FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rasizm
Autor Wiadomość
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-10-06, 22:05   

Poziomu polskich komedii? Dajże spokój, trochę humoru na miłość Boską.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-10-07, 19:36   

Nie po liście lektur na Etykę.
Nie w tym semestrze, proszę.
K[tutaj też cenzura]a idę się dokształcić na kognitywistykę, bo inaczej cienko widzę pracę licencjacką...
_________________

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-10-11, 08:16   

Ciekawostka, tekst z bloga Skiby.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-10-11, 11:08   

Kapelusze z głów.
Bardzo celne uwagi. :)

Btw jeśli chodzi o mowę nienawiści...

http://wiadomosci.gazeta....nienawisci.html
_________________

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2010-10-15, 06:55   

W Niemczech mają większy problem, niż mowa nienawiści. Ostatnie badania pokazały wzrost nastrojów ksenofobicznych. Tam mowa nienawiści jest najmniejszym problemem. Zamiatana pod dywan niechęć Niemców do tolerancji dla mniejszości, szczególnie muzułmańskiej, wychodzi na wierzch. Ale, jak czytam, w sondażach nie zyskuje na tym partia neofaszystowska. Zatem pewnie zagospodaruje te nastroje część prawicy niemieckiej, co - jak przypuszczam - może doprowadzić do przyjęcia twardszej linii w stosunku do imigrantów. Tyle że przez muzułmanów odbije się to pewnie na wszystkich.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-10-15, 09:18   

Nie przez muzułmanów, bo tutaj to nie ich wina, tylko przez ogolonych na łyso faszyzujących idiotów.... Blah.

A tu tak bardziej optymistycznie:
http://wiadomosci.gazeta....eli_islamu.html
_________________

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2010-10-15, 09:53   

Saika napisał/a:
Nie przez muzułmanów, bo tutaj to nie ich wina, tylko przez ogolonych na łyso faszyzujących idiotów.... Blah.

No jasne. Całe społeczeństwo niemieckie jest ogolone na łyso i faszyzujące. Bo inaczej sondaże nie byłyby tak negatywne dla muzułmanów.
Saika napisał/a:
A tu tak bardziej optymistycznie:
http://wiadomosci.gazeta....eli_islamu.html

Nic w tym optymistycznego. Może i pomysł dobry, ale kiepsko to widzę. Chyba że te studia zapobiegną izolowaniu się mniejszości muzułmańskiej. Jeśli nie - to będzie to kasa wyrzucona w błoto, albo jeszcze gorzej.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-10-15, 09:55   

Saika napisał/a:
Nie przez muzułmanów, bo tutaj to nie ich wina, tylko przez ogolonych na łyso faszyzujących idiotów.... Blah.

Jakby kózka nie skakała to by nóżki nie złamała!
Więcej dla złego PRu zrobili muzułmanie niż niemieccy skinheadzi (którzy są niegroźni i kontrolowani, inaczej niż w Rosji gdzie znajduje się połowa ich światowej populacji).
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-10-15, 10:23   

Nie mówię, że muzułmanie nie mają niczego za uszami...
Ale prawda jest taka, że za część takich incydentów odpowiadamy my-przez swoją politykę.
Ale zachowujemy się jak ten belfer, co nie widzi, że uczniowie fikają nie przez to, że są źli, ale przez to, że to on nie potrafi niczego ich nauczyć.
Sorki.

Nie mam zamiaru głaskać żadnej ze stron po główce.
Bo żadna nie jest bez winy.
_________________

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-10, 20:23   

http://www.youtube.com/watch?v=M50EE4qfgDc
Mit pomocy dla Afryki. O tym już tutaj było. To tylko jeden z mitów ... I widać jak biali chcą leczyć swoje poczucie winy a szkodzą jeszcze bardziej
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-11-10, 20:59   

Toudi, zarobiłeś właśnie u mnie największego plusa od początku mojej bytności na tym forum.

A skoro już przy tym jesteśmy:
http://www.polityka.pl/sw...ak-pomagac.read

A skoro o naszej "zbyt dużej" tolerancyjności mowa:
http://civicpedia.ngo.pl/x/352307#

Tu masz o imigrantach:
http://civicpedia.ngo.pl/x/352307#STOS_DO_IMIGR

(porównaj z wolą asymilowania się)

A tu o homo:
http://civicpedia.ngo.pl/x/352307#STOS_DO_HOM

Nie mów teraz, że mamy prawo zrobić w prawo zwrot, bo mnie trafi szlag.
_________________

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-11-10, 21:46   

Saika napisał/a:
oudi, zarobiłeś właśnie u mnie największego plusa od początku mojej bytności na tym forum.

