FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dan Simmons
Autor Wiadomość
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2014-03-29, 11:57   

Zgadzam się, lżejszy, dużo wygodniej się czyta:)
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-04-01, 07:21   

"Trupia otucha" jest ciekawą lekturą. Aczkolwiek chyba mnie już nie podbije. Raczej umacnia we mnie przekonanie odnośnie twórczości Simmonsa i rankingu jego powieści. Ale nie wyrzucę jej z półek. Przynajmniej nie po 200 stronach lektury. Dalej może się to jeszcze zmienić.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-04-03, 19:31   

Czterysta stron dalej "Trupia otucha" upewniła mnie w mojej opinii. Myślę, że do finału ta już się nie zmieni, bo powieść nie ma już czym zaskoczyć. Chyba że się mylę. Ale jakie to musiałoby być zaskoczenie... Generalnie powieść ciekawa, choć przeciętna. Ilość tym razem nie przechodzi w jakość. Zdecydowanie wolę Simmonsa z "Hyperion Cantos" i "Illionu" oraz "Olimpu". Nie wiem co musiałby jeszcze napisać, żeby przebiło te powieści.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-04-04, 05:47   

Już napisał - "Terror" i "Drood" chociażby :P
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2014-04-04, 09:35   

Terror jest lepszy od Hyperiona chociażby //mysli a bez wątku fantastycznego to byłaby w ogóle książka z najwyższej półki //mysli
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2014-04-04, 11:51   

Popieram obu przedpiszców.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-04-04, 15:55   

"Drood" to była męka. Nie od początku. Ale jednak. Tak samo jest z "Trupią otuchą" po 500 stronie atrakcyjność fabuły spadła drastycznie. Robi mi się nad tą powieścią coraz smętniej i oczy mam rozbiegane w kierunku innych. Przez weekend postaram się powieść zmęczyć. Ale będzie to taka sama porażka jak "Drood". Generalnie, polecam obydwie książki jeśli ktoś chce się udręczyć :) "Terror" mi nie podszedł. Ale nie skrzywdził mojej wrażliwej psychiki tak, jak "Drood" i "Trupia otucha", które wspólnie zajmą miejsce wśród najgorszych powieści Simmonsa.

Ciekaw jestem, jak się ma sytuacja z "Black Hills", "Flasback" i "The Abominable" - tj. widzę te tytuły w bio na Wiki, ale na stronie autora nie ma o nich mowy. Wyszły, nie wyszły, wyjdą? Specjalnie na nie nie czekam, bo Simmons nie jest już u mnie "must read". Teraz dopiero po 3 recenzjach rozważę, czy w ogóle chwytać za jego powieści.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-04-07, 20:25   

Skończyłem. Nie wrócę już do tej powieści. To nie był zmarnowany czas, bo to nie jest zła powieść. Kolejna książka Simmonsa, która kompletnie mnie nie zainteresowała.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4474
Skąd: fnord
Wysłany: 2014-06-07, 12:27   

http://katedra.nast.pl/artykul/6777/ - recenzja Trupiej Otuchy. Podobno kontrowersyjna.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-11-11, 19:42   

Ponad trzy lata nic się w temacie nie działo.
A właśnie wczoraj miało premierę nowe wydanie "Olimpu". Tyle że w Empiku jest tylko wersja cyfrowa. http://www.empik.com/olim...ebooki-i-mp3-p#!#collapseOne-0 Nic mi po niej. Bo akurat tę powieść chciałbym mieć w papierze. Aby postawić koło "Illionu". Liczę, że na dniach pojawi się również wydanie papierowe. Czy się nie pojawi?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-11, 20:12   

Papierowa wersja na pewno się pojawi, więc bez obaw.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2017-11-11, 21:05   

Ale z kolejną obawą wg ostatniej informacji z forum Maga chyba dopiero na początku grudnia.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-11, 21:49   

Jakie dopiero? Toż to za mniej niż miesiączek :-P
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-18, 12:50   

Hot news: niewielka część nakładu "Olimpu" pojawi się w sklepie MAG-a jeszcze w grudniu, natomiast pozostała partia (nie tylko tam) w styczniu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-11-18, 13:47   

Dobre i to. Przed świętami mniej wydam. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-18, 13:56   

Ja to mam wydanie wydawnictwa Amber, więc nie mam parcia... ;)

Dylogia Illionu jest bardzo pomysłowa i jej lektura daje dużo przyjemności :-)

Jakiż to pięknych doczekałem czasów dzięki MAG-owi, że wiele powieści Dana Simmonsa jest w Kaczystanie dostępnych... :-P
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2017-11-18, 16:04   

Chyba się nie doczekam tej książki. W sumie to nawet nie wiem czy warto jest tyle czekać. To już ponad 2.5 roku...
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-11-18, 16:40   

ASX76 napisał/a:
Ja to mam wydanie wydawnictwa Amber, więc nie mam parcia... ;)

Ja również, więc też jakoś ciśnienia nie mam. Aczkolwiek wymieniłem "Ilion" na nowe wydanie i teraz ze starym wydaniem "Olimpu" nie wygląda to jak powinno.

