FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
mniej znane, a godne polecenia
Autor Wiadomość
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-10-20, 00:03   mniej znane, a godne polecenia

Czyli o tym, co odkryliśmy, udało nam się na przestrzeni lat wyszperać, a czym chcielibyśmy się podzielić z innymi, jako rzeczami godnymi polecenia ;)

goth:
* Autumn tears : kobieta powala mnie głosem, a nastrój utworów aż prosi się o skojarzenia z kryptą i kościołem ;)
* Dargaard : klimacik mniam, aż ciarki momentami przechodzą.
I jedne i drugie po odpowiednim skomponowaniu nadają się na podkład muzyczny na sesję (oczywiście zależy to od jej nastroju i systemu :P )

okołofolkowe
* Freiburger Spielleyt : wokal zapiera dech w piersiach :]
* Corvus Corax: idealne na podkład do sesji
* In extremo: kawałki lepsze, bądź gorsze, interpretacja Herr Mannelig boska ;)
* Garmana : idealne do słuchania w tle podczas wszelakich prac twórczych. Znów: Herr Mannelig rządzi :D
* Nebelhexe vel Hagalaz runedance : rytm i wokal wciągają i zatapiają bez reszty
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
pillon

Posty: 21
Wysłany: 2007-11-01, 20:51   

Mike Oldfield
Totentanz
Sothoth- chłopaki z Krakowa, prawdziwy death metal :D
Ziyo- jezeli jeszcze ktos pamieta o tym zespole
Evergrey- mało ludzi zna ten szwedzki zespół
Carrion
no i na koniec

Steven Seagal :D:D
http://www.myspace.com/stevenseagalmojopriest
 
 
Terrapodian 


Posty: 75
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-11-01, 22:32   

Kult Perunov - pogański raw black metal z Chorwacji. Raczej wyłącznie dla miłośników, ze względów technicznych - słaba jakość nagrań i wyłącznie perkusja+gitary.

Stribog - drugi pogański band z Chorwacji, tym razem kieruje się bardziej w stronę ciemniejszego folk metalu. Bardziej melodyczne brzmienie i dość dobra kompozycja.

Radogost (oficjalna strona ) - tu już polski folk metal. Wyraźnie widać wpływy Korpiklaani. Polecam fanom szybkiego grania i pijackiego folku ;)

Kivimetsan Druidi - fiński folk metal z elementami fantastyki. Polecam zwolennikom power metalu.

Summoning - austriacki atmospheric black metal band. Zastanawialiście się kiedyś, jak brzmią tolkienowskie teksty w aranżacji black metalowej? No właśnie. Radzę posłuchać, bo moje słowa nie wystarczą do opisania niesamowitości tej kapeli.
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2007-11-02, 00:06   

Nie wiem czy to co tu wymienię to jest rzeczywiście mniej znane - bo to są niemieckie zespoły - a niemiecka scena mocnego grania to z tego co się orientuję to dzisiaj rządzi, wymiata i wszystkim na około udowadnia, że prawdziwy rokendrol niet zdechł - a rzyg szatana jest mocny a nieugięty (nie to co w Polska ;) ;P ):

Haeven Shall Burn - mocne uderzenie, choć trudne do sklasyfikowania: death, grindcore?? Sfera tekstowa o mocnym zaangażowaniu. Children Of the Revolution Rulez! Kapitalne utwory: Counterweight i Voice of the voiceless

TANZWUT - ostre granie, też trudne do sklasyfikowania - coś jakby industrial w stylu ramsztaina (choć dla mnie każdy zespół, co śpiewa po szkopsku niskim tonem i ostrym graniem to jest podobny do ramsztajna ;) :P ), chyba z ostrym akcentem folkowym, znacznie bardziej melodyjnym niż Ram - posiada rzucająca się w ucho na pierwsze usłyszenie sekcję na kobzy/dudy. Świetna muza. Polecam...
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4469
Skąd: fnord
Wysłany: 2007-11-17, 21:52   

