FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co nas czeka...
Autor Wiadomość
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-23, 21:11   Co nas czeka...

No temat jak nazwa, a raczej opis wskazuję będzie o planach. Czyli zamieszamy info o planach, przecieki, linki do stron wydawnictw itd. Czyli zacznę:

Plany z Maga:
Andrzej Miszkurka napisał/a:
STYCZEŃ
Neal Stephenson Ustrój świata 2
Siergiej Łukjanienko Brudnopis

LUTY
Ian MacLeod Dom burz
Brandon Sanderson Mistborn
Guy Gavriel Kay Song for Arbonne

MARZEC
Neal Stephenson Ustrój świata 3
Mike Carey Devil You Know


i coś co mnie bardzi interesuje czyli Uczta Wyobraźni na rok 2008
Andrzej Miszkurka napisał/a:
Ian R. MacLeod Dom burz - luty
K.J. Bishop Etched city - maj
Peter Watts Blindsight - sierpień
M. John Harrison Viriconum - listopad


I info dotyczące Hyperiona - Mag wyda go w HC w jednym tomie, format jak Amerykańscy Bogowie i Gwiezdny Pył Gaimana w wersjach autorskich. Cena 49 zł.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-23, 22:13   

Jeśli chodzi o Stephensona - to "Ustroju świata" 1 części nie przeczytałam. Warto? Bo jeśli tak to będzie to kolejna pozycja, którą muszę dopisać do swojej listy :-PP Tak samo ma się rzecz z MacLeodem - "Wieki światła" też jeszcze mam nieprzeczytane, ale to mam zamiar szybko nadrobić.
Na pewno zakupię nowego Kaya i oby kolejna książka była lepsza od "Ysabel" ;) Ciekawi mnie trochę nowa pozycja Sandersona, ciekawe czy okaże się takim czytadłem jak "Elantris"?

Mad napisał/a:
i coś co mnie bardzi interesuje czyli Uczta Wyobraźni na rok 2008


O tak, mnie to też bardzo interesuje. Jak na razie mam wszystkie książki, które się ukazały z tej serii :))
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-24, 05:19   

Metzli napisał/a:
Jeśli chodzi o Stephensona - to "Ustroju świata" 1 części nie przeczytałam. Warto?

Stephensona zacząć trzeba od Żywego srebra (trzy tomy), potem jest Zamęt (dwa tomy) i dopiero potem Ustrój świata (znów trzy tomy). W innej kolejności nie ma sensu. Ale dobrze radzę najpierw pożyczyć, nie kupować tylu książek na zapas, bo może Ci kompletnie nie podejść i będziesz sobie pluła w brodę na wydaną kasę (jak coś, to służę pomocą). ;)

Z tego, co wymienił Mad, interesuje mnie wszystko oprócz Mike'a Careya, którego w ogóle nie znam. Ale nie zdziwię się, jak też się skuszę.

Uczta wyobraźni... na pewno MacLeod, inni przypuszczam, że też. Ech... chyba muszę zacząć szybciej czytać. ;)


_____


Okładka Hyperiona
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-25, 20:09   

Do końca roku moja biblioteczka powinna wzbogacić się o "Rycerza kielichów" Piekary, nowego Komudę i "A.D XIII". Mam jeszcze ochotę na Robinsona i jego "Lata ryżu i soli" . No i "Hyperion" - chyba go poproszę na urodzinki albo gwiazdkę. Do tego parę komiksów i juz jestem spłukany. Początek roku to MAG - Kay, MacLeod i chyba Sanderson.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-25, 23:37   

O właśnie jeszcze komiksy, a właściwie jeden nowy sandman :mrgreen: Może faktycznie podrzucenie niektórych książek jako pomysłu na gwiazdkę to nie taki zły pomysł... A co do Hyperiona - nic nie czytalam tego autora, ale niektórzy tak na tą książkę czekają, że ja pod wpływem presji forumowej też po nią sięgnę xD Ach, ma słaba wola :perv:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-10-26, 09:37   

Metz, Ty ofiaro presji forumowej, biedna ;P

Ja chyba czekam tylko na "Kushiel's Scion" Carey, bo zatęskniłam za klimatem jej książek. No i chętnie sięgnę po "Zbieracza Burz", którego zapowiada Kossakowska. A większość nazwisk, które zapowiada MAG - nie znam xDD
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-26, 09:57   

Shadowmage na Katedrze napisał/a:
Wydawnictwo ISA poinformowało, że "Zamieć" Neala Stephensona ukaże się z drobnym poślizgiem na początku listopada.

