FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fantasta.pl
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2013-03-15, 18:25   

Młody technik drukował fantastyczne opowiadania.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-03-20, 10:02   

Pamiętam do dzisiaj to o morderczej kurze oraz kosmiczny horror o potworze który zniszczył cały zapas wódki astronaucie.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2013-08-03, 11:34   

W jaki sposób mogę skomentować njusa na stronie głównej? Otwieram, klikam njusa wpisuję w okienku komentarz i zonk. Nie ma przycisku do wysłania. WTF???

edit naturalnie, że jestem zalogowany
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-08-03, 12:05   

Niestety, komentowanie tam działa tylko przy pomocy konta na facebooku, aol, yahoo, hotmailu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2013-08-03, 12:08   

kurwa
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
k 

Posty: 207
Wysłany: 2013-08-03, 12:32   

A wie ktoś jak działa system oceniania?Wystawiłem ponad miesiąc temu trochę ocen,a pod awatarem nadal widnieje 0.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-08-03, 12:36   

Fidel-F2 napisał/a:
kurwa

+1


EDiT: k, właściwie to nie wiem, ale podejrzewam, że może obliczanie i uzupełnianie pewnych danych może zabierać trochę czasu, w zależności od jakichś warunków, np. aktywności, ilości posiadanych książek, albo ilości już wystawionych ocen. Ale nie wiem, strzelam. Równie dobrze może to być błąd ;) Trza poczekać na oficjalne słowo - pewnie niedługo się pojawi.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2013-08-03, 12:48   

To niech ktoś tam im napisze, że w opisie sierpniowej NF mają wielbłąd. Podali, że Watts jest autorem felietonu a Watts niczego w tym numerze nie napisał.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
k 

Posty: 207
Wysłany: 2013-08-03, 13:12   

MORT napisał/a:
EDiT: k, właściwie to nie wiem, ale podejrzewam, że może obliczanie i uzupełnianie pewnych danych może zabierać trochę czasu, w zależności od jakichś warunków, np. aktywności, ilości posiadanych książek, albo ilości już wystawionych ocen. Ale nie wiem, strzelam. Równie dobrze może to być błąd ;) Trza poczekać na oficjalne słowo - pewnie niedługo się pojawi.
Dzięki.Przy okazji wystawię ich jeszcze trochę.Może ruszy. :)
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2013-08-05, 10:59   

Fidel-F2 napisał/a:
To niech ktoś tam im napisze, że w opisie sierpniowej NF mają wielbłąd. Podali, że Watts jest autorem felietonu a Watts niczego w tym numerze nie napisał.


Poprawione, dzięki.

k napisał/a:
Dzięki.Przy okazji wystawię ich jeszcze trochę.Może ruszy.


Podaj nicka ze swojego konta, albo napisz w tej sprawie na admin@fantasta.pl
Sprawdzimy
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
k 

Posty: 207
Wysłany: 2013-08-05, 11:47   

Paulo napisał/a:
Podaj nicka ze swojego konta, albo napisz w tej sprawie na admin@fantasta.pl
Sprawdzimy
W związku z tym,że wszelkie znane mi magi i czarodzieje były już zajęte,ukrywam się pod nickiem "krzychu". :badgrin:
 
 
draken


Posty: 31
Skąd: z lasu
Wysłany: 2013-08-11, 09:12   

A co z ebookami? Chodzi mi o te wydawane równolegle z wydawnictwem ksiązkowym (np Powergraphu). Przydałaby sie opcja, mały checkbox, bym mógł sobie zaznaczyć, że np Przedksiężycowi to ebook.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2013-09-17, 09:21   

Fantasta zdurniał lekko. Informuje, przy przeglądaniu o tym, że oceniłem rzeczy których w rzeczywistości nie oceniłem (chodzi o te gwiaździste ordery). Np. Oceniłem jedno opko Mieville'a a mam zaznaczone, że wszystkie. Zaznaczyłem jedynie, że mam zbiór W poszukiwaniu Jake’a i inne opowiadania ale go nie oceniałem. Podobnie jest z zielonym znaczkiem posiadania, mam zaznaczone wszystkie opowiadania Mieville'a co jako żywo nie jest prawdą i ja tego nie zaznaczałem.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2013-09-17, 17:59   

Fidel-F2 napisał/a:
Podobnie jest z zielonym znaczkiem posiadania, mam zaznaczone wszystkie opowiadania Mieville'a

To akurat wcale mnie nie dziwi - opowiadania ze zbioru W poszukiwaniu Jake'a pokrywają się z listą wszystkich opowiadań autora u nas wydanych. Musi system automagicznie przyporządkowuje.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2013-09-17, 18:07   

Ale tak się nie dzieje w przypadku innych zbiorów opowiadań. Ani oceny ani znaczniki nie są automatycznie przerzucane na opowiadania.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2013-09-17, 18:17   

??? U mnie to działa. Otwieram sobie kartę jakiegoś autora, wybieram krótką formę i wyświetla się ze znaczkami.
Po chwili dopisane: ale jak wybiorę jakąś antologię, kliknę na zawartość zbioru, to mam listę kompletnie "łysą".
Wychodzi mi, że znaczki pojawiają się tylko przy autorskim dorobku: listach książek, opowiadań, cykli.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2013-09-17, 18:24   

U mnie tylko u Mieville'a.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2013-09-17, 18:28   

