FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Solaris
Autor Wiadomość
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-09-13, 19:52   Solaris

Temat do dyskutowania o planach wydawniczych wydawnictwa Solaris, ale też w tym temacie znajdziecie informacje o zapowiadanych książkach. Będą odnośniki do notek oraz fragmentów książek. Temat powstał abyśmy nie mnożyli bezsensu nowych tematów o autorach którzy dopiero co wchodzą na rynek, czy o książkach których nikt z nas jeszcze nie czytał. Jeśli autor ma swój temat, tam też znajdziecie poniższe informacje. Możliwe, że w najbliższym czasie wydzielimy z „Co nas czeka” i inne wydawnictwa, choć nie jest to pewne. ;)

Nowości:
Braian W. Aldiss – "Wiosna Helikonii" [ notka ] [ fragment ] (Ukazała się)
Robert Silverberg - "W dół do ziemi. Czas przemian" [ notka ] [Fragment pierwszy i drugi] (Ukazała się)

Najbliższe zapowiedzi:
John Crowley - "Samotnie" [ notka ] (24 października)
Kroki w nieznane (styczeń 2009)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-10-04, 12:56   

Czas na nową porcję nowości z Solarisu.
Wczoraj w księgarniach pojawiła się książka Silverberga „W dół do ziemi / Czas przemian” Zapraszam do przeczytania dwóch fragmentów ( ”Czas przemian i ”W dół do ziemi”).

Poznaliśmy również datę premiery pierwszego tomu Ægyptu. Samotnie pojawi się 24 października. Z tego co wiem na forum kilka osób już planuje zapoznać się z tym cyklem Crowleya, więc to dobra wiadomość dla nas.
Mam też mały bonus, Solaris wyda również Kroniki Majipooru a my już możemy zobaczyć jak prezentują się grzbiety poszczególnych tomów.
Ostatnia już informacja z Solarisu. Osoby które czekają na kolejny tom anatologii Kroki w nieznane, muszą się uzbroic w cierpliwość i poczekać do stycznia 2009 roku.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-10-30, 14:28   

Dziś ukazało się Samotnie Crowleya, mamy dla was fragment powieści do przeczytania.
Druga ważna informacja to zapowiedź Lata Helikonii Aldisa, które powinno się ukazać 17 listopada. Z notą i okładką można się zapoznać na podstronie książki.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2008-10-30, 14:42   

Jest już okładka i data wydania pierwszego tomu Majipooru:
http://solarisnet.pl/ofer...rda_valentine_a
Ja czekam na limitowaną, numerowaną, twardookładkową edycję kolekcjonerską. :)
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-11-12, 11:57   

Czas na kolejną porcję nowości ze Stawigudy.
Mamy już fragment "Lata Helikonii", do przeczytania którego zapraszam. Książka od dziś już powinna być dostępna w księgarniach.

Inne zapowiedzi na rok 2008:
"Królowa zimy" - 26.11.2008 - [ nota ]
"Zamek Lorda Valentine'a" - 08.12.2008 - [ nota ]
"Polaris" - 08.12.2008 - [ okładka ]
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-11-23, 12:48   

Na stronie z zapowiedziami wydawnictwo uaktualniło kalendarium wydawania książek. Dalekosiężne te plany - sięgają one nawet połowy 2010 roku . A na dodatek są to daty dziennej :shock:

W tym roku ukażą sie jeszcze trzy pozycje z SOLARIS:
- 26 listopad - Joan D. Vinge "Królowa Zimy"
- 4 grudnia - Robert Silverberg "Zamek Lorda Valentine'a" / Jack McDevitt "Polaris"
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-01-08, 21:18   

Czas na nowe książki z Solarisu w 2009 roku. Na pierwszym ogień idzie "Odźwierny" - Diaczenków (już 19 stycznia) oraz kolejny T.H. White jego "Świeca na wietrze" ukaże się 26 stycznia.
Niestety antologia "Kroki w nieznane 2008" ukaże się dopiero w lutym. A po niej można spodziewać się następujących pozycji.

"Zima Helikonii" - Brian W. Aldiss,
"Wielki Guslar Wita" - Kir Bułyczow,
"Szrama" - Marina i Siergieja Diaczenko,
"Księga Merlina" - T.H. White

Daty i kolejność wydawania jeszcze nie znane.

