FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
The Walking Dead
Autor Wiadomość
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2016-11-02, 15:42   

Jak dla mnie drugi odcinek nudniejszy od poprzedniego :( Zastanawiam się tylko czy nie wynika to z faktu, że czytam komiks i pewne "niespodzianki" po prostu już nie działają. Co do samej "idei Królestwa" to fajna sprawa. Ciekawe, w którą stronę pójdą twórcy serialu :)
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-11-02, 15:46   

A widzisz. Podobna sytuacja jak z Grą o Tron. Nie znam pierwowzoru literackiego i ogląda mi się znakomicie :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-11-02, 15:54   

Pigeon Slayerze - no jak drugi odcinek nie mógł być nudniejszy, skoro nie było w nim Negana? :-P
Pewnie, że "niespodzianki" nie mają prawa zadziałać, skoro więcej niż mniej wiadomo, co się wydarzy :-P Im mniej się wie, tym lepiej ogląda.

MrSpell -> Jednak "Gra o tron" to zupełnie inna bajka pod wieloma względami, ogólnie rzecz biorąc ;)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-11-02, 16:06   

Ja mając do dyspozycji okruchy fabuły z kilku ostatnich odcinków mogę co najwyżej wykoncypować, że będzie próba montowania koalicji przeciwko Neganowi i jego ekipie. Prawdopodobnie rozkręci się to w jakiś poważniejszy konflikt zbrojny. Ale do takiej diagnozy nie trzeba geniusza //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-11-02, 18:48   

Koalicja przeciwko Neganowi i jego ekipie wydaje się nieunikniona, bo inaczej serial padnie. Pewnie dojdzie do tego skaptowanie jakichś gostków z jego ekipy. Ale to dopiero wtedy, kiedy okaże się, że taki bunt przeciwko niemu jest możliwy. Na razie jego ekipa się go boi i jest mu wierna. Ekipa Ricka będzie zastraszona i kiedy Negan się do nich życzliwie uśmiechnie będą merdać ogonkami, ciesząc się, że nie zabił i jest z nich zadowolony. Taki przecież był cel złamania Ricka. Został ułożony pod nowego pana. A za nim reszta. Pytanie tylko na jak długo, tj. jak skutecznie się to udało.

7x02 był spokojny, ale mnie nie zawiódł. Pomysł z karmieniem świnek przedni, brakuje takiego world buildingu w tym serialu. Takiej codzienności Nowego Świata.

Z drugiej strony, cesarz Negan to dobry pomysł na nowy porządek. Wystarczy mu się opłacać. Zdaje się, że nie zdziera. Przydałoby się rozwinięcie wątku jego organizacji. Bo to nie jest po prostu zwykły psychopata. A przynajmniej mam taką nadzieję. Zatem może rozprawa z nim nie będzie taka jednoznaczna moralnie (dobro kontra zło), skoro przyniesie chaos. I może nastąpi nie w tym sezonie, ale w ósmym. Byle dobre pomysły były na tę historię.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-11-08, 14:48   

Kolejny dobry odcinek. Tym razem jak to wygląda u tych "złych". Już widać na widelcu potencjalne wątki. Mieliśmy teraz przedstawienie tła fabularnego, to od następnego odcinka teoretycznie będzie zawiązywanie akcji. Trzymam kciuki //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-11-08, 19:52   

Imperator Negan to najlepsze, co mogło spotkać ten serial. Wreszcie Rick i jego "stadko" przydupasów nie idą jak przecinaki nie do zatrzymania, co stało się nudne, bo ileż można było patrzeć na te schematyczne męczenie buły. Tutaj zapodano przynajmniej jakieś urozmaicenie. Ktoś ich sprowadził do parteru, a nawet niżej. Trzeci odcinek dobry, a Negan bdb jak zwykle //spell
Jasna sprawa, że twórcy nie wykończą go szybko, bo jakiż to miałoby sens? Poza tym nie zapominajmy, iż "TWD" jest horror soap operą, więc pociągną dłużej, jak to mają w zwyczaju.
Póki co i patrząc na poziom wcześniejszych sezonów, grzechem byłoby narzekać na cokolwiek.


Augustusie -> Serial padnie?? Ten serial??? Z "taaaaaką" oglądalnością? Dobry żart :badgrin:
Nawet bez zawiązania pewnej koalicji "króla" Ezechiela z Rickowcami byłoby to niemożliwe.
No, ale "show must go on" i powszechnie wiadomym jest, iż Rick ze swoją drużynką nic nie wskóra i potrzeba będzie więcej wojowników, temuż sojusz jest nieuchronny.
Wąsaty rudy brodacz zapewne w końcu się zbuntuje i zmieni stronę. Rudym nie wolno ufać! --_-
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-11-10, 19:40   

Wiesz, jeden słaby sezon i zaraz się zacznie...

