FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Haruki Murakami
Autor Wiadomość
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-07-02, 10:49   

Zapraszam do lektury recenzji książki Murakamiego Norwegian Wood. Autorem tekstu jest kolega batou.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-08-01, 23:25   

Nowa powieść Murakamiego (oczywiście jeszcze nie w Polsce) ukazała się 29 maja.

    Książka jest historią życia mężczyzny i kobiety. Mówi o ich miłościach, brutalnych doświadczeniach, związkach rodzinnych, przeżyciach religijnych.
    Tytuł nawiązuje do 1984 Georga Orwella - Q po japońsku wymawia się podobnie jak 9.
    Powieść Murakamiego spowodowała również sprawiła znaczny wzrost sprzedaży kompaktu z utworami czeskiego kompozytora Leosa Janacka, ulubionej muzyki jednego z bohaterów powieści. Wzrosła też sprzedaż książki Orwella, do której tytułu nawiązuje Murakami.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-01, 23:50   

Słyszałam już o tej książce, z przyjemnością ją kupię i przeczytam kiedy w końcu się u nas ukaże. Ale na to trzeba będzie poczekać do następnego roku, jak dobrze pójdzie ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-26, 23:26   

To chyba będzie najlepsze miejsce na wklejenie takie wiadomości - 28.04 o godz. 18:00 czat z tłumaczką książek Murakamiego, panią Anna Zielińską - Elliott

Muza napisał/a:
Drodzy Czytelnicy,

Zapraszamy na spotkanie na czacie z panią Anną Zielińską – Elliott,
tłumaczką z języka japońskiego prozy Harukiego Murakamiego.

Na czacie będzie można zadawać pytania dotyczące twórczości Murakamiego
oraz sztuki tłumaczenia i redagowania tekstów.
Adres czatu:

http://www.muza.com.pl/?page=chat

Aby wziąć udział w rozmowie trzeba się zarejestrować (można wybrać swój nick)
lub wybrać opcję gościa (nick przyznawany losowo).

Zapraszamy w najbliższy czwartek (28.04) o godz. 18.00.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Urshana 


Posty: 745
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-06-03, 21:18   

Póki mam natchnienie tworzę recenzje, a oto moje spostrzeżenie na temat "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu" Murakamiego. Zainteresowanych zapraszam na mój blog
_________________
Między książkami - próby blogowe
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2011-11-28, 16:39   

Chcę kupić trylogię (chyba to trylogia) 1Q84 Murakamiego. Warto?
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-11-28, 17:31   

Dwa pierwsze tomy mi się podobały (pierwszy bardziej), trzeciego jeszcze nie czytałem. Ale do Kroniki ptaka nakręcacza dużo im brakuje. To raczej niższe stany średnie Murakamiego.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Black
Żydowska Małpa


Posty: 370
Wysłany: 2011-11-29, 10:40   

Porównując do "Kroniki ptaka nakręcacza" , która jest pseudointeligenckim bełkotem i pieprzeniem o zupełnie niczym, które w dodatku rozwleczone jest na ponad pięćset stron i sprawia, że ma ochotę się rozpruć sobie gardło za pomocą tępego noża "1Q84" jest całkiem fajne. Czyta się przyjemnie, ma nawet jakąś fabułę i potrafi momentami wciągnąć. Haruki Murakami jest jak dla mnie pisarzem co najwyżej średnim, ale udało mu się tutaj wyklecić kawał całkiem zgrabnej książki. Druga część gorsza od pierwszej, trzeciej nie czytałem.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-11-29, 15:07   

Black napisał/a:
Porównując do "Kroniki ptaka nakręcacza" , która jest pseudointeligenckim bełkotem i pieprzeniem o zupełnie niczym, które w dodatku rozwleczone jest na ponad pięćset stron i sprawia, że ma ochotę się rozpruć sobie gardło za pomocą tępego noża
Toś mnie zje..ł. Ja naprawdę znajduję KPN książką ujmującą i intrygującą. Świetnie napisaną oraz sycącą naprawdę ciekawymi wstawkami. Całość konstrukcyjnie podobna do Przygody z owcą.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-11-29, 19:39   

Black napisał/a:
Porównując do "Kroniki ptaka nakręcacza" , która jest pseudointeligenckim bełkotem i pieprzeniem o zupełnie niczym, które w dodatku rozwleczone jest na ponad pięćset stron i sprawia, że ma ochotę się rozpruć sobie gardło za pomocą tępego noża "1Q84" jest całkiem fajne.

Prawdopodobnie ktoś schował Coelho pod okładką Murakamiego, udaj się po reklamację. Jeśli to był empik to udaj się od razu do sądu.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-11-29, 20:15   

Black, melisy?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Black
Żydowska Małpa


Posty: 370
Wysłany: 2011-11-30, 04:46   

Cóż, ja się przy książce wymęczyłem, ale moim celem nie było zje..nie nikogo. No, może poza autorem.
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2011-12-20, 14:41   

Black napisał/a:
Porównując do "Kroniki ptaka nakręcacza" , która jest pseudointeligenckim bełkotem i pieprzeniem o zupełnie niczym, które w dodatku rozwleczone jest na ponad pięćset stron i sprawia, że ma ochotę się rozpruć sobie gardło za pomocą tępego noża
Czuję potrzebę stanięcia w obronie Kroniki, którą przeczytałam w trzy dni tylko dlatego, że bardzo się starałam nie przeczytać jej od razu w jeden. Być może dlatego, że miewam podobne spostrzeżenia i skojarzenia, kiedy rozglądam się w miarę uważnie, styl Murakamiego bardzo dobrze do mnie trafia i nazwałabym go raczej artystyczno-poetycko-wrażliwym niż (pseudo)inteligenckim. Aha, i dostrzegłam w tej książce fabułę, w dodatku dosyć wciągającą.
Jeśli chodzi o Przygodę z owcą, zdecydowanie mam zamiar kiedyś ją sobie sprawić i przeczytać. Nad trylogią też się zastanawiam, ale muszę ją rozważyć ostrożniej - nie lubię posiadania wyrywkowych tomów z serii, więc najpierw się upewnię, że warto kupić wszystkie.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-12-22, 14:11   

Luinloth napisał/a:
Nad trylogią też się zastanawiam, ale muszę ją rozważyć ostrożniej - nie lubię posiadania wyrywkowych tomów z serii, więc najpierw się upewnię, że warto kupić wszystkie.

Tutaj nie ma sensu kupować inaczej niż całość. Przynajmniej dla mnie nie ma sensu. Pierwotnie chciałem sobie robić przerwy na inne książki między tomami, ale zbyt wciąga. To jest jedna historia przecięta na 3 książki. Jestem po pierwszym tomie i kilku rozdziałach drugiego. Całkiem klasyczna dla autora powieść. Jeśli podobały się inne to ta też chwyci. Dla mnie bardzo na plus.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13