FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rafał W. Orkan
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-10-20, 07:21   

Dabliu napisał/a:
A tego to nie wiem. Okładkę też zobaczyłem razem z Wami :mrgreen:

Pytam się bo w tej serii raczej ilustracje są. Gratuluje, że od razu wylądowałeś w ASach Polskiej fantastyki bo z pewnością masz szansę stać się debiutem roku.
No i jak będziesz miał jakieś ploty to czekamy z niecierpliwością. Ja już myślę jak by cię złapać po Autograf XD
 
 
Sunshine 


Posty: 216
Wysłany: 2008-10-20, 08:29   

Proszę, proszę :-) ... na pewno kupię, choć do FS mam sprzeczne uczucia z przewagą negatywnych. W każdym razie Dabliu ja też dam ci zarobić. I będę agitowała znajomych do kupna. :mrgreen:
 
 
bantin79 
Oko Demona

Posty: 4
Skąd: Baile Atha Cliath
Wysłany: 2008-10-24, 00:08   

Kurcze, super sie ciesze ze ci sie udalo i bedziesz mial w koncu porzadny debiut :) Jak nastepnym razem zawitam do Wrocka to mam nadzieje ze juz "bedziesz" na polkach. Wtedy spodziewaj sie pukania do drzwi z zapytaniem o autograf i dedykacje po starej znajomosci :D

Hasior
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-26, 21:26   

Hasior, to Ty??? Gdzieś Ty się ukrywał? :-P

Chciałbym gorąco podziękować chopakom za przestawienie mi bloga tutaj :mrgreen:
 
 
bantin79 
Oko Demona

Posty: 4
Skąd: Baile Atha Cliath
Wysłany: 2008-10-26, 21:44   

Ja tam sie nie ukrywam :) Raczej jestem biernym uczestnikiem tego forum. Czytam sobie rozne rzeczy, dzieki temu mialem okazje zapoznac sie z twoimi opowiadaniami. Musze przyznac ze calkiem niezle :) Dlatego czekam na ksiazke, a jak bedzie okazja to przy piwku sobie poskwarzymy o starych dobrych czasach :D

Pozdrawiam!
 
 
Nieznany 
Admirał KGB


Posty: 59
Skąd: Mielec
Wysłany: 2008-10-28, 18:55   

Jest okładka, jest w miarę realna zapowiedź, że ma wyjść na początku 2009 roku... znaczy - już zaczynam się cieszyć na czytelniczą ucztę! :D Wrzucam też zapowiedź na forum, z którego przybywam (Forum KGB), trzeba nakręcić spiralę popytu, promować forumowych znajomych. ;)

I czekać na podaż. :mrgreen:
_________________


Nieznany Świat
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-28, 20:01   

bantin79 napisał/a:
jak bedzie okazja to przy piwku sobie poskwarzymy o starych dobrych czasach :D


Daj znać, jak znowu będziesz w Polszy :-)

Nieznany napisał/a:
Jest okładka, jest w miarę realna zapowiedź, że ma wyjść na początku 2009 roku... znaczy - już zaczynam się cieszyć na czytelniczą ucztę!


A sądziłem, że nie lubisz mojej tfurczości :-P

Nieznany napisał/a:
Wrzucam też zapowiedź na forum, z którego przybywam (Forum KGB), trzeba nakręcić spiralę popytu, promować forumowych znajomych. ;)


Dzięki ogromne :mrgreen:
 
 
Nieznany 
Admirał KGB


Posty: 59
Skąd: Mielec
Wysłany: 2008-10-29, 20:26   

Dabliu napisał/a:
A sądziłem, że nie lubisz mojej tfurczości

Jak Ty to możesz pamiętać, Dabliu, co? :oops: Faktycznie nie podeszło mi opowiadanie „Skąd przybywasz?” i się niezbyt przychylnie o nim wypowiadałem na FF. :-P Ale za to "Zemsta jednorożca" owszem, spasowała mi. :) "Miodu z moich żył" jakoś nie ucapiłem w swe łapki, ale domyślam się, że skoro zakupię "Głową w mur", to spotkam tam bohaterów tego tekstu. :)

