Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ojcostwo, tacierzyństwo, czy jak tam zwał...
Autor Wiadomość
Jachu 
princeps senatus

Wysłany: 2013-10-01, 21:33   Ojcostwo, tacierzyństwo, czy jak tam zwał...

No właśnie. Dzisiaj dowiedziałem się, że (już na 100%) w maju 2014 roku zostanę ojcem :) Wiem, że na forum jest kilku tatuśków, którzy z powodzeniem realizują swój obowiązek i z cierpliwością starają się wlać potomkom swoich lędźwi nieco oleju do łbów ;) Może więc powspominacie najciekawsze (lub najstraszniejsze) momenty, dzięki czemu nieco oszołomiony przyszły ojciec będzie mógł nabrać nieco otuchy? :)

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]

wred 

Wysłany: 2013-10-01, 23:11   

hehe - będziesz przy porodzie ?

Jander 
Nonholik

Wysłany: 2013-10-01, 23:38   

Kolejny? To jakaś plaga. :mrgreen:

MORT
in emergency brea...

Wysłany: 2013-10-01, 23:43   

Jander napisał/a:
Kolejny? To jakaś plaga. :mrgreen:

Oj. Zaraz cię Sabetha obfuka za używanie takich słów. ;)

Jachu - jeszcze raz gratulacje! Dom, żona, dziecko. Już prawie można umierać. :mrgreen:

Już szukacie imion?

Fidel-F2 

Wysłany: 2013-10-02, 05:41   

Jachu, matki mają trochę inaczej. Im bez znaczenie czy dziecko ma 3 dni, 3 lata czy 3 dekady. Zawsze traktują je jak trzydniową larwę którą trzeba dostawić do cyca. A ojcowie, przynajmniej u mnie tak było, dostrzegają dziecko gdy zaczyna się komunikacja (jasne, że ten 3 dniowy też jest fajny i się dba itd ale bardziej jak zwierzątko które trzeba pielęgnować). Gdy zaczynasz się dogadywać z synem (najlepiej z synem, chociaż podobno córka też może być) to robi się naprawdę fajnie. I jak obserwujesz kolejne etapy, gdy w głowie otwierają mu się kolejne drzwi i poziomy. Do 3-4 lat to taki najprostszy poziom, potem do 7-8 dzieciak robi się bystry i momentami awanturny. Potem zaczynasz już gadać jak z małym-dorosłym i robi się naprawdę fajnie, zaczynają się pojawiać obszary w których mały przewyższa Cię wiedzą (Minecraft) i umiejętnościami (FIFA 2013). No a dalej to nie wiem bo mój w listopadzie kończy 9 lat. Ale myślę, że będzie nieźle. 8)

Adeptus Gedeon napisał/a:
integracja w duchu stworzenia katolickiego wolnorynkowego imperium.

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2013-10-02, 06:47   

Jachu, gratulacje //cheerleader
Jachu napisał/a:
Może więc powspominacie najciekawsze (lub najstraszniejsze) momenty, dzięki czemu nieco oszołomiony przyszły ojciec będzie mógł nabrać nieco otuchy?

Otuchy? Nic nie jest w stanie przygotować Cię na nadchodzące trzęsienie Wszechświata 8) Bierz wszystko z dobrodziejstwem inwentarza i strzelaj do ludzi którzy chcą dawać Ci dobre rady //orc .

Fidel-F2 napisał/a:
Jachu, matki mają trochę inaczej. Im bez znaczenie czy dziecko ma 3 dni, 3 lata czy 3 dekady. Zawsze traktują je jak trzydniową larwę którą trzeba dostawić do cyca. A ojcowie, przynajmniej u mnie tak było, dostrzegają dziecko gdy zaczyna się komunikacja (jasne, że ten 3 dniowy też jest fajny i się dba itd ale bardziej jak zwierzątko które trzeba pielęgnować). Gdy zaczynasz się dogadywać z synem (najlepiej z synem, chociaż podobno córka też może być) to robi się naprawdę fajnie. I jak obserwujesz kolejne etapy, gdy w głowie otwierają mu się kolejne drzwi i poziomy. Do 3-4 lat to taki najprostszy poziom, potem do 7-8 dzieciak robi się bystry i momentami awanturny. Potem zaczynasz już gadać jak z małym-dorosłym i robi się naprawdę fajnie, zaczynają się pojawiać obszary w których mały przewyższa Cię wiedzą (Minecraft) i umiejętnościami (FIFA 2013). No a dalej to nie wiem bo mój w listopadzie kończy 9 lat. Ale myślę, że będzie nieźle.

