FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fantasta.pl
Autor Wiadomość
ghosia

Posty: 125
Wysłany: 2009-06-10, 13:23   

Paulo napisał/a:

4. Najnowszą opcją jest zaznaczenie aktualnie czytanej książki/ek. Mona to zrobić z karty książki, wówczas taka informacja pojawia się na karcie książki jak i na wcześniej wspomnianej karcie uzytkownika. Z ciekawostek można wspomnieć, że macie określone daty rozpoczęcia i zakończenia czytania, więc dla tych którzy mają kryzysy czytelcznice i dla samej ciekawości może ta opcja się przydać :mrgreen:

No proszę, a ja do tego excela prowadzę :) . Szkoda, że na fantasta.pl są tylko książki fantastyczne, mogłabym z mojego zestawienia zrezygnować ;) .

Fajne udogodnienia, zwłaszcza te okładki, których jeszcze nie macie. Mam jutro wolne, więc może przejrzę własne zasoby i podeśle lepsze wersje.

Jak lepiej je podsyłać - przez formularz do każdej książki, czy na podanego na stronie maila?
_________________
Bored now...
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-06-10, 14:20   

Jak Ci wygodniej, ale w przypadku maila proszę wpisać link do książki lub sam nr ID z linka. W przypadku kilku wydań, może sie okazać, że będzie cieżko dopasować okładkę jeśli jej nie ma :)

Pozdrawiam
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2009-06-10, 16:12   

Zmiany jak najbardziej na plus ;) Nareszcie jest ta karta użytkownika :P
Możnaby jeszcze dodać w tej karcie kategorię Planuję kupić/przeczytać w najbliższym czasie :P
_________________
Moja biblionetka
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-06-10, 16:19   

elTadziko napisał/a:
Możnaby jeszcze dodać w tej karcie kategorię Planuję kupić/przeczytać w najbliższym czasie :P


Niebawem ta opcja powinna się pojawić. W planach widnieje ;)
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-06-11, 13:10   

Paulo, Dzieki za wydawnictwa. Ale pomarudzę ok?

Czy dało by się pokazać na kole w formie % ?
i czy da się sortować wydane w roku xxxx polska / zagranica
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-06-11, 20:54   

Odnośnie oceniania książek. Przydałyby się dwie rzeczy. Jedna z nich to informacja, że książkę już oceniałam, bez potrzeby wchodzenia w oceny użytkowników (mogę czasem źle pamiętać ;) ), a szukanie oceny przez mój profil, też jest dość uciążliwe. Druga to możliwość uporządkowania ocen wg ich wielkości. Teraz jest chyba wg kolejności dodawania?
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
draken


Posty: 31
Skąd: z lasu
Wysłany: 2009-06-14, 14:07   

Kolejne postulaty:
1. Wprowadzając duże ilości danych (zwłaszcza czasopisma) szczególnie w czasie w czasie pospolitego ruszenia (wszyscy chcą książkę ;) ) można się czasami pogubić co już wysłałem, a co nie. Tym bardziej że czasami obowiązki domowe odrywają od komputera nagle. A potem siadają do niego dzieci. I wtedy już nic nie wiadomo. Czy dałoby się wprowadzić takiej opcji, aby system wysyłał i na mój adres mailowy potwierdzenia, że dane czasopismo/książka zostało do Fantasty wysłane? Mogłoby to być pole wyboru wyślij/nie wysyłaj

2. Dobrze byłoby mieć dostępną gdzieś całą listę wprowadzonych przeze mnie pozycji

3. Przydałoby się wprowadzić wagi ocen w zależności od ich ilości. Bo co innego ocena 6.0 wynikająca z trzech głosów, a co innego 5.8 wynikając z głosów kilkunastu osób. Jak się portal bardziej upowszechni te rozbieżności mogą się powiększać. Znając nasz fantastyczny światek można się spodziewać windowania ocen. Średnia ważona mogłaby temu zapobiec.

4. Nadal uważam, że "Katar" Lema to fantastyka. Wbrew temu co twierdzi wikipedia, która tak naprawdę nie jest wyrocznią.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2009-06-14, 15:26   

Zarejestrowałam się. Na razie konstruuję biblioteczkę i od razu mam takie pytanie: jak usunąć omyłkowo dodaną do zasobów bibliotecznych książkę? Gdyż za szybko mi się kliknęło... :oops:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-06-15, 12:49   

Elektra napisał/a:
Druga to możliwość uporządkowania ocen wg ich wielkości. Teraz jest chyba wg kolejności dodawania?