Dabliu napisał/a:
Dzięki ogromne

Nie ma sprawy. Postawisz piwo, jak będę może kiedyś we Wrocku (który jest dla mnie drugim końcem Polski, ale na szczęście tylko w poziomie, bo ja z Podkarpacia ;) ) i będziemy kwita. :badgrin:
_________________


Nieznany Świat
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-29, 20:52   

Nieznany napisał/a:
Jak Ty to możesz pamiętać, Dabliu, co?


Bo ja mam diabła za skórą :devil:

Nieznany napisał/a:
"Zemsta jednorożca" owszem, spasowała mi.


Rad jestem :->

BTW, podstronkę fabryczną mi ciachnęli :)

Autorem zdjęcia jest A.Mason :)
 
 
Tock Starszy

Posty: 8
Wysłany: 2008-11-01, 20:39   

Witam i gratulacje.
przeczytałem historie twych bojów o wydanie opowiadań a teraz książki. Jedno mnie zaciekawiło. Czy norma jest w Fabryce takie przetrzymywanie debiutanta(choć przecież ty masz opowiadania u nich) w zamrażalce? W kwietniu umowa, maj redakcja, październik okładka, a książka wciąż bez wyraźnego terminu.
Jeszcze raz gratuluje i życzę powodzenia.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-11-02, 14:14   

Myślę, że w innym wydawnictwie trwałoby to znacznie dłużej, naprawdę. To tak wygląda, że długo trwa, a prawda jest taka, że po skończeniu redakcji książka idzie do pierwszego składu, później do pierwszej korekty, następnie drugi skład, druga korekta i trzeci skład. To trwa, a przecież FS wydaje ostatnio nawet dwie książki tygodniowo. W tej chwili moja książka jest już gotowa do druku, i mogłaby pewnie wyjść nawet w listopadzie, ale wystarczy spojrzeć na plan wydawniczy - chyba dziewięć książek w listopadzie, moja już się nie zmieści. Zwłaszcza, że trzeba to wydrukować, a więc terminy w drukarni należy zamówić. A przecież drukarnia współpracuje z wieloma innymi wydawnictwami, więc na wolny termin należy poczekać (ostatnio coraz częściej napotykam paskudne błędy w druku - widać, że pośpiech musi być ogromny). W grudniu książka wyjść nie może, bo to pusty miesiąc. W grudniu nie wydaje się nowych książek, zwłaszcza debiutantów, bo takie pozycje zaginęłyby w zalewie świątecznych propozycji. Dlatego w zapowiedzi jest przyszły rok - osobiście stawiam na styczeń, może nawet początek stycznia...

BTW, wierz mi, że z punktu widzenia autora, współpraca z FS jest naprawdę przyjemna. Nie ma tam ani zamordyzmu, ani ignorowania pisarza. Sami szefowie dzwonili do mnie, rozmawialiśmy sobie na spokojnie, opowiadałem o swoich planach, zostałem "przywitany" i zachęcony do dalszego pisania. Jest ok, a że trzeba czekać... dopóki nie będę miał na nazwisko Sapkowski czy Pilipiuk, to niestety normalne ;)
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-11-04, 21:26   

Na stronie FS pojawiła się notka do mojego debiuciku:

Cytat:


Pokłońcie się, bracia i siostry!
Padnijcie na kolana, dzieci Maszynowego Boga!
Pokłońcie się Technomagicznemu Zakonowi Braci Konstruktorów, strażnikom Jego.
I płaczcie. A łez nie żałujcie…

Wnijdź w świat ORKAN FANTASY. W gąszcz paramitów. Przypowieści do cna ponurych. Historii z trzewi gnijącego miasta-matni. Snutych w nieznanym dotąd uszom Twym języku. Opowieści o nędzarzach-szczurojadach i ich Złotorękich panach. O złym losie, miłości i nienawiści. O niewoli w trybach przekładni i kół zamachowych mechanizmu światem zwanego.
Żal mi was... Tako rzecze Orkan.