Ale póki co sezon siódmy jest znakomity. 7x03 był doskonały. Scenariusz i gra na wysokim poziomie. Obejrzałem z opóźnieniem, ale z ogromną przyjemnością.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-11-16, 06:29   

7x04 - czy Negan jest w stanie mi się znudzić? Nie sądzę. :-P Zastanawiam się, czy scenarzyści jakoś tę postać przybliżą widzom. Ale, czy to byłby dobry pomysł? Na pewno ryzykowny.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-11-16, 09:58   

Negan jest wciąż przybliżany ;) Mądrzejszego faceta w tym serialu nie było //spell
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2016-11-18, 22:25   

Nie wiem czy chciałabym, żeby zbytnio przybliżono Negana. On jest rewelacyjny i nie chcę wiedzieć co, jak i dlaczego. Może jestem jakaś inna, ale zupełnie mnie to nie interesuje. Pewnie seria nie skończy się dla niego dobrze.
_________________

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-11-18, 22:38   

Skąd niby ta pewność? I która seria? Więcej wiary! :-P Tak udanej postaci nie mogą rozwalić! Muszą ją jakoś zagospodarować //spell Skoro ostatecznie nie wygra z Rickiem, to niech chociaż będzie remis, tzn. sojusz, czy cuś w ten deseń :-P

Grupa Ricka wędrowała przez długi czas nie spotykając żadnych ludzi, a tymczasem jak już zaczęła, to od razu "rozwiązał się wór obfitości" ;) Jakby tego było mało, grupy znajdują się na stosunkowo niewielkim obszarze, a przynajmniej takie nieodparte wrażenie można odnieść :lol:
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2016-11-18, 23:02   

Oj tam, oj tam od razu nie mogą. Mogą, mogą. Wykorzystają go na maksa i headshot.
Negan i sojusz :DDD nie wiem co by się musiało stać, żeby do tego doszło.
Ogólnie na koniec będzie niezła jatka, a może to tylko moje życzenie.
_________________

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-11-21, 14:02   

Czwarty odcinek Bożo-wporzo. Negan faktycznie wsadził Rickowi w paszczę aż po same jajca. By Rick odnalazł własne, to coś musi się stać. Lub komuś. Carlowi, Michonne czy też małej. By to nie było zbyt oczywiste, to obstawiam że Negan zacznie rekrutować Carla albo coś w ten deseń.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-11-22, 14:06   

Zła napisał/a:
Oj tam, oj tam od razu nie mogą. Mogą, mogą. Wykorzystają go na maksa i headshot.

Negan i sojusz :DDD nie wiem co by się musiało stać, żeby do tego doszło.

Ogólnie na koniec będzie niezła jatka, a może to tylko moje życzenie.



1. Nigdy w życiu się na to nie zgodzę ;) :-P Odstrzelić tej klasy bohatera byłoby straszliwym błędem! --_-

2. Większe zagrożenie? //mysli

3. Znowu? O nie! Ileż można powielać... ;) Na koniec sezonu, czy całego serialu, który będzie ciągnięty jeszcze przez długie lata? ;)


Wielokrotnie narzekałem na poziom "TWD", lecz trzeba uczciwie przyznać, że siódmy sezon jak na razie biję na głowę i dupy połowę poprzednie. Przyjemnie się ogląda i wreszcie bez //facepalm
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-11-22, 14:33   

obejrzeć sześć sezonów mierzwy, żeby w końcu oglądać coś co ma ręce i nogi? jesteście posrani
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-11-22, 15:25   

No ba! Odkrycie na miarę (h)Ameryki przez Kolumba. To forum mnie zdeprawowało, albowiem wcześniej nie oglądałem seriali :-P
W ciągu tych 6 sezonów mierzwy zdarzały się i bardzo dobre odcinki.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-11-22, 16:10   

Ja tam liczę niemal od początku, że ktoś wreszcie odstrzeli debila Carla. Życzę mu śmierci, od kiedy otworzył usta w tym serialu. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-11-22, 17:48   

O nie, gdy zabraknie koksakera/kałboja Carla, kto nas będzie bardziej irytował? ;)
Nie no, musi zostać. Przykro mi :-P
Może z czasem się "wykoksi" ;)
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2016-11-22, 23:43   

ASX76 napisał/a:
3. Znowu? O nie! Ileż można powielać... ;) Na koniec sezonu, czy całego serialu, który będzie ciągnięty jeszcze przez długie lata?