ASX76 napisał/a:
Dylogia Illionu jest bardzo pomysłowa i jej lektura daje dużo przyjemności :-)

Zdecydowanie tak. Różni się od Hyperion Cantos, a połączenie mitów greckich, obcych i postludzi, do tego jeszcze z Szekspirem - soczyste.

ASX76 napisał/a:
Jakiż to pięknych doczekałem czasów dzięki MAG-owi, że wiele powieści Dana Simmonsa jest w Kaczystanie dostępnych... :-P

Nie wszystkie są takie dobre.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-18, 17:23   

Panie Jachu, nie marudź Pan. Zależy na czasie, to proszę w grudniu kupnąć w sklepie MAG-a, żeby nie czekać do stycznia.
Co to było 2,5 roku... Na "Gap" Mistrza Donaldsona trzeba było czekać znacznie dłużej :-P


Augustusie, jasna sprawa, że nie wszystkie książki Simmonsa są takie dobre... np. Endymiony :-P
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2017-11-18, 17:53   

ASX76 napisał/a:
Panie Jachu, nie marudź Pan. Zależy na czasie, to proszę w grudniu kupnąć w sklepie MAG-a, żeby nie czekać do stycznia.
Sęk w tym, że nie wierzę w grudniowo-styczniową premierę ;) Po drugie, to nie chodzi o czas. Mam tyle książek, których do tej pory nawet nie otworzyłem, że przy obecnym tempie czytania mam lektury na jakieś 4-5 lat ;) Tej trylogii i tak nie ruszę przez wiele miesięcy, choć był moment w którym chciałem "Ilion" przeczytać... brak kontynuacji mnie jednak skutecznie powstrzymał.

ASX76 napisał/a:
Augustusie, jasna sprawa, że nie wszystkie książki Simmonsa są takie dobre... np. Endymiony :-P
"Endymiony" są zajebiste i basta!
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-18, 18:04   

Trylogii? No hello... Ilion/Olimp jest dylogią :-)
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2017-11-18, 18:20   

Oj, wiem. Zacząłem wtedy myśleć o Cyklu Barokowym Stephensona, którego też chciałbym przeczytać, a nie mam czasu... stąd pomyłka.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-05-26, 09:43   

Augustus naspamował: "Dan Simmons nie zawsze pisze dobre powieści."


Wypada dodać: jak niemal każdy pisarz, przy czym Simmons jest jednym z najlepszych autorów fantastycznych. Poza tym niezaprzeczalnym faktem jest, iż "Terror" jest bardzo dobrą powieścią, czy to się komu podoba, czy nie, ole! :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-05-26, 20:34   

Wolę Simmonsa jak najbliżej sci-fi. Wtedy jest niezrównany, nawet w słabych utworach ("Wydrążony człowiek). Im dalej od tych "rejonów" tym gorzej. W mocno subiektywnym odczuciu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2018-05-27, 08:42   

Terror jest naprawdę świetny. Ale wiadomo - nie wszystko dla każdego.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-05-27, 19:23   

Moim zdaniem "Terror" to najciekawsza książka Simmonsa. I paradoksalnie, jak na fana fantastyki, za najsłabsze oceniam fragmenty fantastykę wprowadzające. Zresztą podobnie jest w przypadku "Drooda".
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-05-27, 19:33   

toto napisał/a:
Moim zdaniem "Terror" to najciekawsza książka Simmonsa.


A co z "Hyperionem" (bez "Zagłady..."), czy "Ilionem"? //mysli

Muszę przyznać, że dla mnie jednak goły "Hyperion"... :-)
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-05-28, 15:21   

A propos Drooda, można czytać ze zrozumieniem tę książkę bez znajomości Tajemnicy Edwina Drooda Dickensa?
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-05-28, 16:09   

Można.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2018-05-28, 18:08   

Jak najbardziej.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13