No wiedziałam, no. Że te optymistyczne zapowiedzi są zbyt optymistyczne. Ciekawe, czy ten drobny poślizg będzie krótszy niż dwa tygodnie. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-30, 14:19   

To chyba najlepsze miejsce. Jak wiadomo Dukaj napisał nową książkę. Wydawnictwo literackie udostępniło pierwsze cztery rozdziały. Można je pobrać z tej strony. Ciekawe że książka w formacie A5 licząca "tylko" 1 200 stron będzie kosztować około 60 zł. ;) Jakoś do niedawna mało mnie interesował Lód ale chyba się skuszę i sięgnę.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-30, 15:59   

Co tam "Lód" W przyszłym roku ma się ukazać 3 tom "Eragona", a w 2009 jeszcze jeden //amor No to w końcu MAG się odkuje ;)
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-30, 17:11   

Tigana napisał/a:
Co tam "Lód" W pzyszłym roku ma się ukazać 3 tom "Eragona", a w 2009 jeszcze jeden //amor No to w końcu MAg się odkuje ;)


o_O

To chyba jedyny powód do radości :-PP Przynajmniej dla mnie, Eragona nie czytałem i raczej czytać nie zamierzam ale jeśli MAG na nim zarobi to bardzo dobrze. ;) Wtedy będą mogli wydać ciekawsze rzeczy :-PP
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-10-30, 17:58   

Tigana napisał/a:
a w 2009 jeszcze jeden //amor

Żartujesz, będzie czwarty tom?!

Po "Dziedzictwo" sięgnę, ale nie jestem pewna, czy będę w stanie dalej męczyć ten cykl.
Ale co fakt to fakt, MAG naprawdę zbija kasę na Eragonie. A szkoda ;/
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-30, 18:09   

Tyraela napisał/a:
Żartujesz, będzie czwarty tom?!


Odsyłam tutaj po szczegóły. W skrócie - Christopher stwierdził, że ma za dużo wątków i sie nie wyrobi w 3 tomach.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-10-31, 11:08   

Tyraela napisał/a:
Żartujesz, będzie czwarty tom?!

//hurra Będzie kasa na ucztę Wyobraźni.
No widać młody potrzebuje kasy. Jakoś nie przepadam za takim rozciąganiem cyklu. No ale widać Autor wie lepiej.
MadMill napisał/a:

I info dotyczące Hyperiona - Mag wyda go w HC w jednym tomie, format jak Amerykańscy Bogowie i Gwiezdny Pył Gaimana w wersjach autorskich. Cena 49 zł.

Drogo //maruda Może się i skusze tylko czy warto ?

Ja jak na razie czekam na Drugi tom Eriksona i już się nie mogę doczekać
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-31, 11:13   

Toudisław napisał/a:

Drogo //maruda Może się i skusze tylko czy warto ?

Warto jak najbardziej. A czy aż tak bardzo drogo? Za tyle tekstu? W takiej formie? Jakby podzielili ten tom na pół, to mniej niż 25 zł by nie wzięli i wyszłoby na to samo. A tak jest w całości i ładnym wydaniu.

Toudisław napisał/a:
Ja jak na razie czekam na Drugi tom Eriksona i już się nie mogę doczekać

Na drugi, czy na wydanie kolekcjonerskie? :> I tutaj Ci nie drogo? ;P
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-10-31, 11:18   

Elektra napisał/a:
Na drugi, czy na wydanie kolekcjonerskie? :> I tutaj Ci nie drogo? ;P

Pewnie jedno i drugie. a może zwykłe gdzie pożyczę bo pierwszy tom mam od Tyr. No planuje kupić kolekcjonerskie ale nie wiem jak to będzie. Książka na tyle dobra że kusi i tyle .
Elektra napisał/a:
Warto jak najbardziej. A czy aż tak bardzo drogo? Za tyle tekstu?

Może nie drogo ale dużo. 49 zł to jednak trochę jak tarni do hurtowni to pomyślę. wtedy kupie około 30 % taniej. A to nie tak mało.
MadMill napisał/a:
coś co mnie bardzi interesuje czyli Uczta Wyobraźni na rok 2008

Mnie też. Polubiłem te serię. Ian R. MacLeod Dom burz chyba najbardziej mnie pociąga
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-31, 11:23   

Toudi napisał/a:
Może nie drogo ale dużo. 49 zł to jednak trochę jak tarni do hurtowni to pomyślę. wtedy kupie około 30 % taniej. A to nie tak mało.

