FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Filmowe mózgotrzepy
Autor Wiadomość
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2012-07-14, 15:24   Filmowe mózgotrzepy

Widzieliście jakieś filmy, które "ryją psychikę" i sprawiają wrażenie, że ich twórcy są psychicznie chorzy albo przynajmniej "na prochach"?

Na mnie takie wrażenie zrobiły "Pachnidło: Historia mordercy", "Mechaniczna pomarańcza", "Martwica mózgu", a także kilka filmów rysunkowych z dzieciństwa: "The Mad Doctor" ("Szalony doktor") - film Disneya o Myszce Miki (!), "Siódemka w krainie dziwolągów" i "Dumbo", a konkretnie scena z różowymi słoniami.

http://www.youtube.com/watch?v=K-JlevnccDk
http://www.youtube.com/watch?v=higw7nyveog
http://www.youtube.com/watch?v=l_2d5IyOmxQ

Słyszałem o takich filmach jak "Cannibal Holocaust", "Salo, czyli 120 dni Sodomy" i "August Underground Mordum", ale nie zamierzam ich oglądać. Psychikę trzeba chronić.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2012-07-15, 21:44   

http://www.youtube.com/watch?v=Ubtt1RDk_M0

http://www.youtube.com/watch?v=0piFZXT8Zxo
http://www.youtube.com/watch?v=okZZca4EfAQ
smacznego.
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
silaqui 
Valkyrie


Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-15, 21:56   

Oglądane lata temu, do dzisiaj mam w pamięci taką porytą groteskę ^^
http://www.youtube.com/wa...ture=plpp_video
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2012-07-15, 22:40   

BG zobacz sobie np. Oponę.
http://www.filmweb.pl/film/Opona-2010-564186
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-07-15, 23:01   

Poleciłbym Serbski Film, ale skoro nie pokusisz się nawet na zobaczenie Salo (w którym jest najwyżej sporo koprofilii, ale poza tym to zwykły, artystyczny film), bo...
BG napisał/a:
Psychikę trzeba chronić.

To tylko filmy.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-07-16, 11:01   

Moim zdaniem Salo wcale nie ryje bani tak, jak by mogło. Częściej mnie brało obrzydzenie na tę koprofagię niż dostawałam wstrząsu nad jakąś szczególną drastycznością.
Jander napisał/a:
sporo koprofilii, ale poza tym to zwykły, artystyczny film
No dokładnie.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2012-09-22, 21:13   

wred, ta "Opona" to chyba film klasy B, jak większość komedio-horrorów. "Martwica mózgu" w sumie też zalicza się do "ryjących banię", ale widz na pewno podchodzi do tego z większym dystansem niż do filmów, które nie są zrobione w takiej konwencji 'przymrużenia oka'.

Długo szukałem tytułu kreskówki-dobranocki z dzieciństwa o białym niedźwiedziu w czarnej masce i jego towarzyszu króliku podróżujących po świecie balonem i walczących z piratami ze sterowca, aż w końcu znalazłem ten tytuł - "Wyspa niedźwiedzi". Ktoś z was to kojarzy?

Nie pamiętałem tytułu ani fabuły, tylko dwójkę głównych bohaterów, piratów i ich powietrzne pojazdy - jak później się okazało, wiele osób w moim lub zbliżonym wieku miało dokładnie tak samo. Pamiętałem, że ta bajka mnie fascynowała, a jednocześnie straszyła - dziś powiedziałbym, że była psychodeliczna. Była mroczna i niepokojąca. Bodaj najmroczniejsza ze znanych mi animacji. Ten nietypowy dla dobranocek klimat mocno wrył mi się w pamięć.

http://www.youtube.com/watch?v=aq-LNNNlcyI - zobaczcie te potwory wampiry na 1:25 i kilku dalszych sekundach. Jak na dobranockę, IMO wyjątkowo diaboliczne stwory.

W ogóle w tym serialu jest wyjątkowo dużo czarnych charakterów, i one różnią się od tych znanych z większości kreskówek dla dzieci. Piraci wyglądają jak zmutowane krokodyle, doktor Lękus pracuje nad eliksirem okrucieństwa i przeprowadza eksperymenty na zwierzętach, do tego łowcy nagród i źli bogowie - pogodotwórcy. W świecie tego serialu zło jest wszechobecne - cały świat jest usiany monstrami. Negatywnych bohaterów jest tam wielokrotnie więcej niż pozytywnych. Kolorystyka, technika animacji, sposób poruszania się postaci, ruchy fal i rozlewanie się cieczy są inne niż w zwykłych kreskówkach. Mam wrażenie, że i twórca tego serialu, tak jak "Siódemki w krainie dziwolągów", też jechał na kwasie.
http://www.youtube.com/watch?v=ouUfq6OQ4U4

Telewizory i inne sprzęty nazwane przedmiotami sprzed "trzęsienia ziemi" - czy to oznacza, że ta bajka opowiada o świecie post-apokaliptycznym, w którym wyginęli ludzie?