Bo pokazał filmik, który pokazuje, że winien jest czarny rząd, który kradnie?
Mówiliśmy o tym z dwadzieścia stron wątku temu...
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-10, 21:50   

MrSpellu napisał/a:
Bo pokazał filmik, który pokazuje, że winien jest czarny rząd, który kradnie?
Mówiliśmy o tym z dwadzieścia stron wątku temu...

A Saika zaprzeczała. Tylko teraz co zro0bić by im pomóc ? Zmusić urzędników z Afryki ? Da się ale to Neo Koloniazlim bo trzeba by tam wojsko wprowadzić i nas system prawny. No i jak w Chinach wolności gospodarcze
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-11-10, 21:54   

Toudi kwestia jest taka, że kasa z tych diamentów idzie bynajmniej nie do budżetów krajów wydobywających diamenty...
http://www.newsweek.pl/ar...iamenty,21195,1
Pomoc humanitarna też jest rozkradana-niekoniecznie przez władze. Z resztą na czym ona się opiera? Na naszych nadwyżkach, które inaczej byśmy spalili, żeby cena zbyt w dół nie poleciała...
_________________

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-10, 22:24   

Cytat:
Na naszych nadwyżkach, które inaczej byśmy spalili, żeby cena zbyt w dół nie poleciała...

No nie do końca bo zawsze mogli byśmy to sprzedać.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-11-10, 22:42   

:IP :roll: //saikareaction //facepalm Litości...
_________________

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-10, 23:06   

No i co ? Sprzedać ZAGRANICĄ !! po za Rynkiem UE. Albo w samej Afryce
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-11-10, 23:09   

Nadal pudło.

[edit]

AI o polityce Niemiec
_________________

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-12-23, 14:01   

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2010-12-23, 14:19   

Pojechałeś po bandzie ty antyislamisto i rasisto. Niech tylko Antifa urośnie w siłę. Ciebie pierwszego wezmą pod swe okute buty miłośników tolerancji, miłości i pokoju :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-12-23, 15:03   

Tak się zastanawiam, czy członek Antify z kamieniem w garści to pacyfista czy pacyfikator //mysli
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-12-23, 15:31   

Likwidator.
Boziu co za ignoranci...





:badgrin: //pisowcy
_________________

 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-12-23, 15:35   

Dobra szkoła. Widać rękę Obamy.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2012-05-31, 09:15   

Przykro mi, ale muszę przerwać tę sielankę, bowiem w Polsce pojawił się rasizm: "BBC Panorama - Euro 2012 - Stadiums Of Hate"

Okiem Piotra Zaremby: http://blog.rp.pl/zaremba...e-zrozumiec-ze/
Cytat:
Kiedy Lech i Jarosław Kaczyńscy oburzali się kiedyś na gazetę „Tageszeitung”, tłumaczono im, że nie mają na kogo – to niepoważny tabloid. Teraz korespondentka owego „tabloidu” Gabriele Lesser okazała się autorytetem.

Polsat News zaprosił ją do trybunału. Pytana o film BBC obwieściła, że Polska jest krajem rasizmu. Dowód? „Uważam Rze” ją skrytykowało, a że i innych korespondentów niemieckich też, panują tu uprzedzenia wobec Niemców i ona ma prawo się obawiać. Pani Lesser wszelkie prawa: polskie, niemieckie i europejskie, gwarantują możliwość gadania głupstw. Czy także dziennikarce Polsatu, która przytakiwała, a w końcu rzuciła: „Może nas ten film obudzi”?

Czy obudziłeś się, Romulusie? Spellu? Otwórzcie oczy!
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-05-31, 09:20   

Ktoś mi chyba dorzucił diazepam do kawy, bo lekko śpiący ciągle jestem.
Dworkinie, też chyba przysypiasz. Dziennikarze od wczoraj pierdolą głupoty?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-05-31, 10:13   

dworkin napisał/a:
Przykro mi, ale muszę przerwać tę sielankę, bowiem w Polsce pojawił się rasizm: "BBC Panorama - Euro 2012 - Stadiums Of Hate"

Okiem Piotra Zaremby: http://blog.rp.pl/zaremba...e-zrozumiec-ze/
Cytat:
Kiedy Lech i Jarosław Kaczyńscy oburzali się kiedyś na gazetę „Tageszeitung”, tłumaczono im, że nie mają na kogo – to niepoważny tabloid. Teraz korespondentka owego „tabloidu” Gabriele Lesser okazała się autorytetem.

