FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Reprezentacja
Autor Wiadomość
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-11-03, 13:39   

No tak zależy na kogo jeszcze trafimy w grupie... Jak na przykład nasza grupa okaże się grupą śmierci? możemy trafić np. na takie zespoły jak: Francja, Rosja Niemcy... czego bym nie życzył naszym orłom.Miło było zobaczyć reprezentacje chodziarz właśnie w 1/16.
No fakt jeśli chodzi o takie kluby jak Szachtar (ostatni zwycięzca Pucharu UEFA). Oprócz pucharu może poszczycić się tym, że grał z Barcą jak równy z równy. Oprócz tego kluby Rosji i z Ukrainy, które w tegorocznych rozgrywkach spisują się bardzo dobrze. potrafią zremisować z Interem ( czyżby kryzys w zespole? ), jak i również wygrać 2-0 z dumą Katalonii. Przecierałem oczy kiedy widziałem jak Barca traciła gole...
W lidze włoskiej, kluby które jeszcze nie tak dawno przegrywały z wielkimi tej ligi( Milan, Juventus, Inter czy Roma) potrafią teraz wygrać lub remisować. Przykład? niedawdny mecz Napoli-Milan... Większość meczu prowadził Milan 2-0 lecz potem był już remis.
Reprezentacje, które nie grają jakiegoś wybitnego futbolu takie jak no. Serbia, Słowacja, Słowenia i wiele innych potrafią wywalczyć awans do dużych imprez, lub do baraży. Armenia niedawno wygrała z Belgią 2-1, o takich kontrach które wyprowadzali Armeńczycy, to nasi mogą jedynie pomarzyć ...
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Dark23 
Pospolitus nerwus :P


Posty: 77
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-11-03, 13:45   

Wiesz jaki jest mój temat na to ?? Zastanów się ile w tym kryje się korupcji nie wierze w to że UEFA nie ma korupcji. Przecież każdy mecz może być ustawiany może się myle, ale nie ma 100% pewności że korupcji w takiej instytucji nie ma. :-|
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-11-03, 18:56   

MarcinusRomanus napisał/a:
( fakt słabsze nieraz od naszych rodzimych, potrafią przejść eliminacje oraz popsuć szyki o wiele silniejszym drużynom w grupie). Przykład? Urziceni vs Fiorentina. Kluby z innych bajek. Fiorentina o wiele bardziej silniejsza wygrała ledwo, ledwo 4-3. To już jest żenujące, że taka Wisła Kraków dala się wyrolować piłkarzom z ligi amatorskiej! Dla mnie jest to wstyd na całą Europe...
Jeżeli regularnie zachodzą wyzej od polskich klubów w pucharach to w jaki sposób są słabsze?? Koszulki mają starszego kroju, czy logo klubu nieładne?
Realizmu odrobinę, jeśli są wyżej to znaczy że są lepsze.

Mały edit: MarcinusRomanus pogrzeb w necie i wydłub info o budżetach klubów z ekstraklas rosyjskiej czy ukraińskiej. To zobaczysz z kim należy ich porównywać (bynajmniej nie z naszymi ligowcami)
Porównywać nasze kluby można sie za to z zespołami z Czech, Słowacji, Rumunii, Pribaltikii czy byłej Jugosławii. Z tym, że wstyd to robić...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-11-05, 10:52   

Jest informacja, że nasza reprezentacja mogłaby by wziąć udział w Pucharze Króla, który będzie rozgrywany bodajże w Tajlandii. Oprócz Polski miały by wystąpić: Dania, Szwecja i drużyny z Azji w tym silna Korea... Jak dla mnie taki turniej jest w sam raz, żeby sprawdzić nowego trenera i reprezentacje. Smuda miałby tylko możliwość skorzystania z piłkarzy grających w lidze Polskiej, bo jak wiadomo w styczniu będzie przerwa zimowa w naszej lidze, to też dobry powód do tego, aby dać szanse innym piłkarzom z rodzimej ligi.

Co do zarobków Mag Droonie to myślę, że kluby z Rosji można porównywać choćby do zarobków piłkarzy z ligi Angielskiej, Francuskiej?

