczytać. Dodatkowo AM wypowiada się w komentarzach.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Kennedy 
Sepulka


Posty: 601
Skąd: Chasm City
Wysłany: 2010-12-12, 10:08   

toto napisał/a:
Dodatkowo AM wypowiada się w komentarzach.

I się doczytałem, że Migotliwa wstęga ma być w jednym tomie. Bardzo, bardzo ok. Dobra wiadomość z rana.
_________________
Znalazłem swoją religię, nic ponad książkę nie wydawało mi się ważniejsze. Bibliotekę poczytywałem za świątynię.
J-P.S.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-12-12, 10:14   

I teraz się zastanawiam, co mam zrobić z tą Migotliwą wstęgą. Mam pierwszy tom i nie wiem czy kupować drugi, czy czekać na nowe wydanie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-12-12, 10:18   

Witaj w klubie. Zawsze podczas wznowień pojawiają się takie problemy. Z tym, że nie możemy wykluczyć jednak fiaska takiego wydania, bo zawsze coś może się wydarzyć.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Elektra 


Posty: 3694
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-12-12, 11:03   

I ja się przyłączę. Ja mam oba tomy Migotliwej wstęgi. Chyba jednak nie będę szaleć. Chociaż niedawno przeczytałam, że brakuje jakiejś strony. Tylko jak to poznam? ;)

A co do planów. Interesuje mnie przede wszystkim Farmer. Ciągle nie wiem, czy kupować pierwsze trzy tomy (a pewnie należałoby się pospieszyć, bo znowu nakład będzie wyczerpany) I jeszcze trochę Donaldson.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
kurrrak 


Posty: 258
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-12-12, 11:06   

Elektra napisał/a:
Chociaż niedawno przeczytałam, że brakuje jakiejś strony. Tylko jak to poznam?

Strona 26 tomu drugiego, poznasz na pewno.
Przyznam, że i mi przeszło przez myśl sprzedać teraz Przestrzeń, póki osiąga dość wysoką cenę, ale z drugiej strony nie chcę ryzykować zostania z ręką w nocniku. Swoją drogą to całkiem logiczne, że dają jej wznowienie. Ci, którzy chcą zapoznać się z Reynoldsem nie będą musieli zaczynać od środka.
  
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-12-12, 11:14   

UW, nowe książki Reynoldsa, Simmons, Watts, Stephenson... a miałem oszczędzać w przyszłym roku...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Elektra 


Posty: 3694
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-12-12, 11:18   

kurrrak napisał/a:
Strona 26 tomu drugiego, poznasz na pewno.

A rzeczywiście.


I nawet już znalazłam tę stronę na MAG-u. No to ok, nie jestem aż taką fanką, żeby kupować poprawioną wersję.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2010-12-12, 13:08   

Romulus napisał/a:
Jestem w szoku z powodu wysypu Reynoldsa, a szczególnie jego wznowień! A nadto początek nowego cyklu, "Galactic North" (świetna!), "Diamond Dogs. Turquoise Days" (dwie doskonałe nowele).


Również jestem w szoku. :)
Ale mam pytanie czy w takim razie, przy tej modzie na naprawdę znakomitego Reynoldsa są jakieś przymiarki do wydanie jego pozostałych powieści ?:
Century Rain (2004)
Pushing Ice (2005)
House of Suns (2008)
Terminal World (2009)
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-12-12, 13:21   

Na razie w planach jest 5. książek Reynoldsa. To na poziomie autorów paranormali jest i jeszcze Ci mało? o_O
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23163
Wysłany: 2010-12-12, 13:23   

Nie śmiem marzyć. CENTURY RAIN jest przepyszną powieścią, PUSHING ICE również. HOUSE OF SUNS i TERMINAL WORLD czekają wciąż w kolejce i jeszcze trochę czasu minie, zanim się do nich dokopię na parapecie przy oknie :)

Generalnie, macie rację. Jeśli nawet tylko połowę z tego planu wydawniczego da się zrealizować, to i tak będzie wypas nad wypasy, jeśli chodzi o jakość.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-12-12, 13:51   

