FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
W niewoli ... Początek.
Autor Wiadomość
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2008-02-07, 21:58   W niewoli ... Początek.

Słyszałaś turkot kół, mieszający się z nawoływaniem kupców, którzy jak co roku zjechali chmarą całą do Andalsnes na ostatni w roku targ. Ustawione w nierównych rzędach wozy, wyłożono najlepszymi towarami, poczynając od zwierzęcych skór, kosztowności ze wschodu, naczyniami i bronią. Pomiędzy nimi lawirowali poddani Offa, zarówno ci z samego Andalsnes jak i dalszych osad.
Pilnującemu cię przed drzwiami strażnikowi, musiał wypaść mieszek, gdyż usłyszałaś brzęk uderzających o ziemie monet i garść przekleństw.
Byłaś więźniem, i żadne zapewnienia Jarla, tego zmienić nie mogły.
Grom, pragnął skręcić na wschód omijając Andalsnes od zachodu, i zmierzać dalej ku północy do Trondheim. Do ojca ... Agnara.
Jednak chciałaś zobaczyć wielki targ.
Nie było sensu zastanawiać się, kto was zdradził. Drużynę, którą ci przydzielono szybko rozbrojono, a Grom stracił życie jako pierwszy ... z wielu.
-Nie odmówisz mi gościny. Tak do ciebie rzekł, Wilk, ten który włada środkiem.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2008-03-11, 20:16   

Abba otuliła się szczelniej peleryną, zacisnęła szczęki i potarła skronie.
Na Mjöllnir! -pomyślała- Byle tylko nie palnąć niczego nieprzemyślanego i nie dać się ponieść emocjom. Skoncentruj się na listach! -rozkazała sobie w duchu-
Wzięła kilka głębokich oddechów, ściągnęła łopatki, rozprostowała palce mimo jej woli wciąż zaciskające się w pięści i utkwiła w Wilku spojrzenie na tyle harde, żeby jeszcze nie można go było wziąć za butę.
-Masz słuszność. Nie odmówię.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2008-03-11, 21:10   

Jarl skinął głową. Jego cienkie usta nie nawykły do śmiechu, o czym świadczyć mógł brak zmarszczek w kącikach oczu. Off nie należał do młodzieńców... ani do sprzymierzeńców twego ojca.
-Ludzie cię eskortujący nie chcieli mi wyjawić trasy waszej podróży ... choć bardzo nalegałem. Zeszłej nocy słyszałaś krzyki torturowanych. Nie pozwalały ci spać.
-Byłbym niezwykle rad, gdybyś zechciała mi zdradzić pani w jakich celach ojciec wysłał cię na południe. W jego głosie, oszczędności ruchów, wzroku, kryła się niewypowiedziana groźba.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2008-03-12, 17:20   

Dziewczyna poczuła strużkę potu spływającą jej po grzbiecie.
-Nie masz prawa...- urwała raptownie. Opanuj się, na litość! Dajesz mu broń do ręki. Wymyśl jakąś wymówkę.

-Ojciec mój, jarl Agnar, pragnie abym sposobiła się do zamążpójścia. Udałam się do świątyni Freyi, aby prosić ją o błogosławieństwo.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2008-03-12, 18:23   

Przypatrywał ci się uważnie, niczym dorodnej klaczy po czym wyciągnął w tym kierunku dłoń.
-Zechciej mi towarzyszyć pani. Powiedział tym swoim niskim, przesyconym drapieżnością głosem osoby nawykłej do wydawania poleceń i niecierpiącej sprzeciwu ...
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2008-03-12, 18:31   

Czyżby to była moja szansa? Być może uda mi się uciec... Jeśli bym go uderzyła, zapewne byłby w szoku. -Abba kalkulowała gorączkowo- Ale towarzysze... Drużyna. Wyrwę się i co dalej? Nie, to nie wchodzi w grę.
Córka jarla wstała, poprawiła suknię, przeczesała palcami włosy i wyprostowawszy dumnie plecy, podała Wilkowi dłoń.

:arrow: Spotkanie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13