Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Solaris
Autor Wiadomość
Dulaman 
Wolny Rodnik

Wysłany: 2015-07-14, 15:30   

Fenris napisał/a:
Niesamowite, mityczna zmiana silnika dojdzie do skutku? :badgrin:

A co od dawna to już zapowiadali?
Ja tam kupuję dopiero od zeszłego roku więc mogę nie być obeznany z całą ich mitologią :-)
ale zdążyłem zauważyć że ta ich wyszukiwarka to po prostu... //mur
Fenris napisał/a:
A promocja to będzie pewnie standardowe -50% na ich książki.

No ja bym nawet wolał taką ogólną na wszytko niż tylko na coś czego bym nie kupił

Fenris 
Wilk

Wysłany: 2015-07-15, 12:12   

Odkąd pamiętam, to słyszy się o zmianie silnika księgarni Solarisu, tylko jakoś nigdy to do skutku nie może dojść.

Takiej promocji się nie spodziewaj, nie u nich.

Shadowmage 

Wysłany: 2015-07-15, 12:34   

Słabo pamiętasz, mieli przynajmniej jedną zmianę w przeszłości. Chociaż masz rację, to dość stara śpiewka. I też uważam, że promocja będzie dotyczyła głównie ich książek.

Jachu 
princeps senatus

Wysłany: 2015-10-24, 22:10   

Coś cicho w tym roku w kwestii nowych "Kroków w nieznane". Nawet Sedeńko unika odpowiedzi na swoim blogu. Czyżby zbliżał się koniec serii?

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]

Beata 
deformacja IU

Wysłany: 2016-01-31, 21:35   

Coś ta zmiana silnika im niespecjalnie posłużyła. Złożyłam zamówienie na ebooki o 20.47. Zapłaciłam elektronicznie i system DotPay potwierdził płatność o 21.00. Zaś sklep Solaris zmienił mi status zamówienia o 21.07. Na "oczekiwanie na płatność". Impressive. :/

Tixon 
Ukryty Smok

Wysłany: 2016-02-01, 14:14   

Tak na ich obronę, tu jest jeszcze pośrednik, który może im przelać dopiero na następny dzień.
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/

Beata 
deformacja IU

Wysłany: 2016-02-01, 14:30   

Tix, ale że co masz na myśli? Wszędzie jest pośrednik, który tak naprawdę kredytuje natychmiastowy zakup ebooków, a prawdziwe pieniądze spływają do niego za kilka dni. Tak działa ten system. A w sklepie Solarisu, o czym dowiedziałam się dziś, ta część będzie dopiero robiona (na razie zakupione pliki są przesyłane mejlem).

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2016-02-01, 16:28   

Tixon napisał/a:
Tak na ich obronę, tu jest jeszcze pośrednik, który może im przelać dopiero na następny dzień.

Akurat dotpay, payu i tym podobne serwisy przelewają kasę do sklepu bardzo szybko, gdzie czas liczony w minutach oznacza już długo. U konkurencji zawsze płacę w ten sposób i ebooki mogę pobierać zaraz po wylogowaniu się z banku i powrocie na stronę sklepu, czyli czas poniżej minuty.
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2016-02-01, 17:08   

Tak jest. Raz tylko czekałem kilka godzin, bo coś "siadło" na serwerze DotPay, co było niepokojące, bo zazwyczaj pobierałem ebooki zaraz po wylogowaniu się z konta bankowego.

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2016-02-01, 17:21   

Beata napisał/a:
A w sklepie Solarisu, o czym dowiedziałam się dziś, ta część będzie dopiero robiona (na razie zakupione pliki są przesyłane mejlem).
Kiedyś chciałem kupić u nich ebooka i dowiedziałem się o tej formie udostępniania pliku. Pas, poczekam na wygodniejsze rozwiązanie.
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek

MORT
in emergency brea...

Wysłany: 2016-02-07, 13:04   

Po dość długim czasie niekorzystania z solarisnet próbowałem się zalogować.
Nie mogę.
Klikam zmień hasło: nie mamy takiego maila w bazie. :shock:
Wchodzę na maila, sprawdzam wcześniejsze zakupy (jakkolwiek mało prawdopodobne, może to rzeczywiście nie ten mail). Ale są.

Czyżby ostatnie zmiany serwisu sprowadzały się do: let's nuke it from the orbit?

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2016-02-07, 13:27   

O ile dobrze pamiętam, to w którymś wpisie na blogu Sedeńko napisał, że nie przenosili bazy klientów, więc musisz na nowo tworzyć konto.

e:
Odpowiedni cytat
Wojtek Sedeńko napisał/a:
Nie przenosiłem kont klientów, przechowalni i historii zamówień. Oczywiście pozostają one w naszym archiwum, możemy do nich zajrzeć i coś sprawdzić, ale chciałem by nowe otwarcie było tabula rasa. Przechowalnie zawierały całą masę produktów, które są już niedostępne. Niektórzy klienci mają u nas konta od ćwierćwiecza, u niektórych historia liczyła po 200-300 zrealizowanych zamówień. To teraz leży w archiwum. W nowym sklepie trzeba się ponownie zalogować, wprowadzić aktualne dane, wrzucić do przechowalni oczekiwane produkty. Trochę pracy, ale czasem taki restart się przydaje

Całość tuta: http://www.sedenko.pl/2015/12/20/nowy-sklep/

MORT
in emergency brea...

