FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Reprezentacja
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-12, 16:23   

Ponoć nasz reprezentacyjny bramkarz Artur B. zamierza zmienić barwy klubowe. Przeszkoda jest jednak cena zaporowa 10 mln $ . Dzisiaj w GW jest ciekawy artykuł na temat jego ewentualnego transferu. Wynika z niego, że najlepsze kluby europejskie nie maja kłopotów z obsadą bramki, chociaż ja osobiście uważam, ze Valdes z Barcelony jest gorszy od Artura.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-16, 20:44   

Ustalono kalendarz rozgrywek eliminacji MŚ 2010 w naszej grupie. Wszystko jest tak jak chciał Leo czyli
- z Czechami i Słowacją będziemy dwukrotnie grać w październiku
- eliminacje kończymy meczem ze Słowacją na naszym boisku
- nie mamy serii 3 meczów wyjazdowych
Teraz trzeba będzie tylko wygrać.


06.09.2008
Polska -:- Słowenia

- 10.09.2008 -
San Marino -:- Polska
-
11.10.2008 -
Polska -:- Czechy

- 15.10.2008 -
Słowacja -:- Polska
- -
- 28.03.2009 -
Irlandia Płn. -:- Polska

- 01.04.2009 -
Polska -:- San Marino

- 05.09.2009 -
Polska -:- Irlandia Płn.

- 09.09.2009 -
Słowenia -:- Polska

- 10.10.2009 -
Czechy -:- Polska

- 14.10.2009 -
Polska -:- Słowacja
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-01-16, 21:14   

Wybaczcie płytki i wyjątkowo prostacki komentarz ale: terminarz-srinarz. Jakoś mnie komplentie nie rusza dobry/gorszy układ spotkań. I tak trzeba swoje wygrać, żeby na MŚ pojechać.

Ale ja tu w innej sprawie - co wy na ideę pt 'Wichniara powrót do kadry'?
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-01-16, 21:18   

Gand napisał/a:
Ale ja tu w innej sprawie - co wy na ideę pt 'Wichniara powrót do kadry'?

Mięciel tez strzela, a go nie widać...
Gand napisał/a:
Wybaczcie płytki i wyjątkowo prostacki komentarz ale: terminarz-srinarz. Jakoś mnie komplentie nie rusza dobry/gorszy układ spotkań. I tak trzeba swoje wygrać, żeby na MŚ pojechać.

Mam takie samo podejście. Nie ważne z kim, nie ważne jak, ważne są 3 ptk w każdym meczu, a szczególnie terminarz w naszej grupie to pikuś, bo mamy wszędzie blisko w tych eliminacjach.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-16, 21:19   

Gand napisał/a:
I tak trzeba swoje wygrać, żeby na MŚ pojechać.

No ale chyba się zgodzisz, ze lepiej grać z Czechami, kiedy jesteśmy w optymalnej formie, a nie w środku okresu przygotowawczego. A resztę, i tu się zgodzę, zweryfikuje boisko.
Gand napisał/a:
Ale ja tu w innej sprawie - co wy na ideę pt 'Wichniara powrót do kadry'?

Leo wie co robi - brakuje mu napastników - Żurawski nie gra, Matusiak to samo, Brożek - na repę za słaby, Rasiak to Rasiak. No to szuka. A czy się sprawdzi? Zobaczymy. Jak dla mnie to Leo jest tylko do Jelenia troszkę uprzedzony.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-02-07, 15:51   

Fajny mecz wczoraj widziałem - Polska Czechy ograła. Nasi mogli się podobać - szczególnie w pierwszej pólowie. Grali szybko, składnie, a co najważniejsze skutecznie. Dwie ładne bramki i pudło Smolarka - robią wrażenie. No i Boruc co karnego obronił. Druga połowa gorsza - więcej chaosu i to Czesi mieli więcej z gry. Na nasze szczęście Koller i s-ka grali bardzo nieskutecznie. I w tym miejscu mała uwaga - wszyscy chwalą obrońców, ale gdyby Czesi wykorzystali chociaż połowę z nadarzających się okazji to Polska by popłynęła. Ogólnie wynik cieszy, ale jeszcze jest sporo do zrobienia. Szczególnie Żurawski i Krzynówek powinni wziąć się do roboty , bo czas leci a formy, zwłaszcza u Żurawia nie widać.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-02-11, 21:46   

