FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Blogi
Autor Wiadomość
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4471
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-12-08, 23:31   

Magiel już mego bloga zaanonsował w odpowiednim wątku, a na skróty na przełamuje to przez mój podpis. Blogować zaczełem niedawno i jest to mój pierwszy blog - w pierwszej notce się trochę wytłumaczyłem i opisałem jak widze coś takiego jak blog, więc nie będe tu męczył klawiatury.

Wcześniej przez długi czas blogi kojarzyły mi się z czymś niekoniecznie zacnym, raczej domeną szalonych 15nastek. Później odkryłem pare sensownych blogów których się trzymam, więc jak nadarzyła się okazja na swojego to skorzystałem. Ot, wszystko. ; )
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2009-01-14, 12:23   

Mua zmieniła jakieś pół roku temu adresa.
A w ogóle protestuję przeciw wątkowi w dziele komputery bo go znaleźć nie mogłam... FUK!

scenki-rodzajowe
czyli nieco absurdu dnia codziennego
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-09-23, 22:09   

Ciekawe czy uda mi się wywołać dyskusję w tym temacie, ale w końcu parę osób blogujących tu mamy. Dzisiaj natrafiłam na dwa interesujące teksty odnośnie tematu tego wątku, to artykuły z dwóch blogów, a jakże.

Blogi musza się zmienić

A tu odpowiedź: Blog to nie Twitter

To teraz ewentualnie czekam na jakąś reakcję, wstrzymując się z bardziej rozwiniętą wypowiedzią ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-09-23, 22:11   

Jak dla kogoś WP jest trudny to faktycznie powinien dać sobie spokój...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-09-23, 23:26   

MadMill napisał/a:
Jak dla kogoś WP jest trudny to faktycznie powinien dać sobie spokój...

Hm cóż za budujący komentarz, aczkolwiek wydaje mi się, że Kubie Filipowskiemu nie chodziło o to, że wordpress jest trudny ale w czasach Twittera sposób publikacji treści jest już archaiczny. Nie wiem czy kiedykolwiek miałeś okazję korzystać z mikroblogów ale tam nie masz panelu, a okienko na wpisanie treści w tym samym miejscu gdzie pojawiają się treści publikowane przez Ciebie i osoby, które obserwujesz. Ważne jest właśnie to, że po zdobyciu (stworzeniu sobie) kręgu "znajomych" jeszcze przed, w trakcie i po publikacji jesteś w tak zwanym realtime, w kręgu innych osób.

Inna kwestia jest to, że z Filipowskim się nie zgadzam. Blogowanie zupełnie nijak się ma do mikroblogów (jak Twitter czy Blip). Nie zmienia to jednak faktu, że blogi w jakimś kierunku będą i muszą ewoluować. Taką własnie ewolucją może być pozbycie się backendu. Zamiast wchodzić w panel, żeby napisać posta, można było by wprowadzić, możliwość pisania ze strony głównej. Ba nie wykorzystujemy pewnie nawet 25% możliwości Wordpressa, większość opcji nie jest nam potrzebna (a raczej nie jest potrzebna nam możliwość jej zmiany).

ps. I to nie chodzi tylko o WP czy Blogspot, to Madziu tylko przykłady dwóch najpopularniejszych platform blogowych.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-09-24, 07:23   

Maeg napisał/a:
Hm cóż za budujący komentarz

A kogo ja mam budować? //panda
Maeg napisał/a:
ps. I to nie chodzi tylko o WP czy Blogspot, to Madziu tylko przykłady dwóch najpopularniejszych platform blogowych.

One są bardzo proste w obsłudze, i może to ja jestem archaiczny i temu nie lubię tych nowych platform, które są dla mnie kopiowaniem poprzednich pomysłów i udziwnianiem ich, bo na pewno nie ulepszaniem.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-24, 07:28   

MadMill napisał/a:
A kogo ja mam budować? //panda

Socjalizm ? Człowieka Socjalistycznego ? :)

Nie za bardzo wyobrażam sobie jakieś rewolucji w Blogach. Myślę, że będą się upowszechniać i za kilka kilkanaście lat większość społeczeństwa będzie miało "Coś" co będzie spełniało tez rolę Bloga. Do tego swoistej wizytówki/ tablicy ogłoszeń. Blogi staną się naszym odbiciem w sieci.
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-24, 14:45   

Kuba Filipowski napisał/a:
Mogę szybko coś napisać bez silenia się na wstęp, rozwinięcie i zakończenie – i od razu dostaje głaska.

To najdokładniej oddaje ideę pierwszego artykułu - po co człowiek ma zatrudniać mózg do pracy nad notką / artykułem, wymyślać wstęp i zakończenie, pisać w interesujący sposób, jak może sklecić na chybił trafił jedno krótkie zdanie i posłać w eter jednym kliknięciem, pozbawione nawet wiodącego tytułu? Do tego od razu dostanie odpowiedź w postaci kilku słów - zamiast czekać kilka godzin na pełniejszą wypowiedź, zachęcającą do dyskusji czy po prostu interesującą. Wszak to, co się liczy, to szum, jaki wokół siebie się robi, i ilość komentarzy.

Z domeną yashke.com nie miałam wcześniej styczności, więc nie mogę wiedzieć na pewno, ale dokładnie taki obraz autora wyłania się z jego wypowiedzi.

Popieram mikroblogi. Dzięki nim z blogów zrezygnują ludzie, którzy nie mają do powiedzenia nic ponad kilka zdań, którzy nie troszczą się o przejrzystość wypowiedzi. Blogi mają być ciekawe. Artykuły mają być wartościowe. Notki na bloga nie pisze się w kilka sekund.
Co złego jest w panelu użytkownika bloga? Większy blog to jest CMS. Nie ma co udawać i zniżać poziom dla przeciętnego gościa, który potrzebuje miejsca, żeby co godzinę informować wszystkich, co właśnie robi. Ktoś z tych zaawansowanych funkcji np. wordpressa korzysta. Miło byłoby zobaczyć alternatywę (wordpress mini ;) ) z prostszym interfejsem, ale nie kosztem zaawansowanego, sprawdzonego rozwiązania.

Jeśli komuś brakuje większej interakcji z czytelnikami, to pozostają serwisy typu LiveJournal. Posty krótkie i długie, prywatne i publiczne, z dyskusjami pod nimi, oddzielna strona z wpisami znajomych - i prosty interfejs.

Mam zarówno regularnego bloga (blog.pl), jak i lja i twittera. To prawda, że blog wymaga najwięcej czasu i roboty, ale ma też najwyższą jakość. Twitter służy do czegoś zupełnie innego niż blog. Twitter jest jak szybka notka na IM, rozesłana do wszystkich kontaktów. Jak komuś nie chce się myśleć, to idealne rozwiązanie.
_________________
goodreads .
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-12-18, 12:54   

W innym wątku zostałeś poproszony o usunięcie reklamy z podpisu. Liczę, że tego nie zrobisz i dostaniesz bana. Słodkich snów, aniołku.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13