FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rasizm
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-28, 21:57   

Romulus napisał/a:
Bo dla mnie to, co napisał Amontillado jest własnie artystyczną prowokacją wyrażającą jego dramatyczne zagubienie w chaosie językowego terroru post-konsupcyjnego społeczeństwa pogrążonego w stagnacyjnym neo-industrializmie społecznych uwarunkowań genderowych.

Mogę Cię zacytować na jakiejś konferencji?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2010-09-28, 23:48   

Saika napisał/a:
Mianowicie na intencję oraz na świadomość tego, jak dany znak może być zdekodowany przez odbiorcę
Intencje droga Saiko zostają ukryte - mogę przywiesić wizerunek "ustawionej w poprzek" na tle gwiazdy Dawida, żeby mnie pokazali w mediach a później opowiadać, że był to sprzeciw w stosunku do polityki państwa Izrael, które jest represyjne, totalitarne itd. itp. Ale będzie chodzić o jedno - o pokazanie w mediach. Odbiorcą nie jest państwo Izrael. Nawet nie dyplomaci. Odbiorcą jest kilka osób, którzy odbiorą ten "artystyczny przekaz" jako antysemicki i którym ten antysemityzm będzie imponować - i ze względu na antysemityzm będą kupować moje dalsze "dzieła" (np. menorę z siedmioma świńskimi ryjami zamiast świec itd. - jakże artystyczny przekaz, aż dziw, że nie studiuję na ASP - potrafię tak wymyślać również z dowolnymi innymi symbolami religijnymi a jak pomyślę to i nawet tłumaczenie sam napiszę bez pomocy niczyjej).

Ja się będę wypierał antysemityzmu ile wlezie - ale będą przy tym kosić taaaaaką kasę (aż przyjdzie Mossad i Gazeta Wyborcza).

Co do spalenia Koranu to chyba go zniszczono w czasie protestów przeciwko meczetowi w bezpośrednim sąsiedztwie byłych budynków WTC. Stosując twoje "intencje i odbiorcę": odbiorcami nie są twoi umiłowani muzułmanie z "pierdolcem religijnym" tylko muzułmanie z Nowego Jorku. Przełknij ten kontekst - tam nie czepiają się nawet neonazistów jeśli tylko nie spalą komuś sklepu (chociaż jak popatrzyłbym ci w dekolt to byś mnie mogła pozwać za molestowanie ... każdy ma jakiegoś pierdolca). Europa ma "pierdolca tolerancji" i jest nietolerancyjna w stosunku do nietolerancji - a co gorsza jest w tym wybiórcza - plucie na kościół jest ok, księża pedofile są blee a Polański jest ok itd. itp.

Z powodu kretyńskiej cenzury koło książek autorstwa pana Stalina, które odziedziczyłem nie mogę legalnie postawić książki autorstwa pana Hitlera bo sprzedawanie jej łamie prawo. Nawet nie mogę jej kupić, żeby ją później spalić w ramach protestu przeciwko nacjonalistom :mrgreen:

Jeśli chce się wolności to niech będzie to wolność ze wszystkimi jej konsekwencjami - jeśli ktoś kogoś nie lubi to ma prawo to wyrażać! Można wrzeszczeć, że "Pedały do Gazu" albo "Nauczyciele Fuck Off" do momentu aż nie zacznie się rzucanie kamieniami - a wtedy ramie sprawiedliwości powinno mocno chwycić rzucającego kamieniami za jaja i wymierzyć karę. Wolność przekonań a nie "Wolność przekonań - tylko proszę nie mówić, że żydzi i masoni rządzą światem".
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-09-29, 06:54   

Amontillado napisał/a:
Nawet nie mogę jej kupić, żeby ją później spalić w ramach protestu przeciwko nacjonalistom :mrgreen:

