FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fantasta.pl
Autor Wiadomość
Shicho 

Posty: 36
Wysłany: 2009-05-25, 16:24   

Paulo napisał/a:
Z tego co się orientuje, każda antologia ma jakiś konkretny tytuł, czy nie prościej wyszukać taką książkę po tytule właśnie ?


Jasne, że tak można - jeżeli interesuje mnie pojedyncza antologia i pamiętam jej tytuł. Bardziej chodzi mi o to, że dzięki filtrowi można wybrać interesującego mnie autora, aby zaś się dostać do jakiejkolwiek antologii, muszę kombinować przez wyszukiwarkę. Myślałem, że być może przeoczyłem jakiś przycisk, stąd też i pytanie.
Dzięki za odpowiedź.

draken --> O, i to jest dobry pomysł :)
 
 
draken


Posty: 31
Skąd: z lasu
Wysłany: 2009-05-26, 22:33   

A gdyby tak dodać opcję "Nagrody" gdzie można by wpisać wszelkie Hugo, Nebule, Zajdle et cetera?
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-27, 12:49   

Antologie są dostępne od teraz, również z poziomu listy autorów :-P
Opisy co do nagród mamy w planach, ale późniejszych.

Rozdzieliliśmy "Achaję" na 3 osobne książki. Do tej pory były połączone ze sobą jako wznowienia i oceniając takową ocenialiśmy jednocześnie wszystkie 3 tomy. Teraz można każdą z osobna.
Jedynie prośba do tych, którzy już postawili ocenę, aby sprawdzili i ewentualnie sprostowali to poprawimy.

Pozdrawiam
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
draken


Posty: 31
Skąd: z lasu
Wysłany: 2009-05-28, 09:09   

Marzy mi się jeszcze dodatkowa biblioteczka "prasowa". Nie zawsze pamiętam którego numeru mi brakuje, a przy obecnie powszechnym dostępie do netu z powietrza (via komórka) sprawdzenie stanu kolekcji przy straganie ze starymi książkami/pismami byłoby nader pożądane.
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-29, 09:04   

draken -> marzenia czasem sie spełniają :-P

..................................................................................

Zupełnie z innej beczki, mam przyjemność ogłosić zabawę:

Dzięki uprzejmości wydawnictwa W drodze mamy możliwość rozdania dwóch egzemplarzy książki Muzyka sfer niebieskich - zbioru opowiadań science fiction autorstwa Tadeusza Soleckiego.
Szczęśliwymi posiadaczami tejże pozycji zostaną użytkownicy, którzy w okresie 01.06.09-30.06.09 zdobędą najwięcej punktów aktywności naliczanych według ustalonych reguł. W przypadku identycznych zgłoszeń o przyznaniu punktów decyduje ich kolejność.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do zabawy.
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
draken


Posty: 31
Skąd: z lasu
Wysłany: 2009-05-29, 09:43   

Opowiadanie z tego zbioru pt. "Anihilacja wszechświata" było opublikowane już w 1988 roku w Małej Fantastyce. Cholerka, pamiętam je do tej pory. :shock: Jednak ono było raczej typowo dla dzieci/młodzieży...
 
 
Sakul 

Posty: 3
Wysłany: 2009-05-29, 14:33   

Witam i gratuluję serwisu! Naprawdę bardzo interesujący projekt. Już wcześniej na niego trafiłem, ale dopiero teraz wziąłem się za uzupełnianie danych :) . I tu rodzi się moje pytanie: jakiej wielkości (rozdzielczości) wrzucacie okładki? Czasami po prostu nie wiem, czy okładka już wrzucona do profilu książki jest ostateczna (tzn. o docelowej wielkości/rozdzielczości), czy jednak nie i czekacie na lepsze skany okładki.

Pozdrawiam twórców, Sakul.
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-29, 18:36   

OKładki sa skalowane automatycznie, ale chętnie przyjmiemy okładki w lepszej jakości.
Te gorsze to są okładki, które nie pokazuja się jako miniaturki przy tytułach lub we wznowieniach. Zazwyczaj mają ikonkę narzędzi (klucz z młotkiem) lub zwykły X.