Coraz bardziej mi się Leo podoba wziął młodych (jeszcze) graczy na towarzyski mecz z Estonią i olewa wszystkich krytyków. Mam nadzieję, ze nasi chłopcy odwdzięczą mu sie dobrą grą i wynikiem.
Bramkarze
Sebastian Przyrowski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp., 3 mecze w kadrze - 0 goli), Bartosz Fabiniak (Widzew Łódź, 0A).
Obrońcy
Adam Kokoszka (Wisła Kraków, 4A-2), Marcin Kuś (Korona Kielce, 7A-0), Tomasz Lisowski (Widzew Łódź, 2A-0), Michał Pazdan (Górnik Zabrze, 2A-0), Mariusz Pawelec (Górnik Zabrze, 1A-0), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa, 6A-0).
Pomocnicy
Łukasz Garguła (GKS Bełchatów, 8A-1), Michał Goliński (Zagłębie Lubin, 3A-1), Konrad Gołoś (Górnik Zabrze, 2A-0), Kamil Grosicki (Legia Warszawa, 1A-0), Piotr Kuklis (Widzew Łódź, 1A-0), Radosław Majewski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp., 2A-0), Marek Zieńczuk (Wisła Kraków, 8A-0).
Napastnicy
Radosław Matusiak (Wisła Kraków, 12A-5), Dawid Nowak (GKS Bełchatów, 1A-0), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze, 5A-0).
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-02-11, 22:14   

Ja w innej sprawie, nieco offtopowej - http://sport.onet.pl/0,12...,wiadomosc.html Ręce normalnie opadają. :-? Żałosne jest to, co wyprawia TVP z prawami do transmisji ostatnich wielkich imprez piłkarskich - albo mają ich kawałek, albo prawie w ogóle. Krew człowieka zalewa. :-? Osobiście pewnie jakoś dam radę, bo akurat w mojej kablówce jest Polsat Sport, ale sposób potraktowania kibiców przez telewizję publiczną, która utrzymuje się także z ich podatków, jest karygodny. Zwłaszcza w obliczu faktu, że piłka nożna jest praktycznie naszym sportem narodowym. :-|
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-02-11, 22:22   

Gand napisał/a:
Ja w innej sprawie, nieco offtopowej - http://sport.onet.pl/0,12...,wiadomosc.html Ręce normalnie opadają. :-?

A ja powiem jedno. Kupuję satelitę, zamawiam dekoder Polsatu i mam publiczną w poważaniu. :P Kiedyś trzeba się przełamać i zdobyć się na takie poświęcenie portfela. Ja nadziei już nie mam. Korzeniowski... :lol:

Mecz z Estonią jak widać będzie kolejnym testem tych co są w przedsionku reprezentacyjnym, albo tych co są na wylocie. Zobaczymy jak to wyjdzie.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-12, 00:19   

Po co kupować dekoder Polsatu? o0 Kanały sportowe (Sport i Sport Extra) Polsatu są dostępne w kablówce UPC.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-02-12, 01:16   

Nabu napisał/a:
Po co kupować dekoder Polsatu? o0 Kanały sportowe (Sport i Sport Extra) Polsatu są dostępne w kablówce UPC.


Wiesz Nabu nie wszyscy mieszkają w dużych miastach, nie wszyscy mają dostęp do kablówek :P Np. ja mam dekoder Polsatu od 6 lat i cenie sobie tą platformę. Nie mam szans na UPC.