I tu wychodzi to, o czym niejednokrotnie mówił AM. 50 zł to dużo za jeden tom, a jak za dwa trzeba zapłacić po 35 to nagle się okazuje, że jest łatwiejsze do przełknięcia... ciekawe zjawisko. ;)

Toudisław napisał/a:
No widać młody potrzebuje kasy. Jakoś nie przepadam za takim rozciąganiem cyklu. No ale widać Autor wie lepiej.

Ja myślę, że nie o kasę tu chodzi (bezpośrednio), po prostu chłopak się rozpisał i nie umie tego zakończyć. I nie zdziwię się, jak potem pojawią się jeszcze kolejne tomy.

Chyba mało który autor potrafi się sprężyć i zakończyć historię w tylu tomach, ile na początku zaplanował. Pieśń Lodu i Ognia też miała mieć początkowo trzy części. Mam wielką nadzieję, że Erikson nie pójdzie w tym kierunku i zakończy MKP w dziesięciu tomach, tak jak obiecywał.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Violet 


Posty: 15
Skąd: z krainy wyobraźni
Wysłany: 2007-10-31, 11:31   

Tyraela napisał/a:
Metz, Ty ofiaro presji forumowej, biedna ;P

Ja chyba czekam tylko na "Kushiel's Scion" Carey, bo zatęskniłam za klimatem jej książek.


Serio, anguisette powraca??? Wiesz moze kiedy? Czytałam kiedyś, ze na 3 tomach koniec. A to niespodzianka:)
_________________
Daleka droga
do serca człowieka
zimnego jak głaz

Ale ja jak woda
co cierpliwie czeka
aż skałę zniszczy czas
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-10-31, 11:38   

Violet napisał/a:
Serio, anguisette powraca??? Wiesz moze kiedy? Czytałam kiedyś, ze na 3 tomach koniec. A to niespodzianka:)

No ma być kontynuacja. Tylko że kto inny będzie głównym bohaterem. I chyba nie będzie to anguisette. I raczej długo sobie poczekamy bo tłumaczka che odpocząć do cyklu i zacznie tłumaczenie dopiero w przyszłym roku. trochę poczekamy na następne tomy
Elektra napisał/a:
I tu wychodzi to, o czym niejednokrotnie mówił AM. 50 zł to dużo za jeden tom, a jak za dwa trzeba zapłacić po 35 to nagle się okazuje, że jest łatwiejsze do przełknięcia... ciekawe zjawisko. ;)

Bo rozkłada koszty w czasie. I też 35 zł nie jest to psychologicznie bariera powyżej której już spada znacznie sprzedaż. Jak się ukaże to się okaże w jakiej cenie mogę złapać i wtedy zdecyduje. Ale pod wpływem Forumowje presji jestem na tak
Elektra napisał/a:
Mam wielką nadzieję, że Erikson nie pójdzie w tym kierunku i zakończy MKP w dziesięciu tomach, tak jak obiecywał.

Myślę że Erikson zbyt dokładnie zaplanował co i gdzie ma być i będzie dokładnie 10 tomów. Raczej nie ma obawy o rozciąganie Malazańskiej
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-31, 12:11   

Violet napisał/a:
Serio, anguisette powraca??? Wiesz moze kiedy? Czytałam kiedyś, ze na 3 tomach koniec. A to niespodzianka:)

Na Zachodzie wyszły już dwa tomy nowej trylogii zatytułowanej Imriel. Szczegóły są dostępne tutaj W Polsce najwcześniej nowe ksiązke Carey pojawią sie w 2009 roku.
Toudi - Ty narzekasz na ceny ? Przecież większosć swojej kolekcji posiadasz z drugiej ręki albo kupiłeś ze sporym rabatem - weź nie narzekaj.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2007-10-31, 22:20   

Mnie osobiście w planach MAG-a interesuje pozycja Chiny Mieville'a "Un Lun Dun", która według planów ma sie ukazać w czerwcu 2008 r. Oczywiscie, jak znam życie, MAG pozmienia plany i książka ukaże się w grudniu 2011 --_- Niemniej, cieszą takie plany, bo gość ma ogromny talent i świetne wizje.
Poza tym, na początku 2008 roku ma sie ukazać drugi tom "Marchii Cienia" Tada Williamsa. Oczywiście dla mnie jest to lektura obowiązkowa 8)
Czekam też na nowe pozycje Rafała Kosika i Łukasza Orbitowskiego.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-01, 23:19   