Na koniec sezonu, na koniec serialu. Jakoś nie wyobrażam sobie innej możliwości. Żyli długo i szczęśliwie tutaj nie pasuje. Czułabym się rozczarowana szczęśliwym zakończeniem :P
_________________

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-11-24, 23:37   

Życie składa się z różnych rozczarowań. Jedno więcej większej różnicy nie zrobi :-P
Czy kompromis w stylu: żyli długo i nieszczęśliwe wchodzi w rachubę? ;)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-11-29, 18:36   

7 x 06 - WTF?? Czegoś tak dennego, nudnego i do dupy, to nie było nawet w całej dotychczasowej historii "TWD" //facepalm
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2016-11-29, 18:45   

No to teraz mnie zaciekawiłeś O.o
Utknąłem z nudów na 3 odcinku ale chyba czas na nadrobienie zaległości.
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-11-29, 19:10   

ASX76 napisał/a:
7 x 06 - WTF?? Czegoś tak dennego, nudnego i do dupy, to nie było nawet w całej dotychczasowej historii "TWD" //facepalm

Typowy zapychacz. Aczkolwiek pokazał, skąd Rick i jego drużyna mogą wziąć broń, gdyby znowu zachciało im się podskakiwać swojemu panu i władcy. :-P

Moim zdaniem taki odcinek był potrzebny. Znowu trochę wieści o Neganie i jego drużynie. A ponadto to trochę taki world building. Którego w tym serialu mi brakowało. Do tej pory Rick i jego ekipa kręcili się w kółko, albo walczyli z jakimiś pomniejszymi bandami. Tym razem wpadli nie na bandę, ale na armię i to mającą swój teren. Jak jest duży? Jak mocna to ekipa? I jak silna jest władza Negana? Na to ostatnie pytanie padła odpowiedź, która nic nowego nie wniosła. Ale dobrze wiedzieć, że poza tymi trzema osadami i kwaterą Negana, jest jeszcze jakaś inna osada.

Jeszcze kilka takich odcinków i serial będzie mógł wjechać na inny poziom: budowa społeczeństwa, władzy i gospodarki. Choć ambicji takich nie przejawiano do tej pory i pewnie to tylko moje myślenie życzeniowe.

Zatem, wracając na ziemię: to odcinek będący podbudową. Aby potem nie było wyciągania królika z kapelusza.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-11-29, 21:37   

Romulus napisał/a:


Zatem, wracając na ziemię: to odcinek będący podbudową.

Aby potem nie było wyciągania królika z kapelusza.




1. Po tym, co żeś Pan napisał, wnioskuję, iż na Ziemię to nie wrócił i wciąż buja w obłokach ;)

2. Takie coś, to można pokazać w kilka minut, a nie poświęcać nudnym bzdetom, które ciągną się i ciągną niczym gumka od majtek, cały odcinek :-P
Jak tak dalej pójdzie, to będzie można śmiało przekształcić tytuł z "TWD" na "Moda na zombi" :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-12-06, 18:23   

Tak się zastanawiam po siódmym odcinku, czy nie przesadzają z tym Neganem. Najnowszy epizod to znowu był one man show. Ale, czy nie poszli za daleko? Bo nawet psychopata(?) jak Negan musi mieć jakiś instynkt samozachowawczy. Chłop czuje się tak pewnie, tak się niczego nie boi, że go pycha zgubi.

Idiota odcinka - jak zwykle Carl.
Ale dziewczyna z nabojem ma szansę go przebić w głupocie.

Za tydzień półfinał sezonu i zapowiada się chyba ciekawy twist. Byle nie kolejny cliffhanger.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-12-06, 21:11   

Negan jest najlepszym elementem tego serialu, więc im dają go więcej, tym lepiej :-)
Wolisz Pan jakieś głupoty jak w poprzednim epizodzie? :-P

Negan nie jest psychopatą, lecz wytrawnym psychologiem :-P
Gdyby się bał, to nie byłby tym kim jest i nie rządził Zbawcami. Jego pewność siebie sprawia, że przeciwnicy tracą rezon :-o


Carl jest tylko strasznym aktorskim drewnem. Jak z dziewczyną zapier... na wrotkach to była kaszana roku :lol:
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2016-12-07, 12:05   

Tyle, że w końcu dałby potrzymać swoją maczugę komuś kto w akcie desperacji rozpieprzyłby mu łeb i tyle byłoby z tego psychologii. Ale oczywiście w serialu taka postać wypada extra.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2016-12-08, 21:29   

Opuściłam jeden odcinek po przeczytaniu, że jest denny i w kolejnym trafiłam na Carla wypierdka :roll: Tyle dobrego, że wypierdek wpadł na pomysł "odwiedzin" u Negana.
Ciekawa jestem kto się bliżej pozna z ulubienicą Negana, bo na zapowiedzi kolejnego odcinka wygląda tak jakby poszła w ruch.
_________________

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-12-09, 07:39   

NiechToBędzieCarlNiechToBędzieCarlNiechToBędzieCarl...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13