FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-10-25, 11:21   

iMDB ma ogólnie ujowe oceny.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13167
Wysłany: 2017-10-25, 11:55   

Konkluzja jest prosta. Politycy podpisują się wyborcom mając w d. armię i używając jej jako kolejnego, prywatnego narzędzia. Stawiają nierealne cele a o niepowodzenia obwiniaą "narzędzia".
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-10-25, 13:26   

Romulus napisał/a:

Zaprzągłeś do pracy swoją wyobraźnię i oczekiwania.

Tymczasem, film jest bardzo realistyczny.

W pozostałych przypadkach - "żołnierze" kartelu to własnie fajansiarze, a nie elita komandosów. Zwykłe bandziory, z ulicy.

A armie nie są zgromadzone w jednym miejscu.

To nie są dosłownie bogowie - przykład El Chapo wskazuje, że mogą być wszechwładni, nieuchwytni, ale mozna ich też złapac i bez trudu zamknąć.



1. Widzisz źdźbło w oku brata swego, a w swoim belki nie dostrzegasz :-P

2. O ile naciągane fantazje można pod to podciągnąć...

3. Z całym szacunkiem, lecz nie "wpiszesz" mi Pan, iż (rzekomo) potężny kartel narkotykowy nie dysponuje również grupą dobrze wyszkolonych zabójców... :lol: Czy tam nie stać go na wynajęcie takowych... Nie no, błagam... ;)

4. Azaliż w którymkolwiek miejscu napisałem, że armie są zgromadzone w jednym miejscu? Przypuszczam że wątpię... :-P Natomiast co jak co, ale miejsce pobytu/zamieszkania bossa powinno być zawsze silnie strzeżone... A tutaj mamy kilku łebków na całą hacjendę...

5. Skoro są tacy wszechwładni i nieuchwytni, to jak można ich złapać i bez trudu zamknąć? Na pewno w odrealnionym "Sicario"... :-P
Innymi słowy, skoro jest tak łatwo, to dlaczego w rzeczywistości wychodzi tak trudno? :lol:
Jeden przykład niczego nie dowodzi... "Wyjątek potwierdza regułę", psze Szanownego Pana :-P
Zresztą gdyby to było takie proste jak gada gieroj filmu, to już dawno rozpieprzono by te kartele, czyż nie?
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-10-25, 19:36   

Kartele nie dlatego trudno rozpieprzyć, że to jeden w drugiego komandosy, rangery i delta force (sprawdzić czy nie Los Zetas), tylko dlatego że korupcja, zastraszanie, infiltracja środowisk politycznych i organów ścigania. Cosa Nostra to też nie same Ramba i parszywe dwunastki i jak się znajdzie jakiś sędzia Falcone to piszczą cieniutko jak chór kastratów. Więc ten tego. Walka z kartelami to nie tylko strzelaniny na ulicach, podobnie jak bicie kurew to nie jest jeszcze zwalczanie prostytucji.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-10-29, 01:03   

"Wojna o planetę małp" - ostatnia (oby!) część trylogii została koncertowo spartolona:
najebali tu cukru i lukru od zajebania (więc cukrzyca prawie murowana), a wszystko obficie podlane ckliwością, patosem oraz naciągane niczym guma od barchanowych majtów --_-
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-10-29, 21:34   

Thor:Ragnarok kto lubi filmy z Marvela, będzie zachwycony. Najlepsza odsłona świataM. Prowadzenie serii zasługuje na specjalnego Oskara. Praktycznie każdy kolejny film wprowadza ich na coraz wyższy poziom. Tym razem spotykamy Thora, Lokiego i Hulka w klimacie spejsopery Guardiansów.
byliśmy w IMAX - mega wrażenia/w końcu we Wro....
W swojej kategorii 11/10.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13167
Wysłany: 2017-10-29, 22:40   

Red 2 Red był świetny, dwójka chyba jednak zbyt mocno idzie w parodię, za mocno, aż gdzieś ociierając się o klasę Ferdka Kiepskiego. Ale i tak ogląd się przyjemnie, zasadniczo dla aktorów. Willis jak to Willis, świetny, ale Malkovich wprost cudny. 7/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-10-30, 08:36   

Spędziłem weekend na próbach znalezienia czegoś fajnego na Netflixie, to co zmogłem to Security i Świat w płomieniach ale skoro polecasz to luknę na RED 2 mimo niechęci do drugich części
Zastanawia mnie też Lucy...
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-10-30, 08:50   

Red2 fajne. Oczywiście nie tak jak jedynka, ale daje radę.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2017-10-30, 10:48   

utrivv napisał/a:
Spędziłem weekend na próbach znalezienia czegoś fajnego na Netflixie, to co zmogłem to Security i Świat w płomieniach ale skoro polecasz to luknę na RED 2 mimo niechęci do drugich części
Zastanawia mnie też Lucy...

"Trainwreck" z Amy Shumer. :) Komedia, ale boska. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13167
Wysłany: 2017-10-30, 10:55   

Też niczego specjalnie na Netflixie nie mogę znaleźć. Zalew badziewia albo rzeczy które już widziałem. Showmax to samo.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-10-30, 11:12   

utrivv napisał/a:
Zastanawia mnie też Lucy...


