FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Westworld
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-10-25, 17:17   

No dobra, to pozwolę sobie użyć telepatii: uważasz, że Samczyk w Czerni też jest hostem, nieprawdaż? Z tą różnicą, że ma włączony tryb nietykalności i nieposkromionej ciekawości :-P

Poszedłbym nawet i dalej w tej teorii: co jeśli prawie wszyscy, łącznie z obsługą, są hostami? ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-10-25, 19:23   

Też mi to przyszło do głowy. Że mamy tu do czynienia ze światem w świecie. Co jest oczywiste. Ale może ten świat "ponad" parkiem też jest tylko "iluzją"? Choć to mocno naciągane.

Jeszcze mocniej naciągana jest moja teoria, że ten bohater w białym kapeluszu, który towarzyszy blondyneczce, jest tak naprawdę Mężczyzną W Czerni, tylko że we wcześniejszej wersji?

Dawno mnie żaden serial tak nie pobudzał :) do kombinowania z teoriami. :) Może "Person Of Interest" w swoich najlepszych momentach. Ale to też sprawka Jonathana Nolana.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-10-25, 19:39   

eee


Ed Harris w ostatnim odcinku mówi do jakiegoś młodziana - który zwrócił sie do niego "normalnym" imieniem - że jest na urlopie i zajmuje się "grą", więc nie chce mu się gadać (czy jakoś takoś)

kilka luźnych idei z mojej strony:

- Bernard stracił syna i teraz nie pamiętam / niech ktoś przypomni - ale w w 1 odc. zdaje się że jest mowa o tym że Dolores jest hostem na wzór nieżyjącej córki Hopkinsa lub tego drugiego współtwórcy - Arnolda/ myślę że ma to coś na rzeczy
opcja wgrania osobowości człowieka na hosta / niesmiertelność
a z drugiej strony programista widzi narodziny SI

- Ed Harris+labirynt , możliwe że labirynt jest "przygodą" zrobioną przez Arnolda i może być też jakimś testem dla hostów

świat w świecie i w świecie ... nie , temat juz naciągany w Lostach
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-10-25, 23:06   

Odcinek czwarty był doskonały. Scena w której Hopkins "prosi", by finansistka się nie wpieprzała w jego projekt była świetna. Po czymś takim jestem skłonny uwierzyć w to, że kiedyś prawdopodobnie zmienią setting i scenografię.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-10-25, 23:18   

Zatrzymanie czasu podczas tej rozmowy też chyba zrobiło wrażenie ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-10-25, 23:25   

no i jasnym jest kto tam rządzi
rada nadzorcza jest od administracji - ale ostatecznie szefem jest Hopkins.... listek figowy

z rozmowy wynika jasno - Hopkins z Arnoldem powołali do życia ten "świat" i przez jakiś czas obywali się bez "gry" - co testowali ?w jakim celu go zrobili ? być może sama gra jest efektem ubocznym czegoś innego -a kasa oczywiście zawsze jest potrzebna

świetnie skrojony materiał
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-10-25, 23:33   

Na przykładzie "Impersonalnych" i "Westworld" doskonale widać, jaka jest różnica między stacją ogólnodostępną, a kablówką. Twórca ten sam, a poziom produkcji zgoła inny...
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-10-31, 21:56   

5 odcinek za nami...
bardzo interesująca rozmowa Czarnego z BigBossem...
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2016-10-31, 22:09   

A może Czarny to Arnold uwięziony w grze i szuka z niej wyjścia?
_________________

 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-10-31, 22:17   

nie, Czarny to jakiś milioner - było już o tym w zeszłym odcinku,
zresztą ... z dzisiejszej rozmowy tak-jakby wynika że Czarny uratował projekt ...
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2016-10-31, 22:26   

Jeszcze nie oglądałam piątego odcinka. Przyznaję się, że przewijam, bo czasami mnie nudzi, więc pewnie mi umknęło to o miliarderze. Tylko mi tu nie marudzić na przewijanie :-PP
_________________

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-10-31, 23:59   

Trojan napisał/a:
nie, Czarny to jakiś milioner - było już o tym w zeszłym odcinku,
zresztą ... z dzisiejszej rozmowy tak-jakby wynika że Czarny uratował projekt ...

Ale chyba coraz wyraźniej kluczem do tajemnic wydaje się być Arnold, wspólnik, który umarł(?). A po tej rozmowie obiecywałem sobie więcej, więc trochę jestem nie tyle rozczarowany, co nie najedzony. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-11-01, 01:12   

+1,
To jak głodnemu dać pół kromki chleba.
Bez masła.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-11-01, 01:56   

Nie ma co się spieszyć z tym karmieniem, bo się obeżre i pęknie :-P
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2016-11-01, 11:04   

No jakby dali więcej, ujawniliby za dużo. Pisałam wcześniej, że mnie to szatkowanie wkurza. Przynajmniej się okazało, że jednak Hopkins nie wie o buncie Dolores (a może tylko chce, żeby Dolores tak myślała...).
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-11-01, 12:07   

A Hopkins znowu przyspieszył czas sądząc po tempie gry pianina ;)
Dobre jest to, że w dalszych częściach Parku rozrywkowicze mają trudniej i już tak swobodnie i bezkarnie nie da się zabijać nieszczęsnych hostów ;) Jeden z bohaterów mocno się zdziwił, kiedy zaczął porządnie obrywać po ryju ;)

Skoro tych sezonów jeszcze sporo (ma być), to bez sensu szybko "wykładać kawę na ławę". Poza tym, im więcej zagadek tym ciekawiej. Stopniowe i powolne ich ujawnianie jest zdecydowanie najlepsze. Oczywiście przy optymistycznym założeniu, że odpowiedzi okażą się zadowalające.

