FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kevina Smitha filmy
Autor Wiadomość
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2016-07-14, 22:15   

Odkurzam filmy Kevina Smitha poraz któryś tam. Tylko, że tym razem chcę je zobaczyć wszystkie w kilka dni.

Clerks- kult absolutny i każda scena prawie na pamięć. Na studiach oglądaliśmy to pasjami, potem co jakiś czas. I nadal niezmiennie totalna radocha.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fLj8Bp3wC80[/youtube]

Mallrats - tu już mniej niezależnie ale nadal rewelacja. Nie ma co się zresztą rozpisywać, kto widział ten wie.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CAeFPZ-yXYM[/youtube]

No to za chwilę Chasing Amy i Dogma (Dogmę mam obiektywnie za najlepszy film Smitha - nie wiem czy nadal tak będzie jak zestawię wszystko razem).
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2016-07-14, 23:58   

Co dobrego w Dogmie poza Salmusią?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2016-07-15, 06:50   

Wszystko.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2016-07-15, 23:09   

Od razu zaznaczam, że jestem totalnie nieobiektywny jeśli chodzi o filmy Kevina Smitha.

Chasing Amy - Smith trochę inny niż w pierwszych dwóch filmach. Nostalgiczny, trochę poważny, czasem nawet wzruszający. A jednocześnie jakże podobny - mocno oparty na dialogu jak Clerks i ten sam wulgarny (ale nie prymitywny) oraz inteligentny (ale nie inteligencki) humor. Po prostu świetny film, który trochę mnie cofnął do moich studenckich lat - i jest to jeden z tych filmów, które wytrzymują próbę czasu po kilkunastu latach (może dlatego, że regularnie wracam i mam po prostu słabość do tej historii). I przypomniał mi o jeszcze jednym filmie, który muszę sobie powtórzyć - Dazed and Confused (nie Smith co prawda ale też wspomnienia).


Dogma
- no najlepszy na pewno. bio, Salmusia jest bardzo dobra, chyba nawet tak dobra jak w Od Zmierzchu do Świtu ale tak jak Stary Ork napisał, wszystko w tym filmie jest dobre. Począwszy od Jaya i Boba, którzy dostają więcej do grania niż we wszystkich poprzednich filmach, poprzez Afflecka i Damona, na Alanis Morisette skończywszy. Film testuje otwartość umysłu, dystans do spraw względem których powinniśmy takowy dystans utrzymywać. Nie odkrywa oczywiście Ameryki jeśli chodzi o absurdy pewnych dogmatów katolicyzmu ale w zadziorny sposób je punktuje. Jeśli kogoś uraziłem tymi "absurdami" to z góry sorry - człowiek musi się pilnować cały czas.

Zaznaczyłem już, że jestem nieobiektywny?
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2016-07-16, 12:08   

A ja jakoś najwyżej cenię właśnie Chasing Amy, właśnie za te momenty kiedy Smith przestaje być błaznem i zaczyna mówić całkiem do rzeczy o poważnych sprawach (oraz za dialog o kontuzjach przy minetce i za monolog Cichego Boba //spell ). Dogma z całej filmografii Smitha jest chyba najbardziej przeszarżowana (nigdy tego nie miałem za wadę w jego przypadku, bo to nie są szarże na oślep, może oprócz Jaya i Cichego Boba co kontratakują).
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-07-16, 12:28   

Mnie właśnie to przeszarżowanie odtrąciło. Dogma kompletnie mi nie siadła.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2016-07-17, 18:57   

Jay i Silent Bob Kontratakują - może być. Po pijaku 8/10 na trzeźwo 5/10 - a że ten film oglądam przeważnie w stanie wskazującym, daję 7. O tak subiektywnie.

Clerks 2 - najdojrzalszy Smith. Bardzo dobrze zestawiona kombinacja dość mądrych rzeczy (wieczne dojrzewanie, wewnętrzne starcie wygodnictwa i prostego życia dużego dzieciaka z dojrzałością i koniecznością wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny) i dość niemądrych (ale kuźwa rewelacyjnych), jak np. to:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jou2eKN9W6k[/youtube]
Erotyka międzygatunkowa!!! Waaaagh!

A no i muzyka świetna.

I należy pamiętać, że "You never go ass to mouth!!!!"

