FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
ME 2008
Autor Wiadomość
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-06-21, 22:23   

Lipa... że tak powiem.
Odpadła drużyna która w grupie grała najlepiej, ale to Holandia, czyli odpaść przed finałem musiała. Holandii trzeba pogratulować van Bastena - piłkarz świetny, trener takie sobie. Niezrozumiałe zmiany - Apelay zamiast Robbena, to jakieś nieporozumienie było. Van Persi znowu słaby mecz... Snajder, van der Sar i Boulahrouz (który zagrał pomimo śmierci córeczki) to jakieś pozytywne postacie w drużynie Holandii. Rosja byłą lepsza i wygrała. Pawluczenko znowu popisał się swoją "skutecznością". Arszawin jest świetny. Holandia dziurawa w obronie jak diabli.

Trzy drużyny które wygrały swoje grupy już są w drodze do domu. Nie dziwię się, bo pewnie zmiana składu w trzecich meczach grupowych rozbiła monolit jakim jest pierwszy skład i ćwierćfinały to pokazują. Czy jutro odpadnie Hiszpania? Oby nie, bo to ostatnia ładnie grająca drużyna która została. Turcja gra futbol Niemiecki, w końcu większość Turków albo gra w Bunderslidze, albo nawet jest urodzona w Niemczech. Za to takiego serca do gry nie ma żadna drużyna na tych mistrzostwach. ;)

Co różni Hiddinka od Leo? A no to, ze on uczy reprezentacje z którymi gra futbolu totalnego - prawdziwego holenderskiego. Leo z nasza reprezentacją robi to samo co van Basten z Holandią, czyli modyfikuje ustawienie i narzuca swoją filozofie gry - która się nie sprawdza jak wynika z wyników na EURO. Ciekawe co by było gdyby to Hiddink był naszym selekcjonerem - w dodatku ten trener ma złotą rękę - Korea czy Australia, Valencia czy Real. Puchar z PSV. Zobaczymy na ile Rosji starczy sił. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-21, 22:27   

Przyznaje sie bez bicia, że nie doceniłem Rosji. Uważałem, że odpadną już w fazie grupowej - tymczasem już są w półfinale i być może na tym się nie skończy. Dzisiaj Rosjanie zdominowali mecz i nie pozwolili rozwinąć skrzydeł "Pomarańczowym" . Na ich sukces złożyło się kilka elementów - świetny trener, dobre zespoły ligowy dostarczające utalentowanych graczy, a takze Putin. Ponoć 2-3 lata temu po porażce z Portugalią 7-1 zaczął robić porządki w rosyjskiej piłce nożnej nie oglądajac sie na to co powie UEFA. No i są pierwsze rezultaty. Na koniec iekawostka, óki co zadna z drużyn, która w ostatnim meczu grupowym zagrała rezerwami nie weszła do półfinału. Czyli jutro wygrają Włosi :mrgreen:
p.s
Tęsknie za Szpakowskim - Kołtun ciągle szuka sposobów, żeby się do Leo przypiąć - dzisiaj porównywał go do Hiddinka, ze tamtej współpracuje z Rosjanami, a Leo z Polakami nie. Nie dodał tylko, ze Hiddink ma graczy, którzy są w stanie spełnić jego wytyczne taktyczne, a Leo nie.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-06-21, 22:30   

Tigana napisał/a:
Tęsknie za Szpakowskim - Kołtun ciągle szuka sposobów, żeby się do Leo przypiąć - dzisiaj porównywał go do Hiddinka, ze tamtej współpracuje z Rosjanami, a Leo z Polakami nie. Nie dodał tylko, ze Hiddink ma graczy, którzy są w stanie spełnić jego wytyczne taktyczne, a Leo nie.

Ale on komentatorem jest do dupy i kto mu pozwolił z takim głosem sędziować. Mnie ciarki przechodzą jak on się podnieca, gość się nie nadaje. W dodatku uznaje się za znawcę wielkiego, a z życie wynika zupełnie co innego niż e jego przemyśleń. Czemu Borek nie może komentować? Albo niech dadzą zamiast Kołtonia jakiegoś piłkarza do pomocy...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-21, 22:34   

MadMill napisał/a:
Ale on komentatorem jest do dupy i kto mu pozwolił z takim głosem sędziować.

