FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Po co państwo?
Autor Wiadomość
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2010-11-07, 21:42   

Toudisław napisał/a:
Jka ozbacze tówj dyplom diabetyka to pogadamy o mleku.


Za to dają dyplom? XD

Amontillado napisał/a:
A wzrost cen i tak jest ciekawy - w zeszłym roku 2,5zł/kg na placu a w tym 3,5zł/kg...


Tu bym obstawiała bardzo niekorzystną pogodę. Mam w ogrodzie dwie czereśnie (nie było ni jednego owocu), wiśnię (garstka), orzecha włoskiego (kilka sztuk) i jabłoń (zbiór to gdzieś 1/3 tego co w zeszłym roku). Ba, nawet ałycza (małe żółte śliwki mylnie nazywane mirabelką) zapomniała że jak sie kwitnie to potem wypada mieć jakieś owoce.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-07, 22:06   

Amontillado napisał/a:
że państwo ma dopłacać. Mi chodzi o to, że państwo ma tak prowadzić politykę celną, żeby niwelować np. dopłaty innych państw.

Czyli dopłacać. Babcia z swojej emerytury musi kupić drogie polskie jabłka zmiast tańszych za grannicy ? A ha
Amontillado napisał/a:
A jarzyny i warzywa też się popularnością dzieci nie cieszą.

Chesz je karmić przymusowo ?
Amontillado napisał/a:
Tak należy zmniejszać obciążenia podatkowe przy jednoczesnym zlikwidowaniu dziwnych ulg takich jak uzysk 50%.

Tak
Amontillado napisał/a:
A Chiny to co niby robią z walutą?

I ponoszą tego koszty. Dostaną nauczkę jak Japonia. Zresztą już to zmieniają. Teraz lobbują na popyt wewnetrzny i import więc RMB pójdzie w górę
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-11-07, 22:06   

dwaj geniusze ekonomiczni do kupy się zebrali, ubaw po pachy :mrgreen:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-07, 22:08   

Fidel czekam na konkretne argumenty. A nie spam
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-11-07, 22:10   

chyba Cię pogiełło
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-07, 22:11   

Obawiam się, że nie mnie.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-11-07, 22:13   

cieszę się, że jednak masz wątpliwości
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2010-11-07, 23:18   

Toudisław napisał/a:
Czyli dopłacać. Babcia z swojej emerytury musi kupić drogie polskie jabłka zmiast tańszych za grannicy ? A ha
Krwa to się zdecyduj, czy wierzysz w nieingerencję państw wszelkich czy nie - bo z moim stanowiskiem jest to nie dopłacanie a branie od takich debili z UE, którzy dopłacają, forsy do kasy własnego państwa. Ja dopłacam do produkcji - ty wyrównujesz cenę cłem do stanu jaki by był sprzed moich dopłat - taka utopia ale no cóż. Uważam to za skuteczniejsze niż załamywanie rąk, że całe państwo stosuje ceny dumpingowe i wycina rodzimą gałąź gospodarki.

Toudisław napisał/a:
I ponoszą tego koszty. Dostaną nauczkę jak Japonia. Zresztą już to zmieniają. Teraz lobbują na popyt wewnetrzny i import więc RMB pójdzie w górę
Ale USA już się zdążyło u nich zadłużyć a teraz będą się dywersyfikować na Grecji, Italii, Hiszpanii i Portugalii. Ekonomia nie jest statyczna. Wszystko jest jak to nazwałeś "stanem czasowym" i nie ma idealnego sposobu działania - trzeba być dostatecznie elastycznym.

Toudisław napisał/a:
Fidel czekam na konkretne argumenty. A nie spam
Od mistrza medycyny z supermarketu raczej się nie doczekasz argumentów.

Toudisław napisał/a:
Chesz je karmić przymusowo ?
NIE! Żywmy dzieci tylko słodyczami! Pączkami! Chipsami! Drażami! Zapiekankami! Napoimy colą! Tego nie odmówią! Witaminy damy w pigułkach a w wieku 15 lat odessiemy tłuszcz na mydło! :badgrin:
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-11-08, 06:31   

Amontillado napisał/a:
Od mistrza medycyny z supermarketu raczej się nie doczekasz argumentów.
musiałbym mieć chęć na tę miałką dyskusję
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-11-08, 13:52   

Toudisław napisał/a:
Tak czemu mamy dopłacać do jabłek ? A czemu nie do gruszek. Do śliwek ? Do truskawek ? Odpowiedz. Taka patologia jest właśnie winą dopłacania bo gruszki nie opładca się sadzić bo
Bo jabłka są trwalsze
Cytat:
Jka ozbacze tówj dyplom diabetyka to pogadamy o mleku. Teraz mi powiedz czmu mleko a nie jajko ? I czemu daje się mleko wszystkim nier zależnie czy tego meleka chcą czy nie.
Bo w okresie szkolnym głównym problemem jest potencjalny brak wapnia
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-08, 14:31   