Co do reprezentacji, poczekam na pierwsze trzy mecze w fazie grupowej. Nie mówię, że przegrają ani że wygrają, ale nie popadam w optymizm. Wynik z Czechami o wiele lepszy niż gra, a Czesi byli zaskakująco nieskutecznie w tym meczu. Ciekaw jestem jak zaprezentuje się Grosicki w meczu z Estonią.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-12, 01:33   

Maeg napisał/a:
Wiesz Nabu nie wszyscy mieszkają w dużych miastach, nie wszyscy mają dostęp do kablówek :P Np. ja mam dekoder Polsatu od 6 lat i cenie sobie tą platformę. Nie mam szans na UPC.
Owszem, ale Mad akurat spełnia oba warunki. A to on narzekał :-P
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-02-12, 11:06   

Nabu Nezzar napisał/a:
A to on narzekał :-P

Ja narzekam? A gdzie? Ja po prostu jadę po TVP jak po suce i tyle. W ogóle nie przypominam sobie aby w ciągu ostatnich 10 lat powiedział na publiczną dobre słowo. ;) Po pierwsze płacimy wszyscy abonament, co jest chore z założenia od razu umie, bo zamiast płacić za telewizję płacimy abonament od posiadania telewizora - aż muszę sprawdzić czy gdzieś na zachodzie ktoś jeszcze wpadł na tak genialny pomysł. W porównaniu może abonament rad-tel jest niższy niż ten za Cyfrę, N, czy Polsat. No ale rad-tel - to mamy 7-8 programów + radio. Na reszcie mamy tych kanałów więcej, nie mówiąc już o jakości... pozdrawiam po raz kolejny pana w trampkach.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-02-12, 20:35   

TV - mnie najbardziej dobija to ciągłe podkreślanie przez TVP jak wiele programów udało im sie stworzyc dzieki opłatom z abonamentów - obłuda.

Maeg napisał/a:
Co do reprezentacji, poczekam na pierwsze trzy mecze w fazie grupowej. Nie mówię, że przegrają ani że wygrają, ale nie popadam w optymizm.

Na pewno będzie ciężko - Austria to gospodarz, a wiadomo, że zazwyczaj to on wychodzi z grupy, Niemcy - nigdy nieograni, a Chorwacja nieobliczalna. Trzeba liczyć, że Leo coś wymyśli, a nasi chłopcy będą w formie, a co najważniejsze dadzą z siebie 110% możliwości. Tylko żeby sobie znów zdjęć przed meczem nie robili :P
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-02-12, 22:05   

Ja się nie zastanawiam - byleby żaden premier czy prezydent nie wpadł do szatni przed meczem.
Mi wystarczy, że nie przyjmujemy już taktyki "Wygrać z Austrią, zremisować z Niemcami, spróbować coś ugrać z Chorwacją". Największym problemem polskiej reprezentacji były kompleksy, jeśli psychicznie Leo ich przygotuje to możemy naprawdę wiele oczekiwać :)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-02-12, 22:15   

Moim zdaniem to jest skrzywienie jakieś, które Polacy najczęściej mają we krwi. Ja do tego podchodzę tak, że na jakaś imprezę sportową jedzie się aby ją wygrać, a nie "se pograć". Pograć to sobie można na podwórku z kumplami. W podstawówce/gimnazjum jak jeszcze grałem w kosza i nogę - było to dobre 15 kilogramów temu - to nauczyciel w-f/trener zawsze nas nastawiał tak, że nie ważne z kim graliśmy jechaliśmy na zawody wygrać. I się zapierdzielało za piłka aby wygrać, a nie sobie pograć - wyniki wynikami, ale nigdy nie zarzucaliśmy sobie, że "przespaliśmy" jakiś mecz. Podobnie powinni podejść nasi zawodnicy do tego - jadę po Mistrzostwo Europy, maja wygrać pierw z Niemcami, potem z Austrią i na koniec z Chorwacją, następnie wygrać w ćwierćfinale, półfinale i finale. Mam nadzieję, że Leo wpoił już im zachodnie myślenie, że nie ważne jak się ocenia nasze szanse, ważne jest to że wygrać można z każdym.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Scypion 


