FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Muzyka filmowa
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-11-02, 15:49   

Dark23 napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=Mu9xx5Ri278

Zdecydowanie wolę śląską wersję tego hiciora :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Dark23 
Pospolitus nerwus :P


Posty: 77
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-11-02, 19:50   

No cóż drogi kolego Spellsinger, każdy ma ulubioną swoją wersję tego chiciora czyż nie ?? :D mnie tam podoba się orginał a co w takim razie sądzisz o muzyce do każdej części szybkich i wściekłych ???
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-11-02, 19:56   

Dark23 napisał/a:
a co w takim razie sądzisz o muzyce do każdej części szybkich i wściekłych ???

Nie do mnie pytanie, ale i tak odpowiem: sieczka - jako całość. Ale, w zasadzie, lepsza od tych idiotycznych gniotów, w których została wykorzystana.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-11-02, 20:15   

Dark23 napisał/a:
każdy ma ulubioną swoją wersję tego chiciora czyż nie ?? :D mnie tam podoba się orginał a co w takim razie sądzisz o muzyce do każdej części szybkich i wściekłych

A co to za film? :P

Ale ze mnie tępy but. Zapomniałem zalinczyć mojego faworyta :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-11-02, 20:29   

4 najlepsze soundtracki to stary serialowy "Robin z Sherwood", "Ojciec chrzestny", "Braveheart" i absolutnie najlepszy "Ostatni Mohikanin". Natomiast motyw muzyczny z filmu numer jeden to "Indiana Jones". I nie uwierzę, jak ktoś mi nie przyzna racji że muzyczka z Indiego rządzi.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-11-02, 20:36   

Tomasz napisał/a:
"Braveheart" i absolutnie najlepszy "Ostatni Mohikanin".

Tu się zgadzam. Zwłaszcza Ostatni Mohikanin.

Tomasz napisał/a:
I nie uwierzę, jak ktoś mi nie przyzna racji że muzyczka z Indiego rządzi.
Niebo lepszy jest Imperial March z Gwiezdnych Wojen, a najlepszy muzyczny motyw jest z "Pewnego razu na dzikim zachodzie" :P Man with Harmonica
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-11-02, 21:18   

Spellsinger napisał/a:
Niebo lepszy jest Imperial March z Gwiezdnych Wojen,

wolę Indiego, jakoś mi lepiej w ucho wpada

Spellsinger napisał/a:
a najlepszy muzyczny motyw jest z "Pewnego razu na dzikim zachodzie" :P Man with Harmonica

no ba, ale zanuć to teraz z pamięci :P
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2009-11-02, 21:47   

Tomasz napisał/a:
4 najlepsze soundtracki to stary serialowy "Robin z Sherwood", "Ojciec chrzestny", "Braveheart" i absolutnie najlepszy "Ostatni Mohikanin"

A gdzie w tym wyliczeniu "Misja"? Albo "Dobry, zły i brzydki"?
Morricone to nie gorszy kompozytor od Hornera. Od Zimmera ani Silvestriego też nie.
"Misji" nic nie przebije, może oprócz 'Bravehearta".
http://www.youtube.com/watch?v=XvBT9sqXnew
Spellsinger napisał/a:
Imperial March z Gwiezdnych Wojen

Nom, jedna z najbardziej rozpoznawalnych melodii na świecie. John Williams to potrafił tworzyć klimat.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-11-02, 22:01   

BG napisał/a:
Albo "Dobry, zły i brzydki"?
Tak! Dwa motywy: bieg po cmentarzu i pojedynek. To po prostu mistrzostwo świata. Bez dwu zdań lepsze od wyśmienitej Harmonijki.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-11-02, 23:09   

BG napisał/a:
A gdzie w tym wyliczeniu "Misja"? Albo "Dobry, zły i brzydki"?
Morricone to nie gorszy kompozytor od Hornera. Od Zimmera ani Silvestriego też nie.


