FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Na co czekamy?
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-11, 17:48   

Righteous Kill - wyjdzie albo świetny kryminał o śledztwie w sprawie seryjnego mordercy albo straszna chała. Mam nadzieję, ze to pierwsze.
Więcej informacji na temat filmu można przeczytać tutaj
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-29, 18:26   

Ja z niecierpliwością czekam na Złoty kompas. Zobaczcie sobie trailer na stronie filmu. Na youtubie też możecie poszukać, bo jest tam inna zajawka, niż na oficjalnej stronce.
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-29, 19:43   

Dabliu, poważnie mówisz? Jak widziałam przed Beowulfem zwiastuny to z Ari stwierdziłyśmy jedno: szkoda by było nawet transfer marnować na ten film. Kolejna dziewczynka ratująca świat, kolejny ważny przedmiot w rękach dziecka. Wszystko już gdzieś było. Te Daemony strasznie mi się kojarzą z trylogiami Hobb ;P zła wiedźma, wielka podróż, błagam o zmiłowanie. A całość od razu skojarzyła mi się z Narnią.
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2007-11-29, 19:52   

Zgadzam się z Tyr, ten film zapowiada się na klęskę roku. Debilna fabula [z tego co widać] i wszechogarniająca naiwność i infantylizm bijący nawet z trailerów sprawił, że mam zamiar trzymać się od tego crapu z daleka. To raczej wygląda na film dla dziesięciolatków, które jeszcze przeżywają ostatniego kinowego Harrego Pottera czy inną beznadziejną Narnię.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-29, 19:55   

Tyr, nie wiesz co mówisz :P
Jasne, że film wpisuje się w pewien utarty, baśniowy schemat, ale w mordę jeża, toż to absolutne mistrzostwo świata, jeśli chodzi o klimat i stronę wizualną. Steampunk, New Wierd, śnieżna kraina, panserbjorny, balony i sterowce, cygańscy wojownicy, ontologiczny kompas, Sam Elliott, latające wiedźmy z łukami, przepiękne industrialne pejzaże, naparzanka i pościgi na lodowcu, klimat, klimat i jeszcze raz klimat! Jeśli już kino schematyczne fabularnie, to ja poproszę w takiej właśnie formie :)

Edit: Ooooo.... Gand, z tego co widzę, już wydoroślał. Ja na szczęście nie. HP-eki są fajne, Narnia tym bardziej. A że film młodzieżowy, to chyba oczywiste. Widać czujesz się jeszcze młodo i odczuwasz potrzebę odcięcia od licealnych kolegów. Ja na szczęście mam swoje latka i takie problemy mnie nie dręczą :P
  
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-29, 19:58   

Się przekonamy przy oglądaniu, bo na pewno obejrzę, ale tyle razy już się zawiodłem, że podchodzę bardzo spokojnie do takich produkcji. ;) Prawdę mówiąc oglądając pierwszy raz zwiastun w kinie, byłem przekonany że będzie to druga część Narnii. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-29, 20:07   

Mroczne materie są świetnie napisane i jeżeli pierwsza część trylogii, przeniesiona na ekrany kin okaże się totalną kichą, to jest to wina tylko i wyłącznie reżysera & scenarzysty.
Również mam zamiar zobaczyć ten film, jednak w domowym zaciszu, gdzie nikt mi nie będzie stękać i sapać, narzekać jaki to ja film nie wybrałam!
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2007-11-29, 20:09   

O własnie, Mad napisał to, o czym ja zapomniałem w poprzednim poście, czyli skojarzenie z Narnią, które nasunęło się od razu na początku trailera. Klimat? Ja tam klimatu nie widzę - to co opisałeś to raczej papka, upchnięcie wszystkie co 'fajne' i może się spodobać dzieciakom w jednym filmie. ; )
A na co czekam? Przed Beowulfem leciał zwiastun, który narobił mi cholernego apetytu. Sweeney Todd - czyli dzieło genialnego duetu Burton - Depp. To wszystko doprawione świetną Heleną Bonham Carter, genialny klimat i już zapowiada się kawał świetnej rozrywki. 8)
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
  
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-29, 20:11   

Dajcie spokój ... kto czytał Narnie, ten wiedział, że film nie będzie żadną rewelacją.