Posty: 9
Skąd: Schwarzwald O/S
Wysłany: 2008-02-13, 17:11   

Święte słowa Mad, albo inne ich porzekadło "jadą się dobrze zaprezentować". Dobrze sie prezentować to można w sparingach albo w EMPiKu. Pierwszy Wenta wypowiadał się o swojej ekipie, że jedzie po zwycięstwo. I myślę, że nastawienie trenera było jedną z podstaw sukcesu. Dlaczego najlepszym polskim graczem jest Smolarek? Czy aby nie dlatego, że nigdy nie trenował go polski trener?
_________________

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-05, 16:45   

Roger - potrzebny czy zbędny? Kolejny genialny plan Leo czy pomyłka? Drugi Olisabede czy totalny niewypał?
Mam mieszane uczucia - kto kogo bardziej potrzebuje my - Rogera, czy Roger - nasz paszport.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-03-13, 15:37   

Kadra na mecz z USA:

Onet napisał/a:
bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Tomasz Kuszczak (Manchester United), Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn)

obrońcy: Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Paweł Golański (Steaua Bukareszt), Mariusz Jop (FK Moskwa), Jacek Bąk (Austria Wiedeń), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda Belgrad), Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń), Marcin Kuś (Kolporter Korona Kielce), Adam Kokoszka (Wisła Kraków), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa)

pomocnicy: Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Dariusz Dudka, Wojciech Łobodziński (obaj Wisła Kraków), Rafał Murawski (Lech Poznań), Michał Pazdan (Górnik Zabrze), Michał Goliński (Zagłębie Lubin), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Łukasz Garguła (PGE GKS Bełchatów), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Radosław Majewski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.)

napastnicy: Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Maciej Żurawski (AE Larissa), Euzebiusz Smolarek (Racing Santander), Łukasz Piszczek (Hertha Berlin), Radosław Matusiak, Paweł Brożek (obaj Wisła Kraków), Dawid Janczyk (CSKA Moskwa).


Janczyk drewniak? o_O
Radomski?! o_O - przecież miał zrezygnować z kadry z tego co pamiętam
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-13, 15:45   

MadMill napisał/a:
Janczyk drewniak? o_O

Widać, ze Leo jest zdesperowany w kwestii napastników. Jeszcze mu został Grzelak, Sosin i Oli :mrgreen:
MadMill napisał/a:
Radomski?! o_O - przecież miał zrezygnować z kadry z tego co pamiętam

Radomski był prawie cały rok kontuzjowany. Teraz siedzi na ławce Austrii, bo nie chciał przedłużyć kończącego się kontraktu. No chyba, ze to zmowa niemiecko-austriacka - Polaków albo na ławy (Krzynówek) , albo do szpitala (Błaszczykowski)
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-18, 18:20   

A co sądzicie o próbie "spolszczenia" Rogera, a ostatnio Roberta Acquafresca? Nawiasem mówiąc ten ostatni raczej w koszulce z orłem na piersiach nie zagra - już ponoć zadeklarował, że chce reprezentować "makaroniarzy". Powiem szczerze, ze mam mieszane uczucia, co do takich spraw - o ile jeszcze rozumiem "spolszczanie" młodzieży o polskich korzeniach, to taki Roger mnie osłabia. Ani języka, ani korzeni czy chociażby narzeczonej nie ma. I do końca nie rozumiem Leo - najpierw mówi, ze mamy talenty, tylko musimy je odszukać, a później bawi się paszportami.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-19, 16:49   

Kadra na mecz z USA:

bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Tomasz Kuszczak (Manchester United), Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn)

obrońcy: Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Paweł Golański (Steaua Bukareszt), Mariusz Jop (FK Moskwa), Jacek Bąk (Austria Wiedeń), Michał Żewłakow (Olympiakos Ateny), Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda Belgrad), Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń)

pomocnicy: Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Dariusz Dudka (Wisła Kraków), Rafał Murawski (Lech Poznań), Michał Pazdan (Górnik Zabrze), Wojciech Łobodziński (Wisła Kraków), Łukasz Garguła (PGE GKS Bełchatów), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg)

napastnicy: Maciej Żurawski (AE Larissa), Euzebiusz Smolarek (Racing Santander), Łukasz Piszczek (Hertha Berlin), Radosław Matusiak (Wisła Kraków), Paweł Brożek (Wisła Kraków).

