FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Stephen King
Autor Wiadomość
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-05-06, 17:12   

Beata napisał/a:
I cóż... pierwsza część mnie rozczarowała - taki tam quest ze strasznymi dziurami. O mało się nie zagubiłam - wszystko wydawało mi się bezsensowne, oderwane od kontekstu, zupełnie jakby działo się w próżni. Co się bohater obróci, to tam pustka, nic nie wiadomo. Niby jakieś tam wyjaśnienia czytelnik dostaje, ale fragmentaryczne, pełne niedopowiedzeń i zmyłek tak zmyłkowatych, że nadal myli mi się Marten z Walterem. I wrażenie narasta, że autor może i miał pomysł, ale jakoś z przelaniem na papier mu nie poszło

Miałem podobne odczucia i dlatego właśnie skończyłem na pierwszym tomie.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-05-06, 17:50   

Ja mam zakupioną do IV tomu (a raczej IV dostałem, więc kupiłem poprzednie), Roland mnie zachęcił, ale jeszcze nie sięgnąłem dalej. Na mojej półce zresztą Mroczna Wieża znajduje się za innymi książkami, wiec rzadko ją widuję.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2010-05-10, 22:43   

Tixon napisał/a:
Miałem podobne odczucia i dlatego właśnie skończyłem na pierwszym tomie.

Sama byłam o włos, ale - na szczęście - sięgnęłam po kolejny tom. Naprawdę bardzo dobry. Trzeci, Jałowe ziemie, nie jest tak dobry jak drugi, ale całkiem ciekawy, lepszy od pierwszego. W każdym razie - nie żałuję, a jak będę miała okazję przeczytać resztę cyklu, to na pewno nie ucieknę z krzykiem. ;)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Urshana 


Posty: 745
Skąd: Silesia
Wysłany: 2010-05-11, 06:24   

A przede mną jeszcze dwa ostatnie tomy. Jak do tej pory najlepszy był czwarty - "Czarnoksiężnik i kryształ".
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-07-07, 19:36   

Sharin zrecenzował niedawno jedną z książek Stephena Kinga - "Sklepik z marzeniami". Miłej lektury :)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Ploud 
Niuch niuch


Posty: 54
Skąd: że znowu
Wysłany: 2010-08-10, 16:59   

Przeczytałem jakiś czas temu powieść Kinga pt. Komórka. Zaczęło się dosyć ciekawie, coś pomiędzy świtem żywych trupów a 28 dni później. Bardzo lubie takie klimaty więc czytało się przyjemnie. natomiast potem, z każdym rozdziałem zaczęło się robić coraz dziwniej
[spoiler]zombie lata i porozumiewa się telepatycznie !?!?[koniec spoilera][color=000000][/color] Według mnie książka straciła na tym sporo. Ale najbardziej ze wszystkiego zawiodło mnie zakończenie. Wyglądało to tak jakby autor wpadł na dziwny pomysł na akcję ale nie mógł wymyśłić równie dziwnego zakończenia więc poprostu przerwał w trakcie. Było to moje pierwsze spotkanie z Kingiem no i niestety nie zbyt udane. Jeśli ktoś Kinga lubi to tę książkę już pewnie czytał a jeśli ktoś chce go dopiero poznać to odradzam. I jeszcze pytanie na koniec. Czy wszystkie książki kinga są takie dziwne ?
_________________
AĄBCĆDEĘFGHIJKLŁMNŃOÓPQRSŚTUVWXYZŹŻ
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2010-09-09, 22:08   

Chwila na wyprężenie się: czytam zagraniczne magazyny :)

YEAH, I'm awesome!!!

Dobra. Koniec prężenia się.

Nie wiem, czy to news, czy rzecz znana. Brzmi ciekawie i nieciekawie:
http://nymag.com/daily/en...rk_tower_w.html

Ciekawie - bo ekipa zacna. Ron Howard (żaden wielki wizjoner, ale doświadczony koleś), Akiva Goldsmith - pisze świetne teksty, szkoda, że w tym projekcie nie będzie miał wiodącej roli. I Brian Grazer - również producent, który kichy nie wypuszcza (na ogół).