Przepyszny film. A i widzę na Filmwebie, że Mallrats 2 i Clerks 3 w drodze. Pytanie - na ile to prawda.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2016-07-17, 23:03   

O ile pamiętam, KS chodziła też po głowie kontynuacja Dogmy. Ale musiałaby zahaczyć o Islam, a on ma teraz rodzinę, więc....
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2016-07-18, 16:20   

Wczoraj powtórzyłem "Chasing Amy". Chyba będzie powrót i do innych filmów Smitha.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2016-07-19, 19:38   

Wczoraj powtórzyłem Dogmę, mój drugi, po Chasing Amy, ulubiony film Smitha. Wciąż lubię, choć momentami jest trochę za wulgarny, choć lepszym może bardziej pasuje tu nachalny. No nic, pora na kolejne filmy.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
jakub_w


Posty: 5
Wysłany: 2018-10-19, 15:28   

Wszystkie filmy Smitha są super, ale do mnie najbardziej trafia Mallrats. Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale dla mnie ten film to idealny poprawiacz nastroju. Gdy mam doła oglądam to i świat nagle wydaje się... fajniejszy. Jest w tym filmie klimat nieprawdopodobnego luzu i chyba o to w tym w własnie chodzi.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-03-30, 07:26   

Warto oglądać trzecich Clerksów czy to tylko odcinanie kuponów? Wczoraj rzucili mi się w oczy na Netfliksie, ale jakoś tak się boję napoczynać //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
lukaszkuch 


Posty: 32
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-03-30, 08:06   

Stary Ork napisał/a:
Warto oglądać trzecich Clerksów czy to tylko odcinanie kuponów? Wczoraj rzucili mi się w oczy na Netfliksie, ale jakoś tak się boję napoczynać //mysli


Nie warto. Może ze dwie sceny zabawne (głównie z Amy Sedaris). Ogólnie szkoda czasu.
_________________
Ostatnio przeczytane
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-03-30, 08:09   

To nie jest zabawny film, czy nie jest to nie jest zabawny film mimo że próbuje? Bo tylko jedno jest dla mnie dyskwalifikujące //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2023-03-30, 09:25   

Bez szału ale nostalgicznie można. W sumie to film jest tego bardzo samoświadomy.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2023-03-30, 09:27   

jakub_w napisał/a:
Wszystkie filmy Smitha są super, ale do mnie najbardziej trafia Mallrats.

zdecydowanie nie wszystkie, Kevin parę razy w mniejszy lub większy sposób się wykoleił, jak np Dziewczyna z Jersey. //patykiem
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-03-30, 09:28   

Tego się szczerze mówiąc spodziewałem, choć bez szału, ale można to dość niskie pozycje na mojej liście oczekujących //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2023-03-30, 10:25   

Na Netlifixe to obejrzyj RRR

https://www.youtube.com/watch?v=N98nFqVar3U

^ to scena z początku, później jest tylko lepiej.

Bawiłem się jak świnia w agreście.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-03-30, 10:35   

Ładne
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-03-30, 11:54   

Ł napisał/a:
Na Netlifixe to obejrzyj RRR

https://www.youtube.com/watch?v=N98nFqVar3U


O Panie, wiedziałem że te hinduskie filmy są zwariowane, ale co tu się odjaniepawliło :O Bezpowrotnie utracone 3,5 min życia.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-03-30, 12:41   

Ł napisał/a:
Na Netlifixe to obejrzyj RRR

https://www.youtube.com/watch?v=N98nFqVar3U

^ to scena z początku, później jest tylko lepiej.

Bawiłem się jak świnia w agreście.

O kurde, chce to. Ale patrzę na netfliksa i nie widzę.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2023-03-30, 13:24   

Tomasz napisał/a:

O kurde, chce to. Ale patrzę na netfliksa i nie widzę.

Podobno trzeba zmienić język aplikacji na angielski
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2023-03-30, 13:56   

utrivv napisał/a:
Tomasz napisał/a:

O kurde, chce to. Ale patrzę na netfliksa i nie widzę.

Podobno trzeba zmienić język aplikacji na angielski

Też słyszałem że ten patent działa, bo film nie ma polskiego lektora ani napisów. Angielskie są. A brytole w ogóle przedstawieni są w nim w sposób, w którym w naszym kręgu kultury prezentuje się tylko nazistów. :mrgreen:
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2023-03-30, 13:59   

fdv napisał/a:
Ł napisał/a:
Na Netlifixe to obejrzyj RRR

https://www.youtube.com/watch?v=N98nFqVar3U


O Panie, wiedziałem że te hinduskie filmy są zwariowane, ale co tu się odjaniepawliło :O Bezpowrotnie utracone 3,5 min życia.

To scena z początku filmu, później jest tylko lepiej. :mrgreen: Film ma 3h, ale ogląda się jakby był 2 razy krótszy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2023-03-30, 14:15   

Od kilku tygodni się zbieram do obejrzenia i jakoś nie mogę. Ale w końcu się uda. Z czystej ciekawości. Bo chyba już nie z sentymentu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2023-03-30, 22:08   

To jeszcze instrukcja jak zmienić język. Dla wygody zakładamy nowy profil, potem konto - profil - język, aplikacja bez problemu ogarnia różne języki na różnych profilach.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2023-03-31, 08:45   

I obejrzałem. Jeśli o mnie chodzi, to film całkowicie niepotrzebny. Nie zaśmiałem się. Żarciochy drętwe, cały humor drętwy. Ale ok, odhaczyłem. Niczego mi nie zniszczył, więc sukces.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-03-31, 20:48   

K.Smith skończył się na killem'all
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13