Dla mnie najważniejszym literackim wydarzeniem w tym roku będzie niewątpliwie premiera "Lodu" Jacka Dukaja. Tym bardziej, że ma kosztować tylko 60pln, więc już zacieram rączki i ślinka mi kapie, zwłaszcza po pierwszym fragmencie, jaki był dostępny jakiś czas temu. Kroi się najlepsza polska powieść fantasy ostatnich lat.
Oprócz tego, z niecierpliwością oczekuję "Hyperiona" Dana Simmonsa, "Zamieci" Neala Stephensona, a także drugiego tomu "PLO" J. Grzędowicza.
Poza tym "Miasto świętych i szaleńców" Jeffa VanderMeera, "Galeony wojny" J. Komudy, no i oczywiście "Urth nowego słońca" mojego ulubionego autora, czyli Gene Wolfe'a :-)

O przyszłym roku jeszcze nie myślę.

"Non-stop" Briana W. Aldissa właśnie się ukazało. Na to też ostrzę kły //diablica
  
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-01, 23:34   

Dabliu, wygląda na to, że czekamy na te same książki, z drobnymi wyjątkami.
Również, nie mogę się doczekać Lodu Dukaja, w bardzo dobrym wydaniu i zaskakująco niskiej cenie O.o
Do tego Non-stop i "Miasto świętych i szaleńców" to pozycje obowiązkowe na mojej liście!
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 00:06   

Liv napisał/a:
Do tego Non-stop i "Miasto świętych i szaleńców" to pozycje obowiązkowe na mojej liście!

Aldissa sobie odpuszczę, ale "Miasto świętych i szaleńców" bardzo mnie intryguje. Uwielbiam takie książki, które składają się z połączonych ze sobą opowiadań.Tylko nie wiem w końcu czy zostanie wydane jeszcze w tym roku, czy już następnym. Póki co najbliższy mój zakup to "Lata ryżu i soli" Robinsona.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-02, 00:41   

Miasto... zapowiadane jest na 5 grudnia, czyli zostanie wydane przez Solaris, na dzień przed ukazaniem się w księgarniach Lodu, Dukaja :)

A już 16 listopada Krzyk czapli, i choć mam mieszane uczucia co do kontynuacji, książkę na pewno kupię.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 00:51   

Liv napisał/a:
Miasto... zapowiadane jest na 5 grudnia, czyli zostanie wydane przez Solaris, na dzień przed ukazaniem się w księgarniach Lodu, Dukaja :)


Nie chciałbym cię zmartwić, ale plany "Solaris" do końca roku wyglądają tak:

30 października: Brian W. Aldiss: - "Non stop"

9 listopada: Kir Bułyczow - "Operacja Żmija"

Koniec listopada: Robert Heinlein - "Żołnierze kosmosu"

Pierwszy tydzień grudnia: Robert J. Sawyer - "Ludzie" oraz almanach "Kroki w nieznane 2007"

za "Katedrą"

Na Esensji jest faktycznie data 5 XII , ale obawiam się, że jest to już nieaktualne. Obym się mylił.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-02, 01:01   

Właśnie sprawdziłem na Katedrze, i tam "Miasto..." datowane jest na grudzień.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 01:04   

Dabliu napisał/a:
Właśnie sprawdziłem na Katedrze, i tam "Miasto..." datowane jest na grudzień.

Widocznie nie wprowadziliśmy korekty - cytowany njus raczej nie pozostawia wątpliwości co do losów tej książki.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-02, 08:26   

Ta wiadomość w ogóle mnie nie martwi Tigano :) Mam straszne zaległości, więc im póżniej się ukaże tym lepiej dla mnie.
Poza tym zapowiedzi Solaris przeważnie są niepełne ...
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-02, 17:29   

Dabliu napisał/a:
Komudy, no i oczywiście "Urth nowego słońca" mojego ulubionego autora, czyli Gene Wolfe'a :-)

Masz termin? ;) Bo tam coś nie tak w wydawnictwie się wiedzie. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-04, 14:26   

Ach! Ciekawa jestem czy ktoś wie kiedy MAG ma zamiar wydać drugą część Niecnych Dżentelmenów ?
Odwiedziłam wczoraj stronę autora, drugi tom Red Seas Under Red Skies, ukazała się na zachodzie tego lata *.*
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14