Nieciekawie - filmy i serial pójdą w NBC. Zatem może to być kolejna adaptacja telewizyjna Kinga, którą się zapomina po obejrzeniu albo żałuje, że się widziało. NBC - zatem nie będzie szaleństw i odważnego podejścia do fabuły. Może być to ładnie przycięte do formatu telewizji dla wszystkich.

Nie wiem, jak potraktować format: trzy filmy i dwa sezony serialu.

Tak, czy siak zapowiada się interesująco.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Kennedy 
Sepulka


Posty: 601
Skąd: Chasm City
Wysłany: 2010-09-09, 22:11   

Romulus napisał/a:
Tak, czy siak zapowiada się interesująco.

Mam spore obawy co do tego projektu, ale jak już wyjdzie to chętnie obejrzę, może uda się im zrobić coś na poziomie.
Najchętniej bym widział całość jako siedem filmów (albo sześć, czy pięć, dwa pierwsze tomy i dwa ostatnie można scalić w dwa filmy), ale to nie Harry Potter niestety. Ale i tak jest dobrze, jest szansa, że nie okroją całości zbytnio.

Cytat:


Nie wiem, jak potraktować format: trzy filmy i dwa sezony serialu.


Pomysł jest w sumie ciekawy, rzadko spotykane rozwiązanie, tak mi się zdaje. Jeśli w ogóle spotykane.
_________________
Znalazłem swoją religię, nic ponad książkę nie wydawało mi się ważniejsze. Bibliotekę poczytywałem za świątynię.
J-P.S.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-09-12, 22:38   

Ploud napisał/a:
Czy wszystkie książki kinga są takie dziwne ?


Nie wszystkie, jest kilka normalnych np. "Dolores Claiborne", "Zielona mila", "Lśnienie"... ;)
W sumie wolę ekranizacje jego książek.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2010-09-16, 19:30   

ASX76 napisał/a:
Nie wszystkie, jest kilka normalnych np. "Dolores Claiborne", "Zielona mila", "Lśnienie"...


Taaaa, co jedna, to normalniejsza :P

Na początek odrobina psychicznego ekshibicjonizmu (nie mam zielonego pojęcia, czy coś takiego istnieje, ale kto by się przejmował drobiazgami XD ): od kilku lat nie czytam i nie oglądam horrorów. Powód prosty jak drut – w trakcie wszystko cacy, jednakowoż potem moja zwyrodniała wyobraźnia przerabia je w okropne koszmary, co w ogóle nie jest zabawne. Zanim jednak chęć spokojnego wysypiania się przemogła głód mocnych wrażeń, zdążyłam przerobić „Dolores Claiborne”, „Misery”, „Buicka 8” i bodajże „Miasteczko Salem” (nie pomnę dokładnie, było to w liceum, a więc dawno :P ). Z tego, co pamiętam, King jest mistrzem nastroju. Choćby wspomniana „Dolores” – niby nic się tam strasznego nie dzieje, prosta kobieta opowiada historię swojego żywota, a czytelnik zaciska zęby, z każdą kolejną stroną coraz bardziej pewny, że za chwilę zdarzy się coś okropnego. W ogóle akcja u Stefka pełni jakby drugorzędną rolę (inaczej niż u Koontza, gdzie wszystko pędzi po wariacku w stronę Wielkiego Finału, z reguły pozostawiającego czytelnika z uczuciem niedosytu, jeżeli nie niesmaku), albowiem sprawą najważniejszą jest psychologiczny portret protagonisty – zgodnie z zasadą, że człowiek najgorsze potwory kryje w sobie.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2010-10-09, 18:20   

Za około 2 miesiące powinien być gotowy maszynopis powieści a tytule 11/22/63. Tym razem King opowie nam o mężczyźnie, który przenosi się w czasie by 22 listopada 1963 roku zapobiec zamachowi na prezydenta Johna F. Kennedy'ego i tym samym zmienić losy Stanów Zjednoczonych oraz świata.