No weź. :shock: A wpisz sobie w wyszukiwarkę np. Connie Willis i kliknij na jej opowiadania. Na liście nie ma znaczków?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2013-09-17, 18:32   

dziś juz nie dam rady ale mamy chyba mały misunderstanding
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2013-09-17, 19:36   

Też tak podejrzewam. :) Koniecznie musimy to wyjaśnić, bo przecież nie może tak być, że oboje się mylimy (albo, co jeszcze gorsze, oboje mamy rację) ;) .
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2013-09-18, 07:21   

draken napisał/a:
A co z ebookami? Chodzi mi o te wydawane równolegle z wydawnictwem ksiązkowym (np Powergraphu). Przydałaby sie opcja, mały checkbox, bym mógł sobie zaznaczyć, że np Przedksiężycowi to ebook.


Mamy w planie umieszczać też spis elektronicznych rzeczy, ale to wymaga pewnych zmian i czasu...plany duże, a czas się kurczy, no i ludzi mało....dlatego też nic nie obiecuje

Fidel-F2 napisał/a:
Fantasta zdurniał lekko. Informuje, przy przeglądaniu o tym, że oceniłem rzeczy których w rzeczywistości nie oceniłem (chodzi o te gwiaździste ordery). Np. Oceniłem jedno opko Mieville'a a mam zaznaczone, że wszystkie. Zaznaczyłem jedynie, że mam zbiór W poszukiwaniu Jake’a i inne opowiadania ale go nie oceniałem. Podobnie jest z zielonym znaczkiem posiadania, mam zaznaczone wszystkie opowiadania Mieville'a co jako żywo nie jest prawdą i ja tego nie zaznaczałem.


Wydawało mi się, że wszystko tutaj grało, nie zauważyłem złego działania, jednak admin póki co wyłączył oznaczenie opowiadań do czasu wyjaśnienia problemu.
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
draken


Posty: 31
Skąd: z lasu
Wysłany: 2013-09-29, 18:02   

Cytat:
plany duże, a czas się kurczy, no i ludzi mało

ale jak to "czas sie kurczy"? Jest jakis deadline?
"ludzi mało" - jakby co to wal śmiało, pomogę na ile mogę

Widziałbym to chociaż w postaci checkboxa [ebook]
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2014-01-02, 12:15   

w informacjach na temat styczniowej NF na Fantaście brak opowiadania Marty Sobieckiej
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2014-01-04, 09:23   

Fidel-F2 napisał/a:
w informacjach na temat styczniowej NF na Fantaście brak opowiadania Marty Sobieckiej


Dzięki, opek dodany
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2015-10-29, 18:55   

Ciekawym czemu Wróżenie z wnętrzności Szostaka trafiło na Fantastę. To powieść stuprocentowo wolna od śladowych choćby elementów fantastycznych.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-10-30, 22:55   

Haruspicja z zasady zawierają wątek fantastyczny - więc może temu?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2015-10-30, 23:12   

Nie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-10-31, 11:11   

Gwoli ścisłości, między trojanem a fidelem rozegrała się dyskusja na sto tysięcy postów pełna skomplikowanego dowodzenia ale ją wyciąłem zostawiając tylko konkluzję --_-
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2015-10-31, 11:25   

Trojan, nie czytał i fantazjuje. WZW to powieść obyczajowa, psychologiczna, gdzie tytułowe wróżenie, naturalnie, jest pewną metaforą. Do haruspicji i fantastyki ma się tak jak Ojciec chrzestny do literatury religijnej.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2016-06-02, 12:08   

Tak sobie kiedyś pomyślałem, zapomniałem, przypomniałem:

Tagi można by usprawnić. Raz - można by im krótkie notki/opisy dorobić. Wrzuciłem kiedyś tagi 'wiek XX', 'wiek XXI' itd. - dla określenia czasów w jakich rozgrywają się wydarzenia w fabule. Można się domyśleć, choć uściślenie komentarzem nie zaszkodziłoby (ktoś mógłby wpisać taki tag do powieści, jako wydanej w XX w. np.). Wrzuciłem też wtedy tagi 'bliska przyszłość' i 'odległa przyszłość'. Brzmią dość arbitralnie. Ja przyjąłem, że bliska jest, gdy fabuła rozgrywa się w granicach 100 lat od wydania powieści, odległa powyżej tej granicy. Można by to jeszcze pewnie podzielić inaczej, jakoś rozdrobnić (bliska 0-50; niedaleka[?] 51-100[/200]; odległa; 101[/201]-... to pod ew. dyskusję). Tak, czy inaczej, tu komentarz wydaje się już być potrzebny...

Dwa - można by wprowadzić jakiś system walidacji tagów przez innych użytkowników. Choćby coś tak prostego, jak łapkowanie ich w górę, czy w dół, jako wyraz tego, jak bardzo inni użytkownicy uważają istniejące już tagi za słuszne/poprawne, bądź nie w kontekście danego utworu.

Trzy - można by także wrzucić małe ostrzeżenie o potencjalnych spoilerach? Jeśli pod koniec powieści miałby nastąpić zwrot akcji, czy wręcz cliffhanger, powiedzmy w postaci inwazji obcych - technicznie rzec biorąc w powieści są obcy, tag się należy. Z drugiej strony, spoiler mógłby być potencjalnie spory.

Ot, sugestie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13