Sędziować mu jeszcze nie pozwolili :P
MadMill napisał/a:
Czemu Borek nie może komentować? Albo niech dadzą zamiast Kołtonia jakiegoś piłkarza do pomocy...

Borkowi dziecko się ma urodzić lada dzień, o ile już mu się nie urodziło i pewnie chce być przy żonie. Iwanow nieźle komentuje - razem z Borkiem mogliby stanowić niezły tandem. IMO jak do tej pory żaden z piłkarzy-komentatorów się nie sprawdził.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-06-21, 22:38   

Tigana napisał/a:
Sędziować mu jeszcze nie pozwolili :P

Się pan czepia. --_- ;)
Tigana napisał/a:
IMO jak do tej pory żaden z piłkarzy-komentatorów się nie sprawdził.

Wojtek Kowalczyk byłby dobry... mało mówi. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-06-21, 22:41   

Moim zdaniem Kowalczyk zna się na piłce co widać dzisiaj - docenia grę Rosji, ale nie szaleje i nie pieje jak 'niektórzy' w shoutboxie. :P Poza tym wypowiada się bardzo konkretnie i sensownie, bijąc na głowę takich pseud-ekspertów jak Hajto i Świerczewski (którzy nota bene piłkarzami byli bez osiągnięć - nie wiem, dlaczego Borek ich tak gloryfikuje).
Szpakowski tez jakiś super nie jest - kompletnie czasem nie orientuje się w sytuacji na boisku, notorycznie myli i przekręca nazwiska (legendarni Szira, Marszczerano, Pyrszo i Kajt i inne perełki). Inna sprawa że Kołton to faktycznie dupek i do tego amator.

Poza tym zapomnieliśmy Panowie o jeszcze jednej kwestii - w Rosji gra się systemem Wiosna - jesien, wiec piłkarze w tej chwili własćiwie są w trakcie sezonu, nie brak im świeżości i polotu, podczas gdy wszystkie inne drużyny przygotowywały się do Euro po całym wyczerpującym sezonie.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-06-21, 22:46   

Gand napisał/a:
Poza tym zapomnieliśmy Panowie o jeszcze jednej kwestii - w Rosji gra się systemem Wiosna - jesien, wiec piłkarze w tej chwili własćiwie są w trakcie sezonu, nie brak im świeżości i polotu, podczas gdy wszystkie inne drużyny przygotowywały się do Euro po całym wyczerpującym sezonie.

To tak jak np. USA. Też raczej centralny system szkolenia - wszyscy grają w MLS - paru wyjechało, ale jeszcze parę lat temu na tym się to opierało. Podobnie było z reprezentacją USA w siatkę, oni w ogóle w klubach nie grali. W oby dwóch przypadkach przynosiło to skutek - wysokie miejsca na różnych turniejach.

Z drugiej strony nie do końca się można z tym zgodzić, bo zawodowcy to zawodowcy i czy są po sezonie czy w trakcie niech nikt nie mówi "że nie czują piłki". To specjalność naszych, nawet jak są w połowie rundy. :D

Rosja zagrała dwa ładne i bardzo dobre mecze. Na półfinale pewnie się zatrzyma. A ja zagrają z Włochami to już zupełnie im wybiją piłkę z głowy. Do Włochów Hiddink szczęścia nie miał na MŚ 2002. ;P Ten cudowny pad Grosso... :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-21, 22:47   

Gand napisał/a:
Poza tym zapomnieliśmy Panowie o jeszcze jednej kwestii - w Rosji gra się systemem Wiosna - jesien, wiec piłkarze w tej chwili właściwie są w trakcie sezonu, nie brak im świeżości i polotu, podczas gdy wszystkie inne drużyny przygotowywały się do Euro po całym wyczerpującym sezonie.

Toć to, wedle pana Kołtonia, wada, bo nie mają w nogach kilkudziesięciu rozegranych meczy - są nie dotrenowani i nie weszli jeszcze w sezon. Proszę uważniej słuchać, co mistrzu mikrofonu mówi :mrgreen:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-21, 22:53   

Fantastyczny mecz i fenomenalna postawa Rosjan. Nasi sąsiedzi zdominowali faworytów mistrzostw i wbili im aż trzy bramki! A był to najniższy wymiar kary, gdyż Van der Sar obronił co najmniej dwie setki. Holendrzy praktycznie nie istnieli i w niczym nie przypominali drużyny z grupy śmierci. Wydaje mi się, że Rosjanie z genialnym Arszawinem w składzie i ciut skuteczniejszym Pawluczenką mogą ograć teraz każdego. No i mając takiego trenera...

