FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szukam tytułu książki
Autor Wiadomość
wronka1199

Posty: 1
Wysłany: 2013-09-18, 19:11   

Witam! :D
Mam pewną sprawę:
Moja mama czytała kiedyś książkę, nie pamięta tytułu, autora ani nawet imienia głównej bohaterki...
Książka była o dziewczynie, która żyła w obozie dla kobiet. Było tam wiele kobiet i wszystkie były nieświadome tego po co tam są ani dlaczego. Tak na prawdę były tam "hodowane" do tego by być zapładnianymi i rodzić dzieci. Po ukończeniu obozu leżały w specjalnych szpitalach gdzie były przywiązywane do łóżek i zapładniane i rodziły dzieci i tak do śmierci.
Jedna dziewczyna, bardzo inteligenta i przeznaczona dla jakiegoś króla, dowiedziała się w czym rzecz i uciekła.
Przy ucieczce prawie umarła i pomógł jej jakiś chłopak (w którym się potem zakochuje z wzajemnością), który zaprowadził ją do obozu partyzantów.
Po pewnym czasie król wydaje list gończy z nagrodą i przywódca partyzantów postanawia ją sprzedać.

I tutaj ślad pamięciowy mamy się urywa.

Czy mogę liczyć na pomoc w odnalezieniu tytułu?
Będę bardzo wdzięczna ponieważ mama męczy mnie o odnalezienie jej od dłuższego czasu :P
 
 
Ard


Posty: 190
Wysłany: 2013-09-18, 21:39   

Opowieść podręcznej Margaret Atwood.
_________________
Teraz rozchodzi się po wszystkich salach, przeganiając zastałą woń dymu, alkoholu i potu, delikatny, mdławy aromat Śniadania: kwiatowy, przenikliwy, zaskakujący bardziej niż barwa zimowego słońca, przejmuje przestrzeń we władanie nie tyle za sprawą swej zwierzęcej ostrości czy natężenia, ile wskutek nader zawiłego wiazania molekuł, współuczestnicząc w sekretnej magii, dzięki której - co nieczęsto się zdarza - Śmierci tak wyraźnie daje się do zrozumienia, żeby się odpierdoliła - T. Pynchon
 
 
sexyfrancuz

Posty: 1
Wysłany: 2013-12-08, 21:29   

dzień dobry!
szukam książki, chodziło o porwaną dziewczynkę, zamkniętą prawdopodobnie w piwnicy (lub jakimś innym dość ciemnym pomieszczeniu), która na 'pocieszenie' dostała pluszaka (zwierzątko?), jakiego po odpowiednio długim czasie w dość brutalny sposób jej zabrano (rozszarpano [zabito?] na jej oczach].
liczę, że po tak dokładnym opisie wszyscy zaczną rzucać tytułem 8)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-12-08, 21:43   

albo kurwami
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 00:10   

sexyfrancuz napisał/a:
szukam książki, chodziło o porwaną dziewczynkę, zamkniętą prawdopodobnie w piwnicy

sexyfrancuz napisał/a:
liczę, że po tak dokładnym opisie wszyscy zaczną rzucać tytułem


A rzucę, a co...

Dziewczyna z piwnicy. Szokująca historia Nataschy Kampusch



 
 
nysztal

Posty: 1
Wysłany: 2014-02-02, 10:21   Szukam tytułu książki...

Fantastyka.
Pewien mężczyzna aby mieć większą moc magiczną udaje się do groty solnej która jest jakby katalizatorem albo portalem do otchłani(piekła) gdzie im dłużej przebywasz tym większy tobie to ból sprawia, każdy krok jest bolesny, jest tam taka osoba która mu pomaga zdobyć większą moc a następnie wraca na ziemie. Może już on budować wieże dzięki którym może się przenosić na inne planety i nie jest już śmiertelny jak normalny człowiek ale ileś ma tam lini do świata i żeby jego zabić trzeba wszystkie linie przeciąć.
 
 
Agnieszka090909

Posty: 2
Wysłany: 2014-02-10, 13:12   

Witam,

poszukuję książki, którą czytałam kilka lat temu,niestety nie pamiętam ani tytułu ani nazwiska autora. Akcja rozgrywa się w okolicach Nowego Yorku. Bohaterka jest szczęśliwą żoną i matką bliźniąt(chłopca i dziewczynki). Wszystko kończy się w przeddzień Bożego Narodzenia- mąż i dzieci padają ofiarami przypadkowej strzelaniny. Kobieta nie potrafi poradzić sobie z tragedią. Po długim okresie żałoby bohaterka jednak odzyskuje spokój i odnajduje nową miłość.