Jadziem

Probot
Gatunek - heavy, thrash, doom

Nie jest to zespół sensu stricte, raczej jednorazowy projekt muzyczny który łączy parę rzeczy - Dave Grohl, metal lat 80 i nazwa. DG to jak wszyscy wiemy najsensowniejsza osoba z zespołu jakim była Nirvana a obecnie lider Foo Fighters. Probot jest projektem w którym Dave składa hołd latom 80 i pokazuje nam szereg kultowych dla siebie zespołów z tych lat. Haczyk tkwi w tym że kazdy utwór wykonywany jest przez innego słynnego wokaliste i jest pisany [bo DG skomponował samodzielnie prawie cały materiał] pod dany zespół z którego wokalista pochodzi. Kawałek z Lemmym brzmi krew z krwi jak Motorhead i tak jest właściwie dla każdego kolejnego - z dropnymi odsępstwami. Dlatego trudno oceniać Probota jako album, bardziej jak trybut, składanke. Dlatego za wikipedia angielską daje liste kawałków
Cytat:
Track listing
  • "Centuries of Sin" with Cronos (Venom)
  • "Red War" with Max Cavalera (Soulfly, Sepultura)
  • "Shake Your Blood" with Lemmy (Motörhead)
  • "Access Babylon" with Mike Dean (C.O.C.) and Bubba Dupree (of VOID) on guitar
  • "Silent Spring" with Kurt Brecht (D.R.I.)
  • "Ice Cold Man" with Lee Dorrian (Cathedral, Napalm Death, Teeth of Lions Rule the Divine)
  • "The Emerald Law" with Wino (Saint Vitus, The Obsessed, Spirit Caravan, Place of Skulls, The Hidden Hand)
  • "Big Sky" with Tom G. Warrior (Apollyon Sun, Hellhammer, Celtic Frost)
  • "Dictatorsaurus" with Snake (Voivod)
  • "My Tortured Soul" with Eric Wagner (Trouble)
  • "Sweet Dreams" with King Diamond (King Diamond, Mercyful Fate)

Hidden Track: "I Am the Warlock" with Jack Black (Tenacious D)

Jak widzimy- sam miód i śmietana, zespoły bez ktróych dzisiejszy metal nie istniałby a nawet jesli istniał to dużo gorszy. Dlatego też PROBOT jest świetnym sposobem żeby się podedukować jeśli chodzi o daną twórczość. Sam dzięki niemu odkryłem Void [nie mylić z również obecnym kvltowym Voivodem] na który obecnie poluje. No i na koniec czeka nas Tenacious D jako śmiechowy bonus. ; )

Próbka http://www.youtube.com/watch?v=T09hBGGpSjk < SHAKE YOUR BLOOD! [wersja nieocenzurowana ; ))]

Next - Panzerballett
Gatunek - jazzrock fusion

PB jest młodym praktycznie nieznanym niemieckim zespołem wykonującym mieszanke heavy metalu, jazzu i funku. Osobiście myśle że najwięcej w tym jazzu, najmiej funku. Sami artyści nazywają to "Headbangen mit Köpfchen" co zrozumiałem jako "machanie łbem...z głową" :wink: W każdym razie połączenie bardzo bardzo BARDZO. Brak wokalu sprawia że możemy się jarać w pełni techniką tychże szkopów a jest ona okiem laika nie byle jaka. Instrumentem nie-rockowym jest saksofon często biorący góre nad gitarą elektryczną jeśli chodzi o melodie. Mnie standardowo urzeka bass. Bywają momenty z gatunku tych jakie można grać w zadymionych leniwie jazzpubach ale jest i czyste szaleństwo np ekstremalny fragment z dzikim saksofonem i łupiącym tempem w Zickenterror [dobra nazwa]. Ogólnie trudno dużo na ich temat pisać ponieważ wydali tylko jednego LP, dośc trudno dostępnego [tak tak, nie chodzi mi o orginał ale i o mp3 ;]].

Próbka: http://www.myspace.com/panzerballett [gdyby ktoś był zainteresowany całoscią oich dokonań to walić na pw :razz:].
 
 
Caesar 
Batman


Posty: 119
Wysłany: 2007-11-25, 01:10   

Ostatnio:
Crippled Black Phoenix - to projekt muzyków doommetalowego Electric Wizard i melancholijnego Mogwai. Muzyka CBP najczęściej opisywana jest jako post-rock, ale ich twórczość jest zdecydowanie bardziej przebojowa i dynamiczna, niż muzyka chociażby Godspeed You! Black Emperor czy God is an Astronaut. Polecam miłośnikom spokojnej, nawet sennej muzyki - szczególnie tym znudzonym dominacją Islandzkiego soundu na scenie spokojnego rocka.