A Kołtoń to w ogóle jest chyba bliźniak jednojajowy Toudiego //panda
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-21, 23:03   

Nabu Nezzar napisał/a:
A Kołtoń to w ogóle jest chyba bliźniak jednojajowy Toudiego //panda

O ile się nie mylę to za obrażanie na łamach forum można otrzymać osta lub bana. Czyżbyś miał na to ochotę?
Znając polską mentalnosść w miarę kolejnych sukcesów Rosjan na ME 2008 okaże się, że co drugi kibic od zawsze szalał za Rosją i w skrytości ducha im kibicował.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-21, 23:08   

Tigana napisał/a:
O ile się nie mylę to za obrażanie na łamach forum można otrzymać osta lub bana. Czyżbyś miał na to ochotę?
Ale kogo ja obrażam? Kołtonia czy Toudiego? //panda I skąd wiesz, że to nie był jednak komplement*? :mrgreen:

Jutro będzie najgorszy dzień na euro... Moje serce będzie podzielone... I żaden wynik nie będzie dobry. Hmm... Mimo wszystko chyba bardziej, aczkolwiek minimalnie, będę za Włochami. I takie też będzie ich zwycięstwo. Bo perfekcja zwycięży :-P

*Tak się składa, że uwielbiam Romana Kołtonia i jestem jego wielkim fanem. Sądzę, że jest niezwykle przystojny, bardzo męski, ma zniewalający głos i posiada niebywałą mądrość.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2008-06-22, 13:45   

Troche przesadzacie z ta krytyka Ronaldo co kogo obchodzi czy ma zel na wlosach pilkarz czy tez dlugie wlosy, co do placzu to ja widzialem nieraz jak pilkarze plakali po przegranym meczu: Boruc po meczu z Niemcami w 2002, Stoiczkow po przegranym meczu o 3 miejsce w '94 itd... A zarzucac mu brak iskry tez mnie dziwi w koncu bardzo sie przyczynil do zdobycia mistrzostwa w lidze oraz wygraniu LM. Jezeli bedzie trzymal taki poziom w pilce ligowej niezaleznie gdzie bedzie gral to zlota pilke ma jak w banku. A ze turniej mu nie wyszedl czy tez final LM kazdemu sie moze zdarzyc.

Ale ale zeby calkiem nie offtopowac to dzis bede kibicowal Hiszpanii, jakos wlosi mi nie leza od ostatnich MŚ :<
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2008-06-22, 14:26   

Holendrzy, mimo wielkiej sympatii jaką wzbudzili, wczoraj nie błyszczeli na boisku i odpadli. Szkoda, ale trzeba powiedzieć, że Rosja zachowała większą świeżość, Holendrzy byli nieco ospali, zmęczeni, grali zrywami, brakowało im skuteczności. Odpadł jeden z wielkich faworytów.

Dzisiaj kibicuję Hiszpanii... Oby odesłali Azzurrich do słonecznej Italii :P

Tigana napisał/a:
Tęsknie za Szpakowskim - Kołtun ciągle szuka sposobów, żeby się do Leo przypiąć - dzisiaj porównywał go do Hiddinka, ze tamtej współpracuje z Rosjanami, a Leo z Polakami nie. Nie dodał tylko, ze Hiddink ma graczy, którzy są w stanie spełnić jego wytyczne taktyczne, a Leo nie.
Komentator powinien zajmować się komentowaniem wydarzeń na boisku, a nie sprawami, które tak naprawdę dzieją sie poza. Ale niestety, u nas każdy jest lepszym trenerem od aktualnego, tylko jakoś tego nie potrafi zrealizować. Pieski zawsze ujadają, nie warto zwracać uwagi, bo to żałosne. Kołtoń mógłby doskonalić własny warsztat dziennikarski, zamiast uważać się za znawcę w dziedzinie trenowania.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Mogget 