Objętościowo nowa książka ma być zbliżona do poprzedniej powieści Kinga, 'Pod kopułą'.


Info z portalu www.stephenking.pl
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2011-01-20, 14:49   

Plany dotyczące ekranizacji "Mrocznej Wieży" są bardzo imponujące:
http://hatak.pl/news/1126...Mrocznej_Wiezy/
Tylko przeraża mnie trochę to, że Ron Howard się tym zajmie. Z jednej strony ma renomę, bo znany jest z wysokobudżetowych produkcji, które nie nawaliły i zarobiły na siebie. Z drugiej zaś... to Ron Howard. Jego filmy do arcydzieł nie należą i zapowiada się dosyć szablonowa, poprawna adaptacja.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-20, 16:34   

Jeśli scenarzysta spieprzy robotę (odnoszę się do pańskiego wpisu - "Jego filmy do arcydzieł nie należą"), to żaden reżyser tego nie naprawi, niezależnie od swojej renomy/sławy czy czegoś w tym stylu. Wyraziłem się dostatecznie jasno, czy niezbędne jest rozwinięcie tej kwestii? :-P
Skoro zarabianie kasy nie będzie celem nadrzędnym, to jest szansa, na co najmniej porządną ekranizację.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2011-02-09, 13:40   

Nie wiedziałem, że jest przygotowywana kolejna, tym razem kinowa, wersja "Bastionu": http://www.hbo.pl/article...nu”_11819 Nie martwi mnie mały wpływ Kinga na obsadę i - chyba - resztę produkcji. To nawet dobra wiadomość. Ale ktoś słyszał w ogóle o tych planach i zna szczegóły (reżyser, scenarzysta, data produkcji)?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2011-02-09, 18:03   

Ponoć w ciągu kilku tygodni ma być coś wiadomo. Tutaj można poczytać o innych planach ekranizacji książek Kinga.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2011-02-09, 20:40   

http://www.stephenking.pl/sk_news_01.html Stephen King o nowym "Bastionie" ;)
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2011-02-09, 20:52   

Oj, czyżby pobrzmiewał żal, że nie skapnie mu nic z tortu? Sprzedał już raz prawa i więcej nie może? ;)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2011-02-11, 06:07   

Tak to już w życiu bywa, że zarżnięta raz kura nie daje więcej złotych jaj ;) co do samego pomysłu ekranizacji to jestem "za". Serial telewizyjny nie wstrząsnął mną za nadto i prawdę powiedziawszy troszeczkę nudził :/ może nowa wersja będzie bardziej żywa :D
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-02-11, 13:53   

Sharin napisał/a:
Tak to już w życiu bywa, że zarżnięta raz kura nie daje więcej złotych jaj ;)


Nie słyszałeś o kurach-zombi? ;)

Jestem sceptycznie nastawiony do projektu odnośnie "Bastionu". Ciągle jeszcze nie potrafię wymazać z pamięci gównianej ekranizacji "Mgły" z 2007 roku. --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2011-02-12, 08:43   

ASX76 napisał/a:
Nie słyszałeś o kurach-zombi? ;)


Myślisz, że mogłaby powstać o nich książka? //mysli
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-02-13, 20:07   

Sharin napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Nie słyszałeś o kurach-zombi? ;)


Myślisz, że mogłaby powstać o nich książka? //mysli


Skoro w "Smętarzu dla zwierzaków" Kinga, mieliśmy do czynienia z kotem, który powrócił do świata żywych, to może i z kurami też się uda. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2011-04-08, 17:25   

