FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Oscary i inne nagrody filmowe
Autor Wiadomość
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-02-23, 16:03   

Ale pozostawiając na boku filmy realizujące syjonistyczne i antypolskie interesy wiadomych sił, równie mocno cieszy mnie Oscar dla Birdmana, bo jestem świeżo po obejrzeniu i wciąż nim zauroczony, a to naprawdę rzadko mnie spotyka.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2016-01-11, 09:48   

Romulus i jak po Złotych Globach? Czy Di Caprio doczeka się w końcu Oscara? Czy Inarritu zgarnie dwa lata pod rząd główne Oscary?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-02-29, 09:17   

Trudno się ekscytować Oscarami, jeśli się nie widziało żadnego filmu nominowanego w głównych kategoriach. I trudno się ekscytować, kiedy były tak przewidywalne. Chyba jedyna niespodzianka to Oscar dla "Spotlight", ale nie wiem. I brak statuetki dla Sylvestra Stallone. Ale też chyba umiarkowana niespodzianka.

Tak, czy siak, najlepsze w takich galach jest to, co ma je okraszać, czyli prowadzący, monologi i drobniejsze "wstawki". W tym roku, po "kontrowersjach" wokół "białych" Oscarów, monolog Chrisa Rocka pozamiatał: https://www.youtube.com/watch?v=tOj2ZZyYBo8 Nie dość, że się pośmiałem, to jeszcze kilka razy Rock uderzył w punkt.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-02-29, 12:38   

Dobre, dobre :mrgreen:
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2016-02-29, 15:20   

Aż do dziś w ogóle nie wiedziałem, że istnieje taki film "Spotlight", jakoś gdy podawali informacje o nominacjach do Oscarów, to pominęli ten film.

Chociaż, gdy mówiono o kandydatach do Oscarów, to nie wspominano też o animowanym "W głowie się nie mieści".

Wybiera się ktoś albo już był w kinie na filmie "Pokój"? I czy ktoś widział wspomniany "Spotlight"?
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-02-29, 17:50   

Widział
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-02-29, 19:54   

Przez cały dzień mi umykało, że piosenka "Writings on the wall" zgarnęła Oscara. Szkoda, że nie mogę cofnąć czasu i żyć w tej nieświadomości trochę dłużej.

Występ Lady Gagi - nie chciałem o tym pisać, ale Internet nie daje zapomnieć odwołując się do końcowego "akcentu", kiedy na scenę wyszli ludzie, których dotknęła przemoc seksualna. W zasadzie do tego momentu, to walczyłem ze snem i plułem sobie w brodę, że przecież mogłem sobie obejrzeć "retransmisję" albo skróty w Internecie. Bo, do diabła, przecież na imprezy po Oscarach mnie nie zaproszą. Ale pod koniec tej piosenki, która mnie w ogóle nie ruszała, nastąpił ten mocny akcent i owacja na stojąco. No i taka sobie piosenka nagle stała się Czymś Ważnym na tej gali.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2016-02-29, 21:27   

Wszystkich piosenek Oscarowych nie słyszałem, ale akurat "Writings on the wall" pamiętam dobrze. Toć to majstersztyk! Nikomu wcześniej nie udało się na pięciolinii zapisać tony masła, nikomu!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-02-29, 23:30   

Serio, nie macie lepszych zajęć w nocy? Oscary?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-03-01, 06:28   

Trojan napisał/a:
Serio, nie macie lepszych zajęć w nocy? Oscary?

Dziwisz się temu tak jak ja tym wszystkim, którzy tracą życie za oglądaniem spoconych facetów biegających za napompowanym flakiem po boisku :mrgreen:

Młodzik napisał/a:
Wszystkich piosenek Oscarowych nie słyszałem, ale akurat "Writings on the wall" pamiętam dobrze. Toć to majstersztyk! Nikomu wcześniej nie udało się na pięciolinii zapisać tony masła, nikomu!