Bije się w piersi. "Misja" wskakuje i mamy najlepszą piątkę.
Westernowe motywy Morricone lubię jako całość. Tzn zlepek z róznych westernów. Ale nie koniecznie jako całe albumy. W tej czwórce plus "Misja" biorę całe albumy, w oderwaniu od obrazu dalej mnie zachwycają.
Lubiłem też niegdyś bardzo "1492 Wyprawa do raju" Vangelisa. Ale trochę mi przeszło. Choć sobie chyba teraz zapodam do lektury.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-11-03, 08:52   

Mi tam ostatnio się podoba muzyka z serialu 39 i pół. Kawałki nadają się na doba imprezę ze znajomymi itd. Nie które są szybkie, agresywne, a nie które wolne. Cała ścieżka dźwiękowa stoi na wysokim poziomie, muzyka która leci w serialu to Punk lub rock.
Dla przypomnienia serial leci co wtorek 21.30.
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-11-03, 09:31   

Dodałbym, że to plastic punk i pop rock - uładzony pod wymagania ogólnopolskich stacji radiowych dla każdego (jak Zetka, czy RMF) - co w przypadku tego - jak to ująłeś - punku, to już obelga.
Sam serial jest marny, jak to w Polsce jest normą. Wytargetowany pod konkretnego odbiorcę - już nie, jak "Teraz albo nigdy", czy "Magda M.", pod yuppie , ale pod przeciętniaka, który jakoś się tam przez życie prześlizguje. Oglądałem tydzień temu - zgroza. Takoż i muzyka, która poza największym hiciorem "Anarchia" - chwytliwym, lecz płaskim, niemal jinglem reklamowym głupoty głównego bohatera, nie zawiera niczego specjalnego. A za piosenkę "Zabiorę cię" to już powinno się rozstrzeliwać. W jednym rzędzie z najsłynniejszą pościelówą Lady Pank "Tam gdzie ty".

To już muzyka z "Magdy M." była ciekawsza (albo z "Teraz albo nigdy"), bo było więcej wysmakowanego popu bez kreowania pesudobuntu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2009-11-03, 11:40   

MarcinusRomanus napisał/a:
Co do muzyki w "Teraz albo nigdy"... nawet nie zła. Szczególnie podoba mi się piosenka, która zawsze leciała na początku serialu...

po raz pierwszy raz usłyszałeś ją w serialu?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-11-15, 23:13   

Wielcy kompozytorzy filmowi

Od środy z Wyborczą. Chyba się pokuszę na kolekcjonowanie :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-11-15, 23:26   

Hm, hm... ja chyba też. Co ja gadam (piszę ;P) na pewno się pokuszę :mrgreen:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
sithlady 

Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-11-17, 20:17   

Ja się pewnie skuszę na część 14 i 18
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2009-11-18, 12:33   

Cytat:
Tworzą ją następujące tomy:
1. Wojciech Kilar
2. Ennio Morricone
3. Waldemar Kazanecki
4. Hans Zimmer
5. Krzesimir Dębski
6. Charlie Chaplin
7. Henryk Kuźniak
8. Max Steiner
9. Zygmunt Konieczny
10. Alan Silvestri
11. Andrzej Kurylewicz
12. Jerry Goldsmith
13. Michał Lorenc
14. John Barry
15. Jerzy Duduś Matuszkiewicz
16. Nino Rota
17. Jan A.P. Kaczmarek
18. John Williams
19. Krzysztof Komeda Trzciński
20. Maurice Jarre

Jak mogli pominąć Jamesa Hornera :?: :!: :-x
I co tu robią tacy nieznani jak jakiś Kurylewicz i jakiś Rota? O tym Steinerze też jakoś nie słyszałem.
I Charlie Chaplin kompozytorem? o_O OMG
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-11-18, 12:46   

BG napisał/a:
Jak mogli pominąć Jamesa Hornera :?: :!: :-x
I co tu robią tacy nieznani jak jakiś Kurylewicz i jakiś Rota? O tym Steinerze też jakoś nie słyszałem.
I Charlie Chaplin kompozytorem? o_O OMG

James Horner jest autorem chwytliwych tematów, ale całe soundtracki z jego filmów są męczące, poza - właśnie - tymi kilkoma fajnymi tematami.

Nieznajomość Kurylewicza to jeszcze rozumiem. Ale Nino Rota? Piekło się rozstępuje i woła o ciebie Bernardzie, aby ukarać cię za taką ignorancję :badgrin:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-11-18, 13:16   

BG napisał/a:
I Charlie Chaplin kompozytorem?

Komponował muzykę do swoich niemych filmów. Nie wiedziałeś?