Przez tydzień nie będę odpowiadał na Wasze pytania, ponieważ z morza cieżko złapać internet, więc jak wrócę nadrobie zaległości. :-P

Tymczasem-Ahoj!
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
draken


Posty: 31
Skąd: z lasu
Wysłany: 2009-06-01, 20:45   

Zgłaszam postulat udostępnienia widoku biblioteczki także z sortowaniem według autora. Byłoby chyba wygodniej.
 
 
Sakul 

Posty: 3
Wysłany: 2009-06-02, 11:10   

A ja zgłaszam postulat, aby przełączanie między różnymi wydaniami tej samej książki było bardziej przyjazna :) - wtedy porównywanie ich byłoby dużo łatwiejsze (chodzi mi przykładowo o jakiś mały przycisk, który spełniałby tą rolę, gdzieś np. koło tytułu) i sprawdzanie poprawności danych.

To było primo, secundo to kolejność wyświetlanych danych i kolejność na formularzu do uzupełnień/poprawiania. Troszkę się różnią (np. zamieniona kolejność ISBN i numeru wydania) przez co sprawdzanie, które dane już zostały uzupełnione nieznacznie się wydłuża, a można to usprawnić :) .

Tertio, zaznaczanie w jakiś sposób, że okładka jest taka jaka być powinna. Wiem, że można zobaczyć to poprzez wyświetlaną miniaturkę okładki, ale jest to widoczne tylko przy różnych wydaniach książki. Jeśli książka ma tylko jedno wydanie to wtedy staje się kłopotliwe.

Pozdrawiam, Sakul
 
 
zygamaj 
fanatyczny zbieracz

Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-03, 22:23   

mam w zbiorze ok 8600 książek spisanych i w miarę skatalogowanych choć są też braki
moim celem jest pokazanie tych książek w Muzeum fantastyki, które mam zamiar otworzyć w Warszawie ale chętnie udostępnie ten spis Do tego jest kilka tys książek w innych językach te dopiero spisuję Oraz spis książek jeżeli kogoś interesuje (ok 3000) na temat kosmosu, ezoteryki i podobnych wszystkie po polsku są wydane w Polsce mogę porobić skany ale to potrwa

____


Czy istnieje na tym forum jakiś porządny spis alfabetyczny wg autorów ale taki , który dało by się sciągnąć i zapisać w exelu to bym Wam uzupełnił te dane, które brakują błyskiem Myślę, że od 1946 - 2006 mój zbiór jest pełny w 100% choć głowy nie daję było trochę wydawnictw krzaków nawet z ISBN
 
 
Coen 
Czarownik

Posty: 1
Skąd: Never Never Land
Wysłany: 2009-06-04, 15:50   RSS

Genialna inicjatywa i fantastyczny portal! ;) Szkoda, że dopiero dziś na niego natrafiłem. Brakuje mi tylko kanałów RSS. Bardzo mi tego brakuje. :-|

[DOPISANE]O, tu: http://baza.fantasta.pl/nowosci.php i tu: http://baza.fantasta.pl/zapowiedzi.php Tu bym widział kanały RSS. =P
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-06-08, 10:49   

No tak, jak to w życiu: jedni mówią, że zapowiedzi i nowości są zbędne, a jeszcze inni chcieliby do tego RSS :-o Być tu mądrym 8)

zygamaj - Co ten spis oferuje? Czy same tytuły, czy też dane książki, podobne do tych które są u nas na stronce? Generalnie odezwij się jak możesz na pm, to ustalimy resztę. Chętnie tą listę byśmy przeglądneli, lecz interesuje nas tylko czysta beletrystyka, niestety wszelkie ksiązki typu poradnik, dokument itp odpadają.

Cieszy nas Wasze zaangażowanie w uzupełnieniu danych, Zgłoszeń jest multum, dlatego pewnie zwycięzcy zostaną ogłoszeni trochę póżńiej jak na początku lipca. Musimy mieć czas na wprowadzania, a nie tylko ten portal zajmuje nam czas...

