FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-09-01, 10:56   

No nie do końca, bo dwie pierwsze części "Iron Man" były całkiem fajne ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7117
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-09-01, 10:57   

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że DJ na kiczu całkiem nieźle zarabia, według Forbsa w 2020
Dwayne Johnson – 87,5 mln dol
Cytat:
Tym samym Dwayne Johnson jest najlepiej opłacanym aktorem na świecie.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2020-09-01, 11:14   

ASX76 napisał/a:
No nie do końca, bo dwie pierwsze części "Iron Man" były całkiem fajne ;)

Być możliwe. Ale nie postawiłbym ich w jednym szeregu ze Szklaną pułapką czy Człowiekiem z blizną :)

utrivv, mnie to nie dziwi. Robienie kasy na kiczu od dawna należy do reguł show-biznesu :)
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-09-01, 11:19   

KS napisał/a:
ASX76 napisał/a:
No nie do końca, bo dwie pierwsze części "Iron Man" były całkiem fajne ;)

Być możliwe. Ale nie postawiłbym ich w jednym szeregu ze Szklaną pułapką czy Człowiekiem z blizną :)


Dyć to insze gatunki...
Natomiast więcej zabawy miałem z "IM".
Gdybyś Pan wymienił np. "Dawno temu w Ameryce", czy "Chłopcy z ferajny", to jasna sprawa :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2020-09-01, 11:22   

KS, co kogo obchodzi co ty wolisz pamiętać. fdv, miał co innego na myśli i jakoś wszyscy oprócz ciebie załapali. I jeśli nawet po pierwszej wypowiedzi ci się nie udało to już po kolejnych powinno. Wypadałoby odnieść się do jego przekazu i jego myśli bardziej niż do tego co ty sobie wyobrażasz. Nieprawdaż? Bo w tej chwili dyskutujesz sam ze sobą. Postawiłeś sobie tezę i ja zbijasz.

Nie wiem, potrzebujesz publicznego potwierdzenia żeś nie plebs i tylko dobre kino oglądasz? A te wszystkie Szwarcenegery i inne masz "w głębokim poważaniu"? No dobra, to już wszyscy wiedzą i już nabrali głębokiego szacunku do ciebie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2020-09-01, 11:24   

ASX76 napisał/a:

Gdybyś Pan wymienił np. "Dawno temu w Ameryce", czy "Chłopcy z ferajny", to jasna sprawa :-)

Celowo ograniczałem się do tzw. sprawnego rzemiosła, nie wymieniałem takich tytułów, które znacznie wykraczają poza ten schemat.

Fidelu, powstrzymaj proszę swój wewnętrzny przymus pisania bredni. Nikogo to nie bawi.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-09-01, 11:38   

fdv napisał/a:

A ja powiem że w porównaniu do gwiazd kina akcji z lat 80 to jednak DJ coś tam zagrać umie

KS napisał/a:
Masz na myśli Clinta Eastwooda, Rutgera Hauera, Patricka Swayzee i Mela Gibsona? Nie czekaj, pewnie Harrisona Forda, Bruce’a Willisa i Ala Pacino? A może Nicka Nolte, Eddiego Murrphyego, Kurta Russella, Michaela Douglasa? Nie, już wiem, chodzi o Toma Cruise. Albo Kevina Costnera. OMG, zapomniałbym o Seanie Connerym. Taaa… wszyscy oni to drewniaki w porównaniu z DJem.



LOL tyś po prostu mistrz wymieniłeś wszystkich oprócz tych o których ja myślałem no czapki z głów jak to jest możliwe to nie wiem ja myśląc o kinie akcji lat 80 mam w głowie takie nazwiska jak Stallone Shwarzeneger albo van Damme, a ty lecisz hajda po całości i wymieniasz każdego kto wtedy zagrał jakąś rolę; gz <clap>



Aktorsko postawiłbym DJa na równi z Arnim, Sylwestrem itp.
Mają swoje filmy, w których dobrze się czują, widzowie równie dobrze się z tym czują i te role ich "kupują".
I co więcej - wszyscy ci aktorzy potrafią się sami z siebie nabijać.
Przecież DJ w Jumanji nabija się z samego siebie (i swojego image filmowego) ewidentnie. Podobnie jak pastiszowi byli chociażby "Bliźniacy" z Arnoldem i Dannym Devito (o późniejszych Expendables nie wspominam, bo to już inne czasy).
Poza tym DJ mnie kupuje w "Drobnostce" w Vaianie. ;-) Ta rola pasuje mu jak ulał (i tez jest przecież trochę nabijaniem się, mimo, że animowanym - ale jak się ciut DJa widziało, to spokojnie można sobie go wyobrazić w tej roli ;-) ).

