FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szukam tytułu książki
Autor Wiadomość
Raziel 


Posty: 54
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-04-21, 22:26   Szukam tytułu książki

Temat zakładam dla ludzi z problemem jaki mam aktualnie ja, otóż chodzi o to że dawno czytało się jakąś książkę (np. wypożyczoną z biblioteki) i za diabła nie pamięta się jej tytułu i autora a chciało by się ją kupić czy coś w tym stylu.

Otóż ja szukam książki o osadnikach na jakiejś obcej planecie, którzy z początku wiodą normalne życie tam jednak po jakimś czasie zaczynają ich atakować jakieś potwory które nazywają Grendelami, potem okazuje się że te Grendele to późniejsze stadium rozwoju jakiś ryb, dochodzi do bitwy między ludźmi a stworami których się dużo nakluło i jakoś tak to szło. Była też druga część tej książki ale nic z fabuły nie pamiętam poza tym że miała miejsce na kontynencie tej planety (pierwsza część działa się na jakiejś wyspie).
_________________
Per mortis ad gloria! - Warhammerowy blog, codzienne aktualizacje od dwóch lat :)
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-21, 22:50   

Wpisałem w google dwa słowa: osadnicy i grendel :-P
Oto co wyskoczyło: Dziedzictwo Heorotu. Pasuje do Twojego opisu :-P
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Raziel 


Posty: 54
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-04-21, 22:57   

Tak! To to! Wielkie dzięki. Teraz będę musiał rozejrzeć się po Allegro i księgarniach.
_________________
Per mortis ad gloria! - Warhammerowy blog, codzienne aktualizacje od dwóch lat :)
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-06-11, 22:08   

Dodam, że "Dziedzictwo Heorotu" popełniła spółka autorska: Larry Niven, Jerry Pournelle i Steven Barnes.
Jest kontynuacja - "Dzieci Beowulfa", również wydana przez Rebis (1999).
 
 
gaiusmarius82 

Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-06-13, 00:16   zaginione słuchowisko...

Witam na forum. Mam ogromną prośbę-kilka lat temu słuchałem wyrywkowo słuchowiska s-f w radiu(chyba był to rmf). Po prostu facet czytał fragmenty książki w odcinkach. Tematem były podróże w czasie i zmienianie rzeczywistości. Z tego co pamiętam główny bohater był chyba "technikiem" który podróżował na przestrzeni setek lat; mógł wpływać na los całych pokoleń i cywilizacji. Jeśli ktoś wie co to mogła być za książka to będę wdzięczny za wszelkie informacje :-) Z góry dziękuję :-)
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2008-06-29, 11:16   

'Co by dziecko jakim byłeś powiedziało o dorosłym jakim się stałeś?'

Ten cytat zapamiętałam z krótkiego opisu książki, którą wypatrzyłam na półkach z nowościami w Empiku jakiś miesiąc (lub dwa) temu.
Pamiętam że okładka była w ciemnej barwie bodaj z zielenią i czernią. Przeszukałam ostatnio Empik i nie mogłam jej znaleźć. Nie pamiętam ani tytułu ani autora, a jedynie ten cytat. I wujek Google nie chce mi pomóc v.v'
Czy ktoś się orientuje cóż to może być?

Edit
Znalazłam xD Po 40 minutach oglądania okładek w Empiku (innym niż przedtem).
'Skradzione dziecko' Keith Donohue
https://www.znak.com.pl/k...zione%20dziecko
Myślę, że warto się nią zainteresować ;)
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-06-24, 19:19   

Doznałem nagłego ataku demencji i nie pamiętam tytułu i autora pewnego polskiego opowiadania. Opowiada o losach Generała Jana [jakiegośtam], który naprawdę nazyweał się Hans Klos, akcja dzieje się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, Polska wygrała II WŚ za pomocą trzech (??) walizkowych bomb atomowych dostarczonych za pomocą "podróży w czasie" pod koniec sierpnia 1939.
Pomożecie??
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2009-06-24, 20:00   