Edit: Póki co bez odnośników do strony, gdyż mamy małą awarię.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-01-08, 23:54   

Maeg napisał/a:
Daty i kolejność wydawania jeszcze nie znane. .

Komu nie znane temu nie znane :mrgreen: Daty są - ale takie nie na 100% pewne. Zerknijcie na "Katedrę" albo "Esensję"
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-01-09, 00:05   

Tigana napisał/a:
Komu nie znane temu nie znane :mrgreen:


Te przybliżone też znam, ale sam Solaris nie jest pewny Tigano w jakiej kolejności te książki się ukażą. :P Już nie raz zmieniały się plany i pewne książki zamieniały się miejscami. Wiele chyba nie zdradzę jak powiem, że cała ta czwórka jest już praktycznie gotowa i czeka tylko na wydanie. :P
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-01-09, 15:43   

Maeg napisał/a:
Już nie raz zmieniały się plany i pewne książki zamieniały się miejscami. Wiele chyba nie zdradzę jak powiem, że cała ta czwórka jest już praktycznie gotowa i czeka tylko na wydanie. :P

Solaris ma ciekawą polityką wydawniczą - podaje dokładne daty dzienne wydań swoich książek już na 2010 rok. Ciekawe tylko ile z nich się sprawdzi :P
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-01-09, 15:57   

Jeśli za przykład wziąć 'Kroki w nieznane" czy "Samotnie" Crowleya to na pewno kilku opóźnień możemy się spodziewać. Szczególnie że wydawnictwo zmniejszy ilość wydawanych pozycji. Będą chyba tylko dwie miesięcznie. :P
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-01-28, 00:38   



    Rozpoczynamy odliczanie do premiery kolejnego tomu almanachu fantastyki "Kroki w nieznane".
    Przez siedemnaście dni - na blogu www.krokiwnieznane.pl - będziemy prezentowali tytuły opowiadań, ich tematykę i sylwetki pisarzy. Lista twórców odwzorowuje kolejność z jaką opowiadania będą zamieszczone w najnowszych "Krokach w nieznane".
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-25, 22:54   

Bardzo Dobre wydawnictwo. Wydają sporo dobrej starej SF i wydają ją bardzo ładnie. Sposób wydania wreszcie się zmienił co mnie cieszy. Okładki nie są potworkami robionymi byle jak. Teraz co prawda Maroński zdobył chyba monopol ale ogólnie estetyka wydania znacznie się poprawiła. Z zagranicznej Fanatyki Solaris jest u mnie tuż za MAGiem. Tylko te ceny czasem lekko stopują. Za Luksus się płaci.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-07-26, 12:21   

Toudisław napisał/a:
Bardzo Dobre wydawnictwo. Wydają sporo dobrej starej SF i wydają ją bardzo ładnie. Sposób wydania wreszcie się zmienił co mnie cieszy. Okładki nie są potworkami robionymi byle jak. Teraz co prawda Maroński zdobył chyba monopol ale ogólnie estetyka wydania znacznie się poprawiła. Z zagranicznej Fanatyki Solaris jest u mnie tuż za MAGiem. Tylko te ceny czasem lekko stopują. Za Luksus się płaci.


Nie lekko stopują ale mocno. Jest parę tytułów, których ciągle nie kupiłem z tego właśnie powodu. Solaris jest za drogi. Ale rzeczywiście to solidne, dobre wydawnictwo z bogatą ofertą. Mają też plus za zapoczątkowanie wprowadzania do nas rosyjskiej fantastyki. Są też jedynym wydawnictwem, które poza fantastyką anglojęzyczną i rosyjskojęzyczną, zaprezentowało parę tytułów i autorów z fantastyki. Może nie za wiele ale jednak mieliśmy książki z Hiszpanii i Niemiec. Jeszcze tylko FS sięgnęła po Żambocha.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-26, 12:26   

Nie no, FS to sporo rosyjskiej i czeskiej (albo słowackiej :P ) fantastyki ma swojej ofercie.
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-26, 12:54   

Tomasz napisał/a:
Nie lekko stopują ale mocno. Jest parę tytułów, których ciągle nie kupiłem z tego właśnie powodu. Solaris jest za drogi.

