FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fantasta.pl
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-16, 21:26   Fantasta.pl

Powstał nowy portal poświęcony fantastyce - fantasta.pl
Stawia on sobie za cel skatalogowanie wszystkich książek z dziedziny fantasy, horror, science-fiction wydanych przez naszych krajowych wydawców. Sama inicjatywa bardzo ciekawa - zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
 
 
Kal 
szukająca swojego m.


Posty: 206
Skąd: z MAG-a
Wysłany: 2007-11-16, 21:28   

Tigana napisał/a:
Stawia on sobie za cel skatalogowanie wszystkich książek z dziedziny fantasy, horror, science-fiction wydanych przez naszych krajowych wydawców.

Ho ho, porywają się z motyką na słońce ;)

Tigana napisał/a:
Sama inicjatywa bardzo ciekawa - zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

To zależy jak im to wyjdzie - bo jeśli w połowie drogi zgubią "cel" i będą odwalać żeby tylko zrobić, to pewnie im się nie uda nic ciekawego stworzyć.
_________________
Nikt nie zasługuje na moje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi mnie do płaczu
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-16, 21:54   

Tigana napisał/a:
Stawia on sobie za cel skatalogowanie wszystkich książek z dziedziny fantasy, horror, science-fiction wydanych przez naszych krajowych wydawców.

Czyli coś takiego jak Fantastic Fiction? :) Życzę im powodzenia. XD Naprawdę miło byłoby zobaczyć coś takiego w sieci ^^
_________________
goodreads .
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-02-07, 22:45   

Fantasta.pl ma nowy image. Dodatkowo można chwalić się swoimi zbiorami i oceniać książki.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-02-07, 22:50   

Z tego nowego designu Fantasty to tylko mi się logo podoba. Wolałem wersję białą, była bardziej przyjazna oczom. A chwalić się zbiorami można już od jakiegoś czasu, na plus na pewno można zaliczyć możliwość eksportu zbiorów do formatu xls. A Fantasta to i tak świetny serwis, znaczy się pomysł. :D
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-04-03, 18:41   

http://baza.fantasta.pl/biblioteczka.php?id=103 lista nie kompletna ale powoli się uzupełnia
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-04-04, 06:38   

Ja tylko dodam reklamacyjnie ;) , że w planach są prace nad kiermaszem książek. Tak, aby była możliwość sprzedaży czy też wymiany pozycji z biblioteczek między sobą.
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-04-04, 07:43   

Takie jedno pytanie: jak wywalić książkę z biblioteczki (trochę się jeszcze gubię na tej stronie ;) )?
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-04-04, 07:58   

Tzn usunąć ?

1. wchodzisz na swoje konto. ( górny prawy róg ekranu )
2. klikasz na biblioteczka. ( drugie w pasku od lewej )
3. klikasz na czerwony znaczek lub zaznaczasz i dajesz kasuj zaznaczone
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-05, 07:14   

No to, żeby nie było wciąż o katedrze ;) Mały apelik fantasty.pl :

"Zdajemy sobie sprawę, że nasza baza ma jeszcze sporo braków i nie dociągnięć. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby te ubytki eliminować. W tym celu stworzyliśmy i udostępniliśmy Wam drodzy użytkownicy narzędzia pozwalające na zgłaszanie nowych pozycji książkowych – moduł Uzupełnianie, przesyłanie danych, obrazów okładek oraz poprawianie błędów w rekordach już istniejących – karta informacyjna książki. W niedalekiej przyszłości podobne funkcjonalności zostaną zaimplementowane na kartach czasopism i opowiadań.
Mamy nadzieję, że Wasza dobra wola i chęci przyczynią się do stworzenia rzetelnej bazy książek, opowiadań z gatunku fantasy, horror, science fiction wydanych w naszym ojczystym języku. Wysoka jakość danych pozwoli na wprowadzanie kolejnych modułów, w tym zautomatyzowanego systemu sprzedaży książek (kiermasz).
Za wszelką pomoc, sugestie i uwagi serdecznie dziękujemy."