Inną sprawą są same filmy, które teraz bardziej są nastawione na "bum, bum" robione komputerowo, zamiast rzeczywiście. Ale to IMHO bardziej kwestia samych filmów, a nie DJa i on niekoniecznie ma na to wpływ - mamy inne czasy po prostu.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2020-09-01, 11:54   

KS, wystarczą twoje? W sumie racja. Nie ma co się kopać z koniem. Dalej opowiadaj jaki jesteś bystry i wspaniały kruszyno ty moja.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2020-09-01, 12:57   

Fidelu, rycerzu nieskazitelnej cnoty, pozwólże innym mieć swój własny sposób na dyskutowanie o filmach, nawet jeśli on nie przypada do Twego zerojedynkowego gustu. Nie dla każdego dyskusja ogranicza się do słów "gówno" i "gówno na patyku". Ukłony dla małżonki.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2020-09-01, 13:09   

Ależ dyskutuj sobie jak chcesz. Naprawdę nie chciałbym niczego narzucać, ale spróbuj czasem podyskutować z innymi. Może ci się spodoba, kto wie. To tylko niezobowiązująca rada. Publiczne dyskutowanie z samym sobą jest, wiesz, cokolwiek słabe. Ale oczywiście zrobisz jak będziesz uważał, nic na siłę. Czuj duch.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11305
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-01, 14:00   

KS napisał/a:

Być możliwe. Ale nie postawiłbym ich w jednym szeregu ze Szklaną pułapką czy Człowiekiem z blizną :)


w sumie to bym nie postawił Człowieka z Blizną w szeregu ze Szklaną pułapką - to zupełnie inne rodzaje kina... jeżeli już się czepiać :)

klasyczna gównoburza w szklance mleka.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2020-09-01, 14:39   

Trojan, +2,73
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23153
Wysłany: 2020-09-01, 15:10   

utrivv napisał/a:
Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że DJ na kiczu całkiem nieźle zarabia, według Forbsa w 2020
Dwayne Johnson – 87,5 mln dol
Cytat:
Tym samym Dwayne Johnson jest najlepiej opłacanym aktorem na świecie.

Widziałem to zestawienie i mnie mocno zaskoczyło. :) Ale nie powinno. Dwayne Johnson grywa w najbardziej komercyjnych i masowych filmach, jakie można sobie "wymarzyć", zaraz po produkcjach Marvela. :) A że filmy te zarabiają na siebie i na inne filmy, to i chłop miał żniwa przez cały zeszły rok. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11305
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-01, 19:59   

wiadomo że najlepiej się zarabia na gigantycznych BlockBusterach w których aktorzy bierą % od zysków - czemu się dziwicie?

mimo że nie przepadam za Dwaynem (jak i filmami z nim) - to znalazł on swoją niszę i się w niej sprawdza. Mimo wszystko - musi być z niego całkiem łebski facet - który z niszowego cyrku wykreował się na światową gwiazdę kina.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2020-09-03, 21:39   

The Old Guard

Lipa
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23153
Wysłany: 2020-09-05, 08:13   

"Nieśmiertelny" ("L'Immortale") - ni to spinoff, ni to prequel "Gomorry". Film niepotrzebny. Nudny. Rozczarowujący. O ile wątek dotyczący młodości Ciro jeszcze ujdzie, o tyle reszta - nie będę spoilerował - bez sensu. Czy zakończenie zwiastuje jakiś ciąg dalszy, to jest film "dołączy" fabularnie do kolejnego sezonu serialu? Oby nie. https://www.youtube.com/watch?v=mNz2Y0RHZBc

"Serenity" ("Przynęta"). Matthew McConnaughey, Anne Hathaway, Jason Clarke - obsadowo rewelacyjnie. Niestety, scenariusz to idiotyzm. Już na poziomie pewnego, głównego założenia. Początek w miarę obiecujący: mamy straumatyzowanego bohatera, który na jakiejś wyspie łowi ryby i zabiera na ryby turystów. Do tego ma obsesję na punkcie wielkiego tuńczyka - wali kliszą na kilometr. Zjawia się ona - jego była, która ma wrednego męża, którego chce się pozbyć. Za kasę, ale i dla dobra ich wspólnego (z bohaterem) dziecka. Zadra w sercu bohatera jest oczywista, że nawet nie oznaczam spoilera. Gorzej, że potem scenariusz zaczyna kombinować i robi się głupio. Naprawdę głupio. https://www.youtube.com/watch?v=OrNbYgiIqoQ
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2020-09-05, 09:26   

Najbardziej podobał mi się ten cypelek na 1:58.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2020-09-05, 10:16   

Romulus napisał/a:

"Serenity" ("Przynęta").