No niby tak. Ale w zamian coś daje. Ładne wydanie. Twarda okładka. Wydawanie 2 powieści w jednym tomie. To powoduje że tak naprawdę cena nie jest aż tak wygórowana.
Tomasz napisał/a:
Są też jedynym wydawnictwem, które poza fantastyką anglojęzyczną i rosyjskojęzyczną, zaprezentowało parę tytułów i autorów z fantastyki. Może nie za wiele ale jednak mieliśmy książki z Hiszpanii i Niemiec. Jeszcze tylko FS sięgnęła po Żambocha.

FS wydaje Czechów Słowaków i chyba jedną Chorwatkę. Ale faktycznie Niemców czy Hiszpanów nikt inny chyba nie wydaje. A Rosjan to oni byli jedni z pierwszych po przerwie.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-07-26, 13:16   

Solaris to jedno z lepszych wydawnictw. Chciałbym, żeby tylko wreszcie odkryli biały papier. :)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-07-26, 13:30   

Solaris dość drogi, ale chyba dlatego, że ma mniejsze nakłady niż konkurencja. Wątpię żeby ich książki były wydawniczymi hitami i sprzedawały się w wysokich nakładach. A skoro nakłady są niskie to i cena jednostkowa wysoka, żeby pokryć koszty wydania książki. A mi cena aż tak nie przeszkadza (choć wolałbym żeby było taniej), w końcu praktycznie wszystkie wydawnictwa podnoszą ceny książek (nawet jeśli tylko o 2-3 zł). Ale to może tylko moje subiektywne odczucie?

Osobiście czasem tak mam, że stopuję się z zakupem książek Solaris, ale jest to chyba jedyne wydawnictwo w Polsce, które wydaje książki takie jak Egana. Ostatnio Bear z Radiem Darwina (bardzo dobra książka, a jakoś nie widać żadnych recenzji, pewnie przejdzie bez echa, a szkoda). No i kilka eksperymentów też mieli: Vandermeer, Crowley, z którym się męczą niemiłosiernie, ale chyba skończą, choćby dla chwały, Ford, wspomniany Marin i Eschbach, Kroki w nieznane (tu bardzo dużo różnych tekstów było; dobry poligon doświadczalny nowych autorów mógłby być, tylko większa dyskusja czytelników jest potrzebna), wznowienie kilku klasyków (dobra, wielu) w twardych okładkach, w tym 451 Fahrenheita (a książka trudno dostępna była).

Zdaje się, że plany mieli większe (zapowiadane pismo nie ruszyło i raczej nie ruszy), ale chyba sytuacja na rynku nieco ich przerosła. Ale w zapowiedziach wciąż mają kilka książek, które na pewno kupię (Ford, Bear, Crowley, Joyce, Willis, Silverberg, Egan, kolejne Kroki w nieznane, antologia redagowana przez Lecha Jęczmyka)
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-07-26, 19:41   

Toudisław napisał/a:
Tylko te ceny czasem lekko stopują. Za Luksus się płaci.

Toudi a ile Ty książek kupujesz za cenę okładkową? //paluchem

SOLARIS jest fajnym wydawnictwem, ale mam pewne obiekcje co do ich planów - więcej obiecują/zapowiadają niż faktycznie dają. Brawa za "klasyczna"serię.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2009-07-27, 13:53   

Toudisław napisał/a:
Ale w zamian coś daje. Ładne wydanie. Twarda okładka.

A ja bym wolała miękką i byle jaki papier, a za to w cenie sensownej. Zresztą w ogóle nie lubię twardych okładek.
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-07-27, 14:00   

Tigana napisał/a:


SOLARIS jest fajnym wydawnictwem, ale mam pewne obiekcje co do ich planów - więcej obiecują/zapowiadają niż faktycznie dają.


A MAG to nie? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-07-27, 14:12   

ASX76 napisał/a:
A MAG to nie? ;)

No to żałuj, ze nie byłes na spotkaniu z p. Sedeńką - zobaczyłbyś jak duża jest rozbieżność między zapowiedziami/obietnicami a ich realizacją.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-07-27, 14:19   

Nie musiałem być na spotkaniu, żeby się o tym przekonać. Od kilku lat śledzę plany Solaris i od jakiegoś czasu wydają mniej książek. Nie mają takich hitów wydawniczych co MAG, dlatego ze względów ekonomicznych muszą bardziej przystopować.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-27, 20:29   

Tigana napisał/a:
Toudi a ile Ty książek kupujesz za cenę okładkową? //paluchem

a z 3 lata temu ostatnio.