Jeśli macie ludziska książkę, która ma błedy w opisie, znacie autora przekładu, dysponujecie skanerkiem za pomocą którego możecie zeskanować w większym formacie okładkę, ewentualnie jeśli macie pozycję, której nie ma w bazie fantasty, zgłaszajcie :)
Będziemy wdzięczni //piwo

PS. Jak są pytania to czekam :)
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-13, 07:16   

Portal Fantasta.pl wprowadził system punktacji użytkowników. Wszelka ingerencja z Waszej strony, czyli ocenianie, wystawienie recenzji, zgłaszania uzupełnień premiowane jest odpowiednią ilością punktów.

Można by zapytać dlaczego i po co? Enigmatycznie za wczasu odpowiem: czas pokaże :)

Serdecznie zapraszamy
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-05-13, 13:28   

Pobawiłem się znów trochę serwisem i kilka pytań.

Brakuje mi takich pozycji jak Terror Simmonsa czy Oberki Szostaka. ;)
Kiedy jakiś gustometr czy porównanie, MadMill ma podobny gust do twojego i rekomendacje? :P Jak to udało by się wam wprowadzić macie już jednego stałego użytkownika. Dwa może oprócz ocen i biblioteczki, dodać coś w stylu lista życzeń/chcę to? ;)

Myśleliście jeszcze o tym by profil (obecnie biblioteczka) nie prezentował się jakoś ciekawiej? Na przykład kilka danych z awatarem, lista ostatnio ocenionych, ostatnio dodanych do biblioteczki.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-13, 14:28   

Maeg napisał/a:
Pobawiłem się znów trochę serwisem i kilka pytań.

Brakuje mi takich pozycji jak Terror Simmonsa czy Oberki Szostaka. ;)


Jeśli nie ma jakieś pozycji, a powinna się tam znaleźć odpalić należy ten moduł i zgłosić. Jeśli książka odpowiada preferencjom portalu zostanie wprowadzona :)
Generalnie bardzo liczymy na Wasze wsparcie w tej dziedzinie, sami wszystkiego nie zaobserwujemy...

PS>Obierki Szostaka, to chyba pod powieść obyczajową podchodzi, a Terror to bardziej thriller-sensacja prawda? Zaznaczam że mogę się mylić.. ;)

Maeg napisał/a:
Kiedy jakiś gustometr czy porównanie, MadMill ma podobny gust do twojego i rekomendacje? :P Jak to udało by się wam wprowadzić macie już jednego stałego użytkownika.


Hmm, ciekawy dość pomysł, jak sobie to wyobrażasz?

Maeg napisał/a:
Dwa może oprócz ocen i biblioteczki, dodać coś w stylu lista życzeń/chcę to? ;)


Chcę kupić, przeczytać czy dostać? :) Nie bardzo rozumiem pytania

Maeg napisał/a:
Myśleliście jeszcze o tym by profil (obecnie biblioteczka) nie prezentował się jakoś ciekawiej? Na przykład kilka danych z awatarem, lista ostatnio ocenionych, ostatnio dodanych do biblioteczki.


Ta opcja jest w planach i będzie wdrożona mam nadzieję niebawem.

Dzięki za sugestie i pozdrawiam
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-05-13, 19:30   

Przyznam, że największym problemem, jaki powstrzymuje mnie przed korzystaniem z mojego konta na Fantaście, jest perspektywa oceniania kilku setek książek. Gdyby dało się importować książki, np. z pliku xls czy csv po numerach isbn albo z biblionetki (biblionetka nie umożliwia jeszcze eksportowania swoich książek, prawda?), byłoby bosko. :perv:
_________________
goodreads .
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-14, 07:19   

No cóż, póki co ISBN jest nie do końca pewnikiem, ponieważ zdarzają się nie spójności i błedy wydawnictw w podawaniu prawidłowego numeru, chociaż pewnie to najpewniejszy argument określający daną książkę.
Co do biblionetki to nie wiem czy można eksportowac dane, ponieważ nie korzystam z niej, ale gdybyś Dhuaine miała jakiś pliczek xls lub cvs to prześlij nam go, zobaczymy czy da się coś z tym zrobić.

Jak to mówią klient nasz Pan :)
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Shadowmage 


Posty: 3204
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-05-14, 08:04   

"Terror" i "Oberki..." są bardziej fantastyczne od wielu ksiązek w waszej bazie :) To raczej tylko nietypowe podejście do tematu powoduje, że nie są one czasem uwzględniane.
_________________
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-05-14, 10:48   

Gratuluję Fantaście.pl strony, jest to wspaniała inicjatywa i chyba podstawowe narzędzie w sieci dla każdego kolekcjonera fantastyki. //piwo
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-05-14, 12:16   

Do tego niektóre książki z jakiegoś nieznanego powodu mają dwa numery ISBN. I co z takim fantem zrobić? ;)

Niech to, właśnie się skapnęłam, że mój plik cvs będzie miał ISBNy wydań angielskich, a polski spis nie ma tych numerów w ogóle --_- Postaram się uzupełnić go trochę i wtedy wysłać.