Też uważacie, że ta bajka nie jest odpowiednia dla ośmioletnich dzieci? Przecież dzieci by nie zrozumiały tego przesłania ani konwencji.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-22, 21:25   

Pamiętam "Wyspę Niedźwiedzi". Szukałem już kiedyś szczegółów o tej animacji.
Autorem projektu jest Jacques Peyrache, psychiatra dziecięcy. Może był to eksperyment, kto wie. (:
Ważne, że ryje beret i nie dla każdego pasowała jako dobranocka. :D
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2012-09-23, 12:45   

BG napisał/a:
wred, ta "Opona" to chyba film klasy B, jak większość komedio-horrorów.
Po prostu go zobacz ;)

"RRRrrrr" ale tylko w wersji z polskim dubbingiem - absolutnie odradzam wersję z lektorem :P
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2012-09-23, 16:58   

wred napisał/a:
"RRRrrrr" ale tylko w wersji z polskim dubbingiem - absolutnie odradzam wersję z lektorem :P


Za każdym razem jak to oglądam, ryczę ze śmiechu :mrgreen:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-09-24, 10:08   

Wyspa Niedźwiedzi to wspaniała animacja (trudno nazwać to bajką) bardzo ciekawy świat, fabuła i postacie.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2012-09-24, 10:35   

Sabetha napisał/a:
wred napisał/a:
"RRRrrrr" ale tylko w wersji z polskim dubbingiem - absolutnie odradzam wersję z lektorem :P


Za każdym razem jak to oglądam, ryczę ze śmiechu :mrgreen:
Bo to genialny film. "Zaraz będzie ciemno!" :mrgreen: Albo kilka innych świetnych tekstów:

- Ona mnie przeraża.
- A mnie podnieca.

- Jesteś za aborcją?
- To trudne pytanie. Jeśli kobieta jest w ciąży to tak. Jeśli nie, to aborcja jest bez sensu.

-Widziałem zbrodniciela.
- Jak wyglądał?
- Nie wiem, był tyłem.
- Wracamy do wioski i szukamy wszystkich, którzy byli wczoraj tyłem...
:mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2012-09-24, 14:02   

Eee tam, najlepszy jest motyw z wodzem, który pada na łoże :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

EDYTA:

http://www.youtube.com/watch?v=ZsWMrrrbW8c

Kufa, znów się ze śmiechu popłakałam...
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
  
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2012-09-24, 14:05   

Jachu napisał/a:
"Zaraz będzie ciemno!"
Zakmknij się :P

Sabetha napisał/a:
Eee tam, najlepszy jest motyw z wodzem, który pada na łoże :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja po wstępie zazwyczaj już jestem poskładany :) - ot uwarunkowanie ;p
  
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2012-09-24, 15:01   

Mam niestety alergię na dubbing, w szczególności w filmach nieanimowanych. Ale mimo to film na plus. :mrgreen:
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2012-09-24, 17:34   

TEN film bez dubbingu jest do bani, szkoda czasu.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2012-09-24, 20:32   

RRRrrr widziałem tylko w wersji z lektorem. Nawet nie wiedziałem, że istnieje wersja z dubbingiem.

utrivv, ale czy uważasz, że "Wyspa niedźwiedzi" nadawała się na dobranockę dla dzieci w wieku 6-8 lat?
Owszem, fabuła, świat i postacie były ciekawe, ale kiedy oglądałem to jako berbeć, to prawie nic z tego nie rozumiałem. Nie znałem pojęć takich jak literatura postapokaliptyczna, filmy postapokaliptyczne, ani samego pojęcia apokalipsy. Nie była mi wtedy znana postać dr Mengele (prawdopodobnego pierwowzoru dr Lękusa), nie wiedziałem, kim są łowcy nagród ani nie znałem pojęcia niewolnictwa.

W ogóle jedyne, co w "Wyspie niedźwiedzi" było dziecięcego, to tekst tytułowej piosenki, narracja trzecioosobowa - formułowana w sposób typowy dla wypowiedzi adresowanych do dzieci i postacie, którymi były mówiące zwierzęta. Może jeszcze postać wiedźmy Marweliny. Cała reszta była raczej niespotykana w dobranockach i filmach dla dzieci. Okrutne eksperymenty pseudomedyczne na więźniach doktora Lękusa, zmniejszenie źrenic i zaostrzenie zębów Maksa po zaaplikowaniu mu eliksiru okrucieństwa, mroczna sceneria, latające rekiny, świat po katastrofalnych trzęsieniach ziemi, na którym wyginęli ludzie i prawie wszystkie niedźwiedzie - to raczej nie jest materiał na dobranockę dla dzieci uczących się czytać i pisać.

MORT napisał/a:
Mam niestety alergię na dubbing, w szczególności w filmach nieanimowanych.

W "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" dubbing jest świetny i nie przeszkadza.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-09-25, 10:07   

BG napisał/a:

utrivv, ale czy uważasz, że "Wyspa niedźwiedzi" nadawała się na dobranockę dla dzieci w wieku 6-8 lat?

Kiedy ja to oglądałem nadawała do dwójka , zdaje się po 19:00 jako film animowany a nie jako bajka dla dzieci.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2012-09-25, 16:26   

Wred napisał/a:
TEN film bez dubbingu jest do bani, szkoda czasu.


Ja z kolei nigdy nie widziałam tego bez dubbingu. Ciekawe, jak w wersji z lektorem brzmi choćby to:

- Nie masz tak czasem, że aż chcesz coś zrobić?
- Nie.
- Ja tak samo...

Nie wyobrażam sobie, żeby nawet najlepszy lektor dał tu radę XD
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2012-09-25, 18:02   

Lektor skopał większość - zamiast Adama i Ewy są Łupek i Łupka...
//pisowcy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13