Jeśli chodzi o Ligę Czeską... uważam, że mecze są tam ciekawsze niż u nas, może nie jest to jakaś ambitna liga, ale większość meczy ogląda się przyjemnie, zwłaszcza derby Sparty.
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Shadowmage 


Posty: 3210
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-11-05, 11:09   

Derby Sparty? :)

Ostatnie mecze LM pokazują jak daleko jesteśmy nie tylko za ligą rosyjską czy ukraińską, ale również za np. rumuńską. No może jeszcze z węgierską możemy się mierzyć. Pamiętam jeszcze jak legia rywalizowała jak równy z równym z drużynami z Grecji, a teraz jak patrzę na nazwiska grające np. w Olimpiakosie...
Siła naszej reprezentacji? Możemy się smiać, że Burkina Faso jest przed nami, ale jak w kolejce LM występuje nasz jeden piłkarz... połowa Afryki pewnie ma większy udział niż my.
Wczoraj spodobało mi się co powiedział Gancarnczyk w studiu - że w naszej lidze treningi są lekkie w porównaniu z ligą ukraińską, mecze są znacznie mniej intensywne - a przecież on nie grał w jakiś potentatach. I o czym tu mówić? Nawet jak ktoś u nas się wybija, to padnie po przejściu do klubu zagranicznego padnie. Nie da się w ciągu kilku miesięcy nadrobić zaległości z kilku(nastu) lat.
_________________
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-11-14, 11:32   

Dzisiaj o 17 na stadionie Legii debiut reprezentacji pod wodzą Franciszka Smudy. Przeciwnikiem Polaków będzie Rumunia, której podobnie jak i nam nie udało się awansować do MŚ co nie znaczy, że czeka nas dzisiaj łatwy mecz.
Dla mnie osobiście wynik nie jest najważniejszy. Liczę, że w końcu zobaczę drużynę która będzie walczyła przez pełne 90 minut, dla której nie będzie straconych piłek. Wierzę, że Smuda jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu i reprezentacja pod jego wodzą zagra na miarę oczekiwań :-)
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-11-14, 21:45   

Ehehehehe nasi znowu przegrali... W końcu nie ma co się dziwić.. Zdecydowanie powinni to wszystko rozwiązać i budować od początku. To już jest żenujące... Nie zdziwię jak z Kanadą będzie tak samo... Kilka ładnych akcji było, lecz to za mało by pokonać rywala, stanowczo za mało...
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-11-14, 22:54   

MarcinusRomanus napisał/a:
Ehehehehe nasi znowu przegrali... W końcu nie ma co się dziwić.. Zdecydowanie powinni to wszystko rozwiązać i budować od początku. To już jest żenujące... Nie zdziwię jak z Kanadą będzie tak samo... Kilka ładnych akcji było, lecz to za mało by pokonać rywala, stanowczo za mało...


Ja bym taki sceptyczny nie był. Przegrali, ale były mementy dobrej gry. Nie zapominajmy też, że kadra pod wodzą Smudy trenowała ledwie kilka dni. Żeby coś osiągnąć trzeba czasu. Z Kanadą będzie dużo lepiej wierzę w to :!:
_________________
Rządzić znaczy służyć. Ci, którzy sprawują władzę, są jej niewolnikami. Tylko wygnaniec jest wolny. (…) Jesteśmy silni, chociaż rządzimy bez użycia siły.

Brian W. Aldis
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-11-15, 00:00   

Przynajmniej dało się oglądać i mogłem zobaczyć do końca, choć jednym okiem.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Shadowmage 


Posty: 3210
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-11-15, 13:13   

W sumie nawet dobrze, że przegrali. Nie będzie piania dziadków z PZPNu, że wystarczyło Polaka zatrudnić, a już są sukcesy :D
_________________
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-11-16, 19:32   

Wiem... cham ze mnie jest ;) Tak obstawiałem se mecze przed chwilą na środowy dzień i zrobiłem sobie dwa kupony( oczywiście jeden ratunkowy). A na jednym z kuponów mecz Polska-Canda. Zgadnijcie kogo obstawiłem? Oczywiście, że na... Canade ;) i tylko ten mecz mam na jednym kuponie. który jest moim zdaniem o wiele bardziej ryzykowny niż ten bez meczu Polaków. Ale w sumie co do gry Polaków.... Smuda mówił na początku, że od razu nie zrobi z nich jakiejś dobrej drużyny. Obiecał zalążek lepszej gry... Ten zalążek był. A może się mylę? Po jutrze daje im ostatnie 90 min, żeby mnie do siebie bardziej przekonali...

Edit- Z powodu kontuzji nie zagra Błaszczykowski, a szkoda bo dobry zawodnik z niego.

