FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Genius Creations
Autor Wiadomość
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-07, 12:21   Genius Creations

Pozwalam sobie założyć temat wydawnictwa, może jakiś ZBok będzie miał pytania/uwagi/zażalenia/sugestie. :badgrin:

Jeśli ktoś nas nie zna, to od początku 2014 zajmujemy się wydawaniem polskiej fantastyki, ze sporym naciskiem na debiutantów (i to się nie zmieni, nie mamy nawet w długofalowych planach tłumaczeń zagranicznych twórców), nasza strona: http://geniuscreations.pl
Ostatnia premiera: zbiór opowiadań fantasy o czarodzieju, co czarodziejem wcale nie był, ale nie przeszkadzało mu wmawiać klientom, że jest inaczej, czyli "Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina".
Na okres wakacyjny trochę zwalniamy, po wakacjach ruszamy pełną parą.


I takie info dla tych, co jeszcze nie mają "Pokoju światów", a mieć chcą - po wakacjach będzie drugie wydanie, odrobinę grubsze niż pierwsze (zmiana papieru i odrobinę mniej tekstu na stronie - oryginalnie przesadziliśmy).
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2015-07-07, 16:08   

Ładnie to zaczynać temat od wyzwisk ;)
A bardziej poważnie - nie przymierzacie się czasem do twardych okładek? Albo kontynuacji? Majka zdaje się rozkręcać kilka projektów, ale jakby bez was (Rebis, Dukaj)?
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-07, 17:16   

Twarde okładki - w sumie temat jakby umarł, na pewno nie jako regularne wydania (bo hardcover kosztuje, i to drooogoo kosztuje, a wiesz, jak jest - zejdzie, to git, nie zejdzie, to duży problem). Może uda się wynegocjować "kolekcjonerskie" wydania, np. 100 sztuk każdego tytułu, limitowane, "Pokój światów" zresztą takie miał.
Paweł cyrografu z nami nie podpisał, mimo wszystko, może ze szczęścia nie skaczemy, ale i też nie drzemy szat z tego powodu, niech się mu wiedzie. :P Nad kontynuacją "Pokoju światów" pracuje, ale terminu wydania na dzień dzisiejszy nie znamy.
A kontynuacje reszty: na pewno będą dalsze tomy "Chóru zapomnianych głosów" (nie wiem kiedy), dwa tomy "Okupu krwi" (jesień) i bodajże drugi tom "Błędu warunkowania" (też nie wiem kiedy).
 
 
Yria 
Lawful Evil


Posty: 36
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-07-07, 19:03   

Jak będzie więcej Mroza to pozostaję w pogotowiu jako wierna i oddana sługa.
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-07, 19:11   

Będzie, tylko to już zależy, kiedy autor odda tekst. :badgrin:
Jak na razie pewniak to tylko drugie wydanie "Chóru..." po wakacjach.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2015-07-08, 13:56   

Niestety zbyt późno zainteresowałem się Majką, żeby wiedzieć na czas o jakichkolwiek kolekcjonerskich wydaniach. Polubiłem na tyle, że chętnie bym takie kupił. Za to na Katedrze są wzmianki o wydaniu ilustrowanym?
A ta kontynuacja "Pokoju..." wyjdzie w GC, czy też nie wiadomo?
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-08, 15:07   

Szczerze mówiąc, to sam widziałem twardy "Pokój światów" raz, na zdjęciu. Do tej pory nie wiem, co się stało z tym nakładem, po prostu rozpłynął się w powietrzu.
W GC, ilustracje - możliwe, nie wnikałem w szczegóły jeszcze.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2015-07-08, 15:10   

To, co pisałem na K, możliwe, że było mało precyzyjne. Na pewno będzie nowa ilustracja okładkowa, którą autor na FB wrzucał w jakimś tam fragmencie. A że ma do serii sporo fajnych grafik, to i znalazłoby się dla nich miejsce w książce.
_________________
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 18:55   

Zaaktualizowaliśmy plany wydawnicze i, miejmy nadzieję, że uda się wszystko terminowo wydać:

http://geniuscreations.pl/plan-wydawniczy/
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-23, 06:40   

Wbrew rynkowym trendom startujemy z antologią literacką:

http://geniuscreations.pl/dobro-zlem-czyn/
 
 
Yria 
Lawful Evil


Posty: 36
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-07-31, 00:15   

Ukazał sie fragment powieści Artura Laisena pt. "Studnia Zagubionych Aniołów". Sama książka ukaże się natomiast na jesieni tego roku.
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-02, 14:58   

Już dawno zauważyliśmy, że wiele osób nie do końca wie, jak wygląda wydawanie książki (krótko mówiąc, autor wrzuca tekst do wydawcy, a wydawca go wyrzuca w formie książki po kilku miesiącach). Kwestia jest "odrobinę" bardziej skomplikowana, co postaraliśmy się przybliżyć w krótkim tekście, który został opublikowany na naszej stronie, a który w znacznej mierze przybliża kwestie związane z procesem wydawniczym. Poniżej wstawiamy link do całości. :)

https://www.facebook.com/...044507052228406
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-05, 17:32   