Atomowa ruletka Pilipiuka?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-06-27, 15:31   

Zdecydowanie AR Pilipiuka. Zbiór 2586 kroków. Niejako kontynuacja (świat, nie bohaterowie) w Czerwona gorączka - Samolot von Ribbentropa i -prawdopodobnie, nie czytałem, wnioskuję z opisu, w Rzeźnik drzew - Szantaż.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Dropcia 

Posty: 8
Skąd: Zza winkla
Wysłany: 2009-07-01, 09:23   Prośba o pomoc (w przypomnieniu tytułu i autora książki)

Z dobrych dziesięć lat temu czytałem pewną książkę, której fragmenty do dziś pamiętam. Chętnie przypomniałbym ją sobie lecz niestety nie pamiętam autora ani tytułu.
Może po tych strzępkach informacji, które zaraz zamieszczę ktoś rozpozna jaka to książka.

1. połączenie sf i fantasy
2. w tym świecie odbywają się ciągłe zawody 1:1 wśród zawodników (zarówno sportowe jak i inne - wyzywa się konkretnego przeciwnika)
3. wyniki pojedynków wpływają na ogólną klasyfikację, która jest powszechni znana
4. wskoczenie na najwyższe miejsca w klasyfikacji powoduje przeniesienie gdzieś ? (jakaś nagroda ?)
5. bohater z premedytacją stara się utrzymywać miejsce gdzieś pośrodku tabeli, żeby nie być ani najgorszy ani najlepszy
6. pewnego dnia odkrywa przejście do równoległego świata na tej planecie (świata typowego fantasy)
7. wykonuje chyba jakieś zadanie dla władczyni tej krainy i podróżuje między obydwoma światami (zaczyna coraz wyżej piąć się w klasyfikacji "zawodów" ale nie pamiętam po co)

Czy coś wam to mówi ? Czy ktoś rozpoznaje może tę książkę ? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje
_________________
"Jeśli mogę uczynić coś dobrego, pozwól mi zrobić to teraz,
Gdyż być może już nigdy nie będę tędy przechodził"
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-07-01, 09:41   

Wiele wskazuje na trylogię "Krąg walki": 1. Sos Sznur. 2. Var Pałki. 3. Neq Miecz. Autor: Anthony Piers. Wydawca: Amber (o ile mnie pamięć nie zawodzi).
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Dropcia 

Posty: 8
Skąd: Zza winkla
Wysłany: 2009-07-01, 10:12   

Przeczytałem właśnie opisy tego cyklu i to zdecydowanie nie to :(

Przypomniało mi się coś jeszcze. Nagroda za zwycięstwo było chyba przejście do wyższej klasy społecznej na tej planecie
_________________
"Jeśli mogę uczynić coś dobrego, pozwól mi zrobić to teraz,
Gdyż być może już nigdy nie będę tędy przechodził"
 
 
Dropcia 

Posty: 8
Skąd: Zza winkla
Wysłany: 2009-07-02, 10:56   

Pomoże ktoś ? Bo bardzo mi zależy na tym tytule <pięknie prosi>
_________________
"Jeśli mogę uczynić coś dobrego, pozwól mi zrobić to teraz,
Gdyż być może już nigdy nie będę tędy przechodził"
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2009-07-04, 18:12   

A mi to wygląda na "Pękniętą nieskończoność" Piersa Anthony'ego, ale czytałem wieeeeki temu i mogę się mylić.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2009-07-04, 18:29   

Pogooglałam i tak by wyszło, ja z tej książki pamiętam głównie jednorożce, ale rzeczywiście była jakaś Gra...
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2009-07-04, 19:20   

Dzięki Waszym wpisom skojarzyłam (wstyd, że dopiero teraz //mur ) - to na pewno "Pęknięta nieskończoność" i jej kontynuacja: "Błękitny adept" Piersa Anthony'ego.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
AirQ

Posty: 1
Wysłany: 2009-08-08, 07:26   

Szukam książki niestety nie pamiętam autora ani tytułu.