W sumie bez niespodzianek - chociaż powołanie Michała Pazdana dość zaskakujące. Niech Leo mówi, co chce, ale patrząc na jego ostatnie powołania można już z dużym prawdopodobieństwem wskazać kadrę na EURO 2008.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-03-19, 17:10   

Tigana napisał/a:
A co sądzicie o próbie "spolszczenia" Rogera, a ostatnio Roberta Acquafresca?

W sumie jest mi to obojętne. Ale pod jednym warunkiem - taki obcokrajowiec musi naprawdę coś wnieść do kadry jeśli ma być do niej powoływany. Bo ostatnimi czasy akces do gry w naszej narodowej zgłaszają różne Hernani i Vukovicie co uważam za nieporozumienie, gdyż są to co najwyżej przyzwoici ligowcy.
Roger - jeśli Leo uważa, że Brazylijczyk mu się przyda, no to jazda, dawać mu to obywatelstwo. Nie rozumiem też fali narzekania w kraju, że to nie Polacy, że coś tam. HELOŁ proszę państwa, mamy XXI wiek, wystarczy spojrzeć na kadry innych krajów, które znaczą coś w futbolu [albo nawet i tych słabych]. Przecież rodowitych Franzuców w kadrze chyba nie ma - sami czarni. :P A Brazylijczycy grają wszędzie - wystarczy wspomnieć 'Chorwata' Eduardo. Powiem więcej - obcokrajowców [czy 'Polaków' w stylu Akfareski ; )] trzeba wykorzystywać, jeśli chcemy grać na Euro i MŚ regularnie i coś na tych imprezach znaczyć. A że wykorzystywać z głową i sensownie, to już kolejna sprawa. ;)
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-27, 15:28   

Wczoraj była katastrofa - 0-3 już człowiek odzwyczaił się od takich wyników. Zawiedli wszyscy poza Lewandowskim i może Smolarkiem - nawet Boruc sie wczoraj nie popisał. Jeśi Leo chciał sobie zrobić selekcję negatywną to Brożek, Piszczek czy Bąk nie powinni już nigdy (a przynajmniej przez parę lat) zagrać w biało-czerwonych koszulkach. Wstyd i hańba. Najbardziej bolał brak zaangażowania - pod tym względem "ligowcy" z poprzednich meczy są wzorem. Odniosłem wrażenie, ze kilku panów jest tak pewnych grze na ME, iż stwierdzili - "Po co się starać?"Mam nadzieję, ze Leo wyciągnie z tego meczu słuszne wnioski i nasi zaczną grać jak trzeba.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-03-27, 21:01   

Myślę, że przesadzasz co do Bąka. To ciągle nasz najlepszy stoper. Za to Wasilewski i Bronowicki po raz kolejny - zwłaszcza ten drugi - pokazali, że są za słabi na kardę. Ja bym spróbował Głowackiego a na boki Żewłak i Golański. Tak samo trudno krytykować Boruca - tak naprawdę trudne sytuacje z gry bronił, ale przy 3 stałych fragmentach niewiele miał do gadania. No, przy rzucie wolnym mógł się nieco szybciej rzucić ale tak naprawdę trudno go obarczać winą za bramki.
Sam mecz był żenujący - swoiste deżawi meczów kadry Janasa. Na szczęscie to tylko sparing. No i wygraliśmy niedawno z Czechami 2:0, więc nie sądzę, by było aż tak źle, jak wyglądało to wczoraj. Po prostu - nie należ wyciągać pochopnych wniosków z meczów towarzyskich.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-27, 21:06   

Gand napisał/a:
Myślę, że przesadzasz co do Bąka. To ciągle nasz najlepszy stoper.