Obok tej listy o której piszesz po lewej stronie jest tabelka z posegregowanymi ocenami, wystarczy kliknąc na daną cyfrę i wtedy pokażą się ostatnie 20 pozycji z wystawioną określoną oceną.

Edit: Gdyby 20 szt było za mało, można wejść w zakładkę "Oceny książek" lub "Oceny opowiadań" od strony konta i tam dać odpowiednią segregacją tabeli wg ocen.

Beata napisał/a:
Zarejestrowałam się. Na razie konstruuję biblioteczkę i od razu mam takie pytanie: jak usunąć omyłkowo dodaną do zasobów bibliotecznych książkę? Gdyż za szybko mi się kliknęło... :oops:


To już wcześniej było omawiane. Prawy górny róg, zakładka konto. Tam jest dostęp do edycji swojej biblioteczki i tam można usuwać.
Swoją drogą gratuluję tak pokaźniej bibliteczki, która wciąż rośnie :mrgreen: Jak widać już jest największa na portalu :)


Kilka obiecanych nowości:
1. Teraz już można zaplanować książkę do czytania lub do kupna (zależy jak kto ten moduł potraktuje). Podobne działanie jak z aktualnie czytaną pozycją. Zaznaczamy takową opcję na karcie książki.
2. Na prośbę Elektry został wprowadzony znaczek "ptaszek" przy ocenie na karcie książki, pojawia się on wtedy kiedy ta książką została już przez Was oceniona. Mam nadzieję, że o to chodziło :-P Nie trzeba rozwijać listy ocen, żeby sprawdzić.
3. Na Waszej karcie użytkownika widać listę zrecenzjowanych objektów.
4. Od dziś swoją biblioteczkę można segregować kolumnami wg autorów, roku wydania, wydawnictwu czy po tytułach, od Was to zależy. Opcja ta jest dostępna od strony konta każdego użytkownika.

Teraz zła informacja. Tymczasowo system pokazywania punktacji i najbardziej aktywnego użytkownika został wyłączony. Strasznie nam obciążała bazę. Jak wymyślimy inny sposób zliczania tej listy topten pojawi się Ona znowu. Jednak punkty wciąż są zliczane, zatem prace aktualizacyjne wciąż trwają :)

Mamy nadzieję, że kolejne zmiany Wam przypadną do gustu :->
Pozdrawiam
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
  
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-06-15, 13:03   

Paulo napisał/a:
Elektra napisał/a:

Druga to możliwość uporządkowania ocen wg ich wielkości. Teraz jest chyba wg kolejności dodawania?


Obok tej listy o której piszesz po lewej stronie jest tabelka z posegregowanymi ocenami, wystarczy kliknąc na daną cyfrę i wtedy pokażą się ostatnie 20 pozycji z wystawioną określoną oceną.


Chyba niejasno napisałam. ;) Chodziło mi o oceny jednej książki przez różnych użytkowników.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-06-15, 13:07   

O mi się zamiany podobają. :D Hm coraz bardziej cały serwis z resztą (każdą kolejną aktualizacją ;) ).

I faktycznie widać, że sporo was obciążały te punkty serwis zaczął śmigać, że hoho. :-)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2009-06-15, 14:24   

Paulo napisał/a:
To już wcześniej było omawiane. Prawy górny róg, zakładka konto. Tam jest dostęp do edycji swojej biblioteczki i tam można usuwać.

Dzięki. :) Nie mogłam znaleźć, a mój ukochany klawisz "del" nie działał... ;)

Edit: Dzięki za mejla z linkiem i objaśnieniami dot. uzupełnień - postaram się przestrzegać reguł.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-06-15, 19:32   

Paulo napisał/a:

Swoją drogą gratuluję tak pokaźniej bibliteczki, która wciąż rośnie :mrgreen: Jak widać już jest największa na portalu :)


Ja również gratuluję :)
Utknąłem na autorach na literze "m" i widzę, że mnie Beata wyprzedziła :)
Trzeba będzie wrócić do uzupełniania. :)
 
 
ghosia

Posty: 125
Wysłany: 2009-06-15, 19:57   

Jeśli już jesteśmy przy dużej liczbie książek... czy używacie jakiś programów do prowadzenia elektronicznego katalogu swoich zbiorów?

