FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Robert E. Howard
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-10-24, 16:28   

Jeśli sprzedaż tomów o Conanie będzie zadowalająca, istnieje szansa, że Rebis sięgnie i po inne utwory Howarda, czyli seria w takim przypadku zostałaby rozbudowana również o rzeczy nie wydane u nas do tej pory, coś a la Utwory Zebrane. :-)
Zatem kupujmy Conaniki! :-P
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2011-10-24, 19:19   

Ja już jestem przygotowany finansowo na "Pradawnych bogów". Co do reszty to marzy mi się "Kull Zdobywca" ;)
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-10-24, 20:00   

MarcinusRomanus napisał/a:
Co do reszty to marzy mi się "Kull Zdobywca" ;)


Wcześniej musimy nabyć w sumie 3 tomy z Conanem i dopiero wtedy będziemy mieli moralne prawo snuć marzenia. ;)
Wydaje mi się, że powinny się dobrze sprzedać i zachęcić wydawcę do kontynuacji przygody z twórczością Howarda. Oby! I tłumaczenia poprawić, przy okazji, lub nowe zapodać.
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2011-10-27, 14:55   

Tylko pytanie w jakiej formie Conan zostanie wydany? ;P Oby w twardej oprawie ;)
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-10-27, 19:08   

MarcinusRomanus napisał/a:
Tylko pytanie w jakiej formie Conan zostanie wydany? ;P Oby w twardej oprawie ;)


Conan zostanie wydany w formie miękkiej, jeśli wierzyć Empikowi:
http://www.empik.com/cona...94536,ksiazka-p
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-10-27, 20:47   

Pewnie tak jak ostatnie wznowienia Glena Cooka i Feista.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2012-03-26, 01:25   

Pierwszy tom Conana w wydaniu Rebisu już dawno zakupiony. Grube to to jest, więc będzie kawał dobrej literatury, po za tym dobry papier w środku, piękne ryciny. Moim zdaniem genialnym dodatkiem jest opis Ery Hyboryjskiej, opisy ludów oraz mapy. Kniga jeszcze troszkę poleży na półce ;) Tak między nami... wiadomo coś kiedy wyjdzie tom drugi wznowienia Conana?...
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Walder Frey 
lord Przeprawy


Posty: 88
Skąd: Bliźniaki
Wysłany: 2012-03-26, 15:32   

MarcinusRomanus napisał/a:
Tak między nami... wiadomo coś kiedy wyjdzie tom drugi wznowienia Conana?...

Katedra twierdzi, że jeszcze w tym roku. W bliżej nieokreśloneym terminie :)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-26, 15:35   

Ależ po co ta konspiracja?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2012-03-26, 15:51   

Waldek nie jest z Katedry. Chyba. Przynajmniej mnie nic o tym nie wiadomo.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Walder Frey 
lord Przeprawy


Posty: 88
Skąd: Bliźniaki
Wysłany: 2012-03-26, 16:04   

LOL! Ale o co chodzi? Na "Katedrze" mignęłą mi kiedyś informacja, o którą pytał MarcinusRomanus, to podlinkowałem. Skąd wniosek, że jestem/nie jestem z "Katedry'?
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2012-03-26, 16:07   

Spell w ramach przygotowania do zajęć naczytał się prawicowej publicystyki. I na razie mu zostało.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-26, 16:12   

A bo przeczytałem:

MarcinusRomanus napisał/a:
Tak między nami...


i zacząłem węszyć spisek --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-09-15, 23:49   

Przymierzałem się do zakupu trzyczęściowego zbioru o Conanie wydawnictwa Rebis, ale...
Czy z tym tłumaczeniem aby na pewno wszystko jest OK? ;)

"Sęp nadleciał z hałaśliwym łopotem skrzydeł. Jego dziób śmignął w dół, rozpruwając skórę na brodzie Cimmeryjczyka, kiedy ten szarpnął głową w bok. Wtem, zanim ptak zdążył odskoczyć, Conan, szczerząc zęby, rzucił głową w przód z całą siłą potężnie umięśnionego karku i kłapiąc szczękami niczym wilk, zatrzasnął je na nagiej skórze podgardla. Sęp natychmiast wybuchnął skrzeczącą histerią, trzepiąc na ślepo skrzydłami. Ich bicie oślepiło człowieka, a szpony rozdarły mu pierś. Lecz on trzymał mocno, nieubłaganie, aż mięśnie jego szczęk nabrzmiały w grudy.
I tymi mocarnymi szczękami skruszył kości karku ścierwojada. Ze spazmatycznym łopotem ptak zwisł bezwładnie. Conan puścił go i wypluł z ust krew. Pozostałe sępy, przerażone losem swego towarzysza, zerwały się, odlatując na odległe drzewo, gdzie przysiadły niczym czarne demony na tajnej naradzie. Przez otępiały umysł Conana przepłynęła fala zajadłego tryumfu. Życie w jego żyłach zabiło mocno i dziko. Nadal mógł zadawać śmierć, nadal żył. Każde odczuwane ukłucie, nawet agonii, stanowiło zaprzeczenie śmierci".
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2013-09-16, 07:42   