Z biblionetki nie można eksportować spisu, albo ja nie dałam rady tego znaleźć. ._.

W każdym razie świetnie, że import plików jest możliwy do zaimplementowania :)
_________________
goodreads .
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-05-14, 13:04   

Miałem się nie "poszerzać" na inne serwisy,ale - z racji słabego charakteru - skusiłem się. Romulus nadszedł... MuahahaMUAHAahahaMUAHAHAHAHAHA ! ! !

Te zachwyty muszą mieć jakąś podstawę. W Biblionetce oceniam tylko książki (chyba ponad 600 albo nawet i 700), zobaczymy co Fantasta ma do zaproponowania :badgrin: Już wygląd od Biblionetki jest atrakcyjniejszy, a jestem cekiniarzem i świecidełka lubię. Nażrę się zatem i rzucę na eksplorację.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-05-14, 15:54   

To ja jeszcze pomarudzę ;)
Nie dało by się autologowania wprowadzić? ;) Jestem leniwy nie chce mi się za każdym razem wklepywać danych. Choćby trzymało dane przez 2, 3 tygodnie. ;) (Yahoo chyba tak ma).
Co do eksportu do xls też chyba nie działa to do końca dobrze. Na Viście i Office 2007 dostaję komunikat, że plik ma inny format niż jest określony przez rozszerzeniu pliku. Plik da się otworzyć ale całe kodowanie nie działa zbyt dobrze. Sprawdzę dziś jeszcze na XPku i dam znać. Google Docs też nie chce go przyjąć. ;)
Co do biblioteczki i spisu ocen nie dało by się wprowadzić dodatkowego sortowania? Po tytule, nazwisku autora czy ocenie?
Paulo napisał/a:
Hmm, ciekawy dość pomysł, jak sobie to wyobrażasz?

Co do porównywania gustu to chyba sprawa jest prostsza niż kwestia rekomendacji. Porównywało by oceny jakie wystawimy książkom i wtedy są dwie możliwości. Albo zrobić Podobne gusta mają i tutaj na przykład pokazać osoby których oceny pokrywają się w 75% z naszymi, albo zrobić skalę 0-20%, 20-40, 40-60, 60-80 i 80 -100 dać jakieś ładne nazwy, taki gustometr ala last.fm
Co do rekomendacji, to tutaj zawęzić do osób które mają podobne gusta na przykład te 80-100% i brać pod uwagę tylko książki ocenione na 5 i 6. Jeśli w ocenach takiej osoby jest książka której my nie oceniliśmy wtedy powinna się nam pokazać jako pozycja rekomendowana.
Paulo napisał/a:
Chcę kupić, przeczytać czy dostać? Nie bardzo rozumiem pytania

Miejsce na listę książek których nie mam a chciałbym mieć, właśnie chcę kupić albo dostać. Czyli lista życzeń. ;)

Edit:
Paulo napisał/a:
PS>Obierki Szostaka, to chyba pod powieść obyczajową podchodzi

Oberki były nominowane do Zajdla i Żuławskiego, a to chyba wystarczający argument by uznać je za fantastykę, mocno na pograniczu ale jednak. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-14, 19:35   

Maeg napisał/a:
To ja jeszcze pomarudzę ;)
Nie dało by się autologowania wprowadzić? ;) Jestem leniwy nie chce mi się za każdym razem wklepywać danych. Choćby trzymało dane przez 2, 3 tygodnie. ;) (Yahoo chyba tak ma).


Autologin działa i jest ustawiony na 3h. Ustawianie na większy czas, a już na 3 tygodnie jest wielce ryzykowne dla samej stronki, zatem zostaniemy przy tym co jest w tej chwili.


