FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zapowiedzi MAGa na 2014 - ankieta

Która pozycja powinna być wydana przez MAGa w przyszłym roku?
Clive Barker Księgi krwi 1-3
1%
 1%  [ 2 ]
Peter Watts Echopraxia
20%
 20%  [ 26 ]
Mark Z. Daniewlewski House of Leaves
11%
 11%  [ 15 ]
Caitlin R. Kiernan Drowning Girl
4%
 4%  [ 6 ]
Gene Wolfe Księga nowego słońca - vol 1 (zawiera Cień kata i Pazur łagodziciela)
3%
 3%  [ 5 ]
Gene Wolfe Peace
6%
 6%  [ 8 ]
Chris Beckett Dark Eden
5%
 5%  [ 7 ]
Jeff Noon Channel Sk1n
4%
 4%  [ 6 ]
Neal Stephenson Diamentowy wiek
8%
 8%  [ 11 ]
Michael Swanwick Jack Faust lub Stacje przypływu
5%
 5%  [ 7 ]
Jeffrey Ford The Shadow Year/The Drowned Life
7%
 7%  [ 10 ]
Ian R. MacLeod Obudź się i śnij/Tchorosty i inne wy-tchnienia
11%
 11%  [ 15 ]
Christopher Priest The Separation
8%
 8%  [ 11 ]
Głosowań: 46
Wszystkich Głosów: 129

Autor Wiadomość
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4626
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2013-07-29, 18:50   

Danielewski, Beckett i Priest. Bo UW najbardziej cenię za nowe nazwiska. Chociaż i tak co będzie w UW to i tak kupię pierwszego dnia kiedy będę miał możliwość.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-30, 09:30   

MacLeod, bo zarówno 'Wieki światła', jak i 'Dom burz' z miejsca trafiły do grona najlepszych książek, jakie w życiu przeczytałam.
Ford, bo choć jego twórczość jest wciąż przede mną, mnóstwo przeczytanych/zasłyszanych opinii mówi mi, że z całą pewnością bardzo przypadnie mi do gustu.
Beckett, bo przeczytawszy niedawno recenzję 'Dark Eden' nie mogłam odżałować, że książka jeszcze nie ukazała się w Polsce.

Następnym głosem byłby pewnie Stephenson, Watts, może Wolfe, bo jak część przedmówców chciałabym się wreszcie zapoznać z jego pisaniną.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-07-30, 10:52   

Jezebel napisał/a:

Beckett, bo przeczytawszy niedawno recenzję 'Dark Eden' nie mogłam odżałować, że książka jeszcze nie ukazała się w Polsce.



Zapewne nieprędko się ukaże, o ile w ogóle się załapie do konkretnego planu wydawniczego, jeśli Pan Andrzej będzie sugerować się tutejszą ankietą. --_-

Niestety, co poniektórzy wolą kolejne wydanie "Diamentowego wieku" od nowej książki w UW, choć ISA wydała to w prawdziwym HC. Smuteczek. --_-
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2013-07-30, 11:16   

ASX76 napisał/a:
Jezebel napisał/a:

Beckett, bo przeczytawszy niedawno recenzję 'Dark Eden' nie mogłam odżałować, że książka jeszcze nie ukazała się w Polsce.



Zapewne nieprędko się ukaże, o ile w ogóle się załapie do konkretnego planu wydawniczego, jeśli Pan Andrzej będzie sugerować się tutejszą ankietą. --_-

Niestety, co poniektórzy wolą kolejne wydanie "Diamentowego wieku" od nowej książki w UW, choć ISA wydała to w prawdziwym HC. Smuteczek. --_-


Beckett akurat ukaże się w styczniu i będzie pierwszą książką w UW w następnym roku, a Kiernan w lutym lub marcu. Problem z Noonem też już rozwiązałem :) .
 
 
k 

Posty: 207
Wysłany: 2013-07-30, 11:22   

AM napisał/a:
[Problem z Noonem też już rozwiązałem :) .
A w jaki sposób? :)
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-07-30, 11:35   

Dając go jeszcze w tym roku :)
_________________
 
 
k 

Posty: 207
Wysłany: 2013-07-30, 11:41   

//slina .Bardzo dobry ten sposób.