U mnie zadziałał jakiś mechanizm wyparcia. Albo spałem z otwartymi oczami. Bo nie zarejestrowałem ani wykonania tej piosenki na gali, ani zwycięstwa.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-03-01, 07:59   

Romulus napisał/a:
Dziwisz się temu tak jak ja tym wszystkim, którzy tracą życie za oglądaniem spoconych facetów biegających za napompowanym flakiem po boisku
jedno warte drugiego
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-03-01, 21:24   

Romulus napisał/a:
Trojan napisał/a:
Serio, nie macie lepszych zajęć w nocy? Oscary?

Dziwisz się temu tak jak ja tym wszystkim, którzy tracą życie za oglądaniem spoconych facetów biegających za napompowanym flakiem po boisku


W sumie racja, rugby ma coś w sobie, ale na dłuższą metę nie mogę tego oglądać
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2016-03-01, 23:47   

W kręgach na wodzie zbliżonych do śladów na PIaSku juz zaprotestowano w sprawie Oskara za najfilma. Czyż nie jest to cudny początek wiosny kalendarzowej?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-03-02, 06:16   

Żydowsko-gejowskie looby znowu zaatakowało śfęty kościół matkę naszom.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-03-02, 11:23   

Romulus napisał/a:
Żydowsko-gejowskie looby znowu zaatakowało śfęty kościół matkę naszom.


a wiadomym jest że ręką podniesiona na KK zostanie odjęta
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2016-03-02, 15:45   

Red. Warzecha wciąż w olimpijskiej formie? //spell Gdyby ta persona nie istniała, trzeba by ją wymyślić, przecież to jest postać jak z Topora albo Viana, bo Mrożek jednak za lekki.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2016-03-04, 12:31   

W sumie to Oscara powinien dostać Jacob Tremblay. Jego rola była naprawdę trudna, a zagrał ją wzorowo.

Chociaż, Tomowi Hardy'emu też by się Oscar należał, za rolę drugoplanową w "Zjawie".
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2016-03-04, 12:37   

Nie. Za drugi plan męski powinni docenić Sylwestra. Chłop jest ikoną - nieważne już jakie ma naprawdę umiejętności aktorskie.
Hardy Oskara niedługo dostanie, to tylko kwestia czasu.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2016-03-04, 12:55   

A do tego całkiem dobrze wypadł w Creed. Seria kultowa, film to takie podsumowanie i przekazanie pałeczki, odwołanie do wielkiego pierwszego filmu z serii. A Sylwek świetnie wykorzystał w filmie swoje lata, to jak się starzeje. Zasłużył na tego Oscara, szkoda, że nie dostał.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-03-04, 13:16   

Plejbek, Tomasz, mogę się tylko z wami zgodzić. Choć nie cenię szczególnie Oscarów, to mimo wszystko poczułem ostry zawód, że Sylwek nie dostał. Okazja może się już nie powtórzyć choć życzę mu jak najlepiej.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-02-27, 19:12   

Tegoroczne Oscary pewnie przeminęłyby z wiatrem i za rok, czy dwa mało kto by pamiętał, kto i za co dostał. Ale po tegorocznych pewnie się nie uda zapomnieć.
Z nominowanych widziałem tylko "Zwierzogród" i całkiem to było przyjemne oglądanie, choć nie planowane. Ale to nie główna kategoria. A teraz czuję potrzebę, aby obejrzeć "Moonlight", bo "La La Land" od początku nie w moim klimacie. Aczkolwiek po ludzku współczuję. Już, już na scenie, już się ściskają, już karteczki z podziękowaniami gotowe, już usta wyrzucają słowa - a tu bęc, hola, hola, ludziska, to nie wy tylko "Moonlight". :-P

BTW, monolog otwierający Kimmela była zabawny i lekki: https://www.youtube.com/watch?v=fDkXHWMNNmc
Tłitowanie do Trumpa świetne: https://www.youtube.com/watch?v=1HouMjIGlgs
No i przeniesienie na Oscary jego "konfliktu" z Mattem Damonem też było spoko.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
  
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2017-02-27, 19:13   

Moonlight wczoraj widziałam i polecam. Manchester by the sea też ciekawy.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-02-27, 19:15   

Planuję, "Manchester..." powinien być na Amazonie chyba.