Polsat News zaprosił ją do trybunału. Pytana o film BBC obwieściła, że Polska jest krajem rasizmu. Dowód? „Uważam Rze” ją skrytykowało, a że i innych korespondentów niemieckich też, panują tu uprzedzenia wobec Niemców i ona ma prawo się obawiać. Pani Lesser wszelkie prawa: polskie, niemieckie i europejskie, gwarantują możliwość gadania głupstw. Czy także dziennikarce Polsatu, która przytakiwała, a w końcu rzuciła: „Może nas ten film obudzi”?

Czy obudziłeś się, Romulusie? Spellu? Otwórzcie oczy!

To skandal, że Polska jeszcze nie rozliczyła się z Holokaustem i nie przeprosiła za niego. A w ogóle - przeprośmy Niemców, że nas musieli napaść, bo piłsudczycy nie chcieli im dać "korytarza" :) Przeprośmy za bydło stadionowe też, bo wszyscy jesteśmy odpowiedzialni.

Czekam aż towarzysz, tfu, redaktor Lis obwieści, że Donald Tusk popełnił błąd domagając się stanowczej reakcji na rzyg, który puścił Obama. Ale on chyba się boi, bo jak to - władzę skrytykować? :) Przeciez nie jestesmy pisowcami :)

Tia. Euro2012 będzie jednak ciekawe :) Te samoloty z trumnami biednych Murzynów :) Te rzezie antysemicko-rasistowskie na polskich ulicach...

Ale ta Niemka to też pocieszna istota. Życie umysłowe polskich elit przypomina stygnące, cuchnące łajno. No, ale skoro taki autorytet jak prof. Krzemiński wspomagany przez taki autorytet jak Olejnik Monika obwieścili - to cóż my możemy, biedne żuczki? Państwo inteligencja powiedziało - czołgaj się ciemny ludzie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-05-31, 16:11   

Zwisa mi ten temat, ale nie rozumiem jednego. Jak sami w swoim ogródku piszemy o kibolach, krytykujemy że ich nie gonią i się oburzamy, że bandyci zawłaszczają stadiony to jest ok. A jak nam to wytkną inni to już wczoraj słyszę w radiu, że to normalne zachowania stadionowe, że to nic dziwnego, zdrożnego i że to przesada i że w ogóle niech sobie patrzą na swoich.
Ludzie idzie Euro. Jedne oszołomy będą protestować bo ktoś umarł, inni bo ktoś żyje, inni bo Ruski zamieszkały nie tam gdzie powinni, bo święto upadku ZSRR będzie, inni będą wrzeszczeć o lożach prezydenckich podstępnie odebranych przez Ruskich, inni wpadną na pomysł zablokowania miast, jest szansa że kibole wparują na stadion, że ktoś się podpali po meczu z Rosją w proteście przeciwko strzelonym nam bramkom, itd.
A potem się dziwimy, że bzdury o nas wypisują.
Czemu u nas nie zaczną wreszcie wszyscy bić się wewnątrz a stać murem na zewnątrz? Ot jakieś pomysły opozycji o proteście przeciwko wejściu Chorwacji do UE w zamian za emerytalną ustawę itd.
Mnie to nawet nie bawi. Ja tego nie chcę słuchać.
A propos tabloidów to jak u nas Fakt coś pierdolnie o Ruskich to Putin ma się domagać przeprosin od Tuska?
Weście dajcie spokój. Niestety to jak dziennikarze tam o nas piszą to świadczy nie o tym jak u nas jest, tylko o tym jak nas widzą. A to się zmienia swoim zachowaniem a nie protestowaniem.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-05-31, 16:22   

Tomasz napisał/a:
Zwisa mi ten temat, ale nie rozumiem jednego. Jak sami w swoim ogródku piszemy o kibolach, krytykujemy że ich nie gonią i się oburzamy, że bandyci zawłaszczają stadiony to jest ok. A jak nam to wytkną inni to już wczoraj słyszę w radiu, że to normalne zachowania stadionowe, że to nic dziwnego, zdrożnego i że to przesada i że w ogóle niech sobie patrzą na swoich.

Nie chodzi o wytykanie, bo wytykanie jest ok. Jest powód i nie neguję stadionowego rasizmu. Jednak robienie z tego problemu na całe Euro2012 prowadzi u mnie tylko do paroksyzmów śmiechu. Bo widzę oczyma wyobraźni jak spełnia się wizja tego Murzyna z filmu, że brytyjscy Murzyni wracają w trumnach do domu. I mnie skręca z powodu tego tumana. Jakiś polityk powiedział, że ten pan zamiast inwestować w umiejętności kopania piłki powinien także zainwestować w posługiwanie się mózgiem. I to piękne podsumowanie.
Tomasz napisał/a:
Ludzie idzie Euro. Jedne oszołomy będą protestować bo ktoś umarł, inni bo ktoś żyje, inni bo Ruski zamieszkały nie tam gdzie powinni, bo święto upadku ZSRR będzie, inni będą wrzeszczeć o lożach prezydenckich podstępnie odebranych przez Ruskich, inni wpadną na pomysł zablokowania miast, jest szansa że kibole wparują na stadion, że ktoś się podpali po meczu z Rosją w proteście przeciwko strzelonym nam bramkom, itd.
A potem się dziwimy, że bzdury o nas wypisują.