Ale to nie ma znaczenia. Kupuje książki z % upustem więc ich cenę też czuję w portfelu.

Choć te z miękką okładką też potrafią słono kosztować.
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2009-07-27, 21:05   

Tigana napisał/a:
SOLARIS jest fajnym wydawnictwem, ale mam pewne obiekcje co do ich planów - więcej obiecują/zapowiadają niż faktycznie dają. Brawa za "klasyczna"serię.


Chciałbym móc nie zgodzić się ze słowami Tigany :)
Krótko. Pan Sedeńko wiele zapowiada, wiele wznosi deklaracji ale z ich realizacją jest bardzo krucho. Rozumiem, że Solaris nie jest wydawnictwem, które "sypia" na pieniądzach, że nie ma takiego rozgłosu jak MAG (bądź co bądź obstawiający bardziej poczytną gałąź fantastyki w Polsce). Dlatego bardzo się cieszę gdy widzę kilka, zupełnie nowych pozycji w ich ofercie. Naprawdę się cieszę.
Drażni mnie jednak postawa pana Sedeńki, który deklaruje "złote góry" dla fanów SF a potem nic z tych górniczych planów nie wychodzi. A szkoda...
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-07-28, 11:09   

Sharin napisał/a:
Krótko. Pan Sedeńko wiele zapowiada, wiele wznosi deklaracji ale z ich realizacją jest bardzo krucho.
A dokładniej. Czego nie wydali z zapowiedzi?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-28, 11:41   

toto napisał/a:
A dokładniej. Czego nie wydali z zapowiedzi?

Nie tyle z zapowiedzi to z tego co na spotkaniu padło, że będzie wydawane. Chłopaki przesadzają,. To nawet nie były obietnice tylko dalekie plany,. Z tego co zostało zapowiedziane to wydają więc nie wiem o co biega. Wojtek mówi że PLANUJĄ wydawać autorów z Kroków w nieznane. Ale to plany a nie zapowiedzi
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2009-07-28, 18:18   

toto napisał/a:
A dokładniej. Czego nie wydali z zapowiedzi?


Nie chodzi o to czego nie wydali ale o to, że obiecują niestworzone rzeczy. Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Przepraszam.
Na spotkaniu z panem Sadeńko, odniosłem wrażenie, że każde nazwisko, które padało w rozmowie ma gwarancję wydania w wydawnictwie Solaris. Padło naprawdę dużo autorów. I co? Nie wmówicie mnie, że wszyscy się ukażą. Może za 10-15 lat faktycznie spełnią swe obietnice. Życzę im tego z całego serca.
Nie zrozumcie mnie źle. Solaris jest dla mnie nr 1 w Polsce bo wydaje SF. Cenię je ale wkurza mnie, że papla się od rzeczy (być może była to zwykła reklama) a potem rzecze, że się nie ma kasy praktycznie na nic.

Toudi nie mówię o Krokach.
Ale o tych wszystkich autorach z poszczególnych liter alfabetu :P
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-07-28, 18:56   

Sharin napisał/a:
Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Przepraszam.
Na spotkaniu z panem Sadeńko, odniosłem wrażenie, że każde nazwisko, które padało w rozmowie ma gwarancję wydania w wydawnictwie Solaris. Padło naprawdę dużo autorów.
No, tego faktu nie znałem. Mam raczej na myśli to co wisi u nich w zapowiedziach. Kilka rzeczy się opóźnia, ale jestem skłonny to przecierpieć.
Sharin napisał/a:
Solaris jest dla mnie nr 1 w Polsce bo wydaje SF.
Jak i dla mnie. Numer 1 razem z Magiem.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-28, 19:52   

Sharin napisał/a:
Ale o tych wszystkich autorach z poszczególnych liter alfabetu :P

No to widać jest ich więcej :P A tych z listy już troszkę wznowili. Co do samej listy to ja o nią poproszę Wojtka ;)

A co do planów to chyba zbyto serio do tego podchodzicie. Tam nie było powiedziane nawet że Solaris to planuje wydać a jedynie że by chciał lub o tym myśli. Na Forum wydawnictwa można spokojnie zaproponować coś własnego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13