FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fantazmaty
Autor Wiadomość
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-12, 00:41   Fantazmaty

Po dość długiej nieobecności (robota, robota i jeszcze raz robota) pozwolę sobie na małą reklamę projektu, który rozkręcam od blisko 10 miesięcy, czyli Fantazmatów.

http://fantazmaty.pl

Pierwotnie miała być jedna darmowa e-antologia na wzór Geniuszy fantastyki sprzed dwóch lat, finalnie trochę się rozkręciliśmy. Kończymy już prace nad wiosenną edycją pierwszego zbiorku (ponad 20 arkuszy fantastyki), na jesień druga część, do końca roku mamy już zaplanowane kilka pomniejszych projektów, prace nad antologią na 2019 są już rozpoczęte. Innymi słowy: dzieje się, a chętnych do pomocy zapraszamy. :omg:
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2018-02-13, 00:17   

Bez papieru nie pogadamy --_-
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-16, 00:29   

No i antologia gotowa do pobrania. :)

http://fantazmaty.pl/2018...i-juz-dostepne/
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-09, 14:15   

PDF jest już gotowy do pobrania, link w menu strony lub na stronie antologii.
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-02, 10:35   

Premiera drugiego wydania "Opowieści niesamowitych" Rusnaka 28 sierpnia, można zamawiać kolekcjonerskie wydanie papierowe.

https://fantazmaty.pl/2018/08/02/znamy-date-premiery-opowiesci-niesamowitych/
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-08-02, 13:27   

Szyty grzbiet, twarda oprawa, elegancka obwoluta, klimatyczne ilustracje?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-28, 12:48   

No i ebooki online. Cztery formaty (w tym edytowalny RTF, gdyby ktoś postanowił np. zmienić kolor tekstu na różowy):

https://fantazmaty.pl/projekty/opowiesci-niesamowite/
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-20, 09:15   

Od kilku dni na naszej stronie dostępna jest najświeższa antologia "Ja, legenda" - 25 tekstów z motywem legendy.

https://fantazmaty.pl/projekty/ja-legenda/

Oprócz tego w zakładce "Projekty" pięć wcześniejszych publikacji do pobrania.
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2019-06-20, 11:31   

Dawid, robiłeś kiedyś analizę ilości pobrań w stosunku do przeczytanych pozycji?
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-20, 11:48   

@xan4, dobrze wiesz, że taka analiza jest niemożliwa (w przypadku komercyjnych przedsięwzięć również, ile osób kupuje na zapas albo na "wieczne nieprzeczytanie"?). Ale sądząc z ilości feedbacku i wiadomości, jakie dostajemy, to na pewno nie jest tak, że wszyscy pobierają i zapominają. Robimy swoje, jeśli przeczyta nawet jedna osoba i pochwali, to będzie to już duży sukces.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-06-20, 12:12   

Ja pobrałem ale nie zamierzam czytać. Na pewno nie w całości i nie teraz. Tzn, może się zdarzyć, że kiedyś w przyszłości zainteresuję się jakimś autorem, z jakiegoś powodu. Będę chciał wtedy przeczytać inne jego rzeczy. A wtedy opowiadanie zamieszczone w tym wydawnictwie będzie już niedostępne. Albo bardzo trudno dostępne. A ja będę miał je na dysku. W moim przypadku to jest jedyny powód.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-20, 12:19   

Fidel, jestem daleki od rozciągania twojego przypadku na wszystkie możliwe pobrania.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-06-20, 12:44   

Nie chcę cię zmuszać do rozciągania. Zresztą nie wiem skąd wziąłeś tak wesoły koncept, ale nie moja sprawa. Dałem Ci tylko znać w kontekście pytania xana4. Przepraszam jeśli cię dotknąłem.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2019-06-20, 12:48   

Nie neguję Dawid waszej pracy, bo wiem, że dużo musieliście zrobić.

Chodzi mi o jaranie się pobraniami, które się mają nijak do przeczytanie danej pozycji, zwłaszcza, że to darmowe i to tylko kliknięcie.

Dlatego też dopytuję, bo to przecież ważna sprawa, zwłaszcza dla nowych autorów, ile osób przeczytało, ale skomentowało, który autor zaznaczył się w pamięci czytających, który ma szansę na rynku.