:)
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-11-04, 21:36   

Cytat:
Wnijdź w świat ORKAN FANTASY

A co to znaczy? Chochlik internetowy czy jakiś neologizm?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5374
Wysłany: 2008-11-04, 21:49   

Tigana napisał/a:
A co to znaczy? Chochlik internetowy czy jakiś neologizm?

Żartujesz, prawda?

wnijść - daw. wejść

źródło: Słownik ortograficzny języka polskiego - Muza 2001, 2005 - T. Karpowicz
odmienność: tak
wnijdź, wnijdźcie, wnijdźcież, wnijdźmy, wnijdźmyż, wnijdźże
wnijdą, wnijdę, wnijdzie, wnijdziecie, wnijdziemy, wnijdziesz
niewnijścia, niewnijściach, niewnijściami, niewnijście, niewnijściem, niewnijściom, niewnijściu, niewnijść, wnijścia, wnijściach, wnijściami, wnijście, wnijściem, wnijściom, wnijściu, wnijść
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-11-04, 22:02   

Beata napisał/a:
Żartujesz, prawda?

Nie - po prostu nie znałem tego słowa. A w dodatku nie pasowało mi do reszty tekstu stąd też zapytanie. Wydawcy potrafią zrobić różne dziwne rzeczy.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5374
Wysłany: 2008-11-05, 07:33   

Tigana napisał/a:
Nie - po prostu nie znałem tego słowa.

A to w takim razie cieszę się, że mogłam służyć pomocą.

Dabliu :arrow: no, no, blurb mnie zaintrygował. Co takiego napisałeś, że aż po takie skojarzenia wydawca zdecydował się sięgnąć? Chyba nie mam wyjścia (bardzo lubię mieć taki imperatyw) - muszę kupić książkę... :)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-11-06, 16:16   

Na zaprzyjaźnionym blogu Demons&Dragons ukazał się wywiad z moją skromną osobą ;)
Dodam, że pierwszy, jakiego w życiu udzieliłem :)
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2008-11-06, 18:17   

Wiem, może troszke pozno, ale chciałbym się przyłączyć do gratulacji i zyczyc wytrwalosci w dalszym pisaniu.
Oswiadczam takze ze dolaczam do całej rzeszy fanow i z niecierpliwoscia czekam na ksiazke ''Głową w mur'', mam przy tym rowniez nadzieje że sprosta ona moim oczekiwaniom. Z czym sadzac po twoich opowiadaniach nie powinno byc wiekszych poblemow.
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-11-06, 21:35   

Mnie się ten Blurp średnio podoba. Jakiś taki dziwny jak bym nic nie wiedział o tej książce to bym się mocno zastanawiał. No to jednak nie istotne bo i tak kupie i tak :mrgreen:
Dabliu widzę że się sławny robisz i o to chyba Biega. Liczę, że w styczniu kupie książkę
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-11-06, 21:39   

Fajny wywiad chociaż sporo z tych rzeczy już tu i tam na forum pisałeś. ;)

A blurb ma skłonić do kupowania, ciekawe ile osób sięgnie po książkę dzięki notce z tyłu książki. //mysli
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Nieznany 
Admirał KGB


Posty: 59
Skąd: Mielec
Wysłany: 2008-11-18, 13:33   

Blurb jest zabójczy. :mrgreen:

Promocji ciąg dalszy. :-P Założyłem niedawno blog i zgadnij, jaką tam wrzuciłem zapowiedź? :badgrin: Dodałem też link do Twojego bloga, niech się wieść niesie. :mrgreen:
_________________