Sweeney Todd - dokładnie, też widziałam jego zwiastun i film obejrzeć trzeba :)
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-29, 20:21   

Gand, jak dla mnie, to dzieciakom podobają się głównie wielcy faceci z wielkimi mieczami, walący po zębach wielkie gadziny :P Zalinkowałem trailer do Złotego Kompasu na kilku różnych forach i zauważyłem znamienną rzecz - najbardziej czekają na ten film osoby koło trzydziestki (urzekła ich ta steampunkowa baśniowość), za to młodzież licealna kręci nosem, że to film dla dzieci. Zabawne, nie powiem :)

A co do Beowulfa, to osobiście polecam Beowulf i Grendel (reż. Sturla Gunnarsson). Absolutnie genialny, piękny, z niewymuszonym humorem, inteligentny film, z Butlerem w roli Beowulfa i realiami bez większych przegięć. Dodatkowo idealnie przedstawiony charakter i sposób myślenia dawnych Skandynawów.
Polecam.

Edit: Mroczne materie
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2007-11-29, 20:50   

Dabliu napisał/a:
Gand, jak dla mnie, to dzieciakom podobają się głównie wielcy faceci z wielkimi mieczami, walący po zębach wielkie gadziny :P

Odnieśmy więc to co mówisz do największego przeboju ostatnich lat, zarówno książkowego jak i filmowego, czyli HP czy mniejszego kalibru - Narnii. Gdzie tam masz 'wielkich facetów z wielkim mieczami (...)' itd?
Nigdzie.
A czy masz tam dziecko[dzieci] z misją, w jakiś sposób wyjątkowe? Takie realia młodszej widowni po prostu pasują, bo mogą się z dzieckiem łatwo utożsamić. Tak samo ta 'ugrzeczniona' i 'miła' fantastyka, z która spotykamy się np w Narnii [w HP już mniej] - czyli oczekuję mieszanki HP i Narnii poziomem dorównującej obu [miernym] filmowym 'dziełom', bo na takie filmy jest teraz popyt i taki film na pewno zarobi kasiorę.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-29, 21:20   

Gand napisał/a:
Dabliu napisał/a:
Gand, jak dla mnie, to dzieciakom podobają się głównie wielcy faceci z wielkimi mieczami, walący po zębach wielkie gadziny :P

Odnieśmy więc to co mówisz do największego przeboju ostatnich lat, zarówno książkowego jak i filmowego, czyli HP czy mniejszego kalibru - Narnii. Gdzie tam masz 'wielkich facetów z wielkim mieczami (...)' itd?
Nigdzie.


Bo Ty mówisz o dzieciach, a ja o dzieciakach :P
Nie rozumiem, jaki film miałby być kierowany do młodzieży? Nie wszystkie filmy młodzieżowe mogą mieć kaliber Mostu do Terabithii. Takie dzieła mogą stanowić tylko niewielki procent ogólnej produkcji, a jeśli coś nie jest tak mocne ja MdT, to też nie znaczy że słabe.
Poza tym, nie wiem czy pancerny niedźwiedź - alkoholik, to takie znowu ugrzecznione jest...
No i mam wrażenie, że ktoś tu się chyba czepia do Narnii jako do książki.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-29, 21:29   

Narnia to książka skierowana do dzieci, dzieci, dzieci - nie do tych większych, starszych. Gand i Liv z całym szacunkiem, ale za starzy jesteście. :P Ja zresztą też, to książki dla dzieci i dla dziadków, którzy czytają je swoim wnukom jak są małe. ;)

Co do samego filmu to się zobaczy jak to wyjdzie. Książki nie czytałem, a już stoi parę lat na półce, dostałem w nagrodę chyba... chociaż ma inny tytuł. Przeczytam pewnie w międzyczasie przed filmem. Już nie raz się przekonywaliśmy, że coś bardzo dziecinnego wychodzi świetnie, a coś kreowanego na wilki porządny przebój kinowy to zwykły gniot. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-29, 21:51   