Ja podobnie na Fidel, pobieram, ale nie czytam, w większości nie znam autorów, więc pobieram 'na wszelki wypadek'. Ze dwóch autorów wybije się, więc przeczytam pocżątki, jak będzie mi to do czegoś potrzebne.
Więc jestem w niszy Fidela jak widzę :)
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-20, 13:00   

No my się jaramy pobraniami, a wydawnictwa się jarają... sprzedażą - to też nie jest bezpośrednio przełożone 1:1 w stosunku do przeczytanych pozycji. My mamy jedynie taki wskaźnik - i z niego korzystamy.

No i w sumie nie rozumiem, dlaczego do Fantazmatów cały czas przykłada się Śmiertelnie Poważną Linijkę Biznesu. To nie jest przedsięwzięcie stworzone do osiągania wymiernych efektów, chcemy po prostu wydawać to, co lubimy lub co nie miałoby sensu w komercyjnej oficynie. Ludzie czytają, chwalą i komentują, czasami mniej, czasami bardziej, ale bez odzewu i coraz większych zasięgów nie zostajemy. Fandom akurat nie jest najważniejszą grupą docelową, taka prawda.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-06-20, 13:25   

A może byś wyciągnął kija z dupy?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2019-06-20, 13:54   

No Dawid, weź przestań :)

Jak ktoś kupi książkę, to wyda pieniądze, jak ktoś pobierze antologię z Fantazmatów, bo nic go to nie kosztuje. To bardzo ważny stopień klasyfikacji. i to dobrze wiesz.

NIe mam nic do Was, doceniam Waszą pracę, sam ją przerobiłem na Szortalu i przy Szortal Fiction, więc nie o to chodzi.

Cieszę się, że Fantazmaty powstały, że działają, wiesz, że swego czasu pisałem, że za dużo i za mocno, żeby nie zepsuć rynku, a teraz chodzi mi o to, żeby nie zbajerować autorów oraz pracujących przy projekcie, że 100 tysięcy pobrać, że rewelacja. Bo dobrze wiesz, że nie, że nie wiecie co i jak.
Pamiętaj, że początkujący autor jest chłonny sławy, wydań, pobrań, jarają się, a potem nic.

Cóż, tylko o to mi chodziło. I specjalnie napisałem tutaj, na niszowym forum (przepraszam użytkowników), a nie tam, gdzie mogła wyjść gównoburza.
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-20, 14:03   

@xan4, ale ja autorów nie mamię niczym - ludzie (autorzy i ekipa) się zwyczajnie z takiej liczby pobrań cieszą, bo jednak oznacza to dotarcie do konkretnej grupy ludzi. Publikują u nas debiutanci, publikują już znani twórcy, traktują to różnie - inni jako początek kariery, kolejni jako możliwość nauczenia się pracy z tekstem, jeszcze inni mają inne różne powody, których nie znam lub w które nie wnikam.

A poza tym... serio, czym ja mam ich bajerować? Ja otwarcie mówię: Fantazmaty to miejsce, gdzie można coś oficjalnie opublikować, co ma szansę (podkreślam: szansę) dotrzeć do szerszego grona niż tekst wrzucony gdzieś na bloga czy, co gorsza, grupę FB. Członkowie ekipy przede wszystkim zdobywają doświadczenie, także ja się sporo przy tym uczę. Naprawdę zwróć uwagę, że kierujemy się innymi wartościami niż te, w ramy których starasz się nas wrzucić. Gdyby było inaczej to nikt nie poświęcałby setek godzin, żeby stworzyć tylko jedną antologię.

A jeśli ktoś uznaje, że sama publikacja w Fantazmatach to niemal natychmiastowa sława, pieniądze i chwała, to... no zapewne pomylił adres.

PS. W kwestii wydawania pieniędzy nie zgodzę się pod jednym kątem - dobrze wiemy, że działają w naszym fantastycznym światu wydawnictwa, które 90% sprzedaży robią na ogromnych promocjach (ostatnio rekordowe 87,5% obniżki),

PS2. Niestety dyskusji kontynuować już dziś i w tym tygodniu raczej nie będę, bo sesja wzywa.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2019-06-20, 19:19   

Ja natomiast zamierzam zacząć czytać. A gdzie jest ten nieszczęsny licznik?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-20, 20:00   

Jest plan wrzucenia na stronę (bo licznik widnieje w panelu Wordpressa), ale to musimy trochę się pobawić, żeby to połączyć, chwilowo bardziej priorytetowo traktujemy odświeżenie strony + nowy mechanizm pobierania, może wtedy będzie łatwiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14