Posty: 178
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-06-22, 15:14   

Oranje za burtą :-/ wiedziałem, że Rosja wyjdzie z grupy ale w ćwierćfinale nie dawałem im najmniejszych szans nie dlatego że uważałem ich za gorszych ale za bardzo wierzyłem w Holendrów.
Dziś liczę, że chociaż jeden lider grupy znajdzie się w półfinale bo Włochów nie ścierpię (na szczęście Portugalczycy już za burtą) :)
czyżby finał Turcja-Rosja?Takiego scenariusza chyba nikt się nie spodziewał.
Jeszcze jedno zdanie na koniec-w tych mistrzostwach widać jak zmniejszyły się różnice między drużynami z tzw. górnej półki a tymi które awansowały ponieważ ktoś musiał zapełnić pozostałe miejsca.Kto wie jak tej sytuacji będą wyglądać eliminacje do MŚ w RPA.
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-22, 22:35   

Cóż... Witamy Hiszpanów w półfinale. I cieszę się i płaczę... Grały dwie moje ulubione drużyny. Pozostaje się cieszyć, że jedna z nich awansowała:P Hiszpania na ten awans zasłużyła. I w przekroju całego turnieju i w przekroju meczu z Włochami. Mili cały czas inicjatywę, grali lepiej, mieli więcej sytuacji bramkowych i oddali więcej strzałów. Tylko Villa i Torres zagrali słabiej.
No i w pojedynku dwóch najlepszych bramkarzy świata zwyciężył genialny Cassilas!
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-22, 22:41   

Nabu Nezzar napisał/a:
No i w pojedynku dwóch najlepszych bramkarzy świata zwyciężył genialny Cassilas!

W konkursie karnych nie ma genialnych bramkarzy - są tylko źle wykonywane rzuty karne.
Cieszy mnie awans Hiszpanów, bo sobie na niego zasłużyli bardzo dobrą gra, chociaż niekoniecznie w tym meczu :badgrin: Samo spotkanie dosyć nudne - Hiszpanie nie mieli pomysłuu na sforsowanie obrony Italii, Włosi czyhali na błąd "południowców" . Do tego sędzia bardziej przeszkadzał niż pomagał.

PÓŁFINAŁY:

Niemcy-Turcja - zdecydowani nasi zachodni sąsiedzi, Turcy mają mocno zdezelowany zespół (kartki, kontuzje) i według mnie nie starczy im sił na mecz z Niemcami. Będą walczyć do końca, ale polegną.

Hiszpania- Rosja - duża niewiadoma. Jeśli Rosjanie zagrają jak w meczu z Holandią powinni awansować, jeśli jak w grupie to polegną. Hiddink jeszcze nigdy nie grał w finale - zazwyczaj jego zespołom starczało energii (pomocy sędziów) do półfinału. Jak będzie teraz?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-06-22, 22:57   

Cóż, wszystkie ćwierćfinały przegrali faworyci (bo jednak Włosi byli faworytami tego meczu). Wszystkie przewidywania wzięły w łeb i zaczął się futbol. Nie mam pojęcia jaki będzie tego finał, ale wiem, że będzie ciekawie. Mój osobisty faworyt to Hiszpanie. Trochę szkoda Włochów, ale jeśli Hiszpanie nie teraz to kiedy?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-06-22, 22:58   

Włochy - Hiszpania

Cholerna nuda, myślałem, że przysnę. Włosi przegrali, bo grali słabo. Hiszpanie z gry mieli więcej - choć tylko nieco. Dobrze, że przeszli - może w końcu cos ugrają na wielkim turnieju. Ale muszą dużo poprawić na Rosję.

PÓŁFINAŁY:

Niemcy-Turcja - chciałbym, żeby wygrała Turcja i to Turkom będę kibicować, ale gdybym miał postawić ostatni grosz na zwycięzcę, to byliby to Niemcy. Turcy to wojownicy, ale nie wiem, czy w czternastu dadzą radę doświadczonym i skutecznym Niemcom, którzy nie grają ładnie, ale za to skutecznie.

Hiszpania- Rosja - nie jestem pewien, czy Rosja będzie w stanie powtórzyć mecz z Holandią. Ale jeśli tak - bój się Hiszpanio, bo w finale nie zagrasz, wnioskując po tym, co pokazałaś dziś. Nie wiem komu będę kibicował, ale zaryzykuję postawienie na Rosję. ;)
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-22, 23:00   

Och, nie bądźmy takimi hurraoptymistami. Jeszcze przed Hiszpanami jest półfinał a na drodze niezwykle groźna i podrażniona ambicjonalnie Rosja. Jeśli dzielni Iberyjczycy dojdą do finału to wtedy będzie można mówić, że wiadomo wszystkim powiedzenie straciło swoją wazność :-)
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Mogget 


Posty: 178
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-06-23, 08:55   

Jander napisał/a:
Cóż, wszystkie ćwierćfinały przegrali faworyci (bo jednak Włosi byli faworytami tego meczu).


