Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-02-23, 22:13   

"Parasite" 2019 - wielokrotnie nagradzany komediodramat z Korei Południowej okazał się produkcją godną laurów. Ogląda się! :-)
Dla HBO powstanie serialowa wersja, która zamknie się w jednym mini sezonie.

"Togo" 2019 - bardzo wzruszający i pięknie zrealizowany film przygodowy z wytwórni Disneya. Jego tytułowy bohater to (syberyjski?) husky (szalenie słodki!), który jako lider psiego zaprzęgu kierowanego przez L. Seppalę (granego przez W. Dafoe) rusza w bardzo długą i niebezpieczną podróż celem dostarczenia leku dla umierających dzieci. Niewątpliwym atutem są cudowne krajobrazy Alaski. W sam raz dla całej rodziny (dla singli też, nawiasem pisząc) :-)
P.S. Nie jest tak przejmująco smutny jak "Mój przyjaciel Hachiko", więc nie ma obaw, że ktoś popadnie w depresję ;)

BG 
Wyżełłak

Wysłany: 2020-02-23, 22:39   

"Czarna Pantera" - jeden z najciekawszych filmów MCU. Dobrze napisani bohaterowie, w tym antagonista (co w filmach o superbohaterach nie jest oczywiste), dobra obsada i gra aktorska, tak samo muzyka i techniczne aspekty filmu. Bodaj jedyny słabszy aspekt filmu to potraktowany po macoszemu wątek Klaue - ta postać mogłaby zostać bardziej rozwinięta. Ogólnie jednak, film jest bardzo dobry.

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2020-02-23, 23:39   

BG napisał/a:
"Czarna Pantera" - jeden z najciekawszych filmów MCU.
Jednym zdaniem kupa, spuść wodę

Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-02-24, 19:17   

"Color Out of Space" 2019 - horror wyreżyserowany przez R. Stanleya ("Hardware") został oparty na opowiadaniu Lovecrafta i tylko tyle dobrego można o nim napisać ;) Nie zmogłem do końca. Nikolas Kejdż stanowi dodatkową nie atrakcję :-P
Trzymać się z daleka.

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-02-24, 19:44   

Cage to duży plus. A że coś zrobione na Lovecrafta, to przecież musi być unika z grzybnią.

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-02-25, 16:10   

Fidel-F2 napisał/a:

Cage to duży plus.

A że coś zrobione na Lovecrafta, to przecież musi być unika z grzybnią.

1. Od czasu ch.jowego "Next" przez którego krwawiłem z oczu i uszu, jest u mnie na minusie.

2. No nie, bo przecież sam koncept z potworami z innego wymiaru (czy coś w ten deseń) jest ciekawym punktem wyjściowym (w horrorze). Inna sprawa, "co" i "jak" się z tym zrobi...

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-02-25, 18:07   

1. Mylisz chujowe filmy z aktorem.

2. Nie jest

Stary Ork napisał/a:

Trojan 

Wysłany: 2020-02-25, 19:15   

1. Ostatnio Klata gra w ujowych filmach.

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-02-25, 19:51   

z tym nie dyskutuje, taka karama, chociaż ostatnio widziałem taki kameralny sensacyjniak, prosty ale przyjemny

Stary Ork napisał/a:

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-02-25, 23:58   

Jego ostatnie życzenie

Przyzwoity film zaangażowany w obnażanie politycznego skurwysyństwa. Dobre aktorstwo. Problemem jest narracja. Wiemy o co chodzi bo widzimy różne strony i jest to oczywiste, natomiast perspektywa głównej bohaterki jest jakoś niekonsekwentna, rzeczy się nie za bardzo trybią. Ale w sumie daje radę.

Affleck jakiś napuchnięty, chyba że to charakteryzacja do roli.

7/10

Stary Ork napisał/a:

Trojan 

Wysłany: 2020-02-26, 00:28   

Affleck często wygląda na spuchniętego

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-02-26, 17:42   

Przypakowany z powodu roli Batmana, a poza tym pewnie na/po odwyku to może dlatego?

Wczoraj jakoś mi się nudziło wieczorem i na nic nie miałem ochoty. Tak se pstrykałem po serwisach i na Netflixie wpadł mi w oko polski rupieć, co się "Sara" tytułuje. Oglądałem to kiedyś i wiedziałem, że nawet wtedy kiedy go oglądałem dawno temu to był lekko paździerzowy. Teraz, po latach nic się nie zmieniło. Dialogi w uszy kłują. Ale! Doceniam odwagę związaną z nagością Agnieszki Włodarczyk - taka młodziutka dziewczyna gdyby dziś zadebiutowała w taki sposób to byłby krzyk, że male gaze i tym podobne. Co nie zmienia faktu, że mamy tu fantazję erotyczną na temat związku dojrzałego faceta z szesnastolatką(?), siedemnastolatką(?). Przyznać muszę, że nieco to niesmacznie wyglądało.

A poza tym, podobało mi się wyszukiwanie cytatów z innych filmów.

Generalnie, fatalny film, fatalnie się zestarzał, choć już w czasie premiery był fatalny.