MadMill napisał/a:
Już nie raz się przekonywaliśmy, że coś bardzo dziecinnego wychodzi świetnie, a coś kreowanego na wilki porządny przebój kinowy to zwykły gniot. ;)


Dokładnie :)
Ja lubię oglądać zarówno ciężkie, mocne i ambitne filmy, jak i olśniewające swoją widowiskowością filmidła. Nie znoszę tylko takich filmów, które są kreowane na coś wielkiego i mądrego, po czym wychodzi na jaw miałkość i cienizna. Nie lubię też filmów bezwstydnie żerujących na najniższych instynktach, epatujących nieprzemyślaną i bezsensowną przemocą mającą w zamierzeniu być jednocześnie realistyczną i widowiskową - przykładem takiego kina jest "Pani Zemsta", totalny gniot, obrzydliwość i kino dla emocjonalnych kastratów. Nie znoszę też filmów najzwyczajniej w świecie podrzędnych, w które ładuje się wielką kasę, przez co dostajemy oszałamiające dzieło będące w istocie gównem w złotym papierku - przykładem takiego arcydzieła jest totalnie beznadziejny "Belfegor - upiór Luwru".
Natomiast kino fantastyczne dla młodzieży - o ile to nie jest jakiś durnowaty Murzyn w zbroi czy kolejne arcyświetne przygody w matrixie - zazwyczaj w cudowny sposób przenosi nas z powrotem w świat magicznej percepcji dziecka i ja to uwielbiam. Tam fabuła nie gra roli. Po prostu chodzi o coś innego, jakieś zatopienie się w "czystej" alternatywnej rzeczywistości. A widowiskowość, wiktoriański klimat i świetni aktorzy tylko dodają takim produkcjom smaczku.
Ja na pewno pójdę na "Złoty kompas" do kina, i to z żoną. Bez dziecka, o!
:mrgreen:
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-29, 22:09   

Dabliu napisał/a:
przykładem takiego kina jest "Pani Zemsta", totalny gniot, obrzydliwość i kino dla emocjonalnych kastratów.

Pani Zemsta moim zdaniem była słaba, ale za to OldBoy dla mnie był fantastyczny, no ale to że OldBoy mi się podobał to Pani Zemsta była imo wtórna, bo była bardzo do niego podobna - w końcu była to ta sama trylogia Zemsty.
Dabliu napisał/a:
Ja na pewno pójdę na "Złoty kompas" do kina, i to z żoną. Bez dziecka, o!

Czemu bez dziecka? o_O
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2007-11-29, 22:43   

Dabliu napisał/a:
Ja lubię oglądać zarówno ciężkie, mocne i ambitne filmy, jak i olśniewające swoją widowiskowością filmidła.

Sztuka polega na tym, żeby zrobić dobre olśniewające swoją widowiskowością filmidła, bo i z tego, co ma być 'patrzadłem' zrobionym z rozmachem wychodzi kawał gówna. I obawiam się, mając silne deżawu podczas oglądania zwiastunu rzeczonego Złotego Kompasu. Ja rozumiem, że trudno wymyślić coś nowego, przełomowego, ale trailer wygląda przytłaczająco miernie, jak zlepek scen z Potterów i Narnii, które [przegapiłem twój edit na początku] są filmami po prostu słabymi. I nie bawmy się w 'dla dzieci[aków] z odrobiną wyobraźni fajne są' - wyobraźnie mam, 20 lat jeszcze nie mam, a z HP znośny jest tylko 1 i 3, reszta to koszmarne gnioty [ze wskazaniem na 4 i 5], Narnia się nie podobała nawet mojemu dwunastoletniemu [chyba :P ] bratu, który przepada za filmowym HP czy np WP. Narnia to przeciętność, taka najbardziej przeciętna przeciętność. Zarówno film jak i ta nieszczęsna ksiązka. Bo o ile HP czyta się sympatycznie, to Narnia jest już betonem i przypuszczam, że gdyby jakiś geniusz z Holywood jej nie odkopał, to przepadłaby w końcu w otchłani historii, co nam wszystkim wyszłoby na dobre.
Dabliu napisał/a:
Tam fabuła nie gra roli. Po prostu chodzi o coś innego