Tak, wiem, teraz można to na fantasta.pl robić ;) , ale poza fantastyką są też i inne książki i jakoś trzeba nad nimi zapanować... :)
_________________
Bored now...
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2009-06-15, 19:59   

Nie miałam pojęcia, że mam aż taki magazyn kurzu. ;)
AdamieB :arrow: wiem, że moja przewaga jest jedynie chwilowa. :) Zmaleje jeszcze bardziej, gdy w końcu uda mi się podjąć decyzję ( //mysli ), które książki skierować na allegro.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Sakul 

Posty: 3
Wysłany: 2009-06-15, 20:06   

A propo:

Paulo napisał/a:

3. Na Waszej karcie użytkownika widać listę zrecenzjowanych objektów.


To nie ma takiego słowa jak "objektów", powinno być obiektów. Dlatego w karcie użytkownika "Lista ostatnio ocenionych objektów" trzeba poprawić :) .
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-06-15, 20:06   

ghosia napisał/a:
Jeśli już jesteśmy przy dużej liczbie książek... czy używacie jakiś programów do prowadzenia elektronicznego katalogu swoich zbiorów?

Przede wszystkim Excel. Strony internetowe (najlepsze chyba goodreads i biblionetka jeśli chodzi o ilość) zajmują się albo polskimi albo zagranicznymi wydawnictwami, więc nie pozostaje nic innego jak samodzielne wpisywanie tudzież kopiowanie z takich serwisów danych. Dla mnie to zawsze sama przyjemność, ale z drugiej strony nie mam tych książek porażająco dużo.
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-06-16, 07:12   

Sakul napisał/a:
...Dlatego w karcie użytkownika "Lista ostatnio ocenionych objektów" trzeba poprawić :) .


Poprawione. Dzięki :oops:

draken napisał/a:
Przydałoby się wprowadzić wagi ocen w zależności od ich ilości. Bo co innego ocena 6.0 wynikająca z trzech głosów, a co innego 5.8 wynikając z głosów kilkunastu osób. Jak się portal bardziej upowszechni te rozbieżności mogą się powiększać. Znając nasz fantastyczny światek można się spodziewać windowania ocen. Średnia ważona mogłaby temu zapobiec.


Wiele w tym prawdy. Zaczynamy się nad tym tematem coraz mocniej zastanawić, niestety brak nam pomysłu, może Wy macie jakąś ideę, jak to rozwiązać?
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
draken


Posty: 31
Skąd: z lasu
Wysłany: 2009-06-17, 00:08   

Paulo napisał/a:


draken napisał/a:
Przydałoby się wprowadzić wagi ocen w zależności od ich ilości. Bo co innego ocena 6.0 wynikająca z trzech głosów, a co innego 5.8 wynikając z głosów kilkunastu osób. Jak się portal bardziej upowszechni te rozbieżności mogą się powiększać. Znając nasz fantastyczny światek można się spodziewać windowania ocen. Średnia ważona mogłaby temu zapobiec.


Wiele w tym prawdy. Zaczynamy się nad tym tematem coraz mocniej zastanawić, niestety brak nam pomysłu, może Wy macie jakąś ideę, jak to rozwiązać?


Na początek można wprowadzić wyświetlanie na głównej stronie bazy ocen książek ocenianych więcej niż 3 razy. Powiedzmy 10.
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-06-18, 07:15   

draken napisał/a:
Na początek można wprowadzić wyświetlanie na głównej stronie bazy ocen książek ocenianych więcej niż 3 razy. Powiedzmy 10.


10 to za dużo, zwłaszcza, że jeszcze nie grzeszymy duża ilością aktywnych użytkowników. Podnieśliśmy do 5, ponieważ większość serwisów tego typu mają taką granicę, chociażby imdb.com :-)

Pozdrawiam
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
draken


Posty: 31
Skąd: z lasu
Wysłany: 2009-06-22, 22:12   

Strasznie nie chciałem tego robić, ale niestety nie mogę tego przemilczeć.

"Krucjata" Aherna jest fantastyką, a "Katar" Lema nie???


Poza tym, gdzie przebiega granica między bajką a fantasy? Hobbit i Narnia to fantasy, jak widać Alicja po drugiej stronie lustra też. Więc i Muminki znajdą w Fantaście swoje miejsce? A co z Czarnoksiężnikiem z OZ? A Baltazar Gąbka i Smok Wawelski? Nie mam nic przeciwko umieszczeniu tych książek w bazie (mam je w swojej biblioteczce) ale gdzie leży granica?