Ja tej książki sprzedałem kilkadziesiąt sztuk. I z tego co pamietam wyroki sądów nie uznawały MK za nielegalną bo w polsce nie ma indeksu książek zakazanych. Dziwi mnie tylko że Manifest komunistyczny można już rozpowszechniać bez problemów. Co do MK to to jest tylko polityczny Bełkot i jak ktoś się spodziewa instrukcji jak zabić 6 milionów żydów to się zawiedzie.
W polsce blokuje się wydawania MK z innych przyczyn prawnych a mianowicie Praw Autorskich które obecnie posiada rząd Bawari a które za kilka lat wygasają bodajże. Ale samo wydawania MK trudno podciągnąć pod propagowanie "Faszyzmu " ( bo Hitler Faszystą nie był )
MrSpellu napisał/a:
A tu się z Tobą zgadzam. Tylko trzeba brać poprawkę, że ów czubek może być osobą chorą psychicznie co wcale nie jest takie nieprawdopodobne. Oczywiście wnerwionego muslima to mało interesuje.

Dla mnie obaj panowie robią to pewnie dla medilanego rozgłosu. Nergal robi to też dlatego, że wie że mu wolno i nic mu się nie stanie.
 
 
wred 


Posty: 3613
Wysłany: 2010-09-29, 08:55   

Toudisław napisał/a:
Ja tej książki sprzedałem kilkadziesiąt sztuk. I z tego co pamietam wyroki sądów nie uznawały MK za nielegalną bo w polsce nie ma indeksu książek zakazanych.
http://ksiazki.wp.pl/tytu...ml?ticaid=1af88
Ja tam to swego czasu kupiłem, ale nic ciekawego, nie dotrwałem do końca z tego co pamiętam... bełkot straszliwy
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-09-29, 10:04   

wred, i co z tego ? To sądu decyduje a nie prokuratura. To czemu można bez problemu kupić Manifest komunistyczny ? Zresztą to bzdura, że publikacja MK jest propagowaniem tego ustroju bo tak samo można by powiedzieć o filmach archiwalnych z okresu 2 wojny czy materiałach propagandowycj które są oczywiście w pełni dostępne. To dzieło Teoretyczne. Tam nie znajdziesz nawoływania do zbijania żydów a w Manifeście komunistycznymi jest przecież o walce klas.
W przytoczonym przez ciebie linku jest tylko opinia prokuratora która jest nic nie warta bez wyroku sądu. Ale dziennikarze z góry piszą, że sprzedaż MK jest w polsce nie legalna. Z tego co wiem żaden wyrok jestszce nie zapadł a nie druguje się jej ze względu parw Autorskich
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-29, 11:34   

Toudisław napisał/a:
To czemu można bez problemu kupić Manifest komunistyczny?

Ja nie kupiłem. Ja odziedziczyłem.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-09-29, 11:40   

A niech sobie sprzedają, byleby mi swastyk na murak nie smarowali, bo się agresor uaktywnia...

A co do tego nielubienia-zauważyliście, jakie to śmieszne?
Chcecie, żeby Wam dano prawo do nielubienia i krytykowania, kogo popadnie.
Tolerancja nie oznacza tolerowania nietolerancji. Bo wtedy jest dyskryminacją.
Możecie mnie uznać za straszliwie poprawną politycznie i naiwną.
No bo skoro teraz modne jest krzyczenie "a ja chcę mieć prawo zdzierać czadory, bo ich nie lubię"-lub coś równie sensownego. A ja mówię: veto. Tak to daleko nie zajedziemy.

Rozumiem prowokowanie (dlatego uważam prace krytykujące przemoc wobec kobiet w islamie za genialną- przypominam, że na wspomnianym zdjęciu ślady bicza na kobiecych plecach układały się w wersety koraniczne) i rozumiem wykorzystywanie symboli religijnych (menory, ręki Fatimy, a nawet Biblii czy Koranu) w sztuce. Ona teraz ma prowokować i ma mówić głośno o tym, o czym nikt mówić nie chce.