Romulus napisał/a:
Ale Nino Rota? Piekło się rozstępuje i woła o ciebie Bernardzie, aby ukarać cię za taką ignorancję

Allah Akbar! Jihad! :badgrin:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2009-11-18, 13:21   

Romulus napisał/a:
całe soundtracki z jego filmów są męczące

Nie powiedziałbym, zeby soundtrack z "Bravehearta" był męczący - wręcz przeciwnie. Ja się w tej muzyce zakochałem, rozpływałem się z zachwytu nad nią. Ach...
Romulus napisał/a:
poza - właśnie - tymi kilkoma fajnymi tematami.

Mam nadzieję, że chodzi m.in. o "Bravehearta" jako o fajny temat.
Romulus napisał/a:
Ale Nino Rota?

Jakoś nie zapadł mi w pamięć i nie wiedziałem, że to on skomponował muzykę do "Ojca chrzestnego".
Spell, nie wiedziałem.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-11-18, 13:40   

BG napisał/a:
Nie powiedziałbym, zeby soundtrack z "Bravehearta" był męczący - wręcz przeciwnie. Ja się w tej muzyce zakochałem, rozpływałem się z zachwytu nad nią. Ach...

A jak odbierasz OST z Ostatniego Mohikanina? Oba motywami są porównywalne (aczkolwiek inni twórcy), a jednak ten z OM uważam za ciut fajniejszy ;)

BG napisał/a:
Spell, nie wiedziałem.

Człowiek się uczy całe życie. Swoją drogą posłuchaj, ciekawa muzyka.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2009-11-18, 14:09   

Spellsinger napisał/a:
A jak odbierasz OST z Ostatniego Mohikanina?

Też bardzo dobrze.
Spellsinger napisał/a:
ten z OM uważam za ciut fajniejszy

Ja "Bravehearta" cenię nie tylko za kompozycję, klimat, nastrój i piękne orkiestrowe wykonanie, ale też za wstawki z dudów - kocham Szkocję i kocham dźwięki dudów.
Spellsinger napisał/a:
Swoją drogą posłuchaj

Oglądałem trochę filmów z Chaplinem, ale muzyka jakoś nie zapadła mi w pamięć tak jak muzyka z "Misji", "Gwiezdnych wojen" i "Bravehearta".
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-11-18, 14:49   

Z "Gwiezdnych Wojen" to ja kojarzę tylko Imperialny Marsz lub jeszcze jakiś jeden temacik. Ale całość wydaje mi się strasznie nużąca, bez treści, takie wodolejstwo - nie do słuchania poza filmem. To akurat dobrze świadczy o filmie. Bo kiedy przygniata go muzyka, to też nie jest dobrze (chyba że to film muzyczny lub musical).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-11-18, 15:04   

Romulus napisał/a:
Z "Gwiezdnych Wojen" to ja kojarzę tylko Imperialny Marsz lub jeszcze jakiś jeden temacik

Ale za to jaki temat!

Romulus napisał/a:
To akurat dobrze świadczy o filmie. Bo kiedy przygniata go muzyka, to też nie jest dobrze (chyba że to film muzyczny lub musical)

A jak wyjaśnisz fenomen Pulp Fiction? Muzyka jest równie absorbująca (czasem bardziej) niż sam obraz. Idealne współbrzmienie?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-11-18, 16:46   

Spellsinger napisał/a:
A jak wyjaśnisz fenomen Pulp Fiction? Muzyka jest równie absorbująca (czasem bardziej) niż sam obraz. Idealne współbrzmienie?

jedna dobra piosenka (Touch Overkill) i tyle, reszta ścieżki dźwiękowej przeciętna i nie wpadająca w pamięć. Przynajmniej w moim wypadku. Całej kolekcji pewnie nie upię, ale podejrzewam, ze skuszę sie na kilka odcinków - sporo będzie zależeć od tego jakie konkretnie melodie znajdą tak się znajdą.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-11-18, 16:56   

Tigana napisał/a:
jedna dobra piosenka (Touch Overkill)

Urge :>

Tigana napisał/a:
reszta ścieżki dźwiękowej przeciętna i nie wpadająca w pamięć. Przynajmniej w moim wypadku

W moim odwrotnie. Najbardziej zajebisty OST pod słońcem. Ja już mam tak, że daną piosenkę przypisuję do danej sceny. Ogólnie znam całkiem sporo ludzi, którzy też tak mają, ale co do Twojego odbioru, to widocznie jest kwestia gustu. Nie każdy lubi Tarantino :P Lub przynajmniej nie każdy lubi Tarantino, tak jak ja :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2009-11-18, 17:33   