_________________
"Nieszczęścia innych są nam obojętne, chyba że sprawiają nam przyjemność" Jules Renard
 
 
Aexalven 
Prawa Racica Sarenki


Posty: 226
Skąd: Świątynia
Wysłany: 2007-11-28, 15:05   

Wintersun:
Melodic Death Metal - Viking Metal



Wintersun - zespół założony przez Jariego Mäenpää – byłego frontmana grupy Ensiferum. Nowa grupa Jariego skoncentrowała się na graniu black metalu przeplatanego melodyjnym deathem przedstawianymi dzięki skomplikowanym riffom i przemyślanym poskładaniem.


Ode mnie:
Ich muzyka charakteryzuje się ostrym wokalerm - screamem. jednak jest on przeplatany zwykłym, heavy metalowem śpiewem również.
Polecane utwory: Starchild owni wszystko ;]
Po ich kawałki zapraszam do mnie ;]
_________________
Jam jest Aexalven Fendadra, prawa Racica Pięknej Sarenki.
Wstąp do Kościoła Sareńskiego, sprzymierz się z Sarenką i pokonaj złego Swinetana i jego miniony.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-23, 19:04   

Robię sobie jutiubowy przegląd klipów Psychobilly. Oto rezultaty:

The Creepshow "Zombies Ate Her Brain"
The Creepshow "The Garden"
The Creepshow - "Cherry Hill"
Elvis Hitler "Showdown"
Zombie Ghost Train - "R.I.P."
Long Tall Texans - "Get back Wet back"
I ojcowie gatunku:
The Meteors - "Phantom Rider"
The Meteors - "Rawhide"
The Meteors - "Chainsaw Boogie"

Wrzucam tu, bo może jeszcze nie każdy zna, a warto. Chociaż zalinkowane zespoły, wewnątrz gatunku są jak najbardziej znane :mrgreen:
 
 
BitterSweet 
Slave Driver


Posty: 606
Skąd: Zoznowitz
Wysłany: 2008-03-05, 14:15   

W sumie nigdy jakoś nie pogłębiałam swojej znajomości z psychobilly, mimo że znam jeden zespół, którego płytek słucham dosyć często i polecam. Ach uwielbiam te chrypki i głębokie basy- Mad Sin 'All this and more' Jeden z bardziej szalonych utworów. Mają także sporo "balladek", ale mało tego po necie niestety. Dlatego są mniej znani i znaleźli sie w tym temacie. xD

Fajne utworki. Szczególnie te od 'The Meteors' x). 'The Creepshow' słuchało się mniej przyjemnie, ale jest znośne. Ale przynajmniej już wiem, że nie lubię gdy kobiety się udzielają w tym gatunku. Mała dyskryminacja się czasem też może przydać... :P
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-03-05, 19:24   

Porcja ode mnie:

Balmorhea - klasyczna, spokojna muzyka, nieco podobna momentami do Erica Satie bądź OST z The Fountain

This Will Destroy You - b. dobry rock/ambient

Fear Factory - niektórym pewnie nie muszę przedstawiać, ale jednak wrzucę - elektronika + metal

John Frusciante - gitarzysta Red Hotów w solowym projekcie, bardzo przyjemna muzyka, różnorodna w zależności od płyt, oczywiście głównie gitarowa

Jelonek - polski skrzypek z własnym projektem(pogrywa w różnych zespołach poza tym), porządny kawał mocnej muzyki ze skrzypcami

Bohren und der Club of Gore - jazz-doom, przygnębiająca muzyka, ale bardzo klimatyczna

Mansoleum - trochę prywaty, czyli zespół mojego znajomego :)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-03-06, 10:29   

Ignorancja wielu ludzi po prostu mnie niekiedy przyprawia o ciężką nerwicę. Większość osób na pytanie czy znają twórczość Joe Satrianiego, odpowiada: "Pierwsze słyszę". Podobnie rzecz ma się ze Stevem Vai'em, uczniem i częstym współkoncertowiczem Satrianiego.

Parę kawałków:
Joe Satriani - Searching / concert G3 w Tokio
Joe Satriani - Theme For A Strange World
Joe Satriani - One Robot's Dream
Taka próbka mała.

