FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fantastyczne spotkania
Autor Wiadomość
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-02-21, 21:56   Fantastyczne spotkania

Temat dość chyba jasny. Czyli spotkania z literatami w całym naszym pięknym kraju. Oraz jak ktoś był może wrzucić swoje przemyślenia czy też zdjątka. ;)

No to pierwsza partia:

MARZEC Z FANTASTYKĄ w salonie Empik Junior ul. Marszałkowska 116/122 00-017 Warszawa

Empik napisał/a:
RAFAŁ A. ZIEMKIEWICZ - 4 marca, wtorek, godz. 18.00

ANDRZEJ PILIPIUK - 6 marca, czwartek, godz. 18.00

JAROSŁAW GRZĘDOWICZ - 10 marca, poniedziałek, godz. 18.00

MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 12 marca, środa, godz. 18.00

JACEK KOMUDA - 18 marca, wtorek, godz. 18.00

JACEK PIEKARA - 27 marca, czwartek, godz. 18.00


Źródło: Valkiria
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
  
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-02-21, 23:15   

W najbliższą sobotę w EMPiKU Silesia w Katowicach odbędzie się spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem. Poprowadzi je Jakub Ćwiek. Początek o 16.00
za Katedra
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-25, 21:01   

W sobotę 29 marca o godzinie 13.00 w Empiku Megastore w Poznaniu (ul. Ratajczaka 44) odbędzie się spotkanie z Marcinem Mortką. Imprezę poprowadzi Jakub Ćwiek.

za Katedra
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-31, 16:16   

Nie wiem po co to piszę, ale napiszę: Erikson ma być za rok na Pyrconie. koniec wiadomości

Info za Katedra
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-03-31, 19:11   

Tigana napisał/a:
Nie wiem po co to piszę, ale napiszę: Erikson ma być za rok na Pyrconie. koniec wiadomości

Też mi nowość :P już o tym pisałem na MAGu. A sam dowiedziałem się na Pyrkonie. Myślę, że nie tylko na pyrkonie
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-03-31, 19:22   

Toudi napisał/a:
Też mi nowość

Tobie nie. ;P Ale nie jesteś sam na forum. Inni mogą być zainteresowani. Chociaż nie podchodzą tak entuzjastycznie. ;P
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-03-31, 19:25   

Póki co bardziej mnie interesuje spotkanie z Lynchem, i czy w ogóle dojdzie do skutku i Scott przyjedzie do Polski. Bliższa perspektywa, bo to miałoby być czerwiec tego roku jakoś. Co do Eriksona to po pierwsze oficjalne potwierdzenie, a potem jakieś konkrety. No i to dopiero za rok. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-31, 19:57   

MadMill napisał/a:
Póki co bardziej mnie interesuje spotkanie z Lynchem, i czy w ogóle dojdzie do skutku i Scott przyjedzie do Polski.

A faktycznie miał przyjechać - od dłuższego czasu jednak AM milczy w temacie. Trzeba go pomolestować w temacie :P

Udało się :perv:


Andrzej Miszkurka napisał/a:
Nie, wszystko sie zmieniło. Najpierw musi skończyć 3 tom... Na pewno jednak będziemy się starali go ściągnąć do Polski w następnym roku.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-04-04, 09:06   

Bardzo ciekawy panel w Katowicach: Sapkowski, Jabłoński, Żerdziński, Lewandowski, prowadzi Ćwiek.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-04-04, 12:37   

MadMill napisał/a:
Bardzo ciekawy panel w Katowicach: Sapkowski, Jabłoński, Żerdziński, Lewandowski, prowadzi Ćwiek.

A ja sie pewnie będę kisił na uczelni - //maruda
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-04-04, 14:53   

MadMill napisał/a:
Bardzo ciekawy panel w Katowicach: Sapkowski, Jabłoński, Żerdziński, Lewandowski, prowadzi Ćwiek.