Hopkins jest bogiem. A który bóg nie wie wszystkiego? Podobno... ;)
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2016-11-03, 15:03   

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to dzisiaj o 02:55 na HBO jest "Świat Dzikiego Zachodu" :)
http://www.hbo.pl/movie/s...go-zachodu_1239
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-11-03, 16:35   

Kusiło mnie to przed premierą serialu, ale postanowiłem sobie nie psuć wrażenia skojarzeniami z filmem. Choć mam na nagrywarce i może po pierwszym sezonie sobie obejrzę.

Próba odpowiedzi na pytania odnośnie fabuły "Westworld": http://www.empireonline.c...t-fan-theories/
Fajne, część pokrywa się z moimi teoriami (odnośnie Mężczyzny w Czerni i tajemniczego Arnolda). Ciekawe, które okażą się prawdą. Oby tylko nie wyszedł z tego "Lost".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-11-08, 14:23   

Odcinek szósty bardzo ok, ale wątek z burdelowym hostem na chwilę obecną mocno przewidywalny. No i serio, żodyn z naprawiaczy nie zauważył, że chłopaki sobie konwersują z teoretycznie "martwym" hostem? Żodyn? //panda
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-11-08, 15:31   

no wiesz - mogli go testować :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-11-08, 15:46   

Mnie się tylko nie podobał zabieg z bohaterką, która odkryła przekaźnik i coś jeszcze. Wiedziałem, że zrobią taki tani numer fabularny, ale trzymałem kciuki, aby nie zrobili. Jednak zrobili. Ale poza tym odcinek w deseczkę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-11-08, 16:06   

Romku, to też mnie ubodło, ale... Ale mogą być jajca, gdy się okaże, że to kolejny zbuntowany host, który np. nie będzie widział problemu w wypatroszeniu człowieka (lub takiego, któremu głos to nakaże).
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-11-08, 17:02   

a mie z kolei nie pasowała jedna rzecz - nasi doktórzy/sprawiacze mieli w rękach kontrolera hosta - i zamiast po prostu wyłączyć/skasować/pojechać po cechach to oni jak na sznureczku robią co sobie zażyczy / zwłaszcza ten brodaty, który wydaje się że ma w sobie iskierkę buntu - a jednak okazuje się że to wielkie pokładu uległości ....
no chyba że oni tyż są hostami


btw. najważniejszym pytaniem w sprawie parku jest to: po co oni w ogóle zbudowali to ustrojstwo ? Robert Ford i Arnold, bo jak z treści wynika... park rozrywki zrobili dopiero po tym jak ich fundusze ścisły. / pracowali nad przeniesieniem świadomości do androida ? nad SI ? /
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-11-08, 17:44   

Internet też nie był "budowany" z przeznaczeniem na bycie skomercjalizowanym ściekiem. :-P Jeśli się nie mylę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-11-08, 19:36   

MrSpellu napisał/a:
Odcinek szósty bardzo ok, ale wątek z burdelowym hostem na chwilę obecną mocno przewidywalny.

No i serio, żodyn z naprawiaczy nie zauważył, że chłopaki sobie konwersują z teoretycznie "martwym" hostem? Żodyn? //panda



1. Co nie zmienia faktu, że fajnie zrobiony i dał nieco tak pożądanych emocji :-)

2. Tam każdy jest ściśle skupiony na powierzonych mu zadaniach i nie interesuje się co tam się dzieje "po sąsiedzku". Bo i po co? Kogo to obchodzi?


Trojan -> Teraz by skasowali, a później kontrola by ich dupnęła, wszak jakieś tam ślady zostają. Poza tym mieli pełne majty "strachu". Nierządnica doskonale ich "czytała", yes? :-P

Arnold zapewne nie zginął (przynajmniej nie w sensie świadomości) i ma wpływ na hosty, jak widać na ruchomych obrazkach.
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2016-11-14, 13:57   

Siódmy odcinek za mną pozostawił wielkie "Wow".

Już prędzej obstawiłbym tajemniczego Człowieka w Czerni w roli hosta (niewykluczone, że ta teoria kiedyś się sprawdzi) niż jednego z behawioralnych. A może wszystko jest jedną wielką pętlą a Arnold - kreowany na jakiegoś mistycznego twórcę - okaże się jedyną osobą żyjącą osobą w "prawdziwym świecie"; nie wyłączając Hopkinsa. Swoją drogą "boskość" tego ostatniego połączona z jego brakiem empatycznych zachowań coraz bardziej każe mi w nim widzieć Lectera.

Oby więcej takich odcinków.
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-11-15, 04:18   

Faktycznie świetny odcinek. Takiego obrotu sytuacji się również nie spodziewałem :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
bimali1 


Posty: 751
Wysłany: 2016-11-15, 11:12   

Chyba dopiero po tym odcinku uwierzyłem, ze to naprawdę dobry serial :roll:
_________________
no i jestem
widzisz jestem
nie miałem nadziei
ale jestem
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-11-15, 21:36   

odcinek ok, ale bez wow
w sumie duzo uprościł
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-11-21, 14:05   

Dobry odcinek, dobry, bardzo dobry. Tam chyba drukowała się kopia Theresy, co nie? :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14