Co myślicie o namawianiu przez Smude niejakiego Benisza na grę reprezentacji? moim zdaniem by się przydał. W lidze niemieckiej, jak dla mnie wyprawia piękne rzeczy na boisku Mógłby powołać Rasiaka, w angielskiej strzelił 2 brameczki ;)
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-11-20, 11:19   

No meczyk nawet dość przyzwoity. Piękna gra młodzików, dość ładna bramka Rybusa ( który zepsuł mi kupon :) ). Jakiś zalążek lepszej gry w reprezentacji jest, jestem ciekaw jak dalej się to rozwinie i czy w ogóle się rozwinie.
Co do dalszych sparingów reprezentacji... Niemcy oraz Brazylia przyjadą, jeśli zostaną wybudowane nowe stadiony i będą pieniądze. Moim zdaniem powinno się zorganizować jakiś mały turniej. Zaprosić 3 czy tam więcej reprezentacji, i ćwiczyć formę dalej a nie tylko dwa mecze pod koniec roku.
Czechy, Ukraina, Rosja,Egipt, Rumunia, Irlandia. Już jest grupa i można grać choćby na zasadzie kto wygra grupę.. Moim zdaniem mogłoby się to przyjąć. Takie turnieje grają każde drużyny przed sezonem.
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-11-20, 14:33   

Faktycznie widać jakiś zalążki na przyszłość, choć były momenty, ze wiało nudąąą.podobno przed EURO jak już będą stadiony gotowe mają być dwa towarzyskie turnieje. Zobaczymy jak to się wszystko ułoży, ja jestem dobrej myśli i wierzę w Smudę.
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-11-20, 17:42   

A ja z tego co wiem to na otwarcie Baltic Arena tamtejszy miejscowy klub ma zagrać z....
Juventusem Turyn, a Reprezentacja Polski z jakimś atrakcyjnym rywalem. Co do turniejów. Tak jak mówiłem wcześniej Polska ma brać udział w Pucharze Króla. Jak dla mnie bardzo dobre sprawdzenie Polaków, lecz w tym turnieju wielkich reprezentacji niema.
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-11-20, 17:51   

MarcinusRomanus napisał/a:
A ja z tego co wiem to na otwarcie Baltic Arena tamtejszy miejscowy klub ma zagrać z....
Juventusem Turyn, a Reprezentacja Polski z jakimś atrakcyjnym rywalem. Co do turniejów. Tak jak mówiłem wcześniej Polska ma brać udział w Pucharze Króla. Jak dla mnie bardzo dobre sprawdzenie Polaków, lecz w tym turnieju wielkich reprezentacji niema.


Tez słyszałem o meczu Lechii z Juve.
A czy ten Puchar króla to taki dobry sprawdzian to nie wiem. Smuda będzie mógł zabrać na niego tylko zawodników z naszej Ekstraklasy więc? Sam nie wiem czy nam to potrzebne...
_________________
Rządzić znaczy służyć. Ci, którzy sprawują władzę, są jej niewolnikami. Tylko wygnaniec jest wolny. (…) Jesteśmy silni, chociaż rządzimy bez użycia siły.

Brian W. Aldis
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-11-20, 18:14   

Powiem Ci tak... Jest do dobry sprawdzian dla piłkarzy właśnie z ekstraklasy. Smuda będzie chciał ich sprawdzić. Przecież nie będzie ciągle bazował na " starych wyjadaczach ".
Też uważam, że powinno być paru starszych doświadczonych zawodników ( po jednym w każdej formacji) po to by kierować młodzikami na boisku, muszą mieć kogoś doświadczonego. Teraz każdy mecz będzie dobry do grania nawet ten Puchar Króla.
Jeśli chcemy błysnąć na tym Euro to trzeba ćwiczyć, trzeba szukać, nowych młodych zawodników, którzy na Euro będą trzonem reprezentacji.
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-11-20, 21:13   

MarcinusRomanus napisał/a:
Powiem Ci tak... Jest do dobry sprawdzian dla piłkarzy właśnie z ekstraklasy. Smuda będzie chciał ich sprawdzić. Przecież nie będzie ciągle bazował na " starych wyjadaczach ".