Trojan 

Wysłany: 2020-02-26, 17:54   

Ano wlasnie, ostatnie zdanie wystarcza. Ja na ten przykład nie widziałem nigdy. Fragmenty co najwyżej.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-03-08, 17:18   

"Spenser Confidential" - typowy film z Markiem Wahlbergiem. Zwłaszcza w reżyserii Petera Berga. Były policjant wychodzi z więzienia po pięciu latach, za przestępstwo, które popełnił (dla odmiany - choć oczywiście, nie takie to proste). Zamierza zostać kierowcą ciężarówek i wyjechać z Bostonu. Ale: przeszłość. Ale: skorumpowani policjanci. Film ze sporą dawką przemocy, ale i humorem. Niezła postać kobieca - dla odmiany, nie trzeba jej ratować z opałów. Do tego nietypowy partner. Dużo się dzieje. Sympatyczny film na niedzielne popołudnie. Do zapomnienia także. Finał zapowiada jakąś kontynuację, ale niekoniecznie. https://www.youtube.com/watch?v=bgKEoHNi3Uc

Tomasz 
Kain Czarny

Wysłany: 2020-03-09, 15:32   

Romulus napisał/a:
"Spenser Confidential" - typowy film z Markiem Wahlbergiem.

Też obejrzałem, takie lekkie kino napisane i wyglądające jak z późnych lat 90-tych.
Za mało mroczne, za mało na poważnie, za mało do uśmiechu. Rzeczywiście: obejrzeć bo nie boli i zapomnieć, bo po co pamiętać.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-03-14, 19:48   

"Like Crazy" - miły przerywnik od seriali. Fabuła jest prosta: chłopak i dziewczyna, spotykają się, zakochują, na przeszkodzie stają pewne względy formalne, które wystawiają ich związek na próbę. Historia rozpisana na kilka lat. Spodobało mi się zakończenie, takie proste, oczywiste i prawdziwe. Do tego Felicity Jones - u mnie Jennifer Lawrence nie miałaby z nią szans. :) https://www.youtube.com/watch?v=qvf52Z5w_kI

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-03-21, 22:30   

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" - żenująco kiepski wyrób "slasheropodobny" made in Kaczystan. Scenariusza nie da się zauważyć. Nie dobrnąłem do końca. Coś dla wytrawnych koneserów chujni.

"The Invisible Man" - imponujące, że film został nakręcony za jedyne 7 mln dolców...
To kolejny autorski projekt Australijczyka Leigh Whannella, który niestety tym razem finalnie rozczarowuje pod kątem nie trzymającej się kupy historii i politycznej poprawności ostro kwiczącej w zakończeniu, które jest "ni w dupę, ni w oko". E. Moss brzydka jak cholera. Po twórcy "Upgrade" spodziewałem się o wiele więcej.
P. Verhoeven w "Hollow Man" z 2000 roku (wersja reżyserska) stworzył znacznie lepszą historię o niewidzialnym człowieku, mimo iż końcówka filmu była naciągana jak gumka od stringów.

Bibi King

Wysłany: 2020-03-23, 11:13   

Iron Sky: Inwazja Dawali w telewizorni, więc obejrzałem.
Wiedziałem, że będzie specyficznie, wiedziałem również, że reptilianie rządzą światem, ale liczyłem na więcej absurdu. Niewykorzystany potencjał. I nawet Hitler wjeżdżający do nazistowskiej bazy na Księżycu na grzbiecie tyranozaura nie do końca mi to wynagrodził. Nawet miłośnikom campu, kiczu i chłamu nie poleciłbym z czystym sumieniem.

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2020-03-25, 09:50   

Juliusz - abojawiem, trochę chybił-trafił; mamy fajnie - choć grubo - narysowane postaci, i sporo niezłego humoru (oraz sporo dramatu na poziomie), z drugiej w scenariuszu widać szwy (w za udział wzięli scenarzystów jest chyba ze czterech, a jak mówi prastare aborygeńskie przysłowie, Dziobak to kaczka zaprojektowana przez komitet ). Humor też bywa rozmaitych lotów - czuć rękę luminarzy polskiego stand upu, a o polskim stand upie mam zdanie zbliżone do tego co sądzę o polskim kabarecie //mysli . Na szczęście jest Mecwaldowski w tytułowej roli złamasa par excellence, Peszek jako jego ojciec (kapitalne wspomnienia o Angeli Merkel :badgrin: ) i parę scen które obrywają pytonga. Mimo wszystko 7/10, bo choć dostajemy sporo krindżu, to pierwszy raz od długich lat szczerze się śmiałem na polskim filmie. Choć nie zawsze jest do śmiechu.

Fidel-F2 

Wysłany: Wczoraj 18:20   

PEWNEGO RAZU... W HOLLYWOOD

Podobało się. Świetna plakatowa estetyka z epoki, nieustanna szydera, genialna scena konfrontacji (rżałem niepohamowanym śmiechem) i zajebongo rewelacyjne aktorstwo.

9/10

Stary Ork napisał/a:

Fidel-F2 

Wysłany: Wczoraj 22:47   

The Meg

Jason Statham walczy z wielkim rekinem. Ale takim w chuj wielkim. Wchuuuj wielkim. No fchuuuuj wielkim. Kurwa jakim wielkim.

Jajca nie z tej ziemi.

2/10 lub opcjonalnie 8/10

Stary Ork napisał/a:

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: Dzisiaj 23:54   

O, z cyklu tak zły że aż dobry? //panda

Trojan 

Wysłany: Dzisiaj 0:17   

Taki megalodon wśród filmów....

KS 

Wysłany: Dzisiaj 2:25   

Full Metal Jacket - odświeżyłem sobie, bo przypadkiem wdepnąłem na to w Netfliksie, murwa kać jakie to jest zajebiste kino i nic nie traci po latach.

Fidel-F2 

Wysłany: Dzisiaj 7:33   

Spellu, jest to tak głupie, że przynosi radość nieustannego niedowierzania.

Stary Ork napisał/a:

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: Dzisiaj 7:54   

Uważaj, bo jeszcze zostaniesz koneserem chujni jak Romulus :P

Odpowiedz do tematu