Nie zgadzam się.Włosi powinni odpaść już w fazie grupowej (druzgocąca porażka z Holendrami, szczęśliwy remis z Rumunią-nie strzelony karny i na koniec wygrana z Francuzami którzy mimo że w tym meczu wszystko było przeciwko nim zagrali lepiej, Włosi się bronili i wyprowadzili kontrę strzelając na 2-0 //mur ) to chyba pokazuje, że ta drużyna nie była optymalnie przygotowana do walki w przeciwieństwie do Hiszpanów którzy grając dwa dobre mecze w trzecim mogli już odpoczywać.Co do innych faworytów z Holandią i Portugalią się zgadzam, ale widząc grę Turków w grupie w meczu nr 2 i 3 to oni byli dla mnie faworytem nie ujmując niczego Chorwatom którzy w grupie zdobyli komplet ;)

Półfinały:
Turcja-Niemcy : Turcja osłabiona, Niemcy uskrzydleni naprawdę dobrym meczem z Portugalczykami.Mam jednak nadzieję, że nie zabraknie i w tym meczu Turkom serca do gry i awansują (szansa niby niewielka, ale jest)
Rosja-Hiszpania : Co zmieni Rosja w porównaniu do meczu w grupie?Myślę, że oprócz tego że będzie grał Arszawin nic- jednak już samo wejście tego gracza zmienia obraz tej drużyny o 180 stopni.Tutaj również stawiam przewrotnie na awans Rosjan.
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2008-06-23, 11:55   

Hiszpania - Włochy
Eeeee... Ja nie wiem co tam Włosi robili. Grali bardzo mizernie, ale mieli obronę, która do samego końca odpierała ataki Hiszpanów (Jedna pomyłka Buffona tylko, która o mały włos nie skończyła się tragicznie dla Włochów). Nie wiem, nie był to najsłabszy mecz ćwierćfinałów, ale niczym nie zachwycał. Taki ot footballl taktyczny, zero polotu, zero widowiska. Cóż, Włosi na Hiszpanach wymusili niejako tatki styl gry, ale myślę że z bardziej ofensywnymi drużynami Hiszpanii pójdzie lepiej.

Niemcy - Turcja
Moje serce jest z Turcją, ale rozum z Niemcami. Nie wiem czy muszę mówić że stawiam na waleczną Turcję, ale prawda jest taka że Turki ponieśli duże straty w grupie, a potem na dobrą sprawę pyrrusowe zwycięstwo z Chorwacją. Myślę że tak potwornie okaleczeni nie mogą już równać się z potęgą Niemców, mających wciąż Schweinsteigera, Podolskiego, Klose, Lahma i cudownie uzdrowionego Ballacka. Myślę że Szkopki znów zagrają precyzyjną piłką, stawiając na grę stricte zespołową i niestety to może na Turcję wystarczyć. No ale nadzieja jest. (Obstawiam 2:1 dla Niemców)

Hiszpania - Rosja
Totalnie nie mam pojęcia. Prawda jest taka że Rosja trafiła na fatalnie grających Holendrów, a Hiszpanie na równie źle grających Włochów. Aczkolwiek to Rosja zdziwiła mnie nieporównywalnie bardziej to też im kibicuję. Ale może być niezwykle wyrównany mecz jeśli Hiszpanie zaczną grać ofensywnie. (3:2 dla Rosji w dogrywce, lub karne - nie mam pojęcia)
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-06-23, 12:14   

Mogget napisał/a:
(druzgocąca porażka z Holendrami, szczęśliwy remis z Rumunią-nie strzelony karny i na koniec wygrana z Francuzami którzy mimo że w tym meczu wszystko było przeciwko nim zagrali lepiej, Włosi się bronili i wyprowadzili kontrę strzelając na 2-0 //mur )