+1 //orc
a) Except for that one time. And yes, it was awesome.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2013-10-02, 07:26   Re: Ojcostwo, tacierzyństwo, czy jak tam zwał...

Jachu napisał/a:
No właśnie. Dzisiaj dowiedziałem się, że (już na 100%) w maju 2014 roku zostanę ojcem :) Wiem, że na forum jest kilku tatuśków, którzy z powodzeniem realizują swój obowiązek i z cierpliwością starają się wlać potomkom swoich lędźwi nieco oleju do łbów ;) Może więc powspominacie najciekawsze (lub najstraszniejsze) momenty, dzięki czemu nieco oszołomiony przyszły ojciec będzie mógł nabrać nieco otuchy? :)

Gratuluję :)

Aczkolwiek życzę ci, abyś nie zamienił się w kolejnego nudnego chłopa, z którym nie ma o czym porozmawiać, bo nawija tylko o pieluszkach, kolkach, śmolkach, o tym, że dzieciak powiedział "dada" i tym podobnych "rzeczach", które - z punktu widzenia człowieka, który nie ma dzieci - są już nudne po około 5 minutach, zaś po godzinie słuchania wywołują ochotę na sen :) a z pewnością po dłużej niż 5 minutach przestaję słuchać i sztucznie się uprzejmie uśmiecham :) i zastanawiam się, jak tu szybko i grzecznie zmyć się do domu.

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2013-10-02, 07:49   

Gratuluję!
Prawdziwy mężczyzna powinien raz w życiu zasadzić syna na nocniku, otworzyć bar (lub chociaż barek) i wpaść w depresję :)

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

adamo0 
Gentleman

Wysłany: 2013-10-02, 08:05   

Romulus napisał/a:
Aczkolwiek życzę ci, abyś nie zamienił się w kolejnego nudnego chłopa, z którym nie ma o czym porozmawiać, bo nawija tylko o pieluszkach, kolkach, śmolkach, o tym, że dzieciak powiedział "dada" i tym podobnych "rzeczach", które - z punktu widzenia człowieka, który nie ma dzieci - są już nudne po około 5 minutach, zaś po godzinie słuchania wywołują ochotę na sen :) a z pewnością po dłużej niż 5 minutach przestaję słuchać i sztucznie się uprzejmie uśmiecham :) i zastanawiam się, jak tu szybko i grzecznie zmyć się do domu.

Właśnie mnie opisałeś :mrgreen: To wynika tylko z tego, że człowiek jest tak zafascynowany nową istotką, że nie zdaje sobie sprawy jakie to może być nudne dla innych.

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2013-10-02, 08:10   

Witaj w klubie Jachu :mrgreen: Co do udzielanych rad, to większość olewam, ale za to poważnie korzystam tylko z jednej. Śpię ile wlezie, nie wyśpię się na zapas, ale będę miał co wspominać 8)

No i nieważne czy będzie chłopak czy dziewczyna. Byle zdrowe. I nie czarne.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Plejbek 

Wysłany: 2013-10-02, 08:40   

Dziecko powoduje, że musisz porządnie sobie zorganizować czas. Jeśli tego nie zrobisz to Twoje hobby może być poważnie zagrożone.

Ja mam gdzieś około 2 godzin dziennie (w weekendy też tylko tyle) na książki, seriale, filmy. I oczywiście muszę się trochę rzeczonego snu wyrzekać - śpię po 6-7 godzin dziennie - bo inaczej musiałbym to odstawić. A na odstawienie mojego hobby nie ma zgody (żona by pewnie chciała, żebym trochę ograniczył ale się już chyba z tym pogodziła).

A ogólnie to mogę się podpisać pod tym co Fidel napisał - mam dokładnie tak samo (tylko syn sporo młodszy jeszcze).

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2013-10-02, 08:53   

Plejbek napisał/a:
Dziecko powoduje, że musisz porządnie sobie zorganizować czas. Jeśli tego nie zrobisz to Twoje hobby może być poważnie zagrożone.

