FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rebis
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-18, 22:11   

ASXnew napisał/a:
Trojan napisał/a:


AM: może wydajcie coś z ambitnej literatury fantastycznej spod kobiecej renki. Connie Willis, Nancy Kress - pamiętam z bodaj Pruszyńskiego że to były dobre pozycje. (..)


Idź Pan w cholerę! :-P Ani jedna, ani druga. Było ich aż w nadmiarze.
Z niewiast będą w MAG-u np. Sofia Samatar, Octavia Butler czy Caitlin R. Kiernan, więc o ambitniejszą fantastykę w kobiecym wydaniu się Pan nie przejmuj :-P
A jeśli już zapodajesz Pan nazwiska, to serwuj nowe, a nie "odgrzewane" i w sumie średnie ;)


Żebracy byli ok. Zwłaszcza w mikrop. (bodaj w ISFM) , Księga nieco przeint. ale bez przesady, bardziej nie wiedziałem dokąd jedzie ten tramwaj. Ale jeśli na fb któraś pyta o ambitniejszą fantastykę w wydaniu kobiecym - i dostae odpowiedzi: Bardugo, Bishop a szczytem jest LeGuin którą wszyscy znają ale nikt nie czytał to wiesz... nawet McKillip pasuje
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-18, 22:19   

No ba! Wydawnicze szkice MAG-a odnośnie Artefaktów są bardzo bogate, przeto mam nadzieję, iż w następnym roku faktycznie dojdzie do obfitego wysypu tytułów na rynek ze szczególnym uwzględnieniem: Mathesona, Millera i Bradbury'ego ;)
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2021-08-18, 22:40   

ASXnew napisał/a:

Nigdy nie podejrzewałbym MAG-a o zainteresowanie Simakiem ;)

Simak już prędzej pasowałby profilem do Solaris/Stalkera ;)


Nie czytałem, więc się nie wypowiem, ale z wydawnictw obecnie wydających SF to mamy MAGa, Rebis i Zyska. Więc logiczne było, że to mogą być te dwa wydawnictwa.

Stalker też by wchodził w grę, ale mam wrażenie, że oni z zagranicznych rzeczy wydają głównie to, na co nie trzeba wydawać kasy na prawa. Ale może się mylę.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-18, 22:43   

Trojan napisał/a:
[Ale jeśli na fb któraś pyta o ambitniejszą fantastykę w wydaniu kobiecym - i dostae odpowiedzi: Bardugo, Bishop a szczytem jest LeGuin którą wszyscy znają ale nikt nie czytał to wiesz... nawet McKillip pasuje


Stań się Pan ich mentorem, skoro tak to przeżywasz ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23173
Wysłany: 2021-08-19, 07:09   

Czytając wasze wpisy o klasykach, dziesiątym wydaniu/wznowieniu, którego chcecie - to sobie myślę, że nostalgia to straszna rzecz. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-08-19, 08:02   

FKJZ napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
Wiadomo co Silverberga? Nowe rzeczy czy powtórki?

Jak na razie "Umierając żyjemy" (Dying Inside)
Szkoda, bo to za grosze jest dostępne na Alledrogo i olx.

Romulus napisał/a:
Czytając wasze wpisy o klasykach, dziesiątym wydaniu/wznowieniu, którego chcecie - to sobie myślę, że nostalgia to straszna rzecz. :-P
To przychodzi z wiekiem. Też zaczynam zauważać objawy :badgrin:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-19, 09:34   

Jachu napisał/a:

Szkoda, bo to za grosze jest dostępne na Alledrogo i olx.