Nieznany Świat
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-11-21, 17:57   

Nie pamiętam by Dabliu się chwalił ale w 37 numerze SFFiH jest jego opowiadanie Wojownik w lustrze. A skąd wiem? A z tego newsa. Trzeba będzie się zaczaić na ten numer. :mrgreen:
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-11-21, 22:23   

Nieznany napisał/a:
Blurb jest zabójczy. :mrgreen:

Promocji ciąg dalszy. :-P Założyłem niedawno blog i zgadnij, jaką tam wrzuciłem zapowiedź? :badgrin: Dodałem też link do Twojego bloga, niech się wieść niesie. :mrgreen:


Dzięki przeserdeczne :mrgreen:

Maeg napisał/a:
Nie pamiętam by Dabliu się chwalił ale w 37 numerze SFFiH jest jego opowiadanie Wojownik w lustrze. A skąd wiem? A z tego newsa. Trzeba będzie się zaczaić na ten numer. :mrgreen:


A nie chwaliłem się, bo to takie króciuchne opko, na dodatek pisane w czasie najbardziej wzmożonej pracy nad debiutancką książką, niejako dla złapania oddechu, więc jest takie jakby troszkę "niemoje" ;) Miał być hołd dla Howarda i "własny" Conan, a że ja już przyjmując podobne założenie stworzyłem wcześniej Byhtrę w "Zemście jednorożca", tym razem olałem oryginalne podejście, tworząc tekst niedługi, cokolwiek krotochwilny i ocierający się trochę o pastisz :-)
 
 
Tock Starszy

Posty: 8
Wysłany: 2008-11-23, 12:34   

Widziałem na WP zapowiedź twojej książki na styczeń. Jeszcze raz gratuluje i życzę sukcesów.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-11-23, 13:39   

Dzięki, dzięki :mrgreen:
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-12-05, 19:16   

Przeczytałem to nowe opko w SFFiH. Na pewno klimat oddający Conana się przewija... ale ja czekam na książką w styczniu raczej. Takie miłe, ale nic ponad to. Z drugiej strony miałem skojarzenia przez nazwy... szczególnie tego maga, ale to moje skojarzenia dziwne. :mrgreen:
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-01-03, 10:58   

"Głową w Mur" Jednak chyba dopiero e Lutym. Szkoda że FS opóźnia ale może to być z pożytkiem dla Rafała :)

A co do tomu II to podpis Forum Forum Fahrenheita
Cytat:

Nadal kończę Dzikiego Mesjasza, sypiając po 3 godziny na dobę. W związku z powyższym moje posty mogą być niezrozumiałe i oderwane od rzeczywistości.

Czekam z niecierpliwością.
 
 
Rapsodia
m.

Posty: 42
Wysłany: 2009-01-04, 10:15   

Zachorowałam ostatnio na czytanie. Wchłaniam czarne literki jak narwany odkurzacz. Wczoraj błąkając się smętnie po empiku zabrałam do domu Kochali się, że strach. Imponderabilla lekko mnie rozbawiło, Głóg rozczulił swoją baśniową formułą, Na końcu świata pozostawiło niewzruszoną, Miód w moich żyłach natomiast wgniotło w poduszki. Nie wiem jak ubrać swoje odczucia po lekturze. Nie mogłam zasnąć, męczyło mnie od środka. Nabrałam wiary w młodych autorów.

Przepraszam, ale przeczytałam tylko pierwszy post. Jak rozumiem Rafał Orkan nie wydał jeszcze żadnej książki, ale się przymierza, tak? Mam szczerą nadzieję na jego sukces.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-01-04, 11:53   

Z tego co Toudi napisał wyżej pierwsza książka Rafała ukaże się z lutym tego roku. Taka świeżynka. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-01-12, 22:49   

Rapsodia, cieszę się, że zrobiło na Tobie wrażenie i przepraszam za trudności z zasypianiem ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13