Ale na Miecz Pana to nie daje Wam prawa do dyskryminowania na zasadzie "ja tam Czarnych nie lubię i już- ze względów estetycznych". Nie lubisz? Biały kapturek i tęp zarazę. :badgrin: Podobnie z muzułmanami.

Mam tu z resztą problem.
Muzułmanie wypowiadają się o swojej religii dobrze i trudno to uznać za obiektywne- w końcu kto krytykuje swój wybór?
Podobnie za nieobiektywną uznaję antymuskimską propagandę.
Chciałabym, żeby przełamano tę cenzurę i mówiono o patologiach, jakie obserwujemy.
Bo inaczej po prostu one nie znikną.
A chyba chcielibyśmy, by zniknęły prawda?
No i pewnie niejedna muslimka też by się ucieszyła, gdyby kadi zaczęli tępić katów...
_________________

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-29, 12:04   

Saika napisał/a:
Ale na Miecz Pana to nie daje Wam prawa do dyskryminowania na zasadzie "ja tam Czarnych nie lubię i już- ze względów estetycznych"

Przepraszam, a dlaczego nie? Czarny jest czarny i nie pasuje mi do białych ścian. Czysto teoretycznie. Jestem pracodawcą. W ramach prawa, z braku laku jako pracodawca będę musiał takiego gościa zatrudnić (bo nikt inny nie chce, lub facet chce pracować na korzystnych dla mnie warunkach), ale jeżeli dostanę dwóch o takich samych kwalifikacjach, tylko że jeden biały, drugi czarny, każdy za podobną kwotę, to kto mi nakaże zatrudnić czarnego? Chorą jest sytuacja nie ta, że ja mogę sobie wybrać, tylko że w tym wypadku muszę wybrać.
Saika napisał/a:
olerancja nie oznacza tolerowania nietolerancji. Bo wtedy jest dyskryminacją.

Tolerancja dla nietolerancji nie jest dyskryminacją czy też bezpośrednio nie prowadzi do niej, dyskryminacją jest wprowadzanie słów w czyn poza prawem. W ramach prawa chcę mieć prawo obrazić na łamach gazety jakiegoś murzyna. On wtedy może mnie w ramach prawa pozwać za wycieczki osobiste lub poza prawem obić mi mordę - zdrowe i naturalne. Jako teoretyczny pracodawca chciałbym mieć prawo zatrudniać same atrakcyjne babki, samych grubych brunetów, lub absolwentów konkretnej tylko uczelni, "dyskryminując" resztę bez narażania się na proces o dyskryminację.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-09-29, 12:55   

Art. 256 KK, zmiany z dnia 25 września 2009 roku.
par. 2 Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechnienia produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w par. 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
par. 3 Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w par. 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-29, 13:02   

Jander napisał/a:
par. 3 Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w par. 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.


Oprawiam Mein Kampf w ramkę i pokazuję na wernisażu. Działalność artystyczna.
Biorę Mein Kampf na zajęcia i edukuję moich studentów poprzez analizę treści. Działalność edukacyjna.
Kupuje Mein Kampf i... Nie wiem, puszczam przez piec lub odkładam do biblioteczki. Działalność kolekcjonerska (kolekcjonuję popiół, a co).
Kupuje Mein Kampf i na jego podstawie piszę referat lub inne tekst o charakterze naukowym. Działalność naukowa.

To czego ja nie mogę z tym zrobić? Stanąć na środku rynku i propagować treści książki?
Mogę się bronić, że to artystyczny event. Lub, o zgrozo, działalność edukacyjna.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-09-29, 13:32   

Jander napisał/a:
par. 3 Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w par. 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

Co najlepsze łatwiej tym bronić MK właśnie jako materiał naukowy i niewątpliwe źródło historyczne. Niż koszulkę z Che bo jak nie ty ją zrobiłeś to trudno0 ci się bronić ekpresjią artystyczną. Zresztą ani Swastyka ani MK wiele wspólnego z Faszyzmem nie mają.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-29, 13:36   

Toudisław napisał/a:
Zresztą ani Swastyka ani MK wiele wspólnego z Faszyzmem nie mają.