Z czego ten fragment?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2013-09-16, 07:58   

"Narodzi się wiedzma"? //mysli Conana akurat ukrzyżowali //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-16, 10:51   

ASX76 napisał/a:
Przymierzałem się do zakupu trzyczęściowego zbioru o Conanie wydawnictwa Rebis, ale...
Czy z tym tłumaczeniem aby na pewno wszystko jest OK? ;)

"Sęp nadleciał z hałaśliwym łopotem skrzydeł. Jego dziób śmignął w dół, rozpruwając skórę na brodzie Cimmeryjczyka, kiedy ten szarpnął głową w bok. Wtem, zanim ptak zdążył odskoczyć, Conan, szczerząc zęby, rzucił głową w przód z całą siłą potężnie umięśnionego karku i kłapiąc szczękami niczym wilk, zatrzasnął je na nagiej skórze podgardla. Sęp natychmiast wybuchnął skrzeczącą histerią, trzepiąc na ślepo skrzydłami. Ich bicie oślepiło człowieka, a szpony rozdarły mu pierś. Lecz on trzymał mocno, nieubłaganie, aż mięśnie jego szczęk nabrzmiały w grudy.
I tymi mocarnymi szczękami skruszył kości karku ścierwojada. Ze spazmatycznym łopotem ptak zwisł bezwładnie. Conan puścił go i wypluł z ust krew. Pozostałe sępy, przerażone losem swego towarzysza, zerwały się, odlatując na odległe drzewo, gdzie przysiadły niczym czarne demony na tajnej naradzie. Przez otępiały umysł Conana przepłynęła fala zajadłego tryumfu. Życie w jego żyłach zabiło mocno i dziko. Nadal mógł zadawać śmierć, nadal żył. Każde odczuwane ukłucie, nawet agonii, stanowiło zaprzeczenie śmierci".


To masz do wyboru albo oryginał, albo wydanie z Rei, to jednotomowe. Nawiasem mówiąc, to drugie ma tak żenujące tłumaczenie, że naprawdę nie idzie tego czytać. :badgrin:
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2013-09-16, 11:12   

Fenris napisał/a:
Nawiasem mówiąc, to drugie ma tak żenujące tłumaczenie, że naprawdę nie idzie tego czytać
?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-16, 11:15   

Mówię o tym jednotomowym (duże, w hardcoverze) - bardzo sztuczne i nienaturalne, źle się to po prostu czytało. Rebisowe może ma kilka "wpadek", niemniej dużo lepsze jest.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-09-16, 11:25   

Fidel-F2 napisał/a:
Z czego ten fragment?


Fragment pochodzi z książki pt. "Conan i skrwawiona korona".


Fenris --> A taki chu... guzik! :-P Najlepsze wydanie Conana to wielotomikowe, w twardej prawie, oficyny PiK (czy jakoś tak) sprzed wielu lat. O ile dobrze pamiętam, nie było w nim żadnych zgrzytów językowych/stylistycznych. Tak więc wybór jest większy. niż się Panocku wydaje. :-P

Rebisowe wydanie ma znacznie więcej niż tylko "kilka wpadek". --_-
  
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-09-16, 12:19   

ASX76 napisał/a:
Najlepsze wydanie Conana to wielotomikowe w twardej prawie oficyny PiK (czy jakoś tak) sprzed wielu lat.

To w czarnych oprawach, z obwolutami? Nie czytałam, ale miał to na półce mój stary, zatwardziały przeciwnik fantastyki wszelakiej, zaczytujący się w Conanie, a ostatnio z zapałem pochłaniający serialową "Grę o tron" //spell
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-09-16, 12:23   

Jezebel napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Najlepsze wydanie Conana to wielotomikowe w twardej prawie oficyny PiK (czy jakoś tak) sprzed wielu lat.

To w czarnych oprawach, z obwolutami?


To w czarnych oprawach, z obwolutami.
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-09-16, 14:06   

Jezebel napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Najlepsze wydanie Conana to wielotomikowe w twardej prawie oficyny PiK (czy jakoś tak) sprzed wielu lat.

To w czarnych oprawach, z obwolutami?
Tylko że to stare czarne wcale niekoniecznie zawiera oryginalne teksty Howarda. Ja tam wstrzeliłem się w Rebis.
Ale gdzieś ktoś ostatnio mi pisał/mówił, że REA będzie robiło nowe, poprawione wydanie Howarda jednotomowego. Tylko kto to był...
 