Faktycznie głupie, a do tego zagrane jak chałtura w powiatowym domu kultury. Mateuszek manieryczny do bólu, Ania drewniana, a Jason karykaturalnie jednowymiarowy. Omijać szerokim łukiem.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2020-09-05, 12:09   

McConaughey ostatnio jakby się pogubił. W okresie 2011-2014 miał masę swietnych ról w bardzo udanych filmach, ostatnio jednak w czym nie wystąpi, to zalicza wtope. A szkoda, bo się fajnie wyrobił i z powodzeniem zrzucił z siebie łatkę przystojniaka z komromów.
 
 
Trojan 


Posty: 11305
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-05, 13:27   

Anatomia upadku zaczęła się od Interstellara :)
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2020-09-05, 13:46   

Zaryzykowałbym tezę, że od niezasłużonego Oscara.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2020-09-05, 14:09   

Drugorzędny aktor z ładną buźką, któremu coś tam się pofarciło.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2020-09-05, 14:44   

Jego najlepszą rolą z tego okresu był fantastyczny występ u Friedkina w "Killer Joe". Chociaż większość pewnie woli Rusta z wiadomego serialu.
 
 
Trojan 


Posty: 11305
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-05, 18:39   

KS napisał/a:
Zaryzykowałbym tezę, że od niezasłużonego Oscara.


dostał Oskara ?

Cytat:
Drugorzędny aktor z ładną buźką,


ładną buźką ??

no cóż...
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2020-09-05, 18:48   

Trojan napisał/a:
ładną buźką ??


Też nie do końca rozumiem te zachwyty Fidela nad urodą McConaughey'ego, to nie pierwszy raz... Ale cóż, są gusta i guściki.

Tak, dostał Oscara. Za Dallas Buyers Club. Niezły film, świetna rola.
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2020-09-05, 19:09   

Trojan napisał/a:

dostał Oskara ?

Jeśli mnie skleroza nie myli, za Dallas Buyers Club. Bezdyskusyjnie należał się wtedy Di Caprio za Wilka z Wall Street.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11305
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-05, 19:21   

za Wilka ??

to faktycznie był kiepski rok dla aktorstwa (menskiego)
 
 
Mamerkus 


Posty: 366
Skąd: z prochu
Wysłany: 2020-09-06, 03:34   

Tenet - bełkot pseudonaukowy, fabularna mielizna, bezpłciowy, totalnie wyprany z charyzmy Mudżin w roli głównej, wyglądający jak klon Jamesa Hardena, zmanierowany na groteskowego ruska i grający na autopilocie Kenneth Brannagh, przerażająco wysoka i chuda jak żyrafa Elisabeth Debicki, całkiem niezły Pattinson, muzyka i efekciarstwo realizacyjne. Dużo i szybko się dzieje, ale w sumie to widz nie za bardzo wie, kto, z kim, co i na co, taka papka doprawiona gromkopierdnym efekciarstwem.
W zasadzie te same wariacje, co w Dark (dużo tu pitolą coś o paradoksie dziadka), ale Nolan bawi się szmacianką, a w Dark grają w futbol zawodowy.
Daję 3/10 za niezłego Pattinsona (który robił co mógł by ratować swojego botowego bohatera), efekty specjalne i muzykę.
Nolanów to ja bym już odesłał do jakiegoś zamkniętego zakładu, bo tylko psują rynek fantastyki naukowej.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2020-09-06, 10:37   

To by się zgadzało. Po żenującym Interstellarze i po niewiele mniej żenującej Dunkierce, mniej więcej tego się spodziewałem.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11305
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-06, 11:31   

Nolan był dobry w latach '00-'12 - gdzie jeszcze w '10 zrobił w marę fajną Incepcję (choć nie rozumiem zachwytów) a w '12 skończył swoją trylogię Batmana - z czego wynika że winien zostać przy kinie komiksowym {DC}

co do Pattinsona - widziałem go w trialerze Nietoperka, i jednak nie. Zdecydowanie nie. Kompletnie nie ma "charyzmy Bata", wyglądu ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13