1 - Napisana przed 1987 przez rosyjskiego autora, który spędził czas jakiś w domu psychiatrycznym.

2 - Bohater z bazy Księżyca, lub Marsa ląduje na ziemi, aby pomóc ludziom w walce z dziwnym wrogiem. Ludzie z bazy ziemskiej nie są mu przychylni i nie ufają mu. Pod wpływem innych warunków środowiskowych jest całkowicie inny od ludzi w bazie. Bohater jest bardzo słaby fizycznie, ale zaczyna się zmieniać.
Ktoś z bazy próbuje go zastrzelić. Baza ziemska jest otoczona i powoli wrogowie zaczynają przedostawać się do wnętrza.
Wyrusza z małą grupą specjalną aby zniszczyć coś, co ma zakończyć wojnę. Większość ginie.

Akcja udaje się.

Bohater zmienia się psychicznie i fizycznie w istotę nie do pokonania.

Książka jest surrealistyczna w opisach.

?
 
 
Viki 


Posty: 2
Wysłany: 2009-08-31, 15:34   Szukam tytułu lub cokolwiek

Hej
Szukam tytułu ksiązki i jakiegoś tropu na jej temat.
Zbiór opowiadań min: A.C.Clarke,Poul Anderson i inni,tytuł angielski "All About Venus "edited by Brian W. Aldiss i Harry Harrison, angielskie wydanie z 1977,ale była też wydana w PL,nie pamiętam tytułu.. może wiecie coś o tej ksiązce,jak ją można znależc itp ??

Dzieki
 
 
aneciak400

Posty: 1
Wysłany: 2009-09-28, 21:17   

Hej szuka książki którą kiedyś czytałam

wiem że w tej książce chodziło że pewna dziewczyna podczas turbulencj w samolocie wyznała swoje największe sekrety nieznajomemu który siedział koło nie, potem okazał sie że on jest jej szefem. ona chyba pracowała w agencj relkamoej tak mi ise wydaje . A tak na konicu bylo ze on podczas wywiadu opowiedzial ojej tajemnicach w telewizj. wiem ze ta książka nalezy do literatury kobiecej
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2009-09-29, 14:42   

To cholernie kiepsko trafiłaś O_o
 
 
Salomea

Posty: 1
Wysłany: 2010-01-06, 12:51   

Witam,szukam książki, którą czytałam ok.15 lat temu.Opisuje ona dzieje dwóch przyjaciół. Jeden z nich wynalazł eliksir, po wypiciu którego przenosiło się w czasie. Po jakimś czasie, gdy eliksir przestawał działać, wracali do rzeczywistości. Któryś z nich w trakcie pobytu w przeszłości zakochał się....i tyle pamiętam. Aha...jeden z nich zginął pod kołami pociągu.

Dziękuję
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4474
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-01-08, 09:44   

Salomea napisał/a:
Witam,szukam książki, którą czytałam ok.15 lat temu.Opisuje ona dzieje dwóch przyjaciół. Jeden z nich wynalazł eliksir, po wypiciu którego przenosiło się w czasie. Po jakimś czasie, gdy eliksir przestawał działać, wracali do rzeczywistości. Któryś z nich w trakcie pobytu w przeszłości zakochał się....i tyle pamiętam. Aha...jeden z nich zginął pod kołami pociągu.

Dziękuję

"O psie który jeździł koleją".
 
 
rometa

Posty: 1
Wysłany: 2010-05-01, 11:07   

Witam!

Natrafiłam na to forum i mam nadzieje, że pomożecie Państwo w poszukiwaniach tytułu książki. Nie jest to literatura najwyższych lotów, a raczej jedna z tych "lekkich, łatwych i przyjemnych''.