Jeśli już chciałbym zaczynać przygodę Reynoldsem to od jakiej książki?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Elektra 


Posty: 3694
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-12-12, 13:54   

Tixonie, zajrzyj do wątku Reynoldsa. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2010-12-12, 17:40   

MadMill napisał/a:
.... jeszcze Ci mało? o_O


Nie o to chodzi, że mało tylko w związku z tym iż były przedłużane umowy oraz nowe rozmowy z właścicielem praw to chciałbym wiedzieć na co możemy liczyć. Czy możemy się spodziewać czegoś więcej niż w zapowiedziach. A tak na marginesie to Reynoldsa nigdy dość. :)
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-12-12, 17:45   

Nawet jeśli to wątpię aby coś ukazało się do 2013 roku.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2010-12-12, 21:14   

AdamB napisał/a:
MadMill napisał/a:
.... jeszcze Ci mało? o_O


Nie o to chodzi, że mało tylko w związku z tym iż były przedłużane umowy oraz nowe rozmowy z właścicielem praw to chciałbym wiedzieć na co możemy liczyć. Czy możemy się spodziewać czegoś więcej niż w zapowiedziach. A tak na marginesie to Reynoldsa nigdy dość. :)


Na razie, poza wznowieniami, będą DD/TD i GN (na początku 2012). Potem najprawdopodobniej Blue Remembered Hills, pewnie tuż po premierze w UK. W 2012 zarezerwujemy miejsce dla 2 części i wydamy być może coś z backlisty.

Kupowanie praw ma to do siebie, że czasami musimy zrobić coś na czym zależy właścicielowi, żeby on zrobił coś na czym zależy nam ;) .
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2010-12-12, 21:38   

A ja mam pytanko...
Co z książką - Jesse'a Bullingtona - Smutna historia braci Grossbart

Czy ja coś przespałam?
//tanit
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-12-18, 22:09   

AM napisał/a:


Kupowanie praw ma to do siebie, że czasami musimy zrobić coś na czym zależy właścicielowi, żeby on zrobił coś na czym zależy nam ;) .


Przy czym dzieje się to z korzyścią dla klientów/czytelników. :-)


Wcześniej nieraz odważnie pisał Pan o planach/szkicach ( ;) ) odnośnie cyklu "Gap" Donaldsona, że niby na pewno będzie, a od jakiegoś czasu Waszmość "nie puszcza nawet pary z ust", tudzież "nabrał w nie wody". Czy to oznacza, że pomimo tego iż zakupiliście (podobno) prawa do wydania/wznowienia serii, jednak "puścicie ją z dymem/do zlewu"?

Wieść o planach (bądź szkicach) dotyczących "Jonathan Strange i pan Norrell" wywołała u mnie szok. Czy już naprawdę nie ma żadnych ciekawych pozycji do wypuszczania, że zamierzacie/planujecie brać się za "odgrzewanie kotleta"? A przecież wystarczy zajrzeć na stoiska z Tanią Książką czy na Allegro - pierwsze wydanie (w trzech tomach) jest tanie jak barszczyk... Jaki sens ma dla Was wydawanie tytułu, który ciągle jest dostępny i to w oszałamiająco niskiej cenie?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2010-12-18, 22:48   

[quote="ASX76"]
AM napisał/a:

Jaki sens ma dla Was wydawanie tytułu, który ciągle jest dostępny i to w oszałamiająco niskiej cenie?


Powiedzmy, że mam taki kaprys...
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-12-18, 22:56   

[quote="AM"]
ASX76 napisał/a:
AM napisał/a:

Jaki sens ma dla Was wydawanie tytułu, który ciągle jest dostępny i to w oszałamiająco niskiej cenie?


Powiedzmy, że mam taki kaprys...


To może by tak jeden "kaprys" dla Donaldsona? ;) W tym przypadku przynajmniej ma to głębszy sens. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,82 sekundy. Zapytań do SQL: 12