Czas sprostować kilka farmazonów:
- Francja przegrała z Holandią w jeszcze gorszym stylu - nie chodzi o wynik, ale też o grę - Francuzi grali na tym turnieju jak nie przymierzając Polacy
- szczęśliwy remus z Rumunią można łatwo zamienić na nieszczęśliwy - nieuznana bramka Toniego
- a żeby stwierdzić, że Francuzi, miotający się po boisku i grający strasznie jałowy futbol byli lepsi od Włochów w mecz tych drużyn trzeba być naprawdę bardzo nieobiektywnym./
Francuzi byli jedną z najsłaszych drużyn na tym turnieju i to jest fakt. Nie chodzi nawet o słabiutkie wyniki, ale o tragiczną wręcz grę.
Nie żebym bardzo płakał za Włochami, oni już swoje wygrali, ale litości, zachowujmy odrobinę obiektywizmu.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
mrtobi 

Posty: 182
Skąd: Snukraina
Wysłany: 2008-06-23, 14:01   

No nie wiem, ja z meczu Włochy : Francja zapamiętałem Francję która grając nawet w dziesiątkę potrafiła cisnąć Włochów grających co najwyżej przeciętnie. Nie jestem absolutnie jakimś miłośnikiem Francuzów, nie przepadam raczej za nimi ani za Włochami więc chyba jestem dość obiektywny. Włosi po prostu mieli troche więcej szczęścia, gdyby nie to wynik mógł być całkiem inny.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-06-23, 15:03   

Ja tu odnoszę wrażenie, że mało osób wie jak grają Włosi. Faktycznie w ćwierćfinale atak nie zbyt dobrze funkcjonował, ale obrona wygląda jak za starych dobrych czasów. Hiszpanie przeważnie strzelali obok bramki a gdy piłka szła w światło bramki to albo blokowali obrońcy albo bronił Buffon. Przypomnijcie sobie półfinał z Niemcami w 2006 roku, bramki padły dopiero w dogrywce. Wtedy atak Włochów funkcjonował, tym razem nie, dlatego scenariusz się nie powtórzył. Wtedy Niemcy oddali dwa czy trzy celne strzały. Teraz zabrakło Pirlo i z przodu Inzaghiego/Tottiego, Toni dobry jest na Bundesligę, tak samo jak Ribery - obaj są po prostu przereklamowani. Więc proszę nie wymagać od Włochów stylu gry którego nigdy nie prezentowali. Ja od 1994 roku nigdy nie widziałem, by grali oni inną piłkę.

Poza tym dla mnie mistrzostwa się skończyły. Nie mam komu kibicować. Nie ma wśród półfinalistów zespołów którym bym chciał kibicować, jednak mam nadzieje, że Niemcy i Hiszpanie uratują honor mistrzostw i zagrają w finale. Bo Turcja - Rosja to nie będzie dla mnie finał ME. Gdybyście mieli do wyboru w telewizji mecz Niemcy - Hiszpania, Turcja - Rosja, to co byście wybrali? Ja bym nawet się nie zastanawiał. Ja chce finał na miarę Mistrzostw Europy a nie dwóch zespołów które emocji takich nie rozpalają.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-06-23, 17:44   

Maeg napisał/a:
Ja tu odnoszę wrażenie, że mało osób wie jak grają Włosi.

Wie, wie, temu Włochom nie kibicuje ani troszkę. :P
Maeg napisał/a:
Wtedy atak Włochów funkcjonował, tym razem nie, dlatego scenariusz się nie powtórzył.

Pierwszy dobry mecz na Euro rozegrał Ramos i to on w wielu momentach walczył z Tonim, ale cała linia obrony Hiszpanii zagrała bardzo skoncentrowana. Cassano nic nie dał Włochom, a Toni został wyłączony z gry.
Maeg napisał/a:
Gdybyście mieli do wyboru w telewizji mecz Niemcy - Hiszpania, Turcja - Rosja, to co byście wybrali? Ja bym nawet się nie zastanawiał.

Ja też nie. :P Chociaż finał Turcja - Hiszpania byłby lepszy. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-23, 23:37   

Niemcy : Turcja 3:0 :-?

Całym sercem będę za Turkami (a raczej przeciw Niemcom:P), lecz niestety nie widzę dla nich najmniejszych szans w konfrontacji z naszymi zachodnimi sąsiadami. Plaga kontuzji i kartki spowodują, że Turcy będą tak osłabieni, iż nie będą mogli wiele przeciwstawić Niemieckiej machinie.