1. Względem pierwszej akcja kręci się wokół trzech przyjaciółek, które zdaje się prowadzą wspólny biznes z mężami.
2. Jedna ma dzieci, druga nie może zajść w ciążę, zaś trzecia jest puszczalska.
3. Mąż kobiety mającej problemy z prokreacją odszedł do jej koleżanki (tej bezdzietnej).
4. Jedna z dziewczyn miała na imię Olga.
5. Ta posiadająca dzieci próbowała zabić tą, od której odszedł mąż (co sie wyjaśniło pod koniec).

Może być to lekko pokręcone, ale starałam się o zwięzłość. Pamiętam dużo innych szczegółów, ale sądzę że mogły by one tylko namieszać.

Druga zaś tyczy się na pewno młodego małżeństwa. Bogaty facet i młoda, nieobyta jeszcze dziewczyna. Sens książki opiera się na tym jak dziewczynie jest trudno się odnaleźć w świecie bogatych zmanierowanych i zblazowanych ludzi.
Mieszkają w jednym z tych apartamentów, w których wchodzi się z windy bezpośrednio do mieszkania. Pamiętam, że "koleżanki" śmiały się z niej kiedy nieodpowiednio dobierała futra do butów itp. Mąż dziewczyny zafascynował się w międzyczasie inną kobietą, która okazało się jest bulimiczką i książkę, którą pisała napisała dla niej inna osoba.

Jeśli komuś coś zaświta o jakie pozycje mi chodzi proszę o kontakt.

Pozdrawiam!!
 
 
Arshana

Posty: 3
Wysłany: 2010-06-17, 21:40   Zaginiony książka i autor

Jestem tu nowa i nie wiedziałam za bardzo, gdzie założyć temat, ale mam nadzieję, że szybko zostanie on zamknięty, bo widzę tu samych wyjadaczy książkowych ;)

Chodzi mi o pewną książkę pewnego autora, z której pamiętam tylko urywki fabuły i to, że świetnie się ją czytało. Otóż fabuła opowiada o chłopcu, który rodzi się w obecności strzygi i to powoduje swoiste przekleństwo w jego życiu. Gdy dzieciak dorasta, na jego rodzinną wioskę napada (ktoś?) i zmuszony jest on uciekać. W trakcie czytania okazuje się także, że chłopiec jest niesamowicie uzdolniony (w czym, to nie pamiętam... prawdopodobnie magicznie).

Teraz moja prośba jest następująca: czy ktoś podoła podaniu mi tytułu i autora na podstawie szczątków informacji? mogę jedynie dodać, że autorem był Polak - mężczyzna i że był raczej młody (debiutant), a książkę czytałam w 2002 roku. Byłabym bardzo wdzięczna, bo zależy mi na dostaniu tej książki w łapki jeszcze raz :)
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-06-17, 22:15   

Coś mi świta, ale daj jeszcze jakieś elementy fabuły.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Arshana

Posty: 3
Wysłany: 2010-06-18, 09:56   

No właśnie nie pamiętam... kurcze, strasznie głupio prosić o pomoc, jak nawet nie można naprowadzić na trop. Wydaje mi się, że to, co napisałam w poprzednim poście to wszystko, co pamiętam, ale jakby mi coś jeszcze wpadło, to napiszę. A masz może jakieś typy?
 
 
Arshana

Posty: 3
Wysłany: 2010-06-18, 22:55   

mogę jedynie dodać, że ta książka była utrzymana w bardzo słowiańskim klimacie i autor dobrze operował rodzimą mitologią
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-06-18, 23:21   

"Zły brzeg" Piotra Patykiewicza?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-06-18, 23:55   

Cytat:
"Zły brzeg" Piotra Patykiewicza?

Też o tym myślałem, tylko tej strzygi przy urodzinach tam chyba nie ma.
No i jakoś ta rodzima mitologia mi nie pasuje.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-06-19, 01:20   

Może coś Sławomira Mrugowskiego, autora opowiadań o Strzygoniu ( "Krew z krwi", "Za cenę najwyższą" ). Nie wiem tylko czy autor te opowiadania zebrał i wydał jako książkę, czy też nie - tym bardziej nie wiem jaki taki zbiór mógłby mieć tytuł.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14