Maeg napisał/a:
Co do eksportu do xls też chyba nie działa to do końca dobrze. Na Viście i Office 2007 dostaję komunikat, że plik ma inny format niż jest określony przez rozszerzeniu pliku. Plik da się otworzyć ale całe kodowanie nie działa zbyt dobrze. Sprawdzę dziś jeszcze na XPku i dam znać. Google Docs też nie chce go przyjąć. ;)


Pod XP w Excelu i OpenOffice zostało sprawdzone i działa poprawnie

Maeg napisał/a:
Co do porównywania gustu to chyba sprawa jest prostsza niż kwestia rekomendacji. Porównywało by oceny jakie wystawimy książkom i wtedy są dwie możliwości. Albo zrobić Podobne gusta mają i tutaj na przykład pokazać osoby których oceny pokrywają się w 75% z naszymi, albo zrobić skalę 0-20%, 20-40, 40-60, 60-80 i 80 -100 dać jakieś ładne nazwy, taki gustometr ala last.fm
Co do rekomendacji, ........


Pomysł jak wiele innych jest bardzo fajny. Należy go jeszcze przemyśleć dokładniej i nic jak wdrożyć w takim lub innym zakresie, niestety termin jego realizacji będzie dość odległy, póki co lista do zrobienia nam sie zwiększa, a nie zmniejsza ;)

Maeg napisał/a:
Miejsce na listę książek których nie mam a chciałbym mieć, właśnie chcę kupić albo dostać. Czyli lista życzeń. ;)


Akurat wishlista jest brana u nas pod uwagę od dłuższego czasu. Mam nadzieję, że pojawi się wraz z kartą użytkownika, czyli niebawem...

Maeg napisał/a:
Oberki były nominowane do Zajdla i Żuławskiego, a to chyba wystarczający argument by uznać je za fantastykę, mocno na pograniczu ale jednak. ;)


Zmiękłem :IP Pozycja wprowadzona, można wklepywać :-P

Dzięki za wszelkie pomysły i pozytywne opinie, to działa na nas mobilizująco. Mamy nadzieję nie zawieźć Waszych oczekiwań :)

Pozdrawiam
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-05-14, 20:33   

Ufff..., spędziłem wieczór na ocenianiu i dokładaniu do biblioteczki. Ale muszę jeszcze przejrzeć zbiory i sprawdzić, czy jest wszystko z fantastyki. Z pamięci: u Kaya brakuje Lwów Al - Rassanu...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-14, 21:04   

No i przez Ciebie Goodkind i jego książka wylądowała na "zaszczytnym" miejscu :mrgreen:

Jak znajdziesz ubytki zgłaszaj na stronce nie na forum, punktów Ci przybędzie :->
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Shadowmage 


Posty: 3204
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-05-15, 08:13   

Zarejestrowałem się, zacząłem oceniać i dodawać książki do biblioteki... i po drugiej stronie mi się znudziło :P Chyba nie będę miał zacięcia do wyklikania tego tysiąca przeczytanych książek fantastycznych :P
Mam jeszcze pytanie - gdzie można zmienić oceny? Niby jest na to 15 minut, ale nie znalazłem takiej opcji. A jedną źle kliknąłem przez przypadek.
_________________
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2009-05-15, 08:18   

nie ma świetnych Sotni łysego Iwanki Danaka a to fantastyka post-apo pełna gębą
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-15, 09:45   

Shadow - na koncie osobistym (górny prawy róg) w zakładce oceny możesz zmienić w ciągu 15minut, gdyby już czas minął daj znać to Ci się zmieni

Fidel-F2 - zgłoś proszę na stronce

Pozdrawiam
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-05-15, 10:03   

Mnie troche brakuje opcji jak się wyświetla wszystkie ksiażki autora, to przy nich przycisk 'dodaj', bo czasami sie nie chce wchodzić w każdą pozycje, np RAS'a lub Prattcheta, a i tak nie wiem czy wiele osób sprawdza specialnie wydanie jakie ma by wklepać tam ub poprostu jest tylko jedno wydanie.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-05-15, 10:09   

Kreol wystarczy wejść na stronę danego autora i tam znajdziesz wszystkie jego książki (plus nawet posegregowane w serii). ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-05-15, 10:09   

Wiem :P i właśnie tam brakuje takiej opcji :!:
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-05-15, 10:12   

Faktycznie :P Źle przeczytałem, co robi tylko jedna kawa z człowieka rano. ;) Ogólnie to czekam na te nowe nowiny ze strony Fantasty i kolejną litania braków mi się szykuje. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13