Wysłany: 2016-02-07, 13:36   

Dzięki. Racjonalizacja Sedeńki jednak dość absurdalna. Nie chciało się, bo to kłopot i tyle. Myślę, że klientom jak najbardziej przydałby się dostęp do archiwum własnych zamówień. Linki do obiektów (jako że wiele z nich nie istnieje) można było usunąć w tych archiwalnych zamówieniach.

Tixon 
Ukryty Smok

Wysłany: 2016-02-07, 23:16   

W dobie tanich księgarni internetowych? Zaglądałem tam tylko z sentymentu, teraz już nie mam po co.
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:

Ł - CHYBA TY

MORT
in emergency brea...

Wysłany: 2016-02-08, 14:42   

Solaris miewał - przynajmniej kiedyś - dobre promocje na własne książki... które jednak wydaje w pierwszej kolejności z zaporowymi cenami, żeby potem dać upust 50%... ech. W każdym razie mają też czasem coś czego brakuje gdzie indziej. Poza tym jednak się zgadzam. Ostatnio robiłem tam zakupy parę dobrych lat temu.

Tixon 
Ukryty Smok

Wysłany: 2016-02-08, 18:29   

Zaporowe ceny były by jeszcze do przełknięcia, gdyby nie rzucali potem masowo tych książek do CTK.

MORT napisał/a:

Ł - CHYBA TY

MORT
in emergency brea...

Wysłany: 2016-02-08, 23:47   

No więc właśnie robiłem zakupy książek Solarisu od promocji do promocji (na ich stronie albo na tanich książkach, rzadziej w empiku, czy innych księgarniach), jako że z książkami ogólnie rzadko mi się spieszy. Ryzyko jest takie, że czasem jakiś nakład rozejdzie się zbyt szybko.

Tixon 
Ukryty Smok

Wysłany: 2016-10-28, 23:26   

Wywiad z Wojtkiem Sedeńko

MORT napisał/a:

Ł - CHYBA TY

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2017-11-29, 21:53   

Bardzo fajnie, że Solaris wydaje klasykę fantastyki, natomiast godzi się rzec, iż koncept wydawania Galaktyki Gutenberga jest w kilku aspektach nader chu.owy z perspektywy czytacza, którego się po prostu "dyma" w "kakao" i to bez wazeliny!!
Weźmy np. takiego R. Sheckleya... Nie jest dostępny w normalnej sprzedaży u wydawcy, który wszak drukuje na zamówienie, lecz jedynie wtedy, gdy się bierze wszystko z GG... --_- Skur.ysyństwo, to niezwykle delikatne określenie, tym bardziej, że w serii serwuje się nam zbiory opowiadań zawierające sporo powtórek, a jakby tego było mało, są nawet powtórki w obrębie serii... No ja pie.dolę taką dolę, brzytwa sama się otwiera... Aż by się prosiło, aby wydawać zbiory opowiadań poszczególnych autorów (tych lepszych) oddzielnie, a nie napier.alać "groch z kapustą" w połączeniu z "odgrzewanymi frytkami" --_-
No, chyba że po serii opowiadań zawierających utwory różnych autorów, otrzymamy wreszcie jednorodne, oczywiście przemieszane z powtórkami w proporcjach mniej więcej pół na pół... :shock:

Fidel-F2 

Wysłany: 2017-11-29, 22:04   

co żeś się chłopa czepił?, każdy kręci lody jak mu wygodnie, chcesz kupuj, nie chcesz nie kupuj

Adeptus Gedeon napisał/a:
integracja w duchu stworzenia katolickiego wolnorynkowego imperium.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2017-11-29, 22:11   

Taaa... jasne, kupować całą GG (a szajsu tam nie brakuje) dla trzech książek R. Sheckleya... //bum

bio 

Wysłany: 2017-11-29, 22:31   

Czy to znaczy, że aby kupić jedną z książek GG trzeba kupić wszystkie? No comprende.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2017-11-29, 23:00   

Trzytomowa edycja opowiadań Sheckleya jest dostępna jedynie pod warunkiem, że bierze się całość GG... Taka forma nagrody za "wierność"... --_-

Trojan 

Wysłany: 2017-11-30, 00:39   

Sheckleya sporo wydano - szukaj na alegro.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2017-11-30, 01:09   

Panie, na Allegro nie ma tego czego szukam - zależy mi na nowych wydaniach, a nie starociach wymiętoszonych przez czyjeś brudne łapska ;)

Trojan 

Wysłany: 2017-11-30, 12:27   

eh, Sheckley Planeta zła to była chyba pierwsza książka Amberu w nowym świecie (jakoś razem z Dicksonem wydali).
Najlepszy (imho) autor lekkiej/zabawnej fantastyki.
nawet parę lat temu przy jakimś "przekładaniu" wpadła mi w ręki F z genialnym opowiadaniem "Zezwolenie przestępcze"

Tixon 
Ukryty Smok

Wysłany: 2017-11-30, 17:40   

Już dawni przestałem uznawać Solaris za normalne wydawnictwo.

MORT napisał/a:

Ł - CHYBA TY

Trojan 

Wysłany: 2017-11-30, 17:46   

W sumie to chyba nigdy nie było "normalne"

Elektra 

Wysłany: 2017-11-30, 20:48   

Ja by prosiła o powstrzymanie się i ograniczanie wulgaryzmów, rozumiem, że nerwy i tak dalej, ale bez przesady!

Trojan 

Wysłany: 2017-11-30, 21:09   

Hę ?

Odpowiedz do tematu