Tigana napisał/a:
jedna dobra piosenka (Touch Overkill) i tyle, reszta ścieżki dźwiękowej przeciętna i nie wpadająca w pamięć.
mam całkiem odmiennie, gdy usłyszę te kawałki w radiu na przykład to mi sie sceny z filmu otwierają

btw dawno PF nie widziałem, trzeba by odświeżyć
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2010-01-09, 21:54   

Romulus napisał/a:
Muzyka do Władcy... to rzeczywiście nic nadzwyczajnego. Takie standardowe, wymuskane dzieło, jakich wiele. Może jeden temat zapada w pamięć i oczywiście piosenka, którą wykonuje Enya - May It Be.

Mi sie cała muzyka do LotRa podobała - dobrze dobrana i nastrojowa. Te chóry, ten raz ponury, raz bojowy nastrój... a w momencie bezpośrednio po zniszczeniu pierścienia i zawalania się czarnej wieży Saurona i nadymania się Oka Saurona zaraz przed jego wybuchowym zniknięciem - to po prostu zapiera dech w piersiach. Z samej muzyki można odczytać, że już po wszystkim, że wojna się skończyła, że zło zostało pokonane i że euforia jest jak najbardziej na miejscu.

Choć "May it be" też lubię.

A z innej beczki: ścieżka dźwiękowa do trylogii "Matrixa" to nic nadzwyczajnego - wręcz całkiem przeciętna - ale trzeba przyznać, że świetnie dobrana jest muzyka do tych momentów:
http://www.youtube.com/wa...feature=related - od 3:10 do końca
http://www.youtube.com/wa...feature=related - pierwsze 10 sekund i ostatnie pół minuty. Bardzo nastrojowe - dobrze oddaje przełom, jaki wówczas nastąpił, i powagę sytuacji - poświęcenie Neo, ale i jego zwycięstwo. W ogóle uwielbiam tą scenę - między innymi dzięki muzyce. Szkoda tylko, że tak krótko trwał ten moment.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2010-01-09, 23:19   

BG napisał/a:
Romulus napisał/a:
Muzyka do Władcy... to rzeczywiście nic nadzwyczajnego. Takie standardowe, wymuskane dzieło, jakich wiele. Może jeden temat zapada w pamięć i oczywiście piosenka, którą wykonuje Enya - May It Be.

Mi sie cała muzyka do LotRa podobała - dobrze dobrana i nastrojowa. Te chóry, ten raz ponury, raz bojowy nastrój... a w momencie bezpośrednio po zniszczeniu pierścienia i zawalania się czarnej wieży Saurona i nadymania się Oka Saurona zaraz przed jego wybuchowym zniknięciem - to po prostu zapiera dech w piersiach. Z samej muzyki można odczytać, że już po wszystkim, że wojna się skończyła, że zło zostało pokonane i że euforia jest jak najbardziej na miejscu.

Nie kwestionuję tego, bo masz rację. Ta muzyka ma to do siebie, że w ogóle nie dominuje nad filmem. Pamięta się po nim ten jeden charakterystyczny temat. Ale, oderwana od filmu jest całkowicie nijaka. Słuchanie jej bez obrazu to nuda. Ale może to jest idealna muzyka filmowa przez to? Tworzy całość z obrazem, fabułą. A w oderwaniu od niego nie istnieje.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2010-03-10, 22:27   

Obejrzałem sobie wczoraj, po raz kolejny, jeden z moich ulubionych filmów (a na pewno takich, na których zatrzymuję się, kiedy na nie "wpadam") - "Utalentowany Pan Ripley". Na mój odbiór tego filmu wpływa także wysmakowana ścieżka dźwiękowa. Przerzuciłem zamknięte w pudle płyty i proszę, znalazłem (tylko muszę ją otagować, niestety). Od wczoraj słucham namiętnie. Świetna płyta i odkurzę ją na jakiś czas. A tu mała próbka:
http://www.youtube.com/watch?v=MUd-YP0Dt80 Utwór nabiera energii dopiero w okolicach pierwszej minuty, ale i tak warto.

EDIT: a tu jeszcze bezpośrednio z filmu http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14