FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Gothic, Gothic/Doom, Doom, Death/Doom, itp.
Autor Wiadomość
iselor 


Posty: 342
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-12-01, 22:02   Gothic, Gothic/Doom, Doom, Death/Doom, itp.

Nigdy nie słuchałem dużo muzyki. Jednak obok muzyki poważnej i starego rocka z lat 6-80, najbardziej preferuję to co w nazwie wątku. Co lubię?

Therion - czyli bardziej symfoniczne granie, choć zaczynali od - z tego co pamiętam - death metalu w formie, której nienawidzę. Świetna płyta "Theli" to początek ich symfonicznego grania. Uwielbiam "Secrets of the Runes", a także "Sirius B", "Lemuria" czy "Vovin".

Tristania - jeden z moich ulubionych zespołów choć to co teraz grają kompletnie już do mnie nie przemawia. Kiedyś podobało mi się "Beyond the Veil", ale potem mi się przejadło, wciaż jednak uwielbiam "Midwinter Tears" i "World of Glass".

Theatre of Tragedy - moi ulubieńcy. Mistrzowie i prekursorzy nurtów gothic/doom i death/doom, autorzy klasycznych już "Theatre of Tragedy", "Aegis" i arcydzieła "Velvet Darkness They Fear". Niestety, po pierwszych trzech płytach zespół zaczął grać coś czego nie jestem w stanie słuchać (choć są tacy którzy uwielbiają "Assembly"). a powrót do korzeni kompletnie nie wypalił.

Moonspell - w zasadzie lubię tylko "Irreligious". Próbowałem się przekonać do reszty, ale cóż....

Candlemass - "Epicus Doomicus Metallicus" jest płytą tak kanoniczną jak tylko być może. Utwór Soltitude urywa dupę. Co ciekawe, zespół ten lubię, choć nigdy wielkim fanem Black Sabbath nie byłem, a wpływy są słyszalne od razu.

Draconian - znakomita ekipa, trochę naśladowcy Theatre of Tragedy. Najlepsze rzeczy stworzyli na demówkach - "Dark Oceans We Cry" jest kwintesencją gotyckiego metalu czy też gothic/death/doom, to zimna, mroczna, ciężka muzyka. Później niestety było gorzej i gorzej. Pierwsze trzy ELpki są wciąż naprawdę ok, jednak od "Turning Season Within" Draconian zmierza w stronę, która mnie już nie interesuje. Takie mizianie z growlem. Jeśli mam ochotę na słodycz to odpalam na Rhapsody, a nie zespół, który ma doom w biografii.

Paradise Lost - wiem że się narażam, ale uwielbiam "Draconian Times" a reszta ni mnie ziębi ni grzeje:)

Słuchacie coś jeszcze z tych nurtów? Polecicie coś?
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4469
Skąd: fnord
Wysłany: 2012-12-01, 23:31   Re: Gothic, Gothic/Doom, Doom, Death/Doom, itp.

fgfgf
 
 
iselor 


Posty: 342
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-12-01, 23:59   

Nie rozumiesz. Nie jestem fanem żadnego zespołu. Lubię BS ale bez orgazmu. Nie wiem, muzyka nigdy nie była dla mnie jakoś szczególnie ważna, nigdy nie byłem fanem jakiegokolwiek zespołu/wykonawcy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13