Cytat:
zawierające treść określoną w par. 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-09-29, 13:41   

Jeślibyś publicznie wyrażał aprobatę dla tego bełkotu (tak czysto teoretycznie, nie martw się, nie posądzam Cię o takie ciągoty)-to masz pecha. W zaciszu domowym-rób, co chcesz. Szkoda tylko, że ten przepis nie powoduje znikania neonazistów...
Urwał, Kozakom robią wodę z mózgów i szykują na wojnę z islamem!
Szykanuje się nauczyciela, który powiedział "nie!" skinom!
To chyba nie jest normalne i nie świadczy o naszym kraju dobrze.
Więc, moi drodzy, doceniam, że chcecie zohydzić ten obrzydliwie słodki obrazek wszystkich ludzi trzymających się za rączki-ale na razie niezbyt jest co u nas zohydzać, gdyż jeszcze tego etapu nie osiągnęliśmy.

Spellu taka "dyskryminacja" o której piszesz-też jest dyskryminacją. Soreczki.
Jasne, niektórzy są nadwrażliwi (i potem widzą w sieci prześmiewcze obrazki na swój temat) ale te przepisy, na które narzekasz są dlatego, by raz na zawsze wyplenić wszelką dyskryminację. Przepisy antydyskryminacyjne będą tak długo, jak długo będą dyskryminujący i dyskryminowani.
_________________

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-29, 13:50   

Saika napisał/a:
asne, niektórzy są nadwrażliwi (i potem widzą w sieci prześmiewcze obrazki na swój temat) ale te przepisy, na które narzekasz są dlatego, by raz na zawsze wyplenić wszelką dyskryminację. Przepisy antydyskryminacyjne będą tak długo, jak długo będą dyskryminujący i dyskryminowani.

Czyli jesteś za tym, by wprowadzić przepis, bym musiał wybrać i zatrudnić czarnego zamiast białego pracownika? :) Albo kobietę zamiast mężczyzny?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-09-29, 13:53   

Saika napisał/a:
Spellu taka "dyskryminacja" o której piszesz-też jest dyskryminacją. Soreczki.

Nie myl nie tolerancji z dyskriminacją
MrSpellu, Wiem wiem ale tak na marginesie bo ludzie to mylą na potęgę a sam Faszym nie był tak groźny jak go malują.
A nie wolno badać Nazizmu czy Faszyzmu bo są za bardzo podobne do ustroju UE
Saika napisał/a:
Jeślibyś publicznie wyrażał aprobatę dla tego bełkotu (tak czysto teoretycznie, nie martw się, nie posądzam Cię o takie ciągoty)-to masz pecha.

Wolność słowa ? A czytałaś ten bełkot ? Wiesz, że spora część disziejszego ustroju jest bliżniaczo podoibna ?
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-09-29, 13:54   

Nikt Cię nie zmusza do zatrudnienia Murzyna, jeśli zatrudnienie białego zamiast niego wynika z pobudek merytorycznych-tutaj ze względu na kompetencje pracownika czy korzystniejsze dla Ciebie warunki zatrudnienia takiej osoby.
_________________

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-29, 13:58   

Saika napisał/a:
Nikt Cię nie zmusza do zatrudnienia Murzyna, jeśli zatrudnienie białego zamiast niego wynika z pobudek merytorycznych-tutaj ze względu na kompetencje pracownika czy korzystniejsze dla Ciebie warunki zatrudnienia takiej osoby.