E:
Ale dlaczego kosztem "Mongoliady" //pisowcy
  
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-30, 11:45   

AM napisał/a:
Beckett akurat ukaże się w styczniu i będzie pierwszą książką w UW w następnym roku

//kas
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-07-30, 11:51   

"Dark Eden" rzeczywiście smakowicie przedstawia się w opisie, więc tylko się cieszyć. Byle tego Noona już nie wydawać :P chyba że inna jego twórczość jest już "normalną" fabułą :) Ale tak czy siak Noona i tak nie kupię, bo pewnie chciałbym go potem oddać za wino lub bibliotece. Szkoda zachodu.

W sumie, co do wznowienia "Diamentowego wieku" to się z ASX-em zgadzam. Chyba że to będzie nowe tłumaczenie. Ale i wtedy nie wiem, czy warto, bo nie wiem, jak złe jest aktualne polskie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2013-07-30, 12:10   

ASX76 napisał/a:
Niestety, co poniektórzy wolą kolejne wydanie "Diamentowego wieku" od nowej książki w UW, choć ISA wydała to w prawdziwym HC. Smuteczek. --_-
A widziałeś gdzieś tę knigę w normalnej cenie? --_-

k napisał/a:
//slina .Bardzo dobry ten sposób.
No ba //slina

AM napisał/a:
Beckett akurat ukaże się w styczniu i będzie pierwszą książką w UW w następnym roku, a Kiernan w lutym lub marcu.
//kas
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-07-30, 15:06   

AM napisał/a:


Beckett akurat ukaże się w styczniu i będzie pierwszą książką w UW w następnym roku, a Kiernan w lutym lub marcu.


//hurra

Jachu napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Niestety, co poniektórzy wolą kolejne wydanie "Diamentowego wieku" od nowej książki w UW, choć ISA wydała to w prawdziwym HC. Smuteczek. --_-
A widziałeś gdzieś tę knigę w normalnej cenie? --_-



Miałeś Pan mnóstwo czasu, żeby kupić. :-P A tu proszę --> http://isa.pl/p1415-DIAME...1BNSDW01HC.html
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-07-30, 15:42   

k napisał/a:
Ale dlaczego kosztem "Mongoliady"


JAK TO?! //pisowcy
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-07-30, 15:45   

"Mongoliada" może poczekać.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-07-30, 15:48   

Bo Ty tak twierdzisz? Aha. Zresztą na co a czekać?
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2013-07-30, 18:41   

Diamentowy wiek ma być w nowym tłumaczeniu, rzecz jasna.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2013-07-30, 19:35   

ASX76 napisał/a:
Miałeś Pan mnóstwo czasu, żeby kupić. :-P A tu proszę --> http://isa.pl/p1415-DIAME...1BNSDW01HC.html
Mam ci dobitnie napisać gdzie możesz sobie wpakować sobie takie wydanie? --_-

adamo0 napisał/a:
k napisał/a:
Ale dlaczego kosztem "Mongoliady"


JAK TO?! //pisowcy
Szczerze, to z mojej osobistej perspektywy "Mongoliada" może wyjść w przyszłym roku. I tak bym jej teraz nie przeczytał, ponieważ preferuję czytanie cykli kiedy są wszystkie tomy dostępne, bądź kiedy kolejne części są tuż-tuż przed wydaniem. W sytuacji kiedy na kolejne tomy "Mongoliady" raczej trzeba trochę poczekać, nie spieszno mi z zakupem... Ale, powtarzam, to moje zdanie :)

Sędzia napisał/a:
Diamentowy wiek ma być w nowym tłumaczeniu, rzecz jasna.
I między innymi dlatego czekam na wznowienie MAGa.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
k 

Posty: 207
Wysłany: 2013-07-30, 20:01   

Jachu napisał/a:

adamo0 napisał/a:
k napisał/a:
Ale dlaczego kosztem "Mongoliady"


JAK TO?! //pisowcy
Szczerze, to z mojej osobistej perspektywy "Mongoliada" może wyjść w przyszłym roku. I tak bym jej teraz nie przeczytał, ponieważ preferuję czytanie cykli kiedy są wszystkie tomy dostępne, bądź kiedy kolejne części są tuż-tuż przed wydaniem. W sytuacji kiedy na kolejne tomy "Mongoliady" raczej trzeba trochę poczekać, nie spieszno mi z zakupem... Ale, powtarzam, to moje zdanie :)
Masz rację.W sumie to i tak są przymiarki.Coś wchodzi,coś wylatuje.
Dobrze że wchodzi coś z UW.To cieszy :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-07-30, 20:03   

Ciekawe, co złego jest w starym tłumaczeniu "Diamentowego wieku".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2013-07-30, 20:08   

Romulus napisał/a:
Ciekawe, co złego jest w starym tłumaczeniu "Diamentowego wieku".
Nie jestem osobą z dużym autorytetem, ale dodam tylko od siebie, że tłumaczenie ISY było dla mnie strasznie drętwe i odrzuciło mnie po kilkunastu stronach. Zresztą MAG robi nowe, więc chyba o czymś to świadczy.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Cintryjka 

Posty: 1842
Wysłany: 2013-07-30, 20:15   

Niekoniecznie źle o jakości przekładu. Może po prostu tak jest szybciej.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2013-07-30, 20:21   

Romulus napisał/a:
Ciekawe, co złego jest w starym tłumaczeniu "Diamentowego wieku".


To trochę złe stawianie sprawy. Tłumaczenie jest procesem twórczym, w którym liczy się talent literacki. Im więcej "Iskry Bożej" ma tłumacz, tym fajniejszy ostateczny efekt. Wierzymy, że Diamentowy wiek da się napisać jeszcze lepiej, niż poprzednio i tyle.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1842
Wysłany: 2013-07-30, 20:42   

A kto tłumaczy? Bo mam wydanie ISY, ale jeszcze nie zdążyłam przeczytać, a do niektórych tłumaczy mam słabość.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-07-30, 21:23   

adamo0 napisał/a:
Bo Ty tak twierdzisz? Aha. Zresztą na co a czekać?


Bo to jest/będzie cykl, psze Pana. Na kolejne części przyjdzie czekać. A w przypadku "łan-szotów" takiego problemu nie ma. Od razu masz Pan całą historię.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-07-30, 21:25   

A kto powiedział, że cykl należy wydawać łącznie? :shock: Cykl ma to do siebie, że części wychodzą w odstępach czasu, nie?
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-07-31, 08:28   

adamo0, ale czy Ty serio próbujesz stosować logikę i racjonalny namysł do postów ASXa? Porzuć ten daremny proceder.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-07-31, 08:49   

No bo jak można pisać takie bzdury? Nie mieści mi się to w głowie. Skoro Mongoliada jest cyklem, który dopiero ma się u nas ukazać to logicznym jest, że kolejne tomy ukazywać się będą w odstępach czasu. Gdyby to było wznowienie to ewentualnie można to zrobić tak jak ze wznowieniem Skoków Donaldsona, czyli puścić kilka tomów jednocześnie.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-07-31, 11:31   

Uzasadniłem, dlaczego z mojego punktu widzenia "Mongoliada" może poczekać, chłopczyki. :-P
Na Zachodzie w ubiegłym roku ukazała się dopiero pierwsza część, dlatego nie widzę powodów do pośpiechu z wypuszczeniem jej na polski rynek, tym bardziej, iż uważam, że lepiej se poczytać w pierwszej kolejności historie zamknięte w jednym tomie. Na cykl, który stosunkowo niedawno się rozpoczął, jeszcze przyjdzie pora. A zaczekać do czasu, aż przynajmniej druga część wyjdzie za granicą. Poza tym, wolę w następnym roku lekturować się innymi pozycjami z zapodanej przez Pana Andrzeja listy szkiców.

Tak więc... //fuckoff
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2013-07-31, 11:35   

Czym w ogole ma byc ta Mongoliada? Normalny cykl powiesciowy czy jakies dziwactwo (takie mnie gdzies sluchy doszly)?
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-31, 11:35   

W sumie zgadzam się z ASXem. Nie ma sensu cisnąć na siłę "Mongoliady", lepiej się za nią zabrać, ajk już będzie komplet - z czysto ekonomicznego punktu widzenia. AM wspominał kiedyś, ze długie odstępy miedzy wydaniem kolejnych tomów raczej nie wpływają zbyt dobrze na sprzedaż. A MAGowi wypada życzyć jak najlepiej - choćby ze względu na pozostałe plany wydawnicze
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-07-31, 11:43   

Chyba nie można wybiegać tak daleko i powoływać się na argument sprzedaży w sytuacji, gdzie wydawnictwo samo i świadomie umieściło książkę w swoich szkicach wydawniczych. Trzeba założyć zatem, że uwzględniono fakt, iż autor wydał jak na razie jeden tom i nie wiadomo jak długo przyjdzie czekać na następny. Osobiście żałuję, bo Stephensona ubóstwiam, ale rozumiem czym może być podyktowana decyzja o odłożeniu książki na później (tym bardziej, że na jej miejsce wchodzi coś z UW, przez co trochę mniej boli mnie serce ;) ).
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15