FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w Kąciku Bajarza
Autor Wiadomość
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-16, 11:48   

Na razie został odłożony na później. Możliwe, że do niego wrócimy kiedy tematów z autorami będzie więcej, a takie uporządkowanie bardziej uzasadnione.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-08-17, 10:04   

Eee... to fatalny pomysł. Już jest dużo klikania, żeby znaleźć właściwy wątek, a będzie jeszcze więcej...
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-08-17, 10:28   

Shadowmage napisał/a:
a będzie jeszcze więcej...

A nie mniej ? Znasz alfabet to wiesz gdzie szukać ;) klikasz na literkę i masz max kilka wątków a nie kilkadziesiąt
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-08-17, 15:52   

Jak już wspominałam, mnie się to wcale nie podoba. Nie ma tutaj 200 tematów w których można się pogubić. To jest niepotrzebne rozdrabnianie wg mnie.
Podobnie jak Shadow jestem na nie.
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-08-17, 17:29   

Toudisław napisał/a:
A nie mniej ? Znasz alfabet to wiesz gdzie szukać ;) klikasz na literkę i masz max kilka wątków a nie kilkadziesiąt
W przypadku wątku jednego autora, może i mniej (choć to zawsze wchodzenie na podfora, w dół drzewka architektury forum). Ale jak mam ochotę przeczytać coś o autorach X, Y i Z, to zamiast sobie spokojnie przewijać listę aż znajdę, albo skorzystać z ctrl+f, muszę włazić w kolejne zakładki.
_________________
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-17, 20:44   

To tylko propozycja i tak w tym momencie jest niemożliwa do zrealizowania (no może tylko teoretycznie), bo tematów jest za mało. Raczej tak na przyszłość ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-08-17, 21:17   

Szczerze mówiąc, ten pomysł do mnie nie przemawia. Sam tak jak Shadow korzystam z prostej funkcji ctrl+f i nie mam problemów z odnalezieniem tematów. Lepszy wydaje mi się obecny podział bez literek.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Sosnechristo 


Posty: 68
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-09-04, 22:39   

Uważam, że lepszy byłby podział na literaturę polską i zagraniczą, a nie: fantastyka polska, zagraniczna i literatura. To wygląda jak kawałek z szowinistycznego dowcipu o podziale na kobiety i ludzi ;P
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-09-05, 00:05   

Czyli co? Tak konkretnie. Rozdzielić "Literaturę" po pozostałych działach i zmienić ich nazwy? Czyli wyrzucić z nazw słowo fantastyka? Moim zdaniem to skomplikuje poruszanie się po forum.
Napisz, proszę, jak sobie to wyobrażasz. Tak dokładnie.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2009-09-05, 07:56   

Sosnechristo napisał/a:
Uważam, że lepszy byłby podział na literaturę polską i zagraniczą, a nie: fantastyka polska, zagraniczna i literatura. To wygląda jak kawałek z szowinistycznego dowcipu o podziale na kobiety i ludzi ;P
Tylko że to zasadniczo jest forum o profilu fantastycznym ;) Takie tematy mają tu przewagę i jest oczywiste, że sąwyróżnione.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby dopisanie po prostu "niefantastyczna", "inna", "inna niż fantastyczna" (lub czegoś podobnego) do nazwy działu "Literatura", który fatycznie nie brzmi najszczęśliwiej.
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-09-05, 08:03   

Kiedyś już chyb była debata nad ta nazwą. I w końcu padło na proste 'Literatura'. Chociaż mogla by być też np 'Inna Literatura'

Jak Procella powiedziała to przede wszystkim forum nastawione na literaturę fantastyczną - co zresztą widać w ilości tematów. Nikt nie broni zakładania tematów o literaturze nie fantastycznej a jednak jest ich niewiele.
Fantastyki w z czasem zrobiło się tak dużo, że trzeba było podzielić ją na polską i zagraniczną.

Włączenie po kilka wątków z działu 'Literatura' do przypuszczalnej literatury pl/zagr wprowadziłoby bałagan. Na, przykładowo, pięćdziesiąt wątków w literaturze zagranicznej cztery byłyby nie-fantastyczne. Szukanie w tym wypadku jest utrudnione.
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-09-05, 08:06   

Procella napisał/a:
Najlepszym rozwiązaniem byłoby dopisanie po prostu "niefantastyczna", "inna", "inna niż fantastyczna" (lub czegoś podobnego) do nazwy działu "Literatura", który fatycznie nie brzmi najszczęśliwiej.

Może po prostu Mainstream?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-05, 08:13   

Procella napisał/a:
Najlepszym rozwiązaniem byłoby dopisanie po prostu "niefantastyczna", "inna", "inna niż fantastyczna" (lub czegoś podobnego) do nazwy działu "Literatura", który fatycznie nie brzmi najszczęśliwiej.

ja był bym za tym ;)

Cytat:
Fantastyki w z czasem zrobiło się tak dużo, że trzeba było podzielić ją na polską i zagraniczną.

Słoneczko taki podział był od zawsze. Nigdy nie było jednego działu Fantastyka. Były od razu dwa sub fora polska/ zagraniczna
Tanit napisał/a:
Włączenie po kilka wątków z działu 'Literatura' do przypuszczalnej literatury pl/zagr wprowadziłoby bałagan. Na, przykładowo, pięćdziesiąt wątków w literaturze zagranicznej cztery byłyby nie-fantastyczne. Szukanie w tym wypadku jest utrudnione.

Nop. Bez sensu łączyć


Spellsinger napisał/a:
Może po prostu Mainstream?


Nie podoba mi się
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-09-05, 08:18   

Toudisław napisał/a:

Nie podoba mi się

No patrz Pan. Mi się nie podoba "Literatura niefantastyczna". Nawet literatura niefantastyczna może być fantastyczna.
I gdzie tu sens? ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-05, 08:26   

Spellsinger napisał/a:
I gdzie tu sens? ;)

Próżno go szukać. No dobra niech będzie Mainstream. Nie umrę od tego
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-09-05, 08:36   

Tanit napisał/a:
Kiedyś już chyb była debata nad ta nazwą.

Była na pewno. Dwie pierwsze strony w tym wątku. :)

A Mainstream mnie też się nie podoba.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-09-05, 08:41   

Ja dałem tylko luźną propozycję. Dla mnie może zostać sama Literatura. Nie razi mnie to.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-05, 09:37   

Uważam, że jest dobrze tak jak jest. Nie ma sensu w tym grzebać, bo można zrobić tylko gorzej.
Tym, którym się nie podoba aktualny stan rzeczy niech lepiej zajmą się czymś konstruktywnym, zamiast siać zbędny ferment i spamować. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-09-05, 10:19   

Zostawcie jak jest. Tu nie chodzi o trzymanie się terminologii, wysuwanie z niej jakiś wniosków typu: fantastyka to nei literatura itd, tylko o przejrzystość poruszania się po forum.

Z założenia jak rozumiem to miało być forum o fantastyce, wszystko inne jest rozwijającymi się dodatkami. Jednym z dodatków jest "Literatura". I tam walimy wszystko o literaturze. Może być piękna, mogą być reportaże, pewnie jak napiszę o jakimś autorze historycznym to też będzie ok. Każde zawężenie metodologicznie będzie niewłaściwe. Nic nie zmieniajcie. Połapać się idzie raz dwa o co chodzi.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13