Nowe wydanie = drugie życie książki ;) Tym bardziej, iż będzie pasować do kolekcji :-P
Prawdziwe nowości będą tu rzadko. To nie MAG ;)
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-08-19, 09:40   

ASXnew napisał/a:
Nowe wydanie = drugie życie książki ;) Tym bardziej, iż będzie pasować do kolekcji :-P
Mnie to rybka, bo nie mam ani jednego "wehikułu", a w sumie stare wydanie pasowałoby mi do Dicków //mysli

ASXnew napisał/a:
Prawdziwe nowości będą tu rzadko. To nie MAG ;)
Dla mnie Rebis przegrał wszystko rezygnując z rozpoczętego cyklu Tada Williamsa //pisowcy
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-19, 09:51   

Jachu napisał/a:

Mnie to rybka, bo nie mam ani jednego "wehikułu", a w sumie stare wydanie pasowałoby mi do Dicków //mysli

Dla mnie Rebis przegrał wszystko rezygnując z rozpoczętego cyklu Tada Williamsa //pisowcy


1. Ależ nowe wydania Dicków są o niebo lepsze od starych - większy format, twarda oprawa, pikne okładki, fajne grafiki...

2. A który wydawca ciągnie wszystko do końca mimo słabej sprzedaży? ;) Niestety, to nie Kościół Katolicki w Kaczystanie, dotacji nie ma i rachunek ekonomiczny musi się zgadzać ;)
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-08-19, 10:23   

ASXnew napisał/a:
1. Ależ nowe wydania Dicków są o niebo lepsze od starych - większy format, twarda oprawa, pikne okładki, fajne grafiki...
Pewnie masz rację, ale ja posiadam stare wydania rebisowe, z Prósa i z Zyska, a że nie podjąłem decyzji odnośnie wymiany skrupulatnie zbieranych na przestrzeni lat książek naczelnego narkomana amerykańskiej sf, to jest tak, że żadnej książki Dicka nie mam na twardo --_-

ASXnew napisał/a:
2. A który wydawca ciągnie wszystko do końca mimo słabej sprzedaży? ;) Niestety, to nie Kościół Katolicki w Kaczystanie, dotacji nie ma i rachunek ekonomiczny musi się zgadzać ;)
Covid popsuł wszystko, bo wcześniej mieli to wydać bez względu na rachunek ekonomiczny, bo to ich flagowy "fantastyczny" autor. Szkoda. Najgorsze jest, że nikt inny nie chce tego dalej pociągnąć :-/
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2021-08-19, 10:32   

Jachu napisał/a:
Dla mnie Rebis przegrał wszystko rezygnując z rozpoczętego cyklu Tada Williamsa //pisowcy


Co racja, to racja, ale z drugiej strony słyszałem, że pierwszy tom kupiło tylko nas dwóch.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-19, 10:43   

Jachu napisał/a:

Pewnie masz rację, ale ja posiadam stare wydania rebisowe, z Prósa i z Zyska, a że nie podjąłem decyzji odnośnie wymiany skrupulatnie zbieranych na przestrzeni lat książek naczelnego narkomana amerykańskiej sf, to jest tak, że żadnej książki Dicka nie mam na twardo --_-

Covid popsuł wszystko, bo wcześniej mieli to wydać bez względu na rachunek ekonomiczny, bo to ich flagowy "fantastyczny" autor. (..)


1. Będziesz Pan później gorzko żałował, jeśli nie skusisz się na Dicki na twardo, póki jest okazja na "wsio" ;) Jeszcze ino dodam, że wcześniej nie wspomniałem o obwolutach :-P

2. A nie Maestro Dick? ;)
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2021-08-19, 11:14   

ASXnew napisał/a:

2. A nie Maestro Dick? ;)


Dicka też by pewnie już odpuścili, bo teraz to im idzie jak krew z nosa. Ale zostało nieco ponad 10 do kompletu, więc pewnie jakoś to zmęczą.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-08-19, 14:09   

Sędzia napisał/a:
Jachu napisał/a:
Dla mnie Rebis przegrał wszystko rezygnując z rozpoczętego cyklu Tada Williamsa //pisowcy


Co racja, to racja, ale z drugiej strony słyszałem, że pierwszy tom kupiło tylko nas dwóch.
Mylisz się, drogi Sędzio. Ja swój egzemplarz dostałem gratis w ramach współpracy ;) Byłem konsultantem w kwestii nazewnictwa terminologicznego... Szkoda tylko, że części moich uwag nie raczyli uwzględnić --_-

