FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
E. L. James
Autor Wiadomość
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-09-30, 17:42   

Tak właśnie sobie przypomniałem, że jeśli idzie o opis seksu między kobietą a jaszczurem, to nie będziemy pierwsi. Silverberg nas ubiegł :(
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2012-09-30, 17:48   

Nie martw się, zawsze możemy opisać seks między jaszczurzycą i facetem.

(dobra, to ostatni akt spamu, jakiego się dzisiaj dopuszczę XD )
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2012-09-30, 17:49   

Sabetha napisał/a:
Nie martw się, zawsze możemy opisać seks między jaszczurzycą i facetem.


Było, u Resnicka. W każdym razie było nagabywanie do seksu z jaszczurzycą. //mysli "Na tropie jednorożca" //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2012-09-30, 17:51   

Sprawdźmy, jakby to w ogóle zabrzmiało [z linku Tixona]:

Balansowała na czubkach palców, z rękami unieruchomionymi metaliczną taśmą wysoko nad głową. Włosy, zgolone parę chwil wcześniej lśniły pod jej stopami niczym płynne złoto. Wyciągnięte ręce bolały, ale nie był to ból nieznośny, On nie pozwoliłby, aby cierpiała. Bardziej bolało oczekiwanie i niepewność: przyjdzie, czy nie przyjdzie?
Drzwi za jej plecami rozsunęły się cicho, po pokładzie rozległy się stłumione kroki, do rozwartych nozdrzy doleciał zapach łuskowatego jaszczura - jedyny w swoim rodzaju - który sprawił, że wnętrze skręcił bolesny skurcz, a między nogami poczuła liźnięcie ognia. I zdradliwą wilgoć. Ledwie pojawił się w pomieszczeniu, a ona już go pragnęła - organiczna rurka w jej gardle, która kneblowała jej usta, stłumiła jęk.
Stanął tuż za nią. Rozdwojonym językiem połaskotał gładką skórę tuż nad obojczykiem. Drugą łapą zagarnął jej pierś. Zakwiliła, czując jak nogi uginają się pod nią, a podbrzusze zaczyna płonąć dzikim pożądaniem.
Obszedł brankę niespiesznie, stając przed nią i mierząc uważnym spojrzeniem pionowych źrenic. Był kompletnie ubrany. W biopancerz, od stóp do głów.
Rozsunął stopą jej nogi, a ona wstrzymała oddech, wiedząc, co stanie się za chwilę. Zacisnęła powieki, zacisnęła zęby.
On wbił dwa szpony w jej wilgotną, gorącą płeć i rzekł niskim, chrapliwym głosem:
- Jesteś gotowa.


... //mysli
  
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2012-09-30, 17:51   

Są jeszcze troll i trollica, koza, dziad borowy. I jeszcze brzoza z Bagażem.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2012-09-30, 17:55   

MORT, wymiatasz :mrgreen: :mrgreen:

Toto -> i Luke Skywalker, i Darth Vader oraz... PTERODAKTYL.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2012-09-30, 18:57   

Gdzież tam ja - to wszystko Pani Michalak. Tylko niektóre słowa źle mi się skopiowały. :P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-01-09, 20:52   

Czytam drugą część. Na Kindle'u, bo kupiłem taniutko w Ępiku za punkty z Payback. Wyszło mi raptem z 8 złotych :) W drugiej części ten seks jakiś taki letni, ale jeszcze się nie wgryzłem. Liczyłem na rozwój BDSM, ale niby po zerwaniu z 1 części, wszystko zaczyna się na nowo. Jednak licze, że szybko przejdą do rzeczy. Akcja w tej powieści, no cóż, jest szczątkowa i nudna. Ale "wewnętrznej bogini" nie mam dosyć :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-01-17, 19:52   

Przeczytałem drugą częśc tej sagi. Było - w gruncie rzeczy - grzecznie. To znaczy, był seks, ale taki mało wyuzdany. Było też jakieś BDSM, ale - mam wrażenie - autorka jeszcze nie poszła w te rejony maksymalnie. No cóż, jest jeszcze część 3.

A pozostałe walory - w zasadzie ich nie ma. Fabuła szczątkowa. Bohaterowie głównie się kochają i... kochają :) W 3 części pewnie czeka ich starcie z "panią Robinson" Christiana i byłym szefem Any, który chciał skosztować trochę z jej... talerza, ale mu się nie udało i marnie skończył. Ale powróci w częsci 3. Finał tej trylogii jest przewidywalny bardziej niż "Moda na sukces" i nie trzeba się kłopotać o to, czy będą żyli długo i szczęśliwie. Będą. Pozostaje tylko ciekawość, czy autorka pójdzie wreszcie na całość z BDSM. Choć może to moja wyobraźnia domaga się zbyt wiele.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2013-01-18, 21:02   

Romulus napisał/a:
Bohaterowie głównie się kochają i... kochają :)


Good for them :lol:

Za każdym razem, jak w Empiku widzę półki uginające się pod ciężarem tych "Greyów", zastanawiam się, kto jeszcze oprócz Romulusa to czyta :-)
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-09-09, 14:23   