Spore grono znajomych malarzy/modelarzy ma małe dzieci i jakoś potrafią wygospodarować godzinkę lub dwie, czasem nawet trzy. Myślę, że też mi się to uda ;)

Zresztą i tak teraz ograniczam hobby, bo stwierdziłem, że wypadałoby przed marcem skończyć pisać doktorat :mrgreen:
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Plejbek 

Wysłany: 2013-10-02, 09:08   

Pewnie że się uda Spellu. Tylko, że z rozrzewnieniem będziesz wspominał te dni gdy sobie pospałeś - tak jak ja wspominam teraz :)

You Know My Name 
Vortex Surfer

Wysłany: 2013-10-02, 09:19   

Jachu, gratulacje! Rad żadnych nie udzielę, bo ojciec ze mnie praktycznie kiepski. Wszyscy jesteśmy świetnymi teoretykami, kłopoty się pojawiają dopiero wtedy, gdy chcemy wszystkie nasze teorie przełożyć na jedną praktykę dnia codziennego.

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2013-10-02, 09:37   

Amen. Wyjdzie w praniu.

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2013-10-02, 11:07   

A właśnie. Czy któryś z relatywnie świeżo upieczonych tatusiów (lub mamusiek) orientuje się jak teraz wygląda sprawa z tacierzyńskim (tacierzyński, opieka na dziecko, opieka na matkę)?

sanatok
Latający Pomidor

Wysłany: 2013-10-02, 13:36   

Gratki i powodzenia :)

Jachu 
princeps senatus

Wysłany: 2013-10-02, 15:12   

wred napisał/a:
Się zobaczy. Żona mówi, że mam być, więc pewnie nie będę miał wyboru :badgrin:

MORT napisał/a:
Dom, żona, dziecko. Już prawie można umierać. :mrgreen:

Już szukacie imion?
Domu nie mam, stać mnie było jedynie na kredyt na skromne mieszkanko ;)
Imiona powoli, powoli. Na razie rozmawiamy ;)

Fidel-F2 napisał/a:
Jachu, matki mają trochę inaczej. Im bez znaczenie czy dziecko ma 3 dni, 3 lata czy 3 dekady. Zawsze traktują je jak trzydniową larwę którą trzeba dostawić do cyca. A ojcowie, przynajmniej u mnie tak było, dostrzegają dziecko gdy zaczyna się komunikacja (jasne, że ten 3 dniowy też jest fajny i się dba itd ale bardziej jak zwierzątko które trzeba pielęgnować). Gdy zaczynasz się dogadywać z synem (najlepiej z synem, chociaż podobno córka też może być) to robi się naprawdę fajnie. I jak obserwujesz kolejne etapy, gdy w głowie otwierają mu się kolejne drzwi i poziomy. Do 3-4 lat to taki najprostszy poziom, potem do 7-8 dzieciak robi się bystry i momentami awanturny. Potem zaczynasz już gadać jak z małym-dorosłym i robi się naprawdę fajnie, zaczynają się pojawiać obszary w których mały przewyższa Cię wiedzą (Minecraft) i umiejętnościami (FIFA 2013). No a dalej to nie wiem bo mój w listopadzie kończy 9 lat. Ale myślę, że będzie nieźle. 8)
Rozumiem, dzięki :mrgreen:

Stary Ork napisał/a:
Otuchy? Nic nie jest w stanie przygotować Cię na nadchodzące trzęsienie Wszechświata 8) Bierz wszystko z dobrodziejstwem inwentarza i strzelaj do ludzi którzy chcą dawać Ci dobre rady //orc .
:DDD

Romulus napisał/a:
Mam nadzieję, że taki nie będę. Znam to z autopsji, bo zachowywałem się identycznie jak ty :mrgreen: Za wszelką cenę chciałbym więc tego uniknąć.

MrSpellu napisał/a:
Witaj w klubie Jachu :mrgreen:
A co, ty też? :mrgreen:

MrSpellu napisał/a:
No i nieważne czy będzie chłopak czy dziewczyna. Byle zdrowe.
Zgadza się.

MrSpellu napisał/a:
I nie czarne.
:badgrin:

Dzięki za wszysztkie słowa otuchy :mrgreen:

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]

adamo0 
Gentleman

Wysłany: 2013-10-02, 15:20   

Jachu napisał/a:

Polecam. Niezapomniane przeżycie - w pozytywnym znaczeniu. Dla żony to też będzie duża pomoc, szczególnie psychiczna, bo w wysiłku raczej jej nie pomożesz ;)

MORT
in emergency brea...