Pozdrawiam
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-06-08, 11:41   

Paulo napisał/a:
No tak, jak to w życiu: jedni mówią, że zapowiedzi i nowości są zbędne, a jeszcze inni chcieliby do tego RSS :-o Być tu mądrym 8)

Dodać opcję, aby zapowiedzi były widoczne dla tych, którzy chcą. Ci, co nie chcą, wyłączą i obie strony będą zadowolone ;)
Ja natomiast byłbym zadowolony z dodania czegoś na kształt 10 ulubionych książek w polu profilu... Oceny ocenami, ale zawsze takie listy lubiłem :)
No i... osobiście preferuję ocenianie książek w skali 1-10, więc przeliczanie tego na sześciostopniową skalę (i to bez połówek), jest dosyć niewygodne... Ale to tylko moje marudzenie :>
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-06-08, 13:30   

Paulo napisał/a:
Rozdzieliliśmy "Achaję" na 3 osobne książki. Do tej pory były połączone ze sobą jako wznowienia i oceniając takową ocenialiśmy jednocześnie wszystkie 3 tomy. Teraz można każdą z osobna.

Wydaje mi się, że tak samo należałoby zrobić np. z Panem Lodowego Ogrodu Grzędowicza.

I jeszcze taki drobiazg: jak wnosić poprawki w tytule? Np. w Kwiatach dla Algernona, powinna być wielka litera, bo to jest imię, jak chcę coś dodać/zmienić, to tytułu polskiego nie mogę. Wiem, że to drobiazg, ale jak ma być porządnie robione, to niech będzie. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
ghosia

Posty: 125
Wysłany: 2009-06-08, 13:59   

Bardzo fajny pomysł z tym portalem. Zabieram się za uzupełnianie własnej biblioteczki :) .
_________________
Bored now...
 
 
zygamaj 
fanatyczny zbieracz

Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-08, 19:20   

Jestem niezbyt biegły w slangu internetowym nie wiem co to jest pm odezwijcie się do mnie na e-mail to podam tel i ustalimy jak to zrobić
Mój spis też nie jest pełny staram się robić to co Wy od paru lat ale mam prawie wszystkie książki, które wyszły od 1947 częściowo także po kilka wydań wydaje mi się, że opisy do roku ok 2000 są pełne (cały czas mówię o beletrystyce) Odezwałem się dlatego, że korzystałem także w ramach uzupełniania z tej stronki bo łatwiej było niż sięgać i szukać danej książki. Ale je mam i służę w miarę posiadanego czasu z pomocą.
 
 
zygamaj 
fanatyczny zbieracz

Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-08, 19:50   

PS
Tz autor, tytuł, rok wydania, ilość stron, wymiary, tytuł oryginału, tłumacz, współautor, powieść czy opowiadanie, wydawnictwo, seria i podseria, nakład jeśli był podany miękka czy twarda , czy ma obwolutę, typ powieści to wstępnie wszystko - dodaję skany ale tu jestem w proszku no i brak mi większości opisów ale je systematycznie wprowadzam
po 2000 nie jestem pewien czy wszystkie wyłapałem bo nie zawsze miałem czas a i nie wszystkich wydawców udało mi się książkę kupić bo za późno się dowiedziałem ale i to uzupełniam w miarę możliwości
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-06-08, 20:08   

Elektra napisał/a:
Wydaje mi się, że tak samo należałoby zrobić np. z Panem Lodowego Ogrodu Grzędowicza.;)


Zarówno ta pozycja jak i Zakon Krańca Świata zostały rozdzielone.

Elektra napisał/a:
I jeszcze taki drobiazg: jak wnosić poprawki w tytule? Np. w Kwiatach dla Algernona, powinna być wielka litera, bo to jest imię, jak chcę coś dodać/zmienić, to tytułu polskiego nie mogę. Wiem, że to drobiazg, ale jak ma być porządnie robione, to niech będzie. ;)


W formularzu "Popraw/uzupełnij dane" jest pole "Opis" wystarczy odpowiednia adnotacja.[/i]
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-06-08, 20:11   

Co z Chabonem? :>

Dwa, nie wiem czemu Paulo nie wspomniał o tym, że wprowadzili profile ale ja od wczoraj już je widzę. ;) Robi się coraz ciekawej.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-06-08, 20:16   

Maeg napisał/a:
Co z Chabonem? :>

Dwa, nie wiem czemu Paulo nie wspomniał o tym, że wprowadzili profile ale ja od wczoraj już je widzę. ;) Robi się coraz ciekawej.