Ale argument jest jak najbardziej merytoryczny. Biały ma te same kwalifikacje, bierze dokładnie taką samą kwotę, ale też mniej kontrastuje z białymi ścianami :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-09-29, 16:22   

Średnio merytoryczne ;)
Cóż, widzę, że zreformować się Ciebie nie da, Panie Esteto. :)
_________________

 
 
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2010-09-29, 17:35   

MrSpellu napisał/a:
Średnio merytoryczne ;)
Cóż, widzę, że zreformować się Ciebie nie da, Panie Esteto. :)
Saiko Spell słusznie nie potrafi zrozumieć czemu miałby zatrudnić murzyna a nie białego jeśli osoby te nie różniłyby się kwalifikacjami i wymaganiami jako pracownicy. Jeśli murzyn miałby lepsze kwalifikacje albo chciał pracować za dolara dziennie to wybór murzyna byłby oczywiście słuszny bo korzystny dla firmy.

Ciekawe jest też to, że cechy charakteru mogą być brane jako kwalifikacje (bo kształtujące relacje wewnątrz firmy) tak samo jak poglądy polityczne (dowodem na to są media)...
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-09-29, 18:30   

Amontillado napisał/a:
tak samo jak poglądy polityczne (dowodem na to są media)...

Zgodnie z prawem nie. Ale to dotyczy tylko gdy w gre wchodzi kodeks pracy a w przypadku pewnych stanowskich tak nie jest. I prezes telewizji to właśnie takie stanowsiko ,. Tylko że ja uważam, że mam parwo zatrudnić kogoś kto ma poglądy parawicowe a nie lewaka bo mam taki kaprys i tyle
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23178
Wysłany: 2010-09-29, 21:06   

Mając do wyboru piękną kobietę i obsypanego łupieżem faceta - obydwoje o podobnych kwalifikacjach, oczywiste jest, że kierowałbym się estetyką i wybrałbym panią :)

Gdyby w tej parze był murzyn - to wybrałbym murzyna. Nie dlatego, że mądrzejszy (bo przecież kwalifikacje porównywalne), ale dla szpanu i lansu :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2010-09-29, 21:23   

Romulus napisał/a:
Mając do wyboru piękną kobietę i obsypanego łupieżem faceta - obydwoje o podobnych kwalifikacjach, oczywiste jest, że kierowałbym się estetyką i wybrałbym panią :)


Mając do wyboru wysokiego bruneta z niebieskimi oczami i murzyna o podobnych kwalifikacjach et caetera - no sorry, Winnetou, ale wybrałabym niebieskookiego ;) . Może to i byłaby dyskryminacja, ale za to jaka ładna :lol:

W ogóle zgadzam się z twierdzeniem, że europejski strach przed posądzeniem o dyskryminację - rasową czy jakąkolwiek inną - zmienia się powoli w jakieś curiosum nie z tej ziemi. Byłam dziś na szkoleniu odnośnie pisania projektów w celu wyżebrania od Unii paru groszy dla dzieciorów. Zanim jeszcze zdołałam dobrze posadzić swój belferski zadek na krześle, pani oświeciła nas, że w ramach wyrównywania szans wśród osób objętych jakimkolwiek projektem ma być taki to a taki procent dziewcząt. Na moje nieśmiałe pytanie, czy w takim razie w sytuacjach skrajnych mamy odsyłać łebskich chłopaków z kwitkiem, by zrobić miejsce dla dziewczynek (chodziło o dodatkowe zajęcia dla dzieci zdolnych), nawet w przypadku, gdy są mniej łebskie, prowadząca zbyła mnie pogardliwym milczeniem. Zaprawdę powiadam wam - Europa to dziwne miejsce...
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23178
Wysłany: 2010-09-29, 21:28   

W Europie nie zadaje się takich pytań :) Wszyscy kochamy wolnoścrównośćbraterstwoprawaczłowieka. i nie myślimy. Myslenie zostawmy naszym dzielnym ideologom. Albo Saice. Ona nam powie, co jest sztuką a co nie jest. Co można czcić a czego nie można, co można bezcześcić a czego nie wolno. I tak dalej.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-09-29, 21:34   