Jeszcze wspomniany Steve Vai i The Audience Is Listening wrzuciłbym jeszcze Sofa, ale nie mogę znaleźć tego kawałku na youtubie, wstyd! :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4469
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-03-06, 13:36   

Mad a czy ty uważasz że ktoś kto organizuje festiwal G3 i gra z najlepszymi [technicznie] gitarmanami świata jest mało znany? Albo też ww. Fear Factory którego klipy lecą na Vive czy MTV... napewo są osoby które ich nie znają, ale bez przesady panowie.

Moja propozycja to zespół "The Lord Weird Slough Feg". Zamiast opisywać, zarzucę cytatami z Leśniewskiego:
  • Tylko w skrócie wspomnę, że na swoim drugim albumie chłopaki z LWSF grają stary (nieco progresywny, trochę thrashowy) metal będący połączeniem stylistyki wczesnych Black Sabbath, wczesnych Iron Maiden, epickiego metalu spod znaku Manilla Road, szczypty Metalliki oraz elementów celtyckiego folku. Dodatkowo fantastyczny, obdarzony dość niskim, cudownie magnetycznym głosem wokalista Mike Scalzi; kapitalne melodie; soczyste, choć niezbyt rozbudowane instrumentalne pasaże; mnóstwo zmian tempa i nastroju... Aha, album brzmi całkiem staro - momentami tak, jakby powstał w pierwszej połowie lat 70-tych. (według J.L. to zaleta! - dop. Ł)
  • Sporo miejsca poświęcam Kalifornijczykom, ale oni autentycznie na to zasługują. Ba, zamiast tkwić w podziemiu (łechtani gremialnymi zachwytami fanów metalu i krytyków - proszę sprawdzić w sieci...) - to właśnie oni powinni grać na stadionach dla dziesiątek tysięcy widzów - z potencjalną przedgrupą w postaci np. Metalliki...
  • Prawdę mówiąc, to już nie wyobrażam sobie muzycznego życia bez LWSF (szczęśliwie wszystkie ich 5 albumów ukazało się na winylu...) i mam nadzieję, że inni również złapią tego bakcyla! Bo metalu lepiej grać się już nie da!
Oczywiście z całym szacunkiem dla pana Jacka, jednego z największych znawców muzyki rockowej w polsce, to trochę przesadza. ; ) Co w niczym nie umniejsza tego że "The Lord Weird Slough Feg" (teraz skrócili oficjalnie nazwę do "Slough Feg") to zespół totalnie nieznany jesli zuwazymy że mają już na koncie 6 albumów, każdy z fantastyczną muzyką. Ich folkowość nie przejawia się tym że narzucają na siebie skóry i biorą skrzypka do zespołu oraz grają polkę tylko mocniej - SF stworzył własne unikalne melodyjne brzmienie, z rozpoznawalnym każdym riffem. Słuchasz i wiesz kto to gra, w przeciwieńśtwie do ogólnie sceny folkowo-metalowej, gdzie wszyscy grają na jedno kopyto, różniąc się niuansami. Pozatym Slough Feg nie boi się wychodzić poza schematy i tworzy muzyką z lirykami np. science-fiction. Aha żeby nie było to nie mogę wspomnieć o kolejnym zespole "Hammers of Misfortune" którey łączy się z Slough Feg własnie osobą wokalisty/gitarzy. Ten z kolei Leśniewski opsiuje tak:
"HOM to 'nowa' formacja ze Stanów (z Kaliforni) [...] łącząca stylistykę soczystego prog-rocka (stary Hammond; akustyczny fortepian; częste zmiany nastroju; urocze, mocno klasycyzujące tematy; delikatne, żeńskie wokale; intensywne sola gitary) z tradycyjnym metalem (a raczej hard-rockiem) z lat 70-tych i 80-tych. Proszę się tylko nie sugerować 'artystowskimi' zdjęciami.. [...] Muzyka bardzo eklektyczna (od delikatnych ballad poprzez powermetalowe czady aż po czysto doommetalowy, rozbudowany finał). [...] Granie jest jak najbardziej na poważnie i na dodatek całkowicie wciągające! Szkoda tylko, że wie o tym może z 1000 osób na całym świecie... Najlepszy album w historii progresywnego metalu! Absolutny mus!