W ocenach książek przydałby się jeszcze taki znacznik "KLASYKA". Tłumaczę o co chodzi. Otóż są książki, bez znajomości których ciężko mówić o znajomości fantastyki jako gatunku. Jednakże książki te niekoniecznie są dobre, czy bardzo dobre. Na przykład Conan. Licha to literatura, jednak nie znać Conana... Albo " Władcy marionetek" Heinleina. Też nie najwyższych lotów powieść, a jednak klasyka. Możliwość dodania takiego znacznika ułatwiałaby młodym miłośnikom gatunku odnajdywanie rzeczy, które po prostu wypada znać, a które niekoniecznie pojawią się w najlepiej ocenianych. I możecie zapełnić puste miejsce po aktywnych użyszkodnikach. Książki ustawiały by się według ilości głosów na KLASYKĘ, a nie ich oceny. Ot taki pomysł do rozważenia.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2009-06-23, 07:21   

Zgadzam się z przedmówcą. Pojawia się kłopot z kwalifikowaniem książek do gatunku. Kłopot nieunikniony. Osobiście uważam, że wszystkie książki z tzw. pogranicza powinny znaleźć się w bazie. I Muminki, i "Sen nocy letniej" Szekspira też.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2009-06-23, 07:54   

W sumie Ahern to fantastyka - wystarczy na fabułę rzucić okiem. Ale i pierdołowata Saga o Ludziach Lodu też się pewnie "załapie". Ja to nawet kiedyś Aherna czytałem, stąd moje "entuzjastyczne" oceny wystawione całej serii :mrgreen:

Tworzenie działu z klasyką niczego nie rozwiąże, moim zdaniem. Wystarczy zaakceptować fakt, że fantastyka to i Lem i takie mega badziewie wykrzywiające mózg, jak Ahern, czy ta nieszczęsna Sandemo.

A poza tym brak Lema można chyba nadrobić, zgłaszając go? Przecież Ahern też nie wziął się tam z powietrza, tylko dodała go Beata (swoją droga wymiotła konkurencję jako użytkownik).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2009-06-23, 08:08   

Romulus napisał/a:
Ale i pierdołowata Saga o Ludziach Lodu też się pewnie "załapie".

O właśnie! Wiedziałam, że czegoś mi brakowało... ;)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
draken


Posty: 31
Skąd: z lasu
Wysłany: 2009-06-23, 08:41   

Ależ Romulusie - nie pisałbym o braku "Kataru" gdybym go wcześniej nie zgłosił i gdyby nie został on odrzucony. Wszystkiemu winna durna wikipedia która klasyfikuje go jak powieść detektywistyczną. //mur

No ale już jest. Brawo. //piwo

A znacznik "Klasyka" nie miał rozwiązywać żadnego problemu. To taki luźny i niezwiązany z niczym innym pomysł.
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-06-23, 10:00   

Temat wraca jak bumerang, niestety liczymy się z tym. Jako pierwszą nowinkę wprowadzimy chyba tzw OSĄD, wrzucimy kilka tytułów pod rozwagę i będzie głosowanie, może to nam współnie pozwoli określać daną książkę.

Kurde, a codziennie przechodzę koło sagi Sandemo (kolekcja mojej kobitki :P ) i cały czas się waham czy wciągąc do bazy czy nie... :-?
Wg prawideł to chyba powinien być....

PS. Nie wiem czy zauważyliście, ale jak wejdziecie do swojej biblioteczki od strony konta, macie informację, która pozycja już była oceniana, a także poprawione sortowanie po tytułach.

Pozdrawiam
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2009-06-23, 10:04   

Beata napisał/a:
Romulus napisał/a:
Ale i pierdołowata Saga o Ludziach Lodu też się pewnie "załapie".

O właśnie! Wiedziałam, że czegoś mi brakowało... ;)

Dawaj Beato, dawaj :) Licznik ocen mi puchnie dzięki temu :) Chociaż całej Sagi... nie czytałem - nie dałem rady.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-06-23, 11:11   

Ja już wcześniej myślałam, żeby uzupełniać SoLL i całą resztę, ale... za dużo tego wszystkiego jak dla mnie. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-06-23, 11:48   

Drobna uwaga, Zadrę można ocenić tylko całościowo. ;)Przydałoby się rozdzielić pierwszy tom od drugiego aby wystawic jej ocenę adekwatną do rzeczywistości.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-06-23, 12:14   

Dałem 2 książki do zbioru.

Bydło i Historyka. Już chyba z tydzień nie ma ich w bazie. Zostały odrzucone ?

A Zodiak Stephensona do nie Fantastyka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13