Ale zauważcie, że murzyn w białym biurze byłby od razu widoczny i nigdzie się nie ukryje. :badgrin: Wszyscy sobie leniuchują, a wszystko i tak idzie na murzyna, bo pierwszy rzuca się w oczy i najlepiej zostaje w pamięci.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-09-29, 22:00   

Romek, to ja mam być arbitrem? W życiu!
Nawet, gdybym miała kwalifikacje (a nie mam!!!) i tak bym się nie zgodziła- obawiałabym się zarzutu politycznej poprawności...
Zrozumcie robaczki drogie, że słusznie co prawda krytykujecie zwyrodnienia przepisów antydyskryminacyjnych ale są po to, by dyskryminacje zmniejszać. I ona JEST. I ją właśnie tępię w prostocie serca i nieokrzesaniu rozumu.
_________________

 
 
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2010-09-29, 22:44   

Saika napisał/a:
antydyskryminacyjnych ale są po to, by dyskryminacje zmniejszać.
One dyskryminację TWORZĄ - albo są "skuteczne" i powodują, że ze strachu zatrudnia się murzyna (albo będą powodować uruchomienie ludzkiej przekory) :mrgreen:

Saika napisał/a:
I ona JEST.
Tak - na przykład w programie o którym pisała Sabetha. Obecnie mówi się o różnych parytetach... np. ponoć UE chce prawnie wymusić zwiększenie ilości kobiet na kierowniczych stanowiskach w spółkach giełdowych... takie zapędy mają. Mam nadzieję, że również na stanowisku górnika przodkowego, śmieciarza i personelu agencji towarzyskich oraz klubów ze striptizem, wprowadzą parytety geniusze owocem zwanym marchewką chędożone.

No i mamy używać języka obojętnego płciowo... nie ma już biznessmena ani biznesswomen teraj jest biznessperson - dobrze, że nie biznesscreature żeby przypadkiem nie obrazić słonia malarza czy coś...

Saika napisał/a:
I ją właśnie tępię w prostocie serca i nieokrzesaniu rozumu.
Ale śmiem twierdzić, że jesteś w tym wybiórcza i koniunkturalna. Jeśli się mylę - wybacz.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-09-30, 09:37   

Gdyby nie było szklanego sufitu, nikt by się nie upominał o parytety.
Gdyby dobrze traktować imigrantów, nie byłoby z nimi kłopotów.
Gdyby komuś przyśniło się dyskryminowanie białych-to też by mi się nie podobało.
Nie wariujmy z tą dyskryminacją, ale też nie zamiatajmy sprawy pod dywan. :)
_________________

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-30, 09:43   

Saika napisał/a:
Gdyby dobrze traktować imigrantów, nie byłoby z nimi kłopotów.

Gdyby zakazać im wjazdu, też nie byłoby z nimi kłopotów.
Saika napisał/a:
Gdyby komuś przyśniło się dyskryminowanie białych-to też by mi się nie podobało.

Ale ten proces już od jakiegoś czasu trwa.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2010-09-30, 09:57   

Saika napisał/a:
Gdyby nie było szklanego sufitu, nikt by się nie upominał o parytety.
Bo lepiej jedną dyskryminację zastępować inną.

Saika napisał/a:
Gdyby dobrze traktować imigrantów, nie byłoby z nimi kłopotów.
Z imigrantami zawsze jest kłopot. Jak przychodzi kryzys to się ludzie buntują i będą buntować, że ludność napływowa im pracę zabiera itp. I tak - to co robi Francja jest wkurwiające.

Saika napisał/a:
Gdyby komuś przyśniło się dyskryminowanie białych-to też by mi się nie podobało.
I tak o to tym trybem przypuszczającym zamiotłaś sprawę pod dywan.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-09-30, 12:31   

Amontillado napisał/a:
Z imigrantami zawsze jest kłopot.

W Marsylii nie mają, a 25% mieszkańców stanowią muzułmanie. Szefem albo wiceszefem tamtejszej policji jest bodajże Algierczyk. Widocznie da się wypracować metody współpracy.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14