Ok, nie mam nic przeciwko sprawdzaniu zawodników z naszej ligi, tylko ze ten turniej ma być bodajże w styczniu a wtedy w Ekstraklasie jest przerwa. Piłkarze nie są w tym czasie w najwyższej formie, dopiero zaczynają przygotowania do następnej rundy po okresie roztrenowania; więc ten sprawdzian nie musi być wcale miarodajny.

MarcinusRomanus napisał/a:
Jeśli chcemy błysnąć na tym Euro to trzeba ćwiczyć, trzeba szukać, nowych młodych zawodników, którzy na Euro będą trzonem reprezentacji.


Z tym szukaniem to też nie do końca, w mediach pojawiały się informację, że Smuda chce mieć grupę dwudziestu paru piłkarzy i to właśnie z nich budować reprezentację.
_________________
Rządzić znaczy służyć. Ci, którzy sprawują władzę, są jej niewolnikami. Tylko wygnaniec jest wolny. (…) Jesteśmy silni, chociaż rządzimy bez użycia siły.

Brian W. Aldis
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-11-21, 16:40   

No tak 20 piłkarzy w reprezentacji to sporo zawodników, w porównaniu z tym co mamy teraz. Bardzo mnie interesuje w tym momencie rywalizacja wśród bramkarzy Boruc, Załuska i inni. Chętnie ujrzał bym Fabiańskiego podczas Euro lub jakiegoś młodego mało znanego. Co do nowych stadionów na Euro... w Gdańsku na otwarcie mecz z Juventusem, a we Wrocku występ U2 lub Metalliki. Zapowiada się ciekawie...
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-11-21, 16:54   

MarcinusRomanus napisał/a:
Bardzo mnie interesuje w tym momencie rywalizacja wśród bramkarzy Boruc, Załuska i inni.


podobno Smuda dał Borucowi ultimatum i jeżeli ten chce grać w kadrze musi schudnąć :-?
o bramkarzy bym się nie martwił mamy jednych z najlepszych na świecie.

MarcinusRomanus napisał/a:
a we Wrocku występ U2 lub Metalliki.


hmm o tym nie wiedziałem, skąd masz takie informacje?
koncerty raczej dobrze nie wpływają na stan murawy, nie tak dawno był na Stadionie Śląskim koncert U2 a później trzeba było wymieniać murawę na mcze kadry.
_________________
Rządzić znaczy służyć. Ci, którzy sprawują władzę, są jej niewolnikami. Tylko wygnaniec jest wolny. (…) Jesteśmy silni, chociaż rządzimy bez użycia siły.

Brian W. Aldis
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-11-21, 17:05   

gelaZz napisał/a:
o bramkarzy bym się nie martwił mamy jednych z najlepszych na świecie.
Taa, nieźli są, ale przy takiej dziurawej obronie jak ostatnio to reputację w reprezentacji będą tylko tracić
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-11-24, 09:43   

Co do koncertu.... Wiem z pewnej gazety. Wieczór Wrocławski. Na razie trwają rozmowy, i w grę wchodzą również dwa zespoły które wymieniłem. Takie U2 czy Metallikę we Wrocku bym chętnie zobaczył, no bo i na stadion mam bardzo blisko ;)
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2011-03-25, 22:24   

Przegraliśmy z Litwą... wg Szpakowskiego wszystkiemu winny był piasek na boisku...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2011-03-25, 22:40   

może mamy krzywe korki :D ?
 
 
Shadowmage 


Posty: 3210
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-03-27, 11:57   

Ale rogów chyba mieliśmy więcej :)
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2011-03-27, 14:24   

Mówisz o trybunach?
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-03-27, 14:34   

Polska reprezentacja wyrównuje poziomem gry do poziomu smaku piwa sponsora, czyli Warki...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-03-27, 14:37   

Shadow jest po prostu wyznawcą Piechniczka wizji piłki nożnej. :mrgreen:
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2011-03-27, 15:42   

Cytat:
Shadow jest po prostu wyznawcą Piechniczka wizji piłki nożnej. :mrgreen:

Rzuć im piłkę i niech grają, może się uda? :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2011-03-27, 19:53   

Mag_Droon napisał/a:
Polska reprezentacja wyrównuje poziomem gry do poziomu smaku piwa sponsora, czyli Warki...
O wypraszam sobie, Warka dawno powinna zaprzestać wywalać swoją i moją ciężko wypitą kasę na reklamowanie tych darmozjadów...
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-03-28, 08:21   

Wred, Warka reklamuje siebie, jeno poziom znajduję podobnym...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14