Straszne, okropniaste wręcz gówno. Besson skończył się na Kill 'Em All --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-10-30, 11:15   

Ano, gówienko, ale nie takie straszne. Mi zapewniło rozrywkę. 5/10
  
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-10-30, 11:19   

już dwa razy podchodziliśmy do Mumii - dwa razy zasnęliśmy.
Lucy na pewno w końcu popatrzmy.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-10-30, 11:24   

Gówniaste, gówniane, gówienne gówno. Po seansie przypomniałem sobie Leona, Nikitę, Piąty element, czy chociażby Niezwykłe przygody Adeli Blanc-Sec. I zachciało mi się płakać.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-10-30, 11:25   

Od Mumii jednak lepsze :mrgreen:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2017-10-30, 12:38   

MrSpellu napisał/a:
Gówniaste, gówniane, gówienne gówno. Po seansie przypomniałem sobie Leona, Nikitę, Piąty element, czy chociażby Niezwykłe przygody Adeli Blanc-Sec. I zachciało mi się płakać.

Ale "Lucy", znaczy się? Bo też mam na liście, ale nie mogę się zebrać i nie mam natchnienia.

Oglądajcie "Dirk Gently's Holistic Detective Agency". Po co męczyć się 1,42 h z filmem, skoro można 5 godzin z serialem? :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-10-30, 13:06   

Romulus napisał/a:
Ale "Lucy", znaczy się? Bo też mam na liście, ale nie mogę się zebrać i nie mam natchnienia.


Tak. "Słaby film" to bardzo delikatny i wyważony eufemizm.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-10-30, 13:59   

u mie na domowej tapecie czekają na obejrzenie: Mummy i Obcy5
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2017-10-30, 16:24   

A ja coraz częściej widzę opinie na temat filmu/serialu/książki w formie: "czyta/ogląda się bez bólu" i to ma być pozytywem. Znak czasów chyba, popkultura gorsza wypiera cały czas lepszą. Niedługo będzie tak, że film będzie ok, jeśli zasypiamy/wyłączamy wkurwieni w połowie a nie po 15 minutach. :)
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-10-30, 17:41   

Miałem kumpla, wszystko co nie było Larsem von Trierem lub Ingmarem Bergmanem było dla niego gównem.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13167
Wysłany: 2017-10-30, 17:49   

Powiedziałes mu, że Bergman to gówno?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2017-10-30, 18:45   

A tak swoją drogą, widziałem w weekend naprawdę niezłe gówno.
Atomic Blonde - z Charlize Theron i Jamesem McAvoyem (który aktorsko był tu genialny).

Historia jest prosta. W roku 1989, MI6 wysyła do Berlina swoją najlepszą agentkę, aby ta znalazła tajny mikrofilm z danymi osobowymi agentów brytyjskiego wywiadu. W powietrzu czuć mocno "wind of change", mur berliński kruszy się każdym dniem coraz bardziej a Berlin przypomina garnek z kipiącą zupą. Wydawać by się mogło, że taka opowieść to nic nowego, widzieliśmy tego na kopy. Oczywiście. Czadowa blondyna miażdży jaja agentów KGB, sama zbiera potężne cięgi, ociera krew i smarki, pędzi autostradą znacząc ją czerwoną smugą.

Ale zrobione to jest tak przepysznie , że palce lizać. Mieszanka "Jasona Bourne'a" z Damonem i thrillera szpiegowskiego z taką trochę komiksową estetyką Guya Ritchie po całości. I kupa muzyki "z tamtych czasów". Taki szajs naprawdę polecam.
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-10-30, 19:04   

A tu jeszcze do Thora


Ps. Plusem (niebagatelnym) imaxa jest to że nie ma reklam. Był za to trailer The Last Nin... Jedi. Wygląda na ambitniejsze. Carrie Fisher występuje.

PSS. Oczywiście w Marvelu są dwa filmiki końcowe.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-01, 15:46   

"Hidden" - bardzo dobry horror autorstwa braci Duffer ("Stranger Things"), który w końcówce został totalnie spieprzony... Tym bardziej szkoda, że do tego momentu wszystko "grało, a nawet śpiewało" ;) Aktorstwo (świetna Emily Alyn Lind!), emocje, muzyka... A później przychodzi zakończenie pasujące tutaj jak dupa do drutu kolczastego. "Paczałem" i oczom nie dowierzałem... //facepalm
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-02, 00:44   

Nocturn animals - Romek i dworkin napisali już wszystko co można tym filmie napisać i jeszcze trochę.
Niepokojący, frustrujacy, dołujący.
8,5/10
M. też się film nie podobał.
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-02, 23:00   

Dziewczyna z pociągu - całkiem przyzwoity kryminal z obowiązkowyM twistem + naprawdę dobra Emily Blunt. Znika dziewczyna a zapijaczony bohaterka musi to wyjaśnić. W klimacie Gillian Flynn.
7/10
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-03, 13:05   

"To" - najnowsza ekranizacja wypocin pijusa Króla Stacha. Poza fajnym początkiem i ładną muzyką, nie znalazłem tu nic dla siebie. Poddałem się z oglądaniem bodaj 15 min. przed końcem --_-
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13167
Wysłany: 2017-11-03, 13:10   

Stefka
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-03, 13:11   

A pardon, z rozpędu zrobiłem go Staszkiem (szkoda, że nie Wackiem) :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 14