Mag_Droon napisał/a:
Bo w okresie szkolnym głównym problemem jest potencjalny brak wapnia

W kiblu ? Sory ale to mleko tam masowo ląduje. A o szkodliwości mleka krowiego mówi się coraz więcej.
Amontillado napisał/a:
NIE! Żywmy dzieci tylko słodyczami! Pączkami! Chipsami! Drażami! Zapiekankami! Napoimy colą! Tego nie odmówią! Witaminy damy w pigułkach a w wieku 15 lat odessiemy tłuszcz na mydło! :badgrin:

Czyli zmuszać ? Ok o tyle rodzice mają do tego prawo. To szkole nie dawał bym prawa karania dziecka, że nie wypiło szklanki mleka. Zmuszanie jest mało efektywnę na taką skalę
Amontillado napisał/a:
Uważam to za skuteczniejsze niż załamywanie rąk, że całe państwo stosuje ceny dumpingowe i wycina rodzimą gałąź gospodarki.

Zawachania rynku to norma a dopłacanie do produkcji tylko patologie powiększa. Normlnie kształtujący się rynek zapewenia równowagę popytu i podaży po przez np. przechowalnie. Dopłaty nie pomagają a są bardzo kosztowne. Wszelkie ingerencjie państwa są bardzo Efektowne ale mało efektywne i skrajnie kosztowne. Nie dopuszczają do tego by rynek się ustabilizował. A prawda jest taka, że na Polskie Rolnictwo cierpi na rozdrobnienie i to potworne. I poprostu olbrzymia część gospodarst rolnych musi upaść. Są one nie efektywne i kosztogenne. Ci rolnicy z gospodarstwami 5 ha ( nie mówię o spycjalistycznych ) to śmiech na sali. Kosztują nasz KRUS i dopłaty. Są nie efektywne i nie dostarczają na rynek tyle żywność by to miało sens ale psują rynek własnie niskimi cenami. Do tego rosną ksozty pośrednictwa bo zbierani towaru od drobnicy kosztuje majątek. Nie można też w małych gospodarstwach stosować efektywenych metod bo one sa drugie i potzebują porządnego Areału gdzie tenm koszt by się amortyzowął.
Fidel-F2 napisał/a:
musiałbym mieć chęć na tę miałką dyskusję

A szkoda, że nie masz. Bo w przypadku Super markeu miałeś racjię i pisałeś jak ekonomiczny liberał. W tym samym duchu chce pisać tutaj. Odpowiesz czy się ze mną zgadzasz czy nie. że Człowiek sam powinien decydować xzy woli jabłka czy gruszki a państwo więcej żeczy Spier... niż naprawiło.
 
 
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2010-11-08, 15:14   

Toudisław napisał/a:
Normlnie kształtujący się rynek zapewenia równowagę popytu i podaży po przez np. przechowalnie.
Normalnie kształtujący się rynek NIE ISTNIEJE. A państwo powinno reagować na politykę innych państw tak jak firma powinna reagować na działania konkurencji. I uważam, że dopłaty są nieefektywne. Ciekawi mnie, jak ze swoimi poglądami głosowałeś w referendum o wchodzeniu do UE.

Co do KRUS http://www.rp.pl/artykul/558865.html
Co do reszty polskiego burdelu http://blog.rp.pl/ziemkie...alizm%E2%80%A6/ i http://www.doingbusiness.org/rankings chociaż do takich statystyk staram się podchodzić z rezerwą.

Toudisław napisał/a:
Czyli zmuszać ? Ok o tyle rodzice mają do tego prawo. To szkole nie dawał bym prawa karania dziecka, że nie wypiło szklanki mleka. Zmuszanie jest mało efektywnę na taką skalę
Jeśli nie dawanie wyboru między "warzywa" i "fastfood" bo prowadzi się tylko "warzywa" jest zmuszaniem...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-11-08, 18:08   

Toudisław, nie mam czasu na wielopoziomowe posty i tłumaczenie, że białe jest białe. Zwykle zaznaczm co mnie ubawiło. Czasem coś zagadam ale nie oczekuj, że będę to robił na pełny etat.

Toudisław napisał/a:
Odpowiesz czy się ze mną zgadzasz czy nie. że Człowiek sam powinien decydować xzy woli jabłka czy gruszki a państwo więcej żeczy Spier... niż naprawiło.
problem w tym, że i zgadzam się i nie. Moge jedynie rzec że obecnie państwo polskie ingeruje nadmiernie w wielu sferach, niemniej nie mozna iść za daleko w pozbawianiu go uprawnień i zadań. Jeśli pamiętasz dyskucje z czasów gdy jeszcze próbowaliśmy tłumaczyć Ambioryksowi jakie głupoty wypisuje, powinieneś przynajmniej w ogólnym zarysie znac moje poglądy.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2010-11-08, 19:46   

Fidel-F2 napisał/a:
Moge jedynie rzec że obecnie państwo polskie ingeruje nadmiernie w wielu sferach, niemniej nie mozna iść za daleko w pozbawianiu go uprawnień i zadań.
:shock: TO ŻY... yyy TO WYRAŻA SWOJĄ OPINIĘ! Jeszcze jakby nie uważał, że jest geniuszem, który zna się na wszystkim w przeciwieństwie do reszty użytkowników, którzy o niczym nie mają pojęcia...

Mag_Droon napisał/a:
Bo w okresie szkolnym głównym problemem jest potencjalny brak wapnia
Ale szkolna akcja wydaje się bardziej propagandowa. Zwłaszcza, że problemem też jest nadwaga, cukrzyca pojawiająca się w młodym wieku itd. Nikt nie postuluje jakoś, zęby dzieciaki miały prawdziwą godzinną przerwę obiadową, w czasie której mogą zjeść coś co dostarczy witamin i energii. W szkole nie musi być kuchnia ale niech będą wydawane posiłki (szpitale likwidowały u siebie kuchnie i zlecały gotowanie innym - szkoły też mogą). W 20min to się do sklepiku czeka i automatu z colą.

Toudisław napisał/a:
A o szkodliwości mleka krowiego mówi się coraz więcej.
No to może mleko kozie - ono ponoć jest zdrowsze (i 8zł/l jakoś :mrgreen: )
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-08, 19:56   

Amontillado napisał/a:
Ciekawi mnie, jak ze swoimi poglądami głosowałeś w referendum o wchodzeniu do UE.

Nie głosowałem bo nie mogłem. Kilka miesięcy przed 18
Amontillado napisał/a:
chociaż do takich statystyk staram się podchodzić z rezerwą.

Ja sytułacjie rolnictwa nam troszkę z pierwszej ręki. Praca przy dopłatach dobrze ukazuję strukturę gospodarstw
Amontillado napisał/a:
Jeśli nie dawanie wyboru między "warzywa" i "fastfood" bo prowadzi się tylko "warzywa" jest zmuszaniem...

Jest zmuszaniem. Bo brak wyboru to właśnie zmuszanie. A ty co planujesz zdelegalizować cxzekolade czy co ? Jak nie kupią w sklepiku to kupią gdzie indziej
 
 
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2010-11-08, 20:34   

Toudisław napisał/a:
Jest zmuszaniem. Bo brak wyboru to właśnie zmuszanie. A ty co planujesz zdelegalizować cxzekolade czy co ? Jak nie kupią w sklepiku to kupią gdzie indziej

Yyy dla mnie zmuszaniem by było "nie wstaniesz od stołu do chwili gdy nie zjesz" - wybór między byciem głodnym a zjedzeniem czegoś co na liście ulubionych potraw nie zajmuje wysokiego miejsca nadal istnieje.
Czekolady uczeń nie kupiłby w trakcie lekcji (tym czasem szkoła się zajmuje) - po szkole niech robi na co mu rodzice pozwalają albo na co nie mają wpływu (w liceum w większości wypadków kupowałem książki zamiast po lekcjach iść na obiad - po lekcjach bo w liceum "zmuszano" mnie do kupowania fastfoodów i czekolady ;) )

Toudisław napisał/a:
Nie głosowałem bo nie mogłem. Kilka miesięcy przed 18
Biedaku ale Cię społeczeństwo wkopało... Dobrowolnie w taki socjalizm wlazło...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-11-08, 20:59   

Amontillado napisał/a:
w przeciwieństwie do reszty użytkowników, którzy o niczym nie mają pojęcia...
to na prawdę nie moja wina
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-10, 19:41   

Amontillado napisał/a:
Biedaku ale Cię społeczeństwo wkopało... Dobrowolnie w taki socjalizm wlazło...

Wtedy pewnie głosował bym za. Ale to dawno było. Inna wiedza Inne poglądy

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-23, 18:22   

http://www.bialystokonlin...ykul,55962.html

100 Tyś Jedno miejsce pracy. Sam za taką kasę stworzył bym 10-20. Ale ok
Czy prywatne firmy mają brać kase od państwa za swoje działanie ? Przecież to Absurd bo nie taki jest ich cel.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-11-23, 18:25   

Toudisław napisał/a:
100 Tyś Jedno miejsce pracy. Sam za taką kasę stworzył bym 10-20. Ale ok
Jasne.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-23, 18:53   

toto napisał/a:
Jasne.

Tak

Badania INE PAN co prawda dowiodły, że miejsce pracy w MSP kosztuje od kilkuset zł do kilkunastu tysięcy

Oczywiście zalezy to od specjalizacji. Ale koszt 100 tyś na jedno miejsce jest bardzo wysoki. Każde następne miejsce pracy jest tańsze w tej samej firmie. Tylko czy 18 mln warte ejst 180 pracowników ?
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-11-23, 19:01   

Idź po dotację i organizuj, jak ci się uda, wtedy pogadamy.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-25, 17:11   

toto napisał/a:
Idź po dotację i organizuj, jak ci się uda, wtedy pogadamy.

Jak bym dostał dotacjie to też bym tworzył jedno miejsce pracy za 100 Tyś. Czy 18 mln złotych zabranych obywatelą może dać tylko 180 miejsc parcy ? Sory ale to żenada. A ile z tych 18 milonów odebranych w postaci podatków zlikwidowął miejsc pracy ?

A tutaj macie obraz tego co będzie jak się zaufa państwu
http://www.pb.pl/2/a/2010...tywa_emerytalne
http://www.se.pl/wydarzen...ata_160815.html
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-11-25, 17:19   

Toudi, zgadzam się, że 100tys. zł dotacji na jedno miejsce pracy to dużo, przynajmniej dla mnie, osoby patrzącej z boku, która nie wie jakie to są rzeczywiście koszty. Wcześniej napisałeś, że za te 100 tyś. byłbyś w stanie stworzyć miejsc 10, a nawet 20.
Toudisław napisał/a:
Sam za taką kasę [100 tyś. zł; dopisek mój] stworzył bym 10-20. Ale ok

To idź i twórz. Życzę powodzenia.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-25, 17:27   

toto napisał/a:
Wcześniej napisałeś, że za te 100 tyś. byłbyś w stanie stworzyć miejsc 10, a nawet 20.

Zależnie od produkcji i nie od razu ale tak. Tylko, że ja nie mam 100 tyś jeszcze nie mam :)
Gdybym dostał dotacjie opłącało by mi się mniej osób zatrudnić.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2010-11-25, 18:19   

To się postaraj i dostań.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-25, 21:51   

martva napisał/a:
To się postaraj i dostań.
martva, A co to ma do rzeczy ? Gdybym dostał dotacjie stworzył bym 1 miejsce pracy za 100 tyś. Po co więcej ? Taki systam nie nagradza efektywnego wydawnia kasy. Wręcz mogło by się to okazać nie opłacalne. Gdybym zatrudnił więcej osób to mogli by mi odebrać dotacjie bo nie wydaje ją zgodnie z przeznaczeniem. To Absurd tego horego systemu dotacji. Prywatne Firmy nie są po to by dostawac dotacjię na miłośc boską. Zresztą takiej redystrybucji dóbr towarzyszy olbrzymia rozżutność i nie efektywność.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-11-25, 22:08   

Pytanie, czy wyciąganie średniej arytmetycznej jest w tym przypadku usprawiedliwione? W podanej notce brak informacji, ale myślę, że jest to nieuprawnione. Na zatrudnienie dodatkowego kelnera w restauracji 100 000zł to dużo, ale gdy mała firma bawiąca się w nowsze technologie (nawet w woj. podlaskim takie są, nie wiem czy są takie wśród mikroprzedsiębiorstw, ale nie wykluczam) chce się rozwinąć i do tego potrzebuje sprzętu, który wart jest miliony złotych, rozbudowy (kolejne miliony) i zatrudni dodatkowo dwie osoby, to 2 x 100 000zł to nic (nawet 20 x 100 000zł by szału nie robiło).
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-25, 22:18   

Cytat:
ale nie wykluczam) chce się rozwinąć i do tego potrzebuje sprzętu, który wart jest miliony złotych, rozbudowy (kolejne miliony) i zatrudni dodatkowo dwie osoby, to 2 x 100 000zł to nic (nawet 20 x 100 000zł by szału nie robiło).

Tylko czy z perspektywy państwa to opłacalna inwestycja ? Czy to jedno miejsce parcy ejst tyle warte ? czy nie zatrudnia się kogoś tylko jako " Słup". Po co państwo ma fundować prywatnej firmie maszyny itp ? musi odebrać 10 innym by dać tej. Z jakiego to powodu ? A potem dzieje się jak na węgrzech gdzie odbiera się ludzią emerytury. Od tak po prostu nacjonalizuje się dorobek ich życia.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-11-25, 22:32   

Dotacje zostały przyznane w ramach tego programu. Możesz poszukać jakie warunki musi spełniać ubiegający się o wsparcie, żeby je otrzymać.


Toudisław napisał/a:
A potem dzieje się jak na węgrzech gdzie odbiera się ludzią emerytury.

Zią, weź przestań.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13