Cytaty z http://www.megadisc.pl/

Próbki (powinno wyrwać was z butów):
http://www.sloughfeg.com/...%20Invasion.mp3
http://www.sloughfeg.com/media/skychariots.mp3

i myspace HoMu http://www.myspace.com/hammersofmisfortune
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-03-06, 19:16   

Łako napisał/a:
Mad a czy ty uważasz że ktoś kto organizuje festiwal G3 i gra z najlepszymi [technicznie] gitarmanami świata jest mało znany? Albo też ww. Fear Factory którego klipy lecą na Vive czy MTV... napewo są osoby które ich nie znają, ale bez przesady panowie.

Nie znają w Polsce. Na forum może są 5 osoby które słyszały i kojarzą nazwisko Satriani, nie licząc tych co ja im podtykałem kawałki. Tak samo w realu to tylko 2-3 osoby wiedziały kto to jest Joe jak wymieniałem jego nazwisko. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
pillon

Posty: 21
Wysłany: 2008-03-08, 22:27   

MadMill napisał/a:
Łako napisał/a:
Mad a czy ty uważasz że ktoś kto organizuje festiwal G3 i gra z najlepszymi [technicznie] gitarmanami świata jest mało znany? Albo też ww. Fear Factory którego klipy lecą na Vive czy MTV... napewo są osoby które ich nie znają, ale bez przesady panowie.

Nie znają w Polsce. Na forum może są 5 osoby które słyszały i kojarzą nazwisko Satriani, nie licząc tych co ja im podtykałem kawałki. Tak samo w realu to tylko 2-3 osoby wiedziały kto to jest Joe jak wymieniałem jego nazwisko. ;)


Satrianiego lub Vaia kojarzą ludzie którzy grają na instrumentach... Żeby docenić w pełni kunszt tych muzyków trzeba mieć kontakt z gitarą...
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-03-09, 00:16   

po 1 - rozwijajcie posty

po 2 - jest wielu gitarzystów lepszych niż Satriani czy Vai. Ten pierwszy jeszcze ma ciekawe kawałki, drugi zaś to nudny jak jasna cholera gitarowy masturbator, który nie ma do zaoferowania nic ciekawego poza techniką. Sam gram na gitarze i Vai mnie po prostu nudzi, Satriani też, chociaż od tego drugiego zdarzają się wyjątki. Jednak wystarczy porównać ich do np Marty'ego Friedmana i obaj już odpadają w przebiegach jeśli chodzi o wybraźnię muzyczną. ; ]
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-03-25, 00:18   

Hocico - Poltergeist

Hocico - Ecos

czyli elektronika z mocnym beatem wcale nie musi być idiotycznie prosta i infantylnie wesoła. Hocico, czyli Ryj, to meksykański zespół grający połączenie industrialu z harsh-electro ebm w oprawie satanistycznej liryki.

Rarytasik, bo kapela poszła w zapomnienie, nie nagrawszy bodaj żadnego oficjalnego wydawnictwa, a i nieoficjalnego chyba też. W każdym razie kawałek miażdży:
Zbombardowana Laleczka - Dzieci Umierają Pierwsze

A jako bonusik - chociaż to już zdecydowanie znane - z tegoż samego festiwalu:
Kat - Ostatni Tabor
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2008-03-29, 19:08   

NAUKA O GÓWNIE

Stary, już martwy zespół punkowy. Grał niezłego punka charakteryzującego sie jechaniem po Solidarności (To Solidarnosc sprzedaje nas!) oraz umiejętnym zastępowaniem perkusji taboretem :P
Zespół się potem łądnie rozwinał i grął jako support min Sweet Noise. Zagrał na WOŚP w 1995.
Polecam jeśli ktoś lubi takie klimaty, bo ja owszem :P
Katolickie społeczeństwo, Solidarnosc dupy dała...

To Solidarnośc sprzedaje nas
More stuff
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2008-04-07, 19:51   

Skyforger - łotewski zespół folkmetalowy z elementami blacku.
http://pl.youtube.com/watch?v=tcS9ZXE4O9s
http://pl.youtube.com/wat...feature=related
http://pl.youtube.com/wat...feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=1wkA90VnoV8
http://pl.youtube.com/wat...feature=related
W ogóle to uważam, że w Polsce bałtycki folk jest za mało znany.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2008-04-08, 19:53   

Ja "ukradłem" ostatnio kumplowi płytkę warszawskiego zespołu The Car Is On Fire (ich drugi album Lake & Flames). Kupa fajnej muzyki (miejski rock, tak to nazywam) i ciekawych klimatów. kiedy usłyszałem ich po raz pierwszy nie wierzyłem, ze to polski zespół. Ale popłynąłem: kawałki "oh, joe" i "what life's all about" sa najlepsze moim zdaniem na tej płytce. Zaraz ją zresztą po przesłuchaniu zripowałem do .mp3 i słucham na moim małym "kamyczku".