ŻERDZIŃSKI!!!!
Jaka szkoda, że mnie tam nie będzie :-(
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-04-04, 15:09   

Dabliu napisał/a:
ŻERDZIŃSKI!!!!
Jaka szkoda, że mnie tam nie będzie :-(

Bierzesz plecak, kanapki na drogę, wsiadasz w pociąg i jesteś. :mrgreen: Łatwo powiedzieć wiem. :P
Tigana napisał/a:
A ja sie pewnie będę kisił na uczelni - //maruda

Jak Ci kiedyś Jacek Komuda napisał, nie można cały czas się uczyć. ;P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-04-04, 15:11   

MadMill napisał/a:
Dabliu napisał/a:
ŻERDZIŃSKI!!!!
Jaka szkoda, że mnie tam nie będzie :-(

Bierzesz plecak, kanapki na drogę, wsiadasz w pociąg i jesteś.


Praca 7 dni na tydzień, pusty portfel i insze trudności. A kiedyś bywało, że wsiadałem w pociąg i jechałem szczęścia szukać :-|
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-04-04, 15:14   

Dabliu napisał/a:
Praca 7 dni na tydzień, pusty portfel i insze trudności. A kiedyś bywało, że wsiadałem w pociąg i jechałem szczęścia szukać :-|

Temu dopisałem, że łatwo powiedzieć. Życie jest poplątane... ; /
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-04-04, 23:02   

MadMill napisał/a:
Jak Ci kiedyś Jacek Komuda napisał, nie można cały czas się uczyć. ;P

Mądre słowa, ale jak pomyśle o ewentualnej pogoni za zaliczeniem na terenie Śląska i Małopolski to jakoś chęć mi przechodzi. Tak czy siak na pewno warto pojechać i posłuchać.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-09, 17:24   

26 maja w bibliotece miejskiej nr 20 w Sosnowcu odbędzie się spotkanie z Romualdem Pawlakiem. Początek spotkania o 18.00 . Ja będę na 100% - w końcu minutka drogi od domu to nie tak dużo.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-11, 20:56   

Strzel fotkę z nim, pozdrów od ZBooków i zaproś na forum :DD hrhr :perv:

A we Wrocławiu szykują się dni fantastyki na czerwiec, ciekawe kto zawita ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-26, 20:26   

Metzli napisał/a:
Strzel fotkę z nim, pozdrów od ZBooków i zaproś na forum :DD hrhr :perv:

Niestety zapomniałem aparatu //mur - odbije sobie na Portykonie.

Byłem dzisiaj na spotkaniu z Romualdem Pawlakiem - bardzo sympatyczny facet. Mówił dużo i ciekawie, a co najważniejsze nie robił z siebie "guru" polskiej fantastyki. Sporo miejsca poświecił swojej ulubionej,a zarazem najlepszej książce "Wilcza krew, smoczy ogień", a także sprawą rynku, warsztatu pisarskiego itp. Co do planów na przyszłość - być może pod koniec tego roku wyjdzie w końcu książka o zakonie joannitów. Oby.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-01, 21:30   

We środę w Katowicach będzie spotkanie z RAZem. Miejsce - Matras na Stawowej o 17.00. Będę ja i Jander. Czy są jeszcze jacyś chętni?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-04, 19:37   

Dzisiaj razem z Janderem wybraliśmy się na spotkanie z RAZem. Było całkiem fajnie - tylko ciut ciasno - powód full ludzi. Ziemkiewicz mówił dużo i ogólnie z sensem, o ile ma sie zbliżone do niego poglądy. Nie wiem o czym pisze w swoich książkach, ale sprawia nieco wrażenie błędnego rycerza, który wojuje ze wszystkimi i nie potrafi odnaleźć własnego miejsca. O fantastyce padło jedno pytanie _ RAZ powiedział, że nie odżegnuje się od gatunku i planuje nową wersje "Śpiącej królewny" - ale nie za szybko. Szkoda.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-06-04, 20:46   

Ziemkiewicz jest bardzo sympatyczny, nie tylko z wyglądu. Choć b. często się z nim nie zgadzam, tak jednak prezentował on swoje poglądy sensownie i bez narzucania ich nikomu, choć i tak ma swoje "oczywiste oczywistości". Mam nadzieję, że nie odbije mu na starość jak JKMowi. A i dziękuję Tiganie za zajęcie mi miejsca, bo rzeczywiście było ciasno :D Swoją drogą jak na trzykrotnego zdobywcę Zajdla jest jakoś zapomniany, również przeze mnie (choć przynajmniej przeczytałem Pieprzony Los Kataryniarza).
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-09, 15:18   

Zamiast "Where is Wally" - nowa gra - "Where is Jander"?