Szczegóły,które jeszcze zapamiętałam to:

- pierwsza część książki to opowieść o ich szczęśliwym życiu

- giną zastrzeleni w drodze z wiejskiej posiadłości do Nowego Yorku

- matka nazywała swoje dzieci Aniołkami Batacellego

Ktoś z Was może czytał tę książkę i jest w stanie mi pomóc?

Pozdrawiam
 
 
rurencja93

Posty: 10
Wysłany: 2014-02-19, 20:47   

Witam...Również potrzebuje pomocy.Książka oczywiście nie znam tytułu jest romansem.:) Książka młodzieżówka, o dziewczynie która była na obozie/koloniach muzycznych które wygrała w jakimś konkursie bodajże...? Grała na czym to nie wiem. Wygrała ten konkurs i tam poznała chłopaka, najbardziej utknęła mi z nimi scena, jak całowali się w wodzie to było nad jakimś jeziorem. Ogólnie to zdaję sobie sprawę że to bardzo mało...:( Na początku myślała, że on chyba jest z jakąś inna dziewczyną, ale to była jego eks chyba. Albo już wymyślam. Jakiekolwiek tytuły wam się nasuwają proszę o pomoc :)
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-02-19, 20:51   

Nie znasz tytułu swojej książki? o_O
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
rurencja93

Posty: 10
Wysłany: 2014-02-19, 20:59   

Mojej książki którąą tak długo szukam ;D
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-02-19, 21:01   

Jak nie grała na flecie, to nie znam.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
rurencja93

Posty: 10
Wysłany: 2014-02-19, 21:05   

A moze i na flecie grała pojęcia nie mam :-P



Jest jeszcze druga książka sciene fiction tym razem. Z niej pamiętam tylko jedna scenę. Robot czy jakiś stwór opętał męża i ten ją zgwałcił,swoją żonę. i zaszła w ciąże z tym potworem który był w ciele męża, bo tamten chciał mieć potomka. To już mało informacji jestem świadoma, ale taka scena utknęła mi w głowie.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-02-19, 21:14   

rurencja93 napisał/a:
Robot czy jakiś stwór opętał męża i ten ją zgwałcił, i zaszła w ciąże z tym potworem który był w ciele męża, bo tamten chciał mieć potomka.


Opętany mąż zgwałcił potworzycę, która go opętała (i była potworem, to znaczy że nie dawał narzucić sobie płci), tak? Z tego co rozumiem zaszła w ciążę, ale tu się gubię, gdyż nie wiem kto chciał potomka. Opętany mąż czy genderowy potwór?
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
rurencja93

Posty: 10
Wysłany: 2014-02-19, 21:16   

Jest małżęństwo. Mąż zostaje opętany przez potwora i ten 'gwałci ' swoja żonę a ze w męzu był ten potwór czy jakkolwiek to zaszła z nim w ciąże...Łii nie pamiętam więcej. :shock: :oops: :->
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-02-19, 21:23   

A tam od razu potwór, może to była zwykła chcica? //mysli

a tak poważnie, to kojarzy mi się ten hmm... opis... z Żoną astronauty, co prawda jest to film, ale nie zdziwiłbym się, gdyby doczekał się adaptacji książkowej.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
rurencja93

Posty: 10
Wysłany: 2014-02-19, 21:32   

Niestety, to nie to :-( :mrgreen:
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-02-19, 21:38   

Hmm... wpisałem w wyszukiwarkę "opętany mąż zapładnia żonę" i mi w grafikach wyskoczył ksiądz Oko :->
_________________
Instagram
Twitter
 
 
rurencja93

Posty: 10
Wysłany: 2014-02-19, 21:41   

Czasami lepiej nie wiedzieć...hehhehehhe. :-)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-02-19, 21:56   

rurencja93 napisał/a:
Jest jeszcze druga książka sciene fiction tym razem. Z niej pamiętam tylko jedna scenę. Robot czy jakiś stwór opętał męża i ten ją zgwałcił,swoją żonę. i zaszła w ciąże z tym potworem który był w ciele męża, bo tamten chciał mieć potomka. To już mało informacji jestem świadoma, ale taka scena utknęła mi w głowie.