Lada moment zostaną wyłonieni tegoroczni zwycięzcy nagrody Zajdla, my zaś mamy "bukmacherski" z nią związany konkurs. A w puli nagród nie lada gratka. :)

https://www.facebook.com/...5359983/?type=1
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2015-08-05, 22:18   

Co to za zakłady, skoro wiadomo, kto dostanie statuetkę --_-
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2015-08-05, 22:26   

Nie no, ja mam nadzieję, że jednak Ćwiek nie dostanie :P
_________________
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2015-08-05, 22:29   

A pojedziesz i zagłosujesz przeciw?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-05, 22:31   

Nie siedzę w biznesie.
Jest jakiś "układ" gwarantujący kawałek metalu na półce i podświetloną wystawkę w Empiku?
A może wystarczy, że Fenris da komuś lajka na Fejsie? (:
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2015-08-05, 22:39   

Nie powiem nic, co może zostać zapisane i wykorzystane przeciwko mnie.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-05, 22:44   

Powiedzmy, że mi wystarczy, jak tylko dwóch autorów nie dostanie nagrody, i będę cały kontent. :badgrin:
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2015-08-05, 22:46   

Tixon napisał/a:
A pojedziesz i zagłosujesz przeciw?
Akredytacja i nocleg zaklepane. Za zgubienie karty do głosowania po pijaku nie odpowiadam :P
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2015-08-06, 06:30   

Shadowmage napisał/a:
Nie no, ja mam nadzieję, że jednak Ćwiek nie dostanie :P

Agitujesz!? Będzie jak z wyborami prezydenckimi, tak będą głosować przeciwko Ćwiekowi, że wygra Pilipiuk.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2015-08-17, 11:55   

Fenris napisał/a:
Twarde okładki - w sumie temat jakby umarł, na pewno nie jako regularne wydania (bo hardcover kosztuje, i to drooogoo kosztuje, a wiesz, jak jest - zejdzie, to git, nie zejdzie, to duży problem). Może uda się wynegocjować "kolekcjonerskie" wydania, np. 100 sztuk każdego tytułu, limitowane, "Pokój światów" zresztą takie miał.
Paweł cyrografu z nami nie podpisał, mimo wszystko, może ze szczęścia nie skaczemy, ale i też nie drzemy szat z tego powodu, niech się mu wiedzie. :P Nad kontynuacją "Pokoju światów" pracuje, ale terminu wydania na dzień dzisiejszy nie znamy.

Czy coś się zmieniło w kwestii jakiejkolwiek formy zaistnienia twardych okładek w II wydaniu ? Zostało niewiele czasu, to może masz już jednoznaczną odpowiedź? Jak dla mnie może być kolekcjonerskie z autografem :-) , byle tylko nie wymagało wygrania sześciomiesięcznego konkursu z dwudziestoma pytaniami....
 
 
Kvothe 
bard


Posty: 321
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-08-17, 18:09   

Z ciekawości, ale nienachalnie - o co chodzi z tym Majką? Wydał u was książkę, po czym zaczął szukać wydawcy dla "Niebiańskich pastwisk"? No i skąd ryzykancki pomysł na wydawanie debiutantów?
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2015-08-18, 00:50   

Zapytaj Agrafka - zapewne odpowie.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-18, 08:09   

Nie będzie już twardych okładek, za duże koszty. Jak bardzo chcesz twarde, to tu masz szansę: http://on.fb.me/1K2FhUD

@Kvothe, lojalki nie podpisywał, jak uzna, że chce we Frondzie wydawać, to nikt mu przecież bronić tego nie będzie. :oops:
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2015-08-18, 11:20   

Fenris napisał/a:
Nie będzie już twardych okładek, za duże koszty. Jak bardzo chcesz twarde, to tu masz szansę: http://on.fb.me/1K2FhUD

Szkoda. //mur
Przyznaję, że nie do końca rozumiem kwestię tych kosztów. To taka straszna różnica, żeby część nakładu wydać w twardych i dołożyć kilka złotych do ceny? Akurat ta książka chyba by się sprzedała. Oczywisćie to rozważania ignoranta...
Propozycja konkursowa zacna, ale szanse zbyt małe by traktować ją jako realną alternatywę do zakupu. W każdym razie dzięki za wyjaśnienie.
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-18, 11:26   

No właśnie owszem, koszta są - wydanie 100 egzemplarzy kolekcjonerki sprawi, że 1/3 nakładu musimy oddać za darmo do różnych instytucji wymaganych przez ustawodawcę. //mur
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-08-18, 11:33   

ja zasadniczo przestałem kupować rzeczy w miękkiej, chyba, że coś wyjątkowego, ale to rzadkość
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-18, 12:35   

Fidel, jestem w stanie zrozumieć, ale na chwilę obecną nie mamy zasięgu, który dawałby szansę na realne pokrycie kosztów wydania hardcoverów.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-08-18, 12:45   

Fenris, moje wypowiedzi nie są żadnymi zarzutami w stosunku do Ciebie czy GC. Po prostu pokazuję pewien profil, który niestety słabo pokrywa się z waszym. Ale ja dziwak jestem.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13