Hiszpania : Rosja 2:1

Czuję, że będzie to ładny mecz, ponieważ obie drużyny prezentują miły dla oka ofensywny futbol. Hiszpania jest faworytem, ale Rosjanie przeciwstawią się im z cała siłą na czele z Arszawinem i Pawluczenką. Będzie to jednak za mało, zabraknie trochę umiejętności i po emocjonującym meczu Iberyjczycy uporają się z Rosjanami 2:1.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-06-25, 21:51   

Niemcy - Turcja

Turcy zagrali swój najlepszy mecz na turnieju, zepchnęli Niemców do obrony, nie dali im narzucić swojego stylu gry, pokazali zęby. Byli drużyną lepszą, grającą ładna (choć czasem chaotycznie nieco ;) ), z sercem i głową. Mimo ogromnych strat kadrowych byli w stanie sprawić masę problemów drużynie, które z dużą łatwością ograła Portugalczyków. Bo Niemcy byli dużo słabsi niż w ćwierćfinale. Jednak te trzy celne strzały wystarczyły im do zwycięstwa. Tym razem Turkom zabrakło kilkudziesięciu sekund do sprawienia sensacji - szkoda, wielka szkoda, bo to ostatnia z drużyn, którym naprawdę kibicowałem.
Dla mnie Turcja to najbardziej niesamowita drużyna tego turnieju. Nie grali najpiękniejszego futbolu (no, dziś grali naprawdę bardzo ładnie), nie są wirtuozami, ale mecze z ich udziałem zawsze były pełne emocji a sami Turkowie dokonywali cudów w końcówkach. Nie ma wielu takich drużyn na świecie - które grają do samego końca i potrafią odwracać losy meczów właściwie przegranych.
Dlatego szacunek wielki dla Turcji - za styl, za serce do gry, za postawę, za niesamowitą walkę do końca i to, że potrafili pokazać, w czym tkwi siła futbolu oraz, że wielka mobilizacja i wiara we własne umiejętności jest w stanie zdziałać wiele.

A jutro nie wiem komu będę kibicował, nie mam wyraźnego faworyta, ale chyba będę się skłaniał ku Hiszpanii. ;)
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-25, 21:54   

Nabu Nezzar napisał/a:
Niemcy : Turcja 3:0 :-?

Prawie trafiłeś, tylko to "0" na "2" zamień ;)
Zanim spece wezmą się za pisanie skrobnę słów kilka. Turcy rozegrali kolejny świetny mecz - tym bardziej należy ich podziwiać, że ich zespół był zdziesiątkowany kontuzjami i kartkami. Niemcy zagrali przeciętnie z 4-5 akcji jakie mieli wykorzystali 3, przy czym w drugiej wydatnie pomógł im Rustu. Inna sprawa, ze pod koniec meczu Turkom zabrakło nieco pary. Gloria Victis.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2008-06-25, 22:01   

Po przegranych meczach Polski wzruszałem tylko ramionami, bo to już przyzwyczajenie. Ale po tym meczu, z ręką na sercu - płakałem. Uroniłem łzy za niesamowitą drużynę Turcji, która dziś osłabiona, okaleczona i całkowicie przeformowana musiała ulec drużynie Niemców. Niestety tym razem sam duch walki to było za mało, Niemcy znów pokazali taktyczną skuteczność i precyzję. Szkoda, naprawdę szkoda mi tej drużyny. O wiele bardziej wolałbym zobaczyć szkopów wychodzących ze stadionu z opuszczonymi głowami, a ten mecz był dramatyczny dla Turków. Zabrakło im dosłownie kilku chwil żeby odrobić bramkę. Ogromna strata tych mistrzostw że taka drużyna odpadła, ale cóż. Zimni i wyrachowani Niemcy znów górą, mam szczerą, płynącą z głębi serca nadzieję że ktokolwiek dojdzie jeszcze do finału rozwali szwabów.
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-25, 22:39   

A najgorsze jest to, że Niemcy na tym turnieju, poza OberszturmanSzwajnsztajgerem i Podolskim nic nie pokazali i awansowali do finału. To tylko pokazuje jaka ta piłka jest niesprawiedliwa :-/ Na szczęście w finale Niemcy już nie będą mieli szans z Hiszpanami i wierze, że doznają upokarzającej klęski o której głośno będzie przez lata a Niemiecki futbol pogrąży się w straszliwym i rozwlekłym kryzysie w rezultacie czego nastąpi haniebny upadek szwabskiej piłki :-P
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13