Narazie są one w fazie beta :-o Chciałem Wam powiedzieć o tym, kiedy będzie dodanych jeszcze kilka rzeczy, ale widzę czuwacie :-P

Twoje zgłoszenie czeka na kolejność, trochę mamy do przeróbki, ale zbliżamy się do niego...

zygamaj napisał/a:
Jestem niezbyt biegły w slangu internetowym nie wiem co to jest pm odezwijcie się do mnie na e-mail...


Poszła wiadomość na prywatną skrzynkę forum - sprawdź

PS. Moderatów proszę o usunięci moje podwójnego poprzedniego posta, nie zdąrzyłem usunąć ponieważ za szybko reaguje Maeg :mrgreen:
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-06-08, 20:17   

Paulo napisał/a:
W formularzu "Popraw/uzupełnij dane" jest pole "Opis" wystarczy odpowiednia adnotacja.

Dzięki. :)

Maeg napisał/a:
że wprowadzili profile ale ja od wczoraj już je widzę.

Ja je dziś zauważyłam. Ale one dziwne są. Tzn. nie wiem, kiedy się aktualizują. Ja mam teraz np. że czytam i lubię tylko zagraniczne sf. <mysli> A w końcu oceniłam sporo fantasy, również polskiej.


Paulo napisał/a:
PS. Moderatów proszę o usunięci moje podwójnego poprzedniego posta, nie zdążyłem usunąć ponieważ za szybko reaguje Maeg

W międzyczasie zdążyłam usunąć. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-06-08, 20:29   

Elektra napisał/a:
Ja je dziś zauważyłam. Ale one dziwne są. Tzn. nie wiem, kiedy się aktualizują. Ja mam teraz np. że czytam i lubię tylko zagraniczne sf. <mysli> A w końcu oceniłam sporo fantasy, również polskiej.


Statystyki zmieniają się raz na 24h, aby nie obciążać serwera zbytnio. Twoje Elektra zostały zresetowane, zatem możesz je sobie sprawdzić.
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-06-09, 18:16   

Czy jak się klika w biblioteczkę statystyki mogą podawać wydawnictwa a nie tylko kraj i gatunek ?

no i czy jak się sortuje książki wydane w jakimś roku czy można zrobić tak by oddzielało polskie od zagranicznych ?
 
 
Kennedy 
Sepulka


Posty: 601
Skąd: Chasm City
Wysłany: 2009-06-09, 18:21   

Podoba mi się ta strona, ale mam pewne zastrzeżenie. Otóz czasem można dumać nad tym, czy dana ksiązka do fantastyki się zalicza, bądź czy się nie zalicza, ale co z takimi które fantastyką w ogóle nie są, niezaleznie od tego od której strony by na nie nie patrzeć?
Do rzeczy. Na ten przykład, u Kinga ostało się Misery, Dolores Claiborne i Ostatni bastion Barta Dawesa - wszystkie te ksiązki wprawdzie bardzo lubię, ale nie mają one z fantastyką nic wspólnego i horrorami bym ich nigdy w życiu nie nazwał. Pokochała Toma Gordona i Cujo o ile pamiętam także niczego nadnaturalnego nie zawierają, a na liście są.
Bohun Komudy - to samo, zero fantastyki.

Pewności nie mam jeśli chodzi o Całując ul Jonathana Carrolla - niesttety nie czytałem, ale z tego co mi się obiło o uszy to to bardziej kryminał, aniżeli fantastyka w jakiejkolwiek formie (dobrze jakby to ktoś zweryfikował).