Fabuła nie gra roli w filmach, które mają służyć patrzeniu. Ale jeśli już ktoś zabiera się za kręcenie epickiej opowieści to bawienie się z historie 'dziewczynka utratuje świat przy pomocy magicznego kompasu, zwierzaków i przemierzy glob wzdłuż i wszerz' to z miejsca skazuje na porażkę misję sklecenia z tego czegoś więcej niż podrzędnego filmidła, uczynienia z tego przygody. Jedyne co ma szansę uratować Złoty Kompas od bycia totalnym gniotem to obsada. Reszta wygląda naprawdę tragicznie. Nawet Narnia w trailerach wyglądała lepiej. Ba, dawno żaden film nie zniechęcił mnie do siebie tak po obejrzeniu zwiastunu. Chyba, prawdę mówiąc, żaden.
Mam nadzieję, że wynika coś konstruktywnego i sensownego z tej powyżej próby ogarnięcia i sformułowania swoich myśli. :P Podsumowując: jestem dreastycznie na NIE odnośnie tego filmu i czekam tylko na premierę, by uśmiechnąć się pod nosem i powiedzieć 'a nie mówiłem?' widząc miażdżace opinie krytyki. :P
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-29, 23:35   

A mnie zachęciła do Złotego Kompasu stylistyka steampunku, której - sorry - nie znajdziesz w Narnii.

Aha... a czego chcesz od książki (Narnia)? Bo czegoś chyba nie kumam...

Dla mnie synonimem młodzieżowej papki jest trójka Matrixa. Nie dość, że głupie toto i nudne, to jeszcze aktorstwo tak tragicznie drętwe i dęte, że już bardziej się chyba nie dało. Ja rozumiem, że ten chłopiec Keanu nie potrafi zagrać żywego człowieka nawet w podrzędnej reklamie (tak zresztą chyba właśnie zadebiutował na ekranie), ale to co on i ta Trinity i Morf wyprawiali, to się w bani nie mieści. Totalne drewno. Po prostu Rasiaki kina. I te teksty, od których więdła fujara, za przeproszeniem.
Kicha, panie dzieju.
Za to zajawka Kompasu mi się podobała i to bardzo.
Ja w filmach o wiele łatwiej niż w literaturze toleruję mizerię treści i powtarzalność fabuły, o ile ta jest poparta porządnym rzemiosłem. A Kompas na taki mi wygląda.

Mad, dziecka nie zabiorę, bo ma niespełna 6 latek i jest jeszcze trochę za mała na takie filmy w kinie. Zagada nam po prostu cały film, a ja lubię oglądać w skupieniu. Poza tym chyba trochę się wynudzi. Ona jest na etapie Ratatui i tym podobnych.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-29, 23:59   

Dabliu napisał/a:
Mad, dziecka nie zabiorę, bo ma niespełna 6 latek i jest jeszcze trochę za mała na takie filmy w kinie. Zagada nam po prostu cały film, a ja lubię oglądać w skupieniu. Poza tym chyba trochę się wynudzi. Ona jest na etapie Ratatui i tym podobnych.

Aha, no bo ja myślałem, ze chodzi o to że za straszny, ale faktycznie dla dziecka będzie to za długo. Jejku pamiętam jak byłem na Gwiezdnym Pyle, taki maluch mi gadał cały czas za głową. Film nie był jakiś wybitny więc mi to nie przeszkadzało, ale są ludzie z mniejsza tolerancją na dzieci niż ja. ;)

Matrix Rewolucje to jest tragedia a nie film. Przerost formy nad treścią i to książkowe ukazanie całego błędu filmowego. Można go pokazywać w szkołach filmowych jak nie należy robić filmu. ;)

Narnia nijak się ma do Pullmana, trochę to inne realia jako książki. I coś mi się zdaje, że porównywanie filmów też do końca nie jest sprawiedliwe, choć na pierwszy rzut oka tak to wygląda jak wygląda. ;)

Następna sprawa zwiastuny zawsze są "podrasowane". Najlepsze sceny, gorące momenty wrzucone w 2 minuty zajawki z dobrą muzyką... no i czasami te 2 minut to to co najlepsze w filmie, a reszta to nuda.