A to główna wtopa stulecia: https://www.youtube.com/watch?v=v3RLFhwzUgk
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-03-28, 16:53   

O, jaki stary temat.

Po wczorajszym/dzisiejszym rozdaniu Oscarów zostanie chyba tylko dyskusja o tym, jak Will Smith wtargnął na scenę i dał plaskacza Chrisowi Rockowi za żarty tegoż o chorej żonie Smitha. Nie wiem, czy są lepsze kadry: https://naekranie.pl/aktualnosci/oscary-2022-will-smith-vs-chris-rock-wideo-1648440137?fbclid=IwAR3g368ujgHgDXLoXr1snnWsw939fpxAeJMPB9AxD3DIG1GFvuYw-jYzQpI

Kiedy okazało się, że to nie ustawka to pomyślałem, że Will Smith to poyeb, jakiś maczystowski dinozaur i żenada. I dalej tak myślę, niezależnie od tego, że żart Rocka był słaby. Ale to był żart i można było to załatwić inaczej niż zyebaniem wszystkim tej ceremonii.

A przy okazji okazało się, że wygrał film, który widziałem. Szok. "Coda" jest na Apple TV+. Nie wiem, czy dałbym Oscara, pewnie nie bo nie przepadam za tego typu kinem. Ale film jest ciepły i sympatyczny. Może i jutro wszyscy o nim zapomną. Jednak nie byłby to pierwszy tego rodzaju film z Oscarem. :) Zatem, po staremu.

Tu ładny komentarz Zwierza Pokulturalnego, wrzucam bo się zgadzam: https://zpopk.pl/oscary-2022.html
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-03-28, 18:31   

Jak posłuchać/przeczytać wypowiedź Smitha po otrzymaniu Oskara, to ja nie mam wątpliwości, co do tego, że on się już urwał z choinki i daleko odleciał.

Ale po prostu ta sytuacja tylko po raz kolejny samokomentuje całą zabawę w te media, kulturę i Amerykę.
Że o samokomentowaniu "rasizmu" nie wspomnę. Bo przecież teraz wszyscy prawdziwi rasiści mają używanie - "wpuścili dwóch czarnoskórych na kulturalną imprezę, a ci odstawili mordobicie" ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-03-28, 19:31   

No cóż. Sprzedał mu wychowawczego plaskacza.
Puściły mu nerwy i tyle. Widać nie lubi chujowych żartów z żony.

Żyjemy w czasach gdy słowem robisz nierzadko wincej złego niż pięścią
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-03-28, 20:51   

Romulus napisał/a:
Tu ładny komentarz Zwierza Pokulturalnego, wrzucam bo się zgadzam: https://zpopk.pl/oscary-2022.html


Na końcu zabrakło mi tylko zdania Wszystkie te chwile rozpłyną się w czasie jak łzy na deszczu :roll:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-03-28, 22:20   

😁

Facet rozpisał się nad tym plaskaczem niemozebnie. Obecnie nawet lewackie fajanse wychodzą na ring za parę dobrych dolarów, a ten się spuszcza nad zachowaniem aktorów....
Nie wiem po co w ogóle drążyć temat.
Will +1
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-03-29, 05:26   

O ile pamięć mnie nie myli zwierz jest kobietą.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-03-29, 06:34   

Jakim cudem Diuna nie zgarnęła Oskarów za kostiumy i charakteryzację? //mysli Ok, przy charakteryzacji się tak bardzo nie upieram. A poza tym niezły wynik.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13