Z miejscem zamieszkania Ruskich w Warsiawie to problem miała ministra Mucha. I nikt inny. Przynajmniej nie słyszałem o żadnych zorganizowanych protestach z tego powodu. Podobnie, jak z świętem upadku ZSRR, które kibice rosyjscy chcieli w Polsce świętować. Spór o lożę prezydencką to przykład z kolei głebokiego prowincjonalizmu Określonych Osób :)

Tomasz napisał/a:
Czemu u nas nie zaczną wreszcie wszyscy bić się wewnątrz a stać murem na zewnątrz? Ot jakieś pomysły opozycji o proteście przeciwko wejściu Chorwacji do UE w zamian za emerytalną ustawę itd.
Mnie to nawet nie bawi. Ja tego nie chcę słuchać.

Zapytaj o to polskie elyty.
Tomasz napisał/a:
A propos tabloidów to jak u nas Fakt coś pierdolnie o Ruskich to Putin ma się domagać przeprosin od Tuska?
Weście dajcie spokój. Niestety to jak dziennikarze tam o nas piszą to świadczy nie o tym jak u nas jest, tylko o tym jak nas widzą. A to się zmienia swoim zachowaniem a nie protestowaniem.

Ale Tusk nie domaga się przeprosin od Camerona za film BBC.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-05-31, 16:45   

dworkin napisał/a:
Nie chodzi o wytykanie, bo wytykanie jest ok. Jest powód i nie neguję stadionowego rasizmu. Jednak robienie z tego problemu na całe Euro2012 prowadzi u mnie tylko do paroksyzmów śmiechu.

To się śmiejmy i to olejmy. Zwłaszcza po Euro się z nich śmiejmy.
Chyba że pięciu kiboli zrobi rasistowską zadymę to wtedy zrozummy w końcu, że przez nich nas widzą tak a nie inaczej i ich wypleńmy.
Romulus napisał/a:
Z miejscem zamieszkania Ruskich w Warsiawie to problem miała ministra Mucha. I nikt inny. Przynajmniej nie słyszałem o żadnych zorganizowanych protestach z tego powodu. Podobnie, jak z świętem upadku ZSRR, które kibice rosyjscy chcieli w Polsce świętować. Spór o lożę prezydencką to przykład z kolei głebokiego prowincjonalizmu Określonych Osób :)

Ale ja właśnie wszelkie strony naszych sporów politycznych w tym przypadku wrzucam do jednego wora. Bo za przeproszeniem powinny stać razem, bić brawo i wołać jaka to Polska wspaniała, a nie bredzić i robić afery przy okazji czy z pałacu, czy loży i radyja tego i owego.

Romulus napisał/a:
Ale Tusk nie domaga się przeprosin od Camerona za film BBC.

Piłem do zacytowanego tekstu Zaremby przez Dworkina przywołującego aferę z tabloidem niemieckim.

A propos rasizmu itd, po wczorajszej aferze z polskimi obozami zagłady Nałęcz w Trójce zaklinając jaki to Obama przyjaciel Polski i że się przejęzyczył i że zna historię walnął tekst, że "przecież to była zbrodnia żydowska". Po czym po zwróceniu uwagi przez prowadzącą rozmowę zaczął powtarzać raz po raz, że niemiecka, faszystowska, hitlerowska itd. Kurcze jeszcze by doradca prezydenta wywołał konflikt polsko-izraelski. :badgrin:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-05-31, 16:50   

No i to jest bełkot dopiero:
http://wyborcza.pl/1,7596...egom_z_BBC.html
Ręce opadają. Idź na Marsz Niepodległości a zostaniesz faszystą/rasistą. Idź na spęd przeciwko Marszowi zostaniesz światłym Europejczykiem. I nie musisz się martwić niemiecką bojówką lejącą Bogu ducha winnych ludzi i lokalem Krytyki Politycznej zapchanym kastetami, pałkami itp. narzędziami do "pokojowej liberalnej debaty" :badgrin: Ot i umysłowość przedstawiciela "Bardziej Europejskich od Europy".
Riposta Semki:
http://www.uwazamrze.pl/artykul/884906.html
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14