Zawalił przy dwóch bramkach - raz nie wyskoczył, a później nie upilnował Amerykanina. Niestety - póki co nie mamy dla Bąka alternatywy.
Gand napisał/a:
Za to Wasilewski i Bronowicki po raz kolejny - zwłaszcza ten drugi - pokazali, że są za słabi na kardę. Ja bym spróbował Głowackiego a na boki Żewłak i Golański.

Bronowicki w kadrze rozegrał - jedno, góra dwa bardzo dobre spotkania i tyle. "Wasyl" - ostatnio ma ponoć kłopoty w klubie - może stad wynika słabsza gra. Głowacki - żeby znowu samobója strzelił?
Gand napisał/a:
Tak samo trudno krytykować Boruca - tak naprawdę trudne sytuacje z gry bronił, ale przy 3 stałych fragmentach niewiele miał do gadania.

No , ale od bramkarza wymaga sie żeby bronił a stał jak malowana lala. Tak jestem złośliwy.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-03-27, 21:13   

Tigana napisał/a:
Zawalił przy dwóch bramkach - raz nie wyskoczył, a później nie upilnował Amerykanina. Niestety - póki co nie mamy dla Bąka alternatywy.

Mi się wydawało, że przy pierwszej to Radomski zgubił Amerykańca a przy drugim na pewno zawinił Wasilewski. :P
Tigana napisał/a:
Bronowicki w kadrze rozegrał - jedno, góra dwa bardzo dobre spotkania i tyle. "Wasyl" - ostatnio ma ponoć kłopoty w klubie - może stad wynika słabsza gra. Głowacki - żeby znowu samobója strzelił?

Gdyby za jednego samobója odsuwano piłkarza od kardy na amen, to połowa czołowych obrońców Europy by już w swoich narodowych barwach nie zagrała. Głowacki jest ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji i jako, że na środku obrony na dobrobyt nie możemy narzekać - zasługuje na szansę.
Tigana napisał/a:
]No , ale od bramkarza wymaga sie żeby bronił a stał jak malowana lala. Tak jestem złośliwy.

Są sytuacje, w których bramkarz może tylko 'stać jak malowana lala'. I to np momenty, gdy obrońca gubi zawodnika którego kryje a ten z 4 metrów, niepilnowany pakuje futbolówkę do bramki. Nie jesteś złośliwy, po prostu czepiasz się na siłę Boruca, który akurat wczoraj nie wyróżnił się ani na plus, ani a minus. :P Wbrew pozorom 0:3 nie oznacza, że trzeba od razu sądzić bramkarza.
Tigana napisał/a:
Bronowicki w kadrze rozegrał - jedno, góra dwa bardzo dobre spotkania i tyle. "Wasyl" - ostatnio ma ponoć kłopoty w klubie - może stad wynika słabsza gra.

Ma problemy w klubie i gra słabo - no to na ławkę w kadrze lub niech w ogóle z niej wypadnie jeśli ma - mówiąc kolokwialnie - odwalać taką kaszanę jak wczoraj. Bronowicki to człowiek *jednego* meczu. Tego z Portugalią. Poza tym to ledwie przyzwoity ligowiec.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-27, 21:16   

Gand napisał/a:
Gdyby za jednego samobója odsuwano piłkarza od kardy na amen, to połowa czołowych obrońców Europy by już w swoich narodowych barwach nie zagrała. Głowacki jest ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji i jako, że na środku obrony na dobrobyt nie możemy narzekać - zasługuje na szansę.

Mnie kojarzą sie co najmniej dwa samobóje - jeden w meczu z Anglią, a drugi z Finlandią. Głowacki, według mnie, nie sprawdza się w kadrze - zżerają go nerwy. Owszem w klubie jest wręcz niezastąpiony, ale w "repie" to imo większe zagrożenie dla naszej bramki niż niejeden napastnik.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-03-27, 21:20   

Tigana napisał/a:
Mnie kojarzą sie co najmniej dwa samobóje - jeden w meczu z Anglią, a drugi z Finlandią. Głowacki, według mnie, nie sprawdza się w kadrze - zżerają go nerwy. Owszem w klubie jest wręcz niezastąpiony, ale w "repie" to imo większe zagrożenie dla naszej bramki niż niejeden napastnik.