Nie ma jeszcze serialu ani filmów, więc możemy pogdybac w tym wątku. Dziś przeczytałem tą oto wiadomość: http://www.popcorner.pl/p...ena_Kinga_.html Przyznać muszę, że jestem pozytywnie zaskoczony. Bardem to wyśmienity aktor. Ale tez wyobrażałem sobie Rolanda inaczej. I cieszy mnie, mimo wszystko, że prace nad ekranizacją "Mrocznej Wieży" stają się coraz bardziej zaawansowane. A skala przedsięwzięcia zapowiada niezłą ucztę. Ciekawe, jak rozłożą fabułę poszczególnych tomów na kolejne filmy i seriale.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
GilGalad 
Szperacz


Posty: 394
Wysłany: 2011-04-08, 17:54   

Cieszą mnie także, wszystkie wiadomości na temat ekranizacji Mrocznej Wieży.

Cytat:
Bardem to wyśmienity aktor. Ale tez wyobrażałem sobie Rolanda inaczej.


Również, dla mnie świetnie by się nadawał Mortensen do roli Roland. No i na pierwszym miejscu stawiałbym Eastwooda, ale jak wiemy jest to nierealne.
_________________
Ł napisał/a:
Fantastyka jest dziwką Stephesona, a nie Stepheson dziwką fantastyki.


James Joyce napisał/a:
Jest to wiek utrudzonego kurewstwa, po omacku szukającego swego boga.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4632
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-04-09, 00:01   

GilGalad napisał/a:
No i na pierwszym miejscu stawiałbym Eastwooda, ale jak wiemy jest to nierealne.

Chyba by to była część 88 cyklu: "Roland od dawna na emeryturze, ale jeszcze dycha". King o ile pamiętam sam wskazywał na Clinta ale tego sprzed wielu lat.
Bardem mi facjatą jakoś w ogóle nie pasuje. Zobaczymy jak go wyszykują do roli.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Kennedy 
Sepulka


Posty: 601
Skąd: Chasm City
Wysłany: 2011-04-09, 12:12   

Oczywiście Clint byłby idealny, tak jak do Wędrowycza najlepiej by pasował Jan Himilsbach.

Ale jak tego gościa odpowiednio przygotują to IMO nie będzie tragedii.
_________________
Znalazłem swoją religię, nic ponad książkę nie wydawało mi się ważniejsze. Bibliotekę poczytywałem za świątynię.
J-P.S.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-09-08, 00:08   

Po dwóch latach zmęczyłem Dance Macabra. Miejscami przynudzał jak diabli ale było warto. Książka przybliżyła mi amerykańskie spojrzenie na horror, poszerzyła też odbiór utworów odwołujących się do tego kręgu. Ale i tak najlepsze fragmenty to były autobiograficzne wstawki autora.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3201
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2011-11-02, 15:23   

Parę dni temu do księgarń trafiły wznowienia dwóch najgrubszych powieści Stephena Kinga, a mianowicie chodzi o "TO oraz "Bastion". Smaczku dodaje fakt, iż po raz pierwszy w naszym kraju są to wydania w twardych oprawach 8) Cieszę się głównie z wydania powieści o klaunie zwanym Pennywise, gdyż nie da się ukryć, że jest to jedna z moich ulubionych książek. Czytałem ją w końcu 8 razy ;)

_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-02, 19:59   

A już za parę dni Dallas'63! Do tego 3 tom komiksowej Mrocznej Wieży. Zanosi się miodnie //piwo
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2011-11-02, 20:38   

Czekam i zarówno na "Dallas '63" i na trzeci tom komiksowej Mrocznej Wieży :)
Świetną informację jest również wydanie drugiego tomu "Amerykańskiego Wampira" ;)
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
zAlexis 

Posty: 2
Wysłany: 2011-11-21, 21:18   

Ja już po lekturze "Dallas '63" - swietna książka :) , ale to mieszanina powieści obyczajowej z thrillerem oraz dużą ilością romansu. Jednak po Kingowsku wciąz jest sporo opisów, a realia lat 50. i 60. są świetnie odwzorowane.
_________________
Scary monster
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 15