Zespół ten ma małą wadę: są fatalni na żywca podobno.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-15, 01:46   

romulus napisał/a:
Zespół ten ma małą wadę: są fatalni na żywca podobno.

Wynudziłem się jak grali w Mysłowicach.
Polecam Nicka Cave'a and the Bad Seeds - nie wiem co o nim powiedzieć, poza tym, że ma świetne teksty, tworzy swój własny klimat i jest to dobry kawałek rocka. Wszyscy o nich słyszeli, ale mało kto ich słyszał :)
Stagger Lee
Henry Lee
15th of pure white snow
Where the wild roses grow
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2008-04-15, 07:17   

Wstyd się przyznać, ale gdyby nie Where The Wild Roses Grow też bym nie wiedział co to za muza. A w licku popłynąłem przez tą piosenkę i kupiłem jeszcze wtedy kasety tego zespołu. Na samej Murder Ballads jest o wiele bardziej klimatyczna Henry Lee zaśpiewana z P.J. Harvey. Ale i tak uwielbiam starsze: Red Right Hand i Loverman.

Jeśli ktoś ma ochotę na deprechę niech przeczyta Kiedy Oślica Ujrzała Anioła Nicka Cave'a. Dół gwarantowany.

Masz rację co do tej muzy. Ale już wieki tego nie słuchałem. O ostatnich płytach nie wspominając :-(
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2008-07-25, 18:52   

No nie, bez przesady, Cave mało znany? :-(

Ja polecam dziwne i dołujące dźwięki Chaostar i Elend.

Jeżeli ktoś chce coś co nie robi aż takiego prania mózgu - Louisa John-Krol.

Coś bardziej dynamicznego - Fear Cult.

Dla zwolenników ciężkich brzmień - Cryptal Darkness.
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2008-08-18, 17:11   

Ostatnio zakochałam się w takiej jednej piosence ... ten kto ogląda olimpiadę i widział reklamę NIKE pewnie wie o który kawałek mi chodzi ;) The Killers - All These Things That I've Done . Przyprawia mnie o ciarki. Rewelacyjna.

http://www.yousendit.com/...3T01RYSt4dnc9PQ
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2008-08-19, 08:58   

Abney Park - fajna muzyka i efektowna, steampunkowa otoczka:

Airship Pirate
Sleep Isabella
Herr Drosselmyer's Doll

http://www.abneypark.com/
http://www.myspace.com/abneypark
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-08-25, 13:59   

Dla wszystkich lubiacych niespiesznie rozkrecajace sie gitarowe kawalki, lekko psychodeliczne nastroje, gestego stonera prezentuje Colour Haze. Kapela, brzmiaca i wygladajaca jakby nieco spoznila sie na czas dzieci kwiatow.
Love
Zen
Sundazed
Moon

Zblizone choc mniej jednostajne brzmienie maja grajacy free rocka (tak to sobie nazwali) Argentynczycy z Los Natas. Muzyka ta staje sie jeszcze bardziej przystepna po przyjeciu ulubionych preparatow.
Bolsero
Trilogia
Meteoro
Patas de Elefante
Que Rico...

Warto jeszcze skladanke dwuplytowa El Universo Perdido de Los Natas przesluchac a szegolnie Sequenze e Frequenze nawiazujace stylem do Toba Trance i Munchen Sessions no i konczace skladanke Ride With Me (To The Sun).
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2008-08-25, 18:08   

Cytat:
Haeven Shall Burn - mocne uderzenie, choć trudne do sklasyfikowania: death, grindcore?? Sfera tekstowa o mocnym zaangażowaniu. Children Of the Revolution Rulez! Kapitalne utwory: Counterweight i Voice of the voiceless


Gratuluje gustu, ten gatunek to oczywiście metalcore :)

Coś ode mnie:
Zauważyłem ze duzo osob z tego forum lubi folk metal, polecam nie wiem czy znacie czy nie, ale mimo wszystko polecam :
http://www.youtube.com/watch?v=iijKLHCQw5o


Converge : http://www.youtube.com/watch?v=utT0lLC6d5Q
Hardcore punkowe rytmy ;)

Strength approach rewelacyjna grupa z Wloch : http://www.myspace.com/strengthapproach

Dorzuce jeszcze xThe warx straight edge hardcore: http://www.myspace.com/xthewarisonx
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-08-29, 10:19   

Lubimy przyrzężające gitary? Mowa.
Dziarsko mknącą naprzod sekcje? No ba.
Lekko zdarty, zawodzący wokal? A jakze, stonerek w calej krasie. Na dodatek nie smucacy jak nie przymierzając Electric Wizard a zagrany dosyc wesolo i pogodnie.