ASXnew napisał/a:
1. Będziesz Pan później gorzko żałował, jeśli nie skusisz się na Dicki na twardo, póki jest okazja na "wsio" ;) Jeszcze ino dodam, że wcześniej nie wspomniałem o obwolutach :-P
Raczej nie będę żałował, stare książki przynajmniej mi mniej miejsca na półce zajmują ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2021-08-19, 14:38   

Jachu napisał/a:
stare książki przynajmniej mi mniej miejsca na półce zajmują
+27
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 664
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2021-08-19, 14:47   

Sędzia napisał/a:
Jachu napisał/a:
Dla mnie Rebis przegrał wszystko rezygnując z rozpoczętego cyklu Tada Williamsa //pisowcy


Co racja, to racja, ale z drugiej strony słyszałem, że pierwszy tom kupiło tylko nas dwóch.

Nieprawda. Co najmniej trzech :mrgreen:
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-19, 15:00   

Sędzia napisał/a:


Dicka też by pewnie już odpuścili, bo teraz to im idzie jak krew z nosa.

Ale zostało nieco ponad 10 do kompletu, więc pewnie jakoś to zmęczą.


1. Niet. W tym roku było kilka dodruków.

2. W następnym ruszą dalej z nowymi tytułami w tej edycji ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-19, 19:22   

a który cykl Williamsa ?
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-08-19, 22:35   

Trojan napisał/a:
a który cykl Williamsa ?
"Ostatni Król Osten Ard". To kontynuacja cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń".
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-19, 22:56   

Jachu napisał/a:
Trojan napisał/a:
a który cykl Williamsa ?
"Ostatni Król Osten Ard". To kontynuacja cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń".


Teraz już Pan wiesz co czuł Trybun Ludu, gdy Zysk mu Covenanta Niedowiarka utrącił ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-19, 23:19   

wydali tego wincej jak 6 tomów ??

o ja prdl
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-08-19, 23:38   

ASXnew napisał/a:
Teraz już Pan wiesz co czuł Trybun Ludu, gdy Zysk mu Covenanta Niedowiarka utrącił ;)
Oj tam, oj tam. Już nie rób z siebie takiego męczennika... "Skoki" Mag ci wydał :badgrin:

Trojan napisał/a:
wydali tego wincej jak 6 tomów ??

o ja prdl
Jakie 6 tomów, co ty bredzisz? Pomyliłeś autorów, nie mówimy o Goodkindzie :mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-20, 00:29   

z tego co pamiętam Thomas C. miał wydajne dwie serie po 3 tomy a wiki mówi że była i trzecia ...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2021-08-20, 06:37   

bio +27
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-20, 09:21   

Trojan napisał/a:
z tego co pamiętam Thomas C. miał wydajne dwie serie po 3 tomy a wiki mówi że była i trzecia ...


..."Ostatnie Kroniki".
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-20, 11:46   

Cytat:


akie 6 tomów, co ty bredzisz? Pomyliłeś autorów, nie mówimy o Goodkindzie :mrgreen:




razem 10 tomów. Coś pod Goodkinda będzie.
Stephenson mocno traci przy bliższym Poznaniu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-11-10, 16:35   

"Umierając żyjemy" Silverberga w styczniu 2022 roku (seria: Wehikuł Czasu).
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2021-11-10, 16:41   

:b
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1821
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-11-10, 22:43   

Właśnie w wolnych chwilach od dłuższego czasu próbuję to przeczytać ponownie, bo nic nie pamiętam z pierwszej lektury. To ta ambitna strona autora, ale dziwi mnie, że nikt nie porwał się na jego dokonania dla dorosłych. Może miał coś do powiedzenia. Na razie czeka Lord of Darkness. To nie jest SF, ani fantasy. Ale jak najbardziej do czytania.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-11-10, 23:02   

bio napisał/a:
Na razie czeka Lord of Darkness. To nie jest SF, ani fantasy. Ale jak najbardziej do czytania.


Czekam(y) na opinię. Tym bardziej, że Vesper w następnym roku to wyda :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13