FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Abonament RTV
Autor Wiadomość
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-10-02, 22:57   

Bo ponieważ?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-10-02, 23:00   

Chodzi Ci o zasadność płacenia podatków za coś, z czego nie korzystasz?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-10-02, 23:01   

Jander napisał/a:
Tak samo nie musisz oglądać TVP mając telewizor, a za TVP abonament płacić musisz.

Jander napisał/a:
Chodzi Ci o zasadność płacenia podatków za coś, z czego nie korzystasz?

Dlatego wypierdoliłem telewizor. I co, skoro nieroby na Woronicza tracą kasiorę na koks i dziwki, to ja mam płacić za luksus posiadania komputera? Weź się poważnie nad sobą zastanów.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-10-02, 23:08   

Jander napisał/a:
Chodzi Ci o zasadność płacenia podatków za coś, z czego nie korzystasz?

Płacę za korzystanie z internetu. To chyba wystarczy, nie?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-10-02, 23:08   

Tobie wystarcza. Ściągającym haracz - nie. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-10-02, 23:10   

Mogliby zrobić podatek na państwowe media i wtedy płacenie mimo niekorzystania byłoby mniej kontrowersyjne. Tak samo, jak płacisz na żłobki, nawet jeśli potomstwa nie masz i nie chcesz albo nie możesz mieć.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-10-02, 23:10   

ASX
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-10-02, 23:12   

Tixon napisał/a:
Płacę za korzystanie z internetu. To chyba wystarczy, nie?

Najlepiej byłoby opodatkować dostawców. //mysli Wtedy po prostu wyższe byłyby rachunki, a podatk bardziej ukryte i nie miałyby tak czarnego PRu jak obecnie. Jakby każdego posiadaczowi auta kazano co miesiąc płacić podatek ekologiczny to też by była burza. :mrgreen:
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-10-02, 23:16   

Jander napisał/a:
Najlepiej byłoby opodatkować dostawców

Mówisz, że oni jeszcze nie są opodatkowani?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-10-02, 23:18   

Luinloth napisał/a:
Mogliby zrobić podatek na państwowe media i wtedy płacenie mimo niekorzystania byłoby mniej kontrowersyjne. Tak samo, jak płacisz na żłobki, nawet jeśli potomstwa nie masz i nie chcesz albo nie możesz mieć.

Istnienie państwowych żłobków, szkół, przedszkoli jest zasadne. Istnienie państwowych mediów nie jest (przynajmniej w obecnej formie).
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-10-02, 23:18   

Tixon napisał/a:
Mówisz, że oni jeszcze nie są opodatkowani?

Abonamentem RTV nie są.
Spell napisał/a:
Istnienie państwowych żłobków, szkół, przedszkoli jest zasadne. Istnienie państwowych mediów nie jest (przynajmniej w obecnej formie).

Publiczna telewizja jest daleka od ideału - tak samo jak państwowe żłobki, przedszkola i szkoły.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-10-02, 23:26   

Jander napisał/a:
Publiczna telewizja jest daleka od ideału - tak samo jak państwowe żłobki, przedszkola i szkoły.

Ale żłobek, przedszkole, szkoła mogą mi się przydać, mogą być usługami "pierwszej potrzeby". Dostęp do publicznych mediów nie jest "pierwszą potrzebą". A jeżeli chcę używać TV tylko do grania na konsoli? Jeżeli radio ma mi służyć tylko do odtwarzania płyt? A jeżeli komputera używam tylko do pracy? To co, mam mimo wszystko wyrzucać kasę w błoto? Bo to tylko kilkanaście złotych miesięcznie, by ktos mógł sobie obejrzeź M jak Miłość? To wiesz co? Będę Ci przysyłał moje odcinki i płać za mnie jak Ci z tym wygodnie. Spełnij obywatelski obowiązek. Ja się nie poczuwam.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-10-02, 23:28   

O tak, zróbmy akcję "Wysyłamy książeczki RTV do Jandera - on stawia". Zaraz założę profil na facebooku.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-10-02, 23:34   

Spell napisał/a:
Dostęp do publicznych mediów nie jest "pierwszą potrzebą".

Moim zdaniem istnienie publicznej telewizji, która powinna gwarantować pluralizm (wiadomo, bywa z tym różnie) poglądów jest dla demokracji jak najbardziej pierwszą potrzebą.
A na M jak Miłość myślę, że TVP raczej zarabia niż traci. Abonament RTV powinien lecieć na programy, które w normalnych warunkach rynkowych nie przetrwają - jak Miodek czy Bralczyk.
Spell napisał/a:
Zaraz założę profil na facebooku.

To ja zakładam "jestem posiadaczem ziemskim, kupuję tony figurek, nie stać mnie na abonament RTV".
ps: wyślij na Woronicza swój Welin, może Ci darują abonament na parę miesięcy.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-10-02, 23:41   

Jander napisał/a:
Moim zdaniem istnienie publicznej telewizji, która powinna gwarantować pluralizm (wiadomo, bywa z tym różnie) poglądów jest dla demokracji jak najbardziej pierwszą potrzebą.

Nawias powinieneś pogrubić. I jeszcze podkreślić. Wcześniej pisałem też, że oferta jest ok = abonament jest ok. Oferta jest do dupy = nie płacę.

Jander napisał/a:
Abonament RTV powinien lecieć na programy, które w normalnych warunkach rynkowych nie przetrwają - jak Miodek czy Bralczyk.

Gdzie ten Miodek? Gdzie ten Bralczyk? Gdzie i o której? Jak często?

Jander napisał/a:
To ja zakładam "jestem posiadaczem ziemskim, kupuję tony figurek, nie stać mnie na abonament RTV"

Za ten abonament mogę kupić jeszcze więcej figurek, farbek lub mogę kupić kwiaty swojej żonie. Naprawdę znam dużo ciekawsze sposoby na wydanie tych pieniędzy.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-10-02, 23:43   

Spell napisał/a:
Wcześniej pisałem też, że oferta jest ok = abonament jest ok. Oferta jest do dupy = nie płacę.

Niska ściągalność abonamentu = oferta nie ok. Ot i mamy błędne koło.
Spell napisał/a:
Za ten abonament mogę kupić jeszcze więcej figurek, farbek lub mogę kupić kwiaty swojej żonie.

Pomaluj Gromita, przyozdób kwiatkami i daj żonie. Zostanie na abonament i jeszcze na piwo.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-10-02, 23:46   

Jander napisał/a:
Niska ściągalność abonamentu = oferta nie ok. Ot i mamy błędne koło.

Ja nie wierzę, że ta oferta się poprawi jeżeli ściągalność wzrośnie. TVP i okolice od kilku lat to równia pochyła, a przecież jeszcze emitują reklamy i produkują seriale.

Jander napisał/a:
Pomaluj Gromita, przyozdób kwiatkami i daj żonie. Zostanie na abonament i jeszcze na piwo.

Zeżre kwiaty. W sensie Gromit, nie żona.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-10-02, 23:49   

Miodka, Bralczyka czy jakiś program mający realizować misję publicznej w szerzeniu czytelnictwa nadawane są np. o 1 w nocy. Zainteresowani obejrzą, a przecież w tym czasie nie ma sensu nadawać szołów i innych tasiemców.
I to jest bezsens.
Jestem za abonamentem ale z jednoczesnym zakazem jakichkolwiek reklam w publicznej, z ograniczeniem na sztywno wydatków i z ustaleniem odgórnie ile i w jakich godzinach ma być programów o historii (i ratunku nie tylko o stanie wojennym), literackich, o muzyce poważnej, edukacyjnych dla dzieci itd.
Jak płacę za kablówkę, jakieś UPC, albo Polsat Cyfrowy, Cyfrę Plus czy jakieś inne cholerstwo, to czy z tego publiczna też nie dostaje swojej doli? Jak wprowadzali abonament to nie dostawała takich przychodów.
Jeszcze z tego Trwam powinni opłacać bo jak w Polsce rzekomo 90% katolików to ma to przecież sens. //pisowcy
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-10-02, 23:52   

Tomasz napisał/a:
Zainteresowani obejrzą, a przecież w tym czasie nie ma sensu nadawać szołów i innych tasiemców.

Zainteresowany zazwyczaj wtedy śpi, bo rano musi iść zapierdalać. Z resztą wypowiedzi się zgadzam.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-10-02, 23:55   

MrSpellu napisał/a:
Zainteresowany zazwyczaj wtedy śpi, bo rano musi iść zapierdalać.

Sorry, zawsze zapominam, że ja sypiam o nienormalnych godzinach.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-10-02, 23:56   

Tomasz napisał/a:
Jestem za abonamentem ale z jednoczesnym zakazem jakichkolwiek reklam w publicznej

We wszystkich kanałach TVP (łącznie z bardziej rozrywkową Dwójką) czy tylko w TVP1?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-10-02, 23:59   

We wszystkich, bo albo jest publicznie z moich pieniędzy branych jako podatki albo to biznes, czyli który kanał dostaje forsę z abonamentu ten ma zakaz reklamowania czegokolwiek kiedykolwiek.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-10-03, 00:01   

A wracając do tematu Jander. Dlaczego nie chcesz za mnie płacić abonamentu? Przecież to są grosze. Też nie zbiedniejesz.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-10-03, 00:01   

Myślałem, że by nie starczyło, ale się myliłem.
http://wyborcza.biz/bizne...6,12539035.html
Cytat:
Łącznie wszystkie koszty działalności bieżącej firmy nadającej TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Polonia oraz wianuszek kanałów tematycznych wyniosły 1,757 mld zł. [...] gdyby abonament płaciły wszystkie gospodarstwa domowe mające telewizory, a nie tylko te, które zarejestrowały je na poczcie, media publiczne miałyby do dyspozycji łącznie 2,6 mld zł rocznie.

Spell - ok, tylko płać za mnie OC. To grosze, nie zbiedniejesz.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-10-03, 00:08   

OC to jednak inna para kaloszy, nie uważasz? Może powinno być niższe, ale zasadność tego ubezpieczenia jest dość wysoka. I nikt Cię nie ściga, gdy nie masz samochodu i nie opłacasz OC. a Ty chcesz, bym rocznie wywalał kilka stówek w błoto. Równie dobrze możesz to robić za mnie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-10-03, 00:09   

Ale ktoś Cię ściga jak nie masz zarejestrowanego telewizora czy nie?
Przecież nie chcę żebyś wywalał kilka stów w błoto skoro nie masz telewizora, a nie ma u nas póki co obowiązku rejestracji komputra.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-10-03, 00:11   

Wychodzi na to, że zaczną za jakiś czas ścigać za posiadanie komputera (wszak z sąsiadów trzeba brać przykład). Wszak już jedna pani z PiS ma mokre sny o podatku za luksus posiadania konta bankowego. Też masz takie sny? O, Czesi dopłacają do państwowych wizyt lekarskich, szefowa NFZ od razu to podłapała...

Zresztą piszesz, że taki abonament/podatek na państwowe media jest zasadny i w domyśle obligatoryjny.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-10-03, 00:15   

Zaczną ścigać tylko jeśli wprowadzą takie prawo. Nie dramatyzuj.
Konto bankowe to żaden luksus, często mus.
Miewam tylko sny o opodatkowaniu Zagłębia, podatkiem 100% od wszystkiego.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-10-03, 00:22   

Jander OC nie jest po to żeby ktoś gdzieś zarabiał na robieniu telewizyjnej kupy tylko po to że jak ci ktoś wjedzie w d... to nie ty będziesz musiał płacić za wyrządzoną tobie szkodę, niezależnie od tego czy wjechał w ciebie milioner czy pijaczek wracający spod butki z piwem czterdziestoletnim gruchotem.
Poza tym odnieś się do zmiany sytuacji ekonomicznej i warunków działania telewizji publicznej.
Jak wprowadzano abonament to nie było masy pośredników między odbiorcą patrzącym w ekran a telewizją. Teraz płacisz operatorowi, temu kto ci dostarcza sygnał mnóstwa kanałów w tym publicznych. I za to płacisz. I część twojej opłaty jest też na zapłatę przez tego operatora za to że w jego ofercie są te kanały publiczne. KAPEWU? To czemu mam płacić dwa razy? Jeszcze te publiczne badziewia są w ofercie podstawowej i muszę za nie bulić.
I jeszcze mimo że ja mam bulić w abonamencie do operatora i w normalnym abonamencie to jeszcze mają zarabiać na reklamach.
Niech zwolnią Lisa i nie płacą za udział w jakimś tańcu na rurze Dodzie i roczny koszt publicznej mocno spadnie.
Poza tym TVP S.A. to spółka akcyjna, podmiot działający jako spółka prawa handlowego. Dlaczego nie płacimy podatków na rzecz innych spółek utworzonych w ramach komercjalizacji?
W TVP np. nie może obowiązywać z tego powodu "ustawa kominowa".
To taki tworek potworek, czyli działamy i zarabiamy jak prywatny ale dostajemy podatki jak państwowy.

Widzisz Jander, a czemu śladem OC nie mogę wybrać komu płacić? Zapłacę abonament na rzecz History, Discovery albo Nat Geo Wild. Bo one o wiele bardziej wg mnie realizują misję.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-10-03, 00:25   

Jander napisał/a:
Konto bankowe to żaden luksus, często mus.

I za ten mus, w snach owej pani, trzeba będzie dodatkowo płacić.

Jander napisał/a:
Zaczną ścigać tylko jeśli wprowadzą takie prawo. Nie dramatyzuj.

No ale to nie ja jestem zwolennikiem mediów publicznych.

Tomasz napisał/a:
Widzisz Jander, a czemu śladem OC nie mogę wybrać komu płacić? Zapłacę abonament na rzecz History, Discovery albo Nat Geo Wild. Bo one o wiele bardziej wg mnie realizują misję.

Albo olewasz sprawę i nie płacisz wcale.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13