Lubimy, więc posmakujmy Kurew Z Tijuany.
A oto i ich stronka, z dostepna do sciagniecia pierwsza plyta "Whores of Tijuana"
http://www.whoresoftijuana.com/
Uwaga! Dostępne takze bez grzybow :freak:
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-10-11, 21:14   

Proszę nie traktować tego co poniżej całkiem serio, bo jeszcze komuś gul wyskoczy albo żyłka pęknie, ale muszę podzielić się tym nowym dla mnie odkryciem: ;-)

Coś dla prawdziwych fanów Pan Kroka :mrgreen:

Karate Pumo Lepsze Niż Sumo
//osochozi

http://www.youtube.com/watch?v=oQPPt7yi7MY

a tu coś dla tych, którym TPN25 nie przypadł do gustu:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Na szczególną uwagę moim zdaniem w pierwszym teledysku zasługują przede wszystkim rewolucyjne efekty specjalne robione prawdopodobnie w jakiejś starszej wersji CorelPhotoEditora, bo też prawie identyczne robiłem jak potrzebowałem przerabiać kiedyś filmiki do autorskiego moda Civki CTP2. I jedyną uwagę reżyserską mam taką, że w końcowej scenie brakuje mi jakiegoś gościa, który wychodził by z rasowym cepem bojowym na kard i mówił: Moje nunczaku jest większe niż twoje :badgrin:
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Neave Quare 
Podwójny Alchemik


Posty: 18
Skąd: Centrala
Wysłany: 2008-12-21, 21:39   

no, tu mam akurat coś do napisania :P
tak więc:
Blind Guardian- niemiecki power metal (+ tolkien metal), na szczęście śpiewają po angielsku; tematyka fantasy, często związana z dziełami Tolkiena, album Nightfall In Middle-Earth w całości poświęcony Tolkienowi; świetny wokal i gitary, bardzo fajne ballady i niezłe partie symfoniczne; na prawdę polecam, wszystkie albumy, choć ostatni najmniej, bp najgorszy :P ale poza tym to kawał na prawdę dobrej muzy ;) http://www.blind-guardian.com/
Rhapsody of Fire- włoski power metal, również po angielsku; tematyka jak wyżej, z tym że mniej od Tolkiena; zarąbiste fragmenty symfoniczne, niezły wokal i komiczne wręcz teledyski :P http://www.rhapsodyoffire.com/
Symphony X i Adagio- w sumie dość podobne zespoły, grają progresive metal, naprawdę warto posłuchać zwłaszcza pierwsze dwa albumy http://www.adagio-online.com/ http://www.symphonyx.com/
A z rzeczy lżajszych i spokojniejszych:
Lostprophets- walijski (acz anglojęzyczny) zespół grający mieszanke rocka z britrockiem i we wczesnej działalności czegoś w rodzaju... emocore?? (a może raczej nu-metalu...?? O.o) w każdym bądź razie muza bardzo fajna, niemalże doskonały wokal, bardzo dobre partie gitarowe i perkusja, świetne chórki, bardzo fajne teksty i linia melodyczna; szczególnie polecam, tymbardziej, że niedługo powinien wyjść nowy album, który wg. próbek i zapowiedzi ma być dość trochę metalowy xD http://www.myspace.com/lostprophets
One Night Only- typowy lekki i przyjemny britrock z niesamowitym wokalem i ciekawymi tekstami i malodiami http://profile.myspace.co...iendID=23936388 onenightonlyonline.com

:mrgreen:

hmm... mogłabym wypisać więcej przykładów, ale puki co mi się nie chce :P poza tym trochę by to zajęło :P
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-21, 21:43   

Neave Quare napisał/a:
Blind Guardian-
to jest to "mniej znane"? :D
Neave Quare napisał/a:
Rhapsody of Fire
j/w?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13