Nie w Moskwie, tylko w Leningradzie, nie zegarki tylko rowery, nie rozdają tylko kradną, nie science fiction tylko horror. Dziecko Rosemary.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-02-19, 22:23   

To zbyt oczywiste --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-02-19, 22:24   

Dlatego tylko wielkie umysły mogą to dostrzec --_- .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Kalevala 
primordial


Posty: 281
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-19, 22:27   

rurencja93 napisał/a:
Witam...Również potrzebuje pomocy.Książka oczywiście nie znam tytułu jest romansem.:) Książka młodzieżówka, o dziewczynie która była na obozie/koloniach muzycznych które wygrała w jakimś konkursie bodajże...? Grała na czym to nie wiem. Wygrała ten konkurs i tam poznała chłopaka, najbardziej utknęła mi z nimi scena, jak całowali się w wodzie to było nad jakimś jeziorem. Ogólnie to zdaję sobie sprawę że to bardzo mało...:( Na początku myślała, że on chyba jest z jakąś inna dziewczyną, ale to była jego eks chyba. Albo już wymyślam. Jakiekolwiek tytuły wam się nasuwają proszę o pomoc :)



A to nie ten film z Jonas Brothers? :badgrin:

rurencja93/Piotruś Żyła napisał/a:
hehhehehhe. :-)
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-20, 14:41   

MrSpellu napisał/a:
Hmm... wpisałem w wyszukiwarkę "opętany mąż zapładnia żonę" i mi w grafikach wyskoczył ksiądz Oko :->

_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2014-02-20, 16:55   

Kalevala napisał/a:
rurencja93 napisał/a:
Witam...Również potrzebuje pomocy.Książka oczywiście nie znam tytułu jest romansem.:) Książka młodzieżówka, o dziewczynie która była na obozie/koloniach muzycznych które wygrała w jakimś konkursie bodajże...? Grała na czym to nie wiem. Wygrała ten konkurs i tam poznała chłopaka, najbardziej utknęła mi z nimi scena, jak całowali się w wodzie to było nad jakimś jeziorem. Ogólnie to zdaję sobie sprawę że to bardzo mało...:( Na początku myślała, że on chyba jest z jakąś inna dziewczyną, ale to była jego eks chyba. Albo już wymyślam. Jakiekolwiek tytuły wam się nasuwają proszę o pomoc :)



A to nie ten film z Jonas Brothers? :badgrin:

Albo z Miley Cyrus?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Kalevala 
primordial


Posty: 281
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-20, 23:17   

Miley teraz kręci inne filmy
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-02-21, 08:47   

Zainspirowała nawet Rona Jeremy'ego //panda
_________________
Instagram
Twitter
 
 
rurencja93

Posty: 10
Wysłany: 2014-03-03, 16:29   

Mam sentyment do tamtej książki miałam ją w domu, ale przepadła po prostu...
 
 
Agnieszka090909

Posty: 2
Wysłany: 2014-03-31, 14:35   

Witam,

poszukuję książki, którą czytałam kilka lat temu,niestety nie pamiętam ani tytułu ani nazwiska autora. Akcja rozgrywa się w okolicach Nowego Yorku. Bohaterka jest szczęśliwą żoną i matką bliźniąt(chłopca i dziewczynki). Wszystko kończy się w przeddzień Bożego Narodzenia- mąż i dzieci padają ofiarami przypadkowej strzelaniny. Kobieta nie potrafi poradzić sobie z tragedią. Po długim okresie żałoby bohaterka jednak odzyskuje spokój i odnajduje nową miłość.

Szczegóły,które jeszcze zapamiętałam to:

- pierwsza część książki to opowieść o ich szczęśliwym życiu

- giną zastrzeleni w drodze z wiejskiej posiadłości do Nowego Yorku

- matka nazywała swoje dzieci Aniołkami Batacellego

Ktoś z Was może czytał tę książkę i jest w stanie mi pomóc?

Pozdrawiam
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2014-03-31, 16:58   

Agnieszka090909 napisał/a:
Aniołkami Batacellego
//mysli

Pojęcia nie mam, co to za dzieło, jednakowoż obstawiałabym, że owa matka nazywała dzieci Aniołkami Botticellego, chyba że w szkole była noga z plastyki.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-03-31, 18:57   

Może listonosz nazywał się Batacelli, a? //mysli
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13