Hahaha, ten temat ma więcej wyświetleń, niż "Jonathan Littell" :mrgreen:
Fanem "Sons of Anarchy" nie jestem, ale wieść, że to właśnie Mr. Hunnam zagra Mr. Greya nakazuje przynajmniej rozważyć pójście na ten film:
http://www.pudelek.pl/art...amowita_chemia/
Arbitrem męskiej urody również nie jestem - ale jak on może nie pasować? Dziewczę także ujdzie. W tych, par excellance, powieściach, chodzi przecież nie o to, że się kochają, ale jak się kochają :) I liczę zatem, że będzie to film skandalizujący odwagą scen. Bo bez tego, to będzie większa chała niż polskie komedie romantyczne :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2013-09-09, 18:34   

Na Polconie był wykład o BDSM na przykładzie 50 twarzy... i z analizy wyszło, że ta książka jest dokładną instrukcją na temat jak nie należy postępować w związku BDSM :P (brak komunikacji partnerów, co innego mówią - co innego robią, nie dotrzymywanie umów, niedopasowanie seksualne itp., itd.)

W każdym razie całkiem udana kariera (zwłaszcza finansowa) książki która była początkowo fanficem Zmierzchu
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2013-09-09, 18:38   

Romulus napisał/a:
Arbitrem męskiej urody również nie jestem - ale jak on może nie pasować?


Może, bo jest po prostu paskudny. Ale nie czytałam tegoż dzieła, może taki powinien być...
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-09-09, 18:45   

Romulus napisał/a:
Mr. Hunnam zagra Mr. Greya nakazuje przynajmniej rozważyć pójście na ten film:

Przecież o to chodzi, żeby przyciągnął widownię do pewnie słabego filmu. 100 razy lepiej będzie zobaczyć Nyphomaniac Von Triera. :)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-09-09, 20:40   

Jander napisał/a:
Romulus napisał/a:
Mr. Hunnam zagra Mr. Greya nakazuje przynajmniej rozważyć pójście na ten film:

100 razy lepiej będzie zobaczyć Nyphomaniac Von Triera. :)

O, tak :)
Cytat:
Na Polconie był wykład o BDSM na przykładzie 50 twarzy... i z analizy wyszło, że ta książka jest dokładną instrukcją na temat jak nie należy postępować w związku BDSM :P (brak komunikacji partnerów, co innego mówią - co innego robią, nie dotrzymywanie umów, niedopasowanie seksualne itp., itd.)

Oj tam, oj tam. To młoda, niedoświadczona w Tych Sprawach dziewczyna. Mysli, że znalazła księcia z bajki i rzeczywiście znalazła, ale z nietypowymi (dla niej) upodobaniami. Nie może po 300 stronach przemienić się z Romantycznej Dziewicy (no przesadzam z tym dziewictwem, trzeba metaforycznie to odbierać) w Seksualnego Wampa. Przynajmniej nie w tempie narracji prezentowanym przez autorkę.

Trzeciej części jeszcze nie czytałem - co się zbieram to mi żona czytnik zabiera, żeby czytać jakieś Yntelektualne "Wyznaję" Caubre (Caubrego?). Ale sądząc po tym, co działo się w części drugiej, to w trzeciej dziewczę nadal Boginią BDSM nie zostanie, ale chyba już zostanie Przesądzone jej Przeznaczenie (och, tylko bez łapania za słówka).

Czego mi w filmie będzie brakowało: wewnętrznych monologów bohaterki. Mistrzostwo świata to "Wenwętrzna Bogini". Kto czytał, ten wie. Kto nie czytał - polecam :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-09-10, 06:52   

Romulus napisał/a:

Trzeciej części jeszcze nie czytałem - co się zbieram to mi żona czytnik zabiera, żeby czytać jakieś Yntelektualne "Wyznaję" Caubre (Caubrego?)

O! To po to kupuje się czytnik, żeby czytać 50 twarzy w pociągu i się nie wstydzić sąsiadów :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-09-10, 10:00   

Często widuję w komunikacji miejskiej panie, które to czytają i się nie wstydzą. A powinny. Wiem, bo raz zdarzyło mi się stać nad jedną w zatłoczonym autobusie i czytać jej przez ramię :P Borze zielony, ten temat w ogóle nie powinien się znajdować w dziale "literatura".
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-09-10, 10:30   

Znajduje się tam Pilipiuk to i EL James może :) W sumie kobiecie zazdroszczę. Też bym potrafił coś takiego napisać. Może nawet na lepszym poziomie - a jakbym popracował z readaktorem... Boszesztymój. Byłbym Anais Nin w garniturze :mrgreen: (hmmm, czy ona ich nie nosiła...). Tylko nie wpadłbym może na tak odważny pomysł, aby dać BDSM zamiast zwykłego barabara.