_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-06-09, 17:57   

Na zdjęciu. :P Promieniuje od niego ta jego... no nie wiem co napisać, siedzi na tle pana w białym kaftanie. :P

Gdzie odbiór nagród? Tylko nie mówcie że pocztą...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-06-24, 19:56   

Ziemkiewicz w Warszawie. 26 czerwca, godz. 17:00, EMPiK Megastore Nowy Świat.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Paszko 

Posty: 42
Wysłany: 2008-07-02, 11:09   Wojciech Szyda - spotkanie autorskie

Księgarnia Arsenał oraz Klub Fantastyki "Druga Era" zapraszają na spotkanie autorskie z Wojtkiem Szydą, poświęcone jego najnowszej powieści "Miasto Dusz", wydanej 17 czerwca nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka. Spotkanie odbędzie się w czwartek 3 lipca 2008 r. o godzinie 18:00 w Galeri Miejskiej "Arsenał" (Stary Rynek 3) w Poznaniu, a poprowadzi je Michał Protasiuk.

Wojciech Szyda
Urodzony w 1976 roku, absolwent prawa na poznańskim Uniwersytecie, jest członkiem KF "Druga Era" oraz jednym z pomysłodawców i głównych architektów fanzinu Inne Planety. Jako pisarz zadebiutował w 1997 roku na łamach Nowej Fantastyki, opowiadaniem "Psychonautka", które wzbudziło gorące dyskusje i kontrowersje wśród czytelników. Od tego momentu, we wszystkich możliwych pismach poświęconych fantastyce, pojawiło się blisko kilkadziesiąt opowiadań jego autorstwa. Ich wybór ucieleśnił się w druku pod postacią zbioru opowiadań zatytułowanych "Szlak cudów" (tytułowy tekst zbiorku był nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2004). Debiutem powieściowym Wojtka jest "Hotel Wieczność", wydany w 2005 roku, a jego druga, najnowsza powieść "Miasto Dusz" ukazała się 17 czerwca bieżącego roku. Na ogłoszonej 26 czerwca liście nominacji do Nagordy Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2007 znalazło się opowiadanie Wojtka "Hexenhammer" opublikowane w "Fantastyce Wydanie Specjalne Zima 2007".
Głównymi tematami, wokół których krążą teksty Wojtka są religia, mistyka i filozofia. Nie stroni on przy tym od wartkiej, często sensacyjno-kryminalnej akcji, gier słownych i aluzji kulturowych. Swoją prozą - zarówno tematyką, jaką porusza, jak i wyraźnie dopracowanym warsztatem literackim – pisarz kieruje nas ku literaturze będącej czymś dużo więcej niż tylko prostą rozrywką. Literatura, jaka prześwituje między słowami jego tekstów, jest wyzwaniem rzuconym czytelnikowi: jego poglądom i upodobaniom, jak i prowokacją zmuszającą go do wytężonej refleksji. Stąd nie przypadkowo najważniejszym źródłem inspiracji literackiej Wojtka, jest twórczość Borgesa. W prozie prawnika, często można odnaleźć teksty – miniatury, wzorowane na charakterystycznym dla argentyńskiego pisarza stylu.

BTW, jest gdzieś jakiś specjalny dział na informacje o spotkaniach autorskich?
_________________
Pyrkon 2009 - Poznański Konwent Fantastyki - 27-29 marca, Poznań
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2008-08-28, 20:46   Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem

26 września w Bielsku-Białej odbędzie się spotkanie z panem Rafałem Ziemkiewiczem.

Spotkanie będzie miało miejsce w Bielskim Ośrodku kreatywności obywatelskiej o godz.17:00. Ul. Komorowicka 15.