 
Shadowmage 


Posty: 3216
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-09-16, 15:07   

Jego redaktoro-korektor bodajże. W każdym razie na DOFie ktoś pisał, tylko nie pamiętam kto.
_________________
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2013-09-16, 15:23   

To z REI jest niekompletne. Na pewno czegoś brakuje, sprawdzałem jakiś czas temu.
Stare czarne z obwolutami jest mieszanką tekstów oryginalnych i tekstów dopisanych lub przerobionych na conanowskie z innych utworów Howarda.
Mam to stare i kupiłem Rebisowskie. I fajnie chociaż, że to nie koniec. Rebis zapowiedział też dwa kolejne tomy, jeden z Kullem a drugi z Solomonem Kane'em.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Magnis 


Posty: 1099
Wysłany: 2013-09-16, 18:23   

Tomasz napisał/a:
Rebis zapowiedział też dwa kolejne tomy, jeden z Kullem a drugi z Solomonem Kane'em.


To potwierdzona informacja ? Byłoby naprawdę fajnie jakby wydali wszystkie teksty o poszczególnych postaciach jakie stworzył. Oprócz tego mogliby wznowić w nowej wersji jego opowiadania grozy, bo taka Wilcza głowa na allegro czy w antykwariatach może sporo kosztować.
Spotkałem się z jego twórczością wieki temu w szkole, gdzie sięgnąłem po dzieła zebrane z wydawnictwa PIK. Później były różne wydania jak z Iskier, Elektronika, Andor czy Alfy, a nawet z wydawnictwa Arka, gdzie wydano Trupiogłowego. Wtedy odkryłem serię Nie publikowane opowieści i zacząłem czytać.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-09-16, 19:49   

Tomasz napisał/a:

Stare czarne z obwolutami jest mieszanką tekstów oryginalnych i tekstów dopisanych lub przerobionych na conanowskie z innych utworów Howarda.

Mam to stare i kupiłem Rebisowskie.

I fajnie chociaż, że to nie koniec.

Rebis zapowiedział też dwa kolejne tomy, jeden z Kullem a drugi z Solomonem Kane'em.



1. Tak po prawdzie, w niczym to nie przeszkadza. Najważniejsze, że przekład porządny!

2. Chyba rzucę monetą, czy kupić Rebisowe. //mysli

3. Bardzo fajnie, ale, na litość boską, niechaj dadzą innego tłumacza! Please! //droon

4. Na to na pewno się skuszę, nawet jeśli znowu Nowak będzie "tłumoczył". --_-
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2013-09-17, 07:45   

Magnis napisał/a:
To potwierdzona informacja ?

W trzeciej zbiorówce Conana jest zapowiedź, czyli chyba potwierdzona. Widać mimo tłumaczenia się dobrze sprzedaje.
Cytat:
Wtedy odkryłem serię Nie publikowane opowieści i zacząłem czytać.

Wolę te teksty niż conanowskie.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2013-09-17, 08:48   

Tomasz napisał/a:
Rebis zapowiedział też dwa kolejne tomy, jeden z Kullem a drugi z Solomonem Kane'em.

Kulla jeszcze nie czytałam, ale Kane fajniejszy chyba niż Conan.
Magnis napisał/a:
Oprócz tego mogliby wznowić w nowej wersji jego opowiadania grozy
Niedawno wyszły te okołocthulhowe:
http://lubimyczytac.pl/ks...tologii-cthulhu
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
Magnis 


Posty: 1099
Wysłany: 2013-09-17, 09:38   

Tomasz napisał/a:
Wolę te teksty niż conanowskie.



Dlatego, ze to inny trochę jest Howard //mysli . Zresztą nieważne, ponieważ wszystkie tomy z tej serii zasługują na uwagę.

Procella napisał/a:
Niedawno wyszły te okołocthulhowe:
http://lubimyczytac.pl/ks...tologii-cthulhu


Wiem o tym wydaniu ;) , ale marzy mi się wydanie w twardej okładce z opowiadaniami nie wydanymi u nas i wznowieniami Nie opublikowanych opowieści by była dostępna całość co wydał Robert Howard ;) . Pomarzyć można :-) .

Procella napisał/a:
Kulla jeszcze nie czytałam, ale Kane fajniejszy chyba niż Conan.


Kull to odpowiednik Conana ;) . Wydawnictwo Andor wydało jeden zbiór opowiadań o Kullu napisanych przez Howarda, bo wcześniejsze było wydanie razem z Linem Carterem i albo coś przy nich poprawiał i przerabiał. Albo na podstawie notatek Howarda pisał nowe opowiadania :-) . Czytałem ten zbiór opowiadań i całkiem dobrze go wspominam :-) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,73 sekundy. Zapytań do SQL: 13