Chciałem tylko przypomnieć jak wyglądał *cały* występ naszej narodowej przeciw Finlandii. Poza tym... ile lat temu był rozegrany ten mecz? Dudka na MŚ zawalił bramkę z Niemcami. Gdyby Leo działał wg. twojej logiki - nie mielibyśmy teraz solidnego gracza w kadrze. Przez czas, który minął od tamtego meczu Arek zrobił postęp i zasługuje na szansę. Dyskwalifikowanie go za słaby występ 2 - 3 lata temu jest - mówiąc delikatnie - mocno niezrozumiałe.
Zastanawiam się, co by było, gdyby Anglicy przestali powoływać Becksa. Mieli przynajmniej dwie okazje - po czerwonej kartce z Argentyną i gdy przestrzelił koszmarnie karne na ostatnim Euro. A jednak Beckham był powoływany i jeszcze sporo Anglii dał. Każdemu piłkarzowi może zdarzyć się słab(sz)y mecz. I po takim czasie oraz przy takiej dyspozycji jaką prezentuje np Głowacki szansa się bezwględnie należy.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-03-27, 21:33   

Tigana napisał/a:
No , ale od bramkarza wymaga sie żeby bronił a stał jak malowana lala. Tak jestem złośliwy.

Boruc zawinił ewidentnie przy trzeciej bramce. Źle ustawił mur i za daleko stanął od słupka. Pierwsze dwie bramki to nie jego wina.
Tigana napisał/a:
Głowacki - żeby znowu samobója strzelił?

Głowackiemu mówimy zdecydowane nie! Nie ważne jak gra w Wiśle, on miał tyle szans w reprezentacji i zawsze skopał. Bąk jest pewniakiem. Żewłakow mam nadzieję, że wróci w dobrej formie, może Jop się popisze wreszcie. Skrzydła to Golański/Wasilewski na prawo i... na lewo Garncarczyk lub Wawrzyniak. o.o

Co jak co, ale Żurawski moim zdaniem jest już za stary... oczywiście nie chodzi o wiek, a o to że najlepsze swoje czasy w reprezentacji ma za sobą i gra słabo. Napastnika rozlicza się z bramek a nie z kilometrów przebiegniętych na boisku. Brożek - bez komentarza. Matusiak - cień nadziei, tylko żeby on w tej Wisełce pograł i sie ograł znowu.

Pomoc: Krzynówek, przeciętnie, nie źle ale też nie za dobrze. Lewandowski i Dudka jeśli chodzi o defensywę dobrze, jeśli o ofensywę chodzi bardzo słabo. Łobodziński - jako zmiennik Błaszczykowskiego to OK, ale jako podstawowy to lepiej nie. Smolarek, jak Krzynówek. Garguła podobnie. Goliński... co on tam robił? Liczę na to, że wróci Błaszczykowski.

Pokusze sie o skład na Euro, taki na dziś dzień:

Bramkarze: Boruc, Kuszczak(chyba, że strzeli focha to Kowalewski.), Fabiański.

Obrona: Wasilewski, Żewłakow, Bąk, Wawrzyniak, Golański, Jop, Garncarczyk.

Pomocnicy: Błasczykowski, Lewandowski, Dudka, Krzynówek, Łobodzińśki, Murawski, Garguła

Napastnicy: Matusiak(no chyba lepszego nie mamy, a ten ławę w Wiśle grzeje, co za los...), Smolarek, Zahroski

No i tyle na razie.

Do sprawdzenia moim zdaniem jeszcze: Kokoszka(w reprezentracji jakoś mu przez przypadek gra wychodzi nawet nieźle), Rafał Grzelak(nieźle mu idzie za granicą), z napastników Mięciel mał niezły sezon, ciągle w obwodzie pozostaje młody Piszczek, ale on musi grać na swojej pozycji, powoli zaczyna chyba przemawiać prze mnie desperacja. o.o
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 14