Ja film traktuję także zazwyczaj jako dobrą rozrywkę i nic więcej, więc zazwyczaj na filmy jakoś strasznie nie narzekam, ale rzadko się tez zachwyca. ;) Na Złoty Kompas się wybiorę jak będzie w kinach, po prostu lubię chodzić do kina, a film wydaje się - dla mnie - czymś wartym obejrzenia, czy może lepiej sprawdzenia. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-30, 00:07   

Dabliu napisał/a:
Zalinkowałem trailer do Złotego Kompasu na kilku różnych forach i zauważyłem znamienną rzecz - najbardziej czekają na ten film osoby koło trzydziestki (urzekła ich ta steampunkowa baśniowość), za to młodzież licealna kręci nosem, że to film dla dzieci.

No cóż, ja mam nieco ponad 30 lat i wiem że ten film będę omijał szerokim łukiem. Odstręcza mnie od Niego to, co Cię do niego przyciąga - czyli wiktoriański klimat, new werid, steampunk, etc.

Na Beowulfa wybiorę się pewno w przyszłym tygodniu - nie ma to jak czyste fantasy :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-30, 00:17   

Mnie klasyczne fantasy na dłuższą metę nudzi. Ale Beowulf to co innego - stary poemat - tyle że nie sądzę, aby ta nowa wersja przebiła tę sprzed dwóch lat.
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-11-30, 00:25   

Ja ostatnio czekam tylko na bajki... może to pierwsze objawy zdziecinnienia xD
Ogólnie filmy troszkę mi się przejadły i do kina idę tak średnio raz na trzy miesiące. Ostatnio byłam na Ratatuju i pewnie się wybiorę na Film o pszczołach.
 
 
grubshy 
Chlod Mego Serca


Posty: 209
Skąd: Ja tutejszy...
Wysłany: 2007-11-30, 10:33   

Na serwisie Komikslandii pojawil sie news, oraz kilka screenow z planowanej ekranizacji 'Straznikow'.
Niby wszystko wyglada ok, ale pokazano bardzo niewiele (brak nawet zblizen postaci) zatem nadal nie da sie ocenic co z tego wyjdzie...

Caly news pod tym linkiem.
_________________
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-30, 15:35   

grubshy napisał/a:
Niby wszystko wygląda ok, ale pokazano bardzo niewiele (brak nawet zbliżeń postaci) zatem nadal nie da sie ocenić co z tego wyjdzie...

Mnie najbardziej podoba sie ten ostatni fotosik z chłopcem czytającym komiks. Ciekawe jak wybrną z tego wątku twórcy książki. Ogólnie "Strażnicy" są bardzo ciężcy do sfilmowania i może to być ambitna porażka. Dużo retrospekcji, opowieści w opowieści - 1 film to za mało.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-30, 18:33   

MadMill napisał/a:
Narnia nijak się ma do Pullmana, trochę to inne realia jako książki.


Niezupełnie, sam Pullman przyznawał się, że pisze anty-Narnię (nb. książka zaczyna się od dziewczynki wchodzącej do szafy). Narnia była mocno chrześcijańska, za to w "Mrocznych Materiach" Bóg i aniołowie przedstawieni są jako banda kompletnych drani, i kluczowy punkt trylogii to właśnie wojna i próba zabicia Boga.

Za Wiki:
Cytat:
Philip Pullman (ur. 19 października 1946) – angielski pisarz i wykładowca.