Wysłany: 2013-10-02, 15:36   

Jachu napisał/a:
wred napisał/a:

https://www.youtube.com/w...nv6eHKjCQ&t=55s :mrgreen:

MrSpellu napisał/a:
Byle zdrowe. I nie czarne.

A zielone? //orc

Jachu 
princeps senatus

Wysłany: 2013-10-02, 15:58   

adamo0 napisał/a:
Polecam. Niezapomniane przeżycie - w pozytywnym znaczeniu. Dla żony to też będzie duża pomoc, szczególnie psychiczna, bo w wysiłku raczej jej nie pomożesz ;)
Wiem wiem, rozmawialiśmy już o tym. Będę chciał ją wesprzeć w czasie porodu, więc jeśli moja obecność będzie dla niej kluczowa, zrobię to bez mrugnięcia okiem.

MORT napisał/a:
MrSpellu napisał/a:
Byle zdrowe. I nie czarne.

A zielone? //orc
To się okaże, że Ork maczał w tym palce :badgrin:

Fidel-F2 

Wysłany: 2013-10-02, 16:18   

Dzieci nie biorą się z maczania palców.

Adeptus Gedeon napisał/a:
integracja w duchu stworzenia katolickiego wolnorynkowego imperium.

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2013-10-02, 16:34   

Cytat:
A co, ty też?

A jakoś początkiem sierpnia się chwaliłem.
Termin mamy na 15 marca :)

wred 

Wysłany: 2013-10-02, 21:37   

Jachu napisał/a:
Wiem wiem, rozmawialiśmy już o tym. Będę chciał ją wesprzeć w czasie porodu, więc jeśli moja obecność będzie dla niej kluczowa, zrobię to bez mrugnięcia okiem.
Tylko nie zemdlej :) Robi wrażenie, szczególnie za pierwszym razem. Potem się przyzwyczaisz ;p

Jachu 
princeps senatus

Wysłany: 2013-10-03, 16:33   

Fidel-F2 napisał/a:
Dzieci nie biorą się z maczania palców.
Nie wiadomo którego "palca" maczał Orku //spell

MrSpellu napisał/a:
Cytat:
A co, ty też?

A jakoś początkiem sierpnia się chwaliłem.
Na urlopie wtedy byłem i pewnie dlatego mi umknęło.
Gratulacje //kas

wred napisał/a:
Tylko nie zemdlej :) Robi wrażenie, szczególnie za pierwszym razem. Potem się przyzwyczaisz ;p
Krwi się boję, więc może być różnie :mrgreen: A czy drugi raz będzie, to jeszcze nie wiem :P

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2013-10-03, 17:26   

Jachu napisał/a:
wred napisał/a:
Krwi się boję, więc może być różnie :mrgreen: A czy drugi raz będzie, to jeszcze nie wiem :P

Jeśli chcesz się włączyć w patriotyczną walkę o ratowanie ZUS, to musisz z pięcioro wyprodukować :)

Jachu 
princeps senatus

Wysłany: 2013-10-03, 19:18   

Romulus napisał/a:
Jachu napisał/a:
wred napisał/a:

Jeśli chcesz się włączyć w patriotyczną walkę o ratowanie ZUS, to musisz z pięcioro wyprodukować :)
My w SLD nie znamy słowa patriotyzm. Służymy Moskwie i oficerom KGB :P

wred 

Wysłany: 2013-10-03, 22:14   

wypijmy //vodka Towarzyszu :D

Urshana 

Wysłany: 2013-10-04, 16:14   

MrSpellu napisał/a:
- o jak fajnie, to dzień urodzin mojej córki, tyle, że rok temu :-)

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2013-10-05, 07:28   

Romulus napisał/a:
Jeśli chcesz się włączyć w patriotyczną walkę o ratowanie ZUS, to musisz z pięcioro wyprodukować

My raczej walczymy o budżet. Chlejemy, palimy i rozbijamy się paliwożernymi wózkami :P

Urshana napisał/a:
- o jak fajnie, to dzień urodzin mojej córki, tyle, że rok temu

Mamy silne przeczucie, że będzie chłopak :)

Jachu napisał/a:
My w SLD nie znamy słowa patriotyzm. Służymy Moskwie i oficerom KGB

wred napisał/a:
Towarzyszu :D

Precz komuchy!

wred napisał/a:
wypijmy

... e... socjaliści średniego pokolenia :mrgreen:

Odpowiedz do tematu