Tyle wyłapałem, możliwe, że jest takich książek więcej.
_________________
Znalazłem swoją religię, nic ponad książkę nie wydawało mi się ważniejsze. Bibliotekę poczytywałem za świątynię.
J-P.S.
 
 
ghosia

Posty: 125
Wysłany: 2009-06-10, 10:28   

To działa w obie strony. Wiadomo, Stephenson pisze fantastykę. Ale skoro Cykl Barokowy, który fantastyką nie jest, zaliczamy do fantastyki, to dlaczego Zodiaca już nie?

Granice między fantastyką i nie-fantastyką są dość rozmyte i w przypadku autorów takich, jak Carroll, Stephenson, King czy Murakami czasem trudno zdefiniować, które ich książki są książkami fantastycznymi, a które nie...
_________________
Bored now...
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-06-10, 10:41   

Kennedy napisał/a:
Bohun Komudy - to samo, zero fantastyki.

Mnie się zdawało, że jakieś tam drobne fantastyczne elementy były. Ale mogę źle pamiętać. W każdym razie podobne zarzuty można by postawić Diabłowi Łańcuckiemu. ;)

ghosia napisał/a:
Ale skoro Cykl Barokowy, który fantastyką nie jest, zaliczamy do fantastyki, to dlaczego Zodiaca już nie?

No jak nie? Całkiem sporo fantastyki w CB. ;P W przeciwieństwie do Zodiaca.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
ghosia

Posty: 125
Wysłany: 2009-06-10, 11:00   

Jeśli Cykl Barokowy jest fantastyką, to Mistrz i Małgorzata też jest fantastyką.

Właśnie o tym, mówię - zresztą, nie tylko ja ;) - rozmyta granica.

Ja bym na przykład całego Murakamiego pod fantastykę podciągnęła, bo chociaż w niektórych książkach nie ma za grosz elementów fantastyczych, to wszystkie książki mają taką trochę fantastyczną atmosferę ;) .
_________________
Bored now...
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-06-10, 11:06   

ghosia napisał/a:
Właśnie o tym, mówię - zresztą, nie tylko ja ;) - rozmyta granica.

I jest to bolączka każdego serwisu starającego się to uporządkować. Nikt na razie nie wymyślił skutecznego sposobu aby ustalić raz na zawsze, co do jakiego gatunku należy, bo i sam gatunek to rzecz wymyślona i względna.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-06-10, 13:06   

Przerywając Wam tę dysputę, gdzie podejrzewam złotego środka i tak się nie znajdzie chciałem Wam ogłosić kilka wdrożonych nowości. A zatem:


1.
Toudisław napisał/a:
Czy jak się klika w biblioteczkę statystyki mogą podawać wydawnictwa a nie tylko kraj i gatunek ?

Wprowadzone, niestety nie wszystkie wydawnictwa, lecz 7 największych. Mam nadzieję, że o to chodziło. (Kurde...rozpieszczamy Was ;) )

2. Przy okładkach na karcie książek w momencie gdy okładka nie jest zadowalająca jeśli chodzi o gabaryty, to po kilku sekundach pokazuje się mała ikonka. Teraz wiecie kiedy można podesłać nową, lepszą.

3.Jak już wcześniej kilka osób zauważyło pojawiły się karty każdego użytkownika z wszelkimi statystykami jak: dane usera z datami logowania i rejestracji;czytana literatura z podziałem na kraje i gatunek w %, tzw gustometr; lista dodanych ostatnio książek, lista ostatnio ocenianych książek oraz ostatnie punkty przyznawane za uzupełnienia. Można również podejrzeć które książki dostały jaką ocenę (ostatnie 20)

4. Najnowszą opcją jest zaznaczenie aktualnie czytanej książki/ek. Mona to zrobić z karty książki, wówczas taka informacja pojawia się na karcie książki jak i na wcześniej wspomnianej karcie uzytkownika. Z ciekawostek można wspomnieć, że macie określone daty rozpoczęcia i zakończenia czytania, więc dla tych którzy mają kryzysy czytelcznice i dla samej ciekawości może ta opcja się przydać :mrgreen:

Pozdrawiam
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14