Całkowicie bezpłatne.
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-10-10, 07:01   

:arrow: Dziś (10 października) o godz. 16 będzie można spotkać się z Jackiem Dukajem w Poznaniu, w księgarni Bookarest (Stary Browar, ul. Półwiejska 42). Książki będą tam podpisywać także wcześniejsi laureaci nagrody Kościelskich.
:arrow: W dniach od 23 do 26 w Krakowie przy ul. Centralnej 41A odbędą się 12. Targi Książki. Poniżej prezentujemy listę punktów programu powiązane z fantastyką
:arrow: W dniach 22-25 października Naomi Novik, autorka cyklu "Temeraire", odwiedzi Polskę. Spotka się z czytelnikami:

* W Warszawie w Paradox Cafe (al. Ujazdowskie 6a, wejście od ul. Matejki), w czwartek 23.10.2008 o godzinie 19.00.
* W Krakowie będzie podpisywać swoje książki na stoisku Domu Wydawniczego REBIS (29A) podczas Targów Książki (ul. Centralna 41a).
:arrow: Kate Mosse, angielska pisarka i dziennikarka, autorką światowego bestselleru "Labirynt", po raz pierwszy odwiedzi Polskę z okazji premiery swojej najnowszej powieści "Grobowiec".

Spotkanie z autorką odbędzie się 21 października - godz. 18.30, Empik Junior w Warszawie, ul. Marszałkowska 116/122, duża scena na I piętrze.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-10-20, 07:20   

W sobotę 25 października o godz. 18:00 w Studiu S-5 Radia Kraków odbędzie się Fantastyczna Rada Gabinetowa. Udział wezmą: Jacek Dukaj oraz Wit Szostak. Spotkanie poprowadzi Marcin Baniak znany z audycji "Tam i z powrotem". Wstęp wolny.

----------------

W środę 22 października o 18:00 w warszawskiej księgarni Serenissima na ulicy Chmielnej 16/2 odbędzie się spotkanie z redakcją magazynu Czas Fantastyki. Jest to jeden z punktów akcji Czytam - Piszę. Obecni będą Maciej Parowski, Konrad T. Lewandowski, Krzysztof Głuch i Tomasz Niewiadomski.

Maciej Parowski o spotkaniu: O czym będziemy rozmawiać? O „Czasie Fantastyki” i „Nowej Fantastyce”; o historii pewnej schizmy oraz paradoksach popkultury. Albo o tym, jak stracić największy na rynku miesięcznik fantastyczny, a otrzymać ambitny kwartalnik krytyczno-fantastyczny, nie tracąc przy tym autorów ani przyjaciół i zyskując dotację.
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2008-10-21, 19:03   

Toudisław napisał/a:
W sobotę 25 października o godz. 18:00 w Studiu S-5 Radia Kraków odbędzie się Fantastyczna Rada Gabinetowa. Udział wezmą: Jacek Dukaj oraz Wit Szostak. Spotkanie poprowadzi Marcin Baniak znany z audycji "Tam i z powrotem". Wstęp wolny.


Naturalnie obecny bo Warto WARTO!!
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-10-21, 23:48   

Jaskier napisał/a:
Naturalnie obecny bo Warto WARTO!!

Wiem że warto ale czas może nie pozwolić. Jeszce nie wiem jak to będzie.


A tutaj Informacja Dla mieszkańców łodzi
Cytat:

W niedzielę 26 października o godz. 16:00 gościem Empiku Manufaktura w Łodzi będzie Szczepan Twardoch. Spotkanie poprowadzi Łukasz Głowacki z radia VoxFm.


Co do Targów książki

W dniach 23-26 października odbędą się 12. Targi Książki w Krakowie. Nie zabraknie na nich rzecz jasna fabrycznych autorów - na targi przybędą: Łukasz Orbitowski i Jarosław Urbaniuk (których najnowsza książka "Pies i Klecha. Tancerz" będzie miała swoją uroczystą premierę właśnie na Targach), Jakub Ćwiek oraz Andrzej Pilipiuk.

Wszystkie spotkania odbędą się w siedzibie Targów (ul. Centralna 41a),
na stoisku FKJ Olesiejuk nr A40, dnia 25 października (sobota):

godz. 14.00 - premierowy tom "Pies i Klecha. Tancerz"
podpisuje obrazoburczy duet "Urbi et Orbi", czyli Łukasz Orbitowski i Jarosław Urbaniuk









- godz. 15.00 - książki podpisuje Jakub Ćwiek, autor cyklu "Kłamca" oraz powieści "Ciemność płonie"










- godz. 16.00 - książki podpisuje Wielki Grafoman, autor nowego, a już bestsellerowego cyklu "Oko Jelenia", Andrzej Pilipiuk.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14