Po kilku nieudanych próbach pisania dla dorosłych zdobył sławę fantastyczną trylogią Mroczne Materie, która choć nie zdobyła w Polsce rozgłosu, w krajach anglojęzycznych stała się natychmiastową klasyką i trafiła na pierwsze miejsca list bestsellerów. Inspirowana esejem Heinricha von Kleista "O teatrze marionetek", wierszami Williama Blake'a i Rajem utraconym Johna Miltona, wyrwała się z getta powieści dla dzieci. W tej epopei Pullman z niespotykaną u innych pisarzy tzw. powieści dla młodzieży (chociażby J. K. Rowling) ukazał rozterki moralne, zdradę, miłość i tragizm wyborów, poruszając także takie tematy jak metafizyka, filozofia i teologia. "Mroczne Materie" są historią wojny pomiędzy światami, która doprowadzić ma do upadku Królestwa Niebieskiego i utworzenia Republiki. W równoległym do naszego świecie dziewczynka imieniem Lyra udaje się na mroźną północ, by uratować swojego przyjaciela, ale nie zdaje sobie sprawy, że jej wyprawa ma o wiele większe znaczenie, niż mogła to sobie wyobrażać. Jej ojciec, Lord Asriel, rzuca wyzwanie kościołowi i czczonemu przez niego Bogu, Autorytetowi, który w miarę rozwoju akcji okazuje się oszustem i kłamcą. Za ten antyklerykalny wydźwięk Pullman był przez jakiś czas atakowany przez brytyjskie środowiska kościelne. Sam pisarz uważa się nie za ateistę, a agnostyka, mówiąc, że krytykuje jedynie część instytucji kościelnej, a nie samo chrześcijaństwo.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-12-05, 08:55   

http://film.onet.pl/0,0,1652863,wiadomosci.html

Można zobaczyć zwiastun do drugiej części Narnii ; )
Zwiastuny zawsze są świetne xD
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-12-05, 14:19   

Dzieciaki obrzucające się końską kupą, plujące na głowy dorosłych i cień wszechwładnego Magisterium (KK) - czyli raczej anty-Narnia i raczej nie bajeczka.
Dla tych, którzy wciąż wątpią, że film młodzieżowy pt. "Złoty kompas" może być całkiem ciekawy - pierwsze pięć minut filmu oraz pięciominutowa, specjalna wersja trailera (jest scena z szafą - mała zamiast przenieść się do never-landu podsłuchuje tajemnice dorosłych. Dość ciekawe i symboliczne przewartościowanie tego znanego z Narnii motywu).
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-12-07, 08:52   

Obejrzałam trailer i chciałam naprawdę na ten Złoty kompas się wybrać. Niestety dystrybutor ma gdzieś ludzi, którzy nie lubią dubbingu i tylko w jednym kinie w Warszawie będzie wyświetlany ten film z napisami (za Stopklatką). Reszta jest skazana na polskie głosy. --_- No to ja też mam dystrybutora gdzieś. Wolę tego w ogóle nie obejrzeć w kinie, niż w takiej wersji.

Ech... nawet Harry'ego Pottera mogli puszczać z napisami. A tego nie chcą. ;(
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2007-12-07, 11:32   

Rozumiem ten ból :( sprawdzałem we wtorek i WTF same dubblingi //mur :( ale pewnie i tak sie wybiore.



aaa w mulitikinie nie ma chyba dublingu w gdansku :!: przynajmniej nie maja zaznaczonej tej opcji :mrgreen:
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2007-12-07, 21:22   

A ja tam czekam na kolejny film, który zapowiada się tak, że paluszki lizać. Te wszystkie baśnie, które teraz wychodzą... Dajcie spokój, ile można... Ale takie filmy jak "I am Legend" powodują iż trzeba odbyć obowiązkową wizytę w kinie XD
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-17, 12:22   

Dark Knight - dla mnie bomba. Zapowiada sie ciekawiej niż "jedynka".
"Jestem legendą" - kiepskie recenzje, ale dobrze się w USA sprzedaje. Największy zarzut to zbyt dalekie odstępstwa od treści książki.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13