Tak, czy siak jest to dobra rada dla wszystkich amatorów - robić swoje i liczyć na fart :) Kobieta teraz liczy worki dolarów i ma w nosie literackich snobów, których twórczość idzie na przemiał nawet jak dostanie jakieś nagrody lyterackie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2013-09-10, 13:50   

Aśtam, to jest takie BDSM jak ja jestem wysoka. To jest waniliowy seks (moja wewnętrzna Bogini nie może znieść tego określenia) z maleńką szczyptą pieprzu. I ogromną porcją egzaltacji.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2013-09-10, 17:22   



Całkiem w temacie. :mrgreen:
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-09-10, 18:06   

Do pieca! I tyle w temacie tego/tej autorzyny. :-P

P.S. Co do płci to nie wiem, pod kieckę żem nie zaglądał. ;)
  
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2013-09-10, 18:09   

Hm, ASX, to chyba ta autorzyna jest...

A zresztą, co będziesz kobiecinie sukcesu żałował. Napisała, jedni ludzie kupili, inni nie. I wszyscy są zadowoleni :-)
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-09-10, 18:37   

Ja jej gratuluję. Choć to poziom mułu, to z jakiegoś zakichanego fan-fiction innego mułu dzięki fartowi, internetowi, klikalności udało się wykreować Nowy Produkt, który opakowany, zbrandowany, został sprzedany do mnóstwa krajów, przełożony na kilkadziesiąt języków, wszędzie się sprzedał na kopy, zapewnił autorce spokojne życie na wysokim poziomie pewnie do końca życia, jeśli wszystkiego nie przepieprzy. A na dodatek prawa poszły do Hollywood i jak miała dobrego agenta i nie dała się przekręcić wydawnictwu za bardzo - to jeszcze jej wnuki będą żyły w eleganckich willach z basenem.

Sorry Tokarczuki, Stasiuki i inne polskie łazęgi literackie, którzy nie potraficie opowiedzieć prostej, mającej ręce i nogi historii. Wam czyścić wychodki dla służby E.L. James a nie książki pisać :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2013-09-10, 18:47   

Podzielam Twój pogląd - a nam pozostaje pluć sobie w brodę, że nie wpadliśmy na to pierwsi i dalej musimy codziennie wstawać rano i zasuwać do roboty :mrgreen:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2013-10-09, 21:52   

Mimo że sama książka o Greyu jest beznadziejnie napisana, to jej wydanie i sukces przyczyniły się do ogólnego boomu na literaturę erotyczną, i do napisania i wydania ponad 50, jeśli nie ponad stu, innych książek o tematyce erotycznej, napisanych przez innych autorów (głównie autorki). Oraz do wyraźnego zwiększenia popytu w sex shopach na akcesoria erotyczne związane z sado-maso. A półki księgarskie wciąż są zalewane kolejnymi nowelami i powieściami erotycznymi. Co zabawne, niektóre z nich są nawet o wiele lepsze od "50 twarzy Greya", mimo że "dzieło" E.L. James było dla nich inspiracją. Np. cykl o muzykach zespołu Sinnersów (Olivii Cunning), z którego do tej pory w Polsce wydano trzy tomy - "Za sceną", "Ostra gra" i "Gorący rytm" - zwłaszcza ten ostatni tytuł - jest o niebo lepiej napisany od "Greya".

Po sukcesie "Greya", bestsellerem na podobną miarę okazał się cykl o kolorowych 80 dniach - "Osiemdziesiąt dni żółtych", "Osiemdziesiąt dni niebieskich", "Osiemdziesiąt dni białych", "Osiemdziesiąt dni bursztynowych", a ponoć ma jeszcze wyjść piąty tom tego. Klimat podobny, tylko słownictwo dosadniejsze i bardziej wulgarne.

W Polsce nie tylko Katarzyna Michalak odpowiedziała na "Greya". Ilona Felicjańska napisała "Wszystkie odcienie czerni". Już sam tytuł jest aluzją do książki E.L. James - ta ma 50 odcieni szarości (Fifty shades of grey), a ta ma wszystkie odcienie czerni.

Już w latach 50. XX wieku sukces odniosła powieść Anne Desclos "Historia O" (później zekranizowana), również o tematyce BDSM. Też o wiele lepsza od "Greya". W sumie szkoda, że ponad 90% fanek Greya nie zna "Historii O", przynajmniej miałyby porównanie. A w końcu lat 60. ukazała się "Delta Venus" Anaïs Nin, która też okazała się hitem.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-10-09, 22:10   

Czyli z BDSM z jaszczurami w kosmosie nadal mamy szanse być piersi? //mysli
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-10-10, 13:36   

MORT napisał/a:
piersi?

W sensie, że jaszczurze? //mysli Niby cycki to cycki i nie ma co wybrzydzać, ale jakoś nie jestem do końca przekonana.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-10-10, 13:47   

Jaszczury chyba nie mają. //mysli Za to mogą je badać.
Chyba, że ja o czymś nie wiem - wtedy można zrobić sequel z odwróconymi rolami, powiedzmy... Area 69.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2013-10-14, 11:38   

http://www.zombiesamurai....50-twarzy-greya

Wiecie co? Chyba w końcu muszę sama poczytać, wygląda mi to na niezłą zabawę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-10-14, 14:46   

